Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τσιγαρο στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

@Bloublou  αφού ο γιατρός λέει μέχρι 5 τσιγάρα την ημέρα και αυτό καλύπτει την εκάστοτε καπνίστρια, γιατί να μπεις στην διαδικασία να γράψεις το θέμα σου σε ένα φόρουμ; Κάνε αυτό που λέει ο γιατρός σου και όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Bloublou  αφού ο γιατρός λέει μέχρι 5 τσιγάρα την ημέρα και αυτό καλύπτει την εκάστοτε καπνίστρια, γιατί να μπεις στην διαδικασία να γράψεις το θέμα σου σε ένα φόρουμ; Κάνε αυτό που λέει ο γιατρός σου και όλα καλά!

Με κάλυψες. Πόσο καλά τα λες. Εμείς οι δύο πρέπει να γνωριστούμε καλύτερα. Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

ΠΟΥΘΕΝΑ δεν εξηγείται επιστημονικά και αναγράφεται ότι ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ το κάπνισμα μέχρι πέντε τσιγάρα στην εγκυμοσύνη. Για μένα ναι. Θα έπρεπε να του αφαιρείται η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Εγκληματούν. Και κανείς γιατρός δεν θα σου πει ότι επιστημονικά επιτρέπονται μέχρι πέντε τσιγάρα. Πολύ απλά γιατί ΟΛΕΣ οι επιστημονικές έρευνες έχουν αποδείξει ότι ακόμη και ένα τσιγάρο βλάπτει τρομερά.

Γιατί δε πας να τους κάνεις μήνυση τότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ξέρω πολύ καλά τις αρνητικές επιπτώσεις του καπνίσματος δεν χρειάζομαι έναν γιατρό να μου τις επιβεβαιώσει, πόσο μάλλον εσείς που λέτε ότι είστε γιατρός(δεν μας είπατε ακόμα τι γιατρός) και μάλιστα τόσο επιστημονικά καταρτισμένη στο θέμα αυτό που παρόλα αυτά καπνίζετε πράγμα το οποίο με θλίβει κι εμένα βαθύτατα

Αλήθεια τώρα, σε νοιάζει τι γιατρός είμαι εγώ και όχι τι κακό κάνει το τσιγάρο??? Είναι δυνατόν να υπάρχει διάλογος για το αν θα καπνίσουμε ή όχι στην εγκυμοσύνη?? Το θέμα δεν θα έπρεπε καν να συζητιέται. Πόσο χρονών είσαι??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί δε πας να τους κάνεις μήνυση τότε?

Είναι απάντηση τώρα αυτή? Θεωρείς ότι είπες κάτι έξυπνο? Τι να σου πω κοπέλα μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Αλήθεια τώρα, σε νοιάζει τι γιατρός είμαι εγώ και όχι τι κακό κάνει το τσιγάρο??? Είναι δυνατόν να υπάρχει διάλογος για το αν θα καπνίσουμε ή όχι στην εγκυμοσύνη?? Το θέμα δεν θα έπρεπε καν να συζητιέται. Πόσο χρονών είσαι??? 

όσο χρονών θέλω είμαι, ρωτάω γιατί προφανώς και δεν είστε γιατρός, φαίνεται εξάλλου από το επίπεδό σας. Υπάρχει topic για ψυχολογική υποστήριξη εαν θέλετε να πάτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@tatouska  λάθος emoticon έβαλα πριν, sorry!!!

Σε μπερδεύουν τα άτιμα τα emoticons και μετά άντε να το φτιάξεις! χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

όσο χρονών θέλω είμαι, ρωτάω γιατί προφανώς και δεν είστε γιατρός, φαίνεται εξάλλου από το επίπεδό σας. Υπάρχει topic για ψυχολογική υποστήριξη εαν θέλετε να πάτε

Απαξιώ καλή μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Αλήθεια τώρα, σε νοιάζει τι γιατρός είμαι εγώ και όχι τι κακό κάνει το τσιγάρο??? Είναι δυνατόν να υπάρχει διάλογος για το αν θα καπνίσουμε ή όχι στην εγκυμοσύνη?? Το θέμα δεν θα έπρεπε καν να συζητιέται. Πόσο χρονών είσαι??? 

Α ξέχασα να ρωτήσω πόσα κιλά είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Α ξέχασα να ρωτήσω πόσα κιλά είστε?

Σε συνάρτηση με το ύψος τα θες ή σκέτα?? Να τα τυλίξω? 59. Σε κάλυψα? Θες βιογραφικό? Διεύθυνση? Τι, τι, τι τι τι ε τιτιτιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Bloublou  αφού ο γιατρός λέει μέχρι 5 τσιγάρα την ημέρα και αυτό καλύπτει την εκάστοτε καπνίστρια, γιατί να μπεις στην διαδικασία να γράψεις το θέμα σου σε ένα φόρουμ; Κάνε αυτό που λέει ο γιατρός σου και όλα καλά!

Ξανά διάβασε λίγο τι έγραψε ή κοπέλα στην αρχή κ τα ξαναλεμε.παραθετει το προβληματισμό της όσον αφορά τη προσπάθειά της να το ελαχιστοποιήσει κ τα σημάδια μελαγχολίας που αντιμετωπίζει κ ψάχνει κοπέλες που έχουν περάσει κατι παρόμοιο.δε ζητάει τη γνώμη σου για το τι πρέπει να κάνει γιατί το γράφει το έχει μειώσει.αλλα τη συμπαράσταση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tatouska είπε:

Σε συνάρτηση με το ύψος τα θες ή σκέτα?? Να τα τυλίξω? 59. Σε κάλυψα? Θες βιογραφικό? Διεύθυνση? Τι, τι, τι τι τι ε τιτιτιτι!

α! και ύψος 1,73. Και στην εγκυμοσύνη πήρα 19 κιλά και μέσα σε 7 μήνες έχασα 22. Κάτι άλλο??? Τώρα μπορείς να υπολογίζεις την άποψή μου?? Θες φώτος για να πιστέψεις?? Άντε βρε.. είσαι και επίκαιρη τώρα που έρχεται το Πάσχα. Γιορτάζεις την Κυριακή του Θωμά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ξανά διάβασε λίγο τι έγραψε ή κοπέλα στην αρχή κ τα ξαναλεμε.παραθετει το προβληματισμό της όσον αφορά τη προσπάθειά της να το ελαχιστοποιήσει κ τα σημάδια μελαγχολίας που αντιμετωπίζει κ ψάχνει κοπέλες που έχουν περάσει κατι παρόμοιο.δε ζητάει τη γνώμη σου για το τι πρέπει να κάνει γιατί το γράφει το έχει μειώσει.αλλα τη συμπαράσταση σου!!!

Τα είπες όλα σε μία παράγραφο. Ψάχνει να βρει άλλες κοπέλες που κάναν το ίδιο για να μειώσει τις τύψεις της. Αυτό που έπρεπε να κάνει ήταν να ζητήσει βοήθεια από ειδικούς για να κόψει το κάπνισμα, όχι να ζητάει τη συμπαράσταση σε φόρουμ!!!!!!!! Και προφανώς ζητάει την γνώμη σου. Και φυσικά θα πρέπει να περιμένει αντιδράσεις από κόσμο στο φόρουμ. Γιατί ο περισσότερος κόσμος κατανοεί ότι ΔΕΝ πάνε μαζί τσιγάρο και εγκυμοσύνη (περίεργο...........) οπότε σίγουρα θα αντιδράσει αρνητικά σε ένα τέτοιο ποστ. Αν θέλει βοήθεια για κάτι τόσο σοβαρό, θα πρέπει να κάνει και σοβαρές κινήσεις. Τη συμπαράσταση και την αγκαλιά θα την έχει από τους αγαπημένους της. Και την βοήθεια για την διακοπή του τσιγάρου θα την αντλήσει από τον εαυτό της πρώτα και την ισχυρή της θέληση να κάνει ότι μπορεί για φέρει στον κόσμο ένα υγιές, δυνατό και ζουμπουρλίδικο μωρό και κατόπιν από ειδικούς. Απλά και ξεκάθαρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Σε συνάρτηση με το ύψος τα θες ή σκέτα?? Να τα τυλίξω? 59. Σε κάλυψα? Θες βιογραφικό? Διεύθυνση? Τι, τι, τι τι τι ε τιτιτιτι!

Εσείς την ηλικία την θέλετε με τα καλοκαίρια ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tatouska είπε:

Τα είπες όλα σε μία παράγραφο. Ψάχνει να βρει άλλες κοπέλες που κάναν το ίδιο για να μειώσει τις τύψεις της. Αυτό που έπρεπε να κάνει ήταν να ζητήσει βοήθεια από ειδικούς για να κόψει το κάπνισμα, όχι να ζητάει τη συμπαράσταση σε φόρουμ!!!!!!!! Και προφανώς ζητάει την γνώμη σου. Και φυσικά θα πρέπει να περιμένει αντιδράσεις από κόσμο στο φόρουμ. Γιατί ο περισσότερος κόσμος κατανοεί ότι ΔΕΝ πάνε μαζί τσιγάρο και εγκυμοσύνη (περίεργο...........) οπότε σίγουρα θα αντιδράσει αρνητικά σε ένα τέτοιο ποστ. Αν θέλει βοήθεια για κάτι τόσο σοβαρό, θα πρέπει να κάνει και σοβαρές κινήσεις. Τη συμπαράσταση και την αγκαλιά θα την έχει από τους αγαπημένους της. Και την βοήθεια για την διακοπή του τσιγάρου θα την αντλήσει από τον εαυτό της πρώτα και την ισχυρή της θέληση να κάνει ότι μπορεί για φέρει στον κόσμο ένα υγιές, δυνατό και ζουμπουρλίδικο μωρό και κατόπιν από ειδικούς. Απλά και ξεκάθαρα. 

Δε μου λες? Το τσιγάρο οι έρευνες μόνο για τα εμβρυα έχουν αποδείξει ότι βλάπτει? Τους ανθρώπους όχι? Κι εσύ καπνιζεις επομένως βάζεις σε πολύ μεγάλο κίνδυνο κ τη δική σου υγεια, οπότε κοψρ τις παπα...ες όπου σε βολευει.αν το τσιγάρο είναι έγκλημα να λες οτι είναι εγκληματικό για όλους όχι μόνο για τα εμβρυα.γιατι κι εσύ καπνιζεις! Κ τόση ώρα σου τα λέμε δύο κοπέλες που δεν καπνιζουμε αυτά.κ δεν είσαι εδώ για να επιβάλλεις τη γνώμη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δε μου λες? Το τσιγάρο οι έρευνες μόνο για τα εμβρυα έχουν αποδείξει ότι βλάπτει? Τους ανθρώπους όχι? Κι εσύ καπνιζεις επομένως βάζεις σε πολύ μεγάλο κίνδυνο κ τη δική σου υγεια, οπότε κοψρ τις παπα...ες όπου σε βολευει.αν το τσιγάρο είναι έγκλημα να λες οτι είναι εγκληματικό για όλους όχι μόνο για τα εμβρυα.γιατι κι εσύ καπνιζεις! Κ τόση ώρα σου τα λέμε δύο κοπέλες που δεν καπνιζουμε αυτά.κ δεν είσαι εδώ για να επιβάλλεις τη γνώμη σου.

Πες τα ρε Χρυσόστομη...και γιατρός λέει ότι είναι και καπνίζει και είναι τόσο επικριτική με το τσιγάρο μα και ειρωνική! Αυτή θα μας τρελάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Δε μου λες? Το τσιγάρο οι έρευνες μόνο για τα εμβρυα έχουν αποδείξει ότι βλάπτει? Τους ανθρώπους όχι? Κι εσύ καπνιζεις επομένως βάζεις σε πολύ μεγάλο κίνδυνο κ τη δική σου υγεια, οπότε κοψρ τις παπα...ες όπου σε βολευει.αν το τσιγάρο είναι έγκλημα να λες οτι είναι εγκληματικό για όλους όχι μόνο για τα εμβρυα.γιατι κι εσύ καπνιζεις! Κ τόση ώρα σου τα λέμε δύο κοπέλες που δεν καπνιζουμε αυτά.κ δεν είσαι εδώ για να επιβάλλεις τη γνώμη σου.

Ό,τι φανεί του Λωλοστεφανή....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η satya είπε:

Πες τα ρε Χρυσόστομη...και γιατρός λέει ότι είναι και καπνίζει και είναι τόσο επικριτική με το τσιγάρο μα και ειρωνική! Αυτή θα μας τρελάνει!!!

Αστηνα μωρε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya γελάς γιατί δεν το πιστεύεις... ούτε ο άντρας μου το πίστευε όταν τα έχασα όλα και παραπάνω. Γέλα όσο θες. Αν ήταν η ζήλια ψώρα θα είχε γεμίσει όλη η χώρα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...