Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ρόζ υγρά καθύστέρηση 2 ημερών, συμπτώματα εγκυμοσύνης ή περίοδος


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλό μήνα,

προσπαθώ εδω και 2,5 χρόνια χωρίς κανένα αποτέλεσμα και χωρίς κανένα πρόβλημα αφού κάναμε όλες τις εξετασεις, παρ ολα αυτα δεν είδα κανένα θετικό αποτελεσμα αφού η ακατανόμαστη μου έρχεται πάντα στην ώρα της. σήμερα 1 του μηνός εχω 2 μερες καθύστερηση με πονους περιοδου και λίγα ρόζ υγρα και επειδη η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταια  είπα μπας και μου ρθει και μένα το μωρακι που τόσο λαχταρώ αν και για να είμαι ειλικρινης πιστευώ πως παλι θα αδιαθετησω,Τελος παντων ηθελα να μοιραστω μαζι σας την ανησυχια μου και τις ελπιδες μου. σας χαιρετω κια σας ευχομαι με ενα μωρακι συντομα στην αγκαλια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα,

προσπαθώ εδω και 2,5 χρόνια χωρίς κανένα αποτέλεσμα και χωρίς κανένα πρόβλημα αφού κάναμε όλες τις εξετασεις, παρ ολα αυτα δεν είδα κανένα θετικό αποτελεσμα αφού η ακατανόμαστη μου έρχεται πάντα στην ώρα της. σήμερα 1 του μηνός εχω 2 μερες καθύστερηση με πονους περιοδου και λίγα ρόζ υγρα και επειδη η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταια  είπα μπας και μου ρθει και μένα το μωρακι που τόσο λαχταρώ αν και για να είμαι ειλικρινης πιστευώ πως παλι θα αδιαθετησω,Τελος παντων ηθελα να μοιραστω μαζι σας την ανησυχια μου και τις ελπιδες μου. σας χαιρετω κια σας ευχομαι με ενα μωρακι συντομα στην αγκαλια μας

Μήπως είσαι έγκυος κορίτσι μου; Αφού λες πως έχεις σταθερό κύκλο και τώρα έχεις καθυστέρηση. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης; Λογικά θα δείξει! Σου το εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα,

προσπαθώ εδω και 2,5 χρόνια χωρίς κανένα αποτέλεσμα και χωρίς κανένα πρόβλημα αφού κάναμε όλες τις εξετασεις, παρ ολα αυτα δεν είδα κανένα θετικό αποτελεσμα αφού η ακατανόμαστη μου έρχεται πάντα στην ώρα της. σήμερα 1 του μηνός εχω 2 μερες καθύστερηση με πονους περιοδου και λίγα ρόζ υγρα και επειδη η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταια  είπα μπας και μου ρθει και μένα το μωρακι που τόσο λαχταρώ αν και για να είμαι ειλικρινης πιστευώ πως παλι θα αδιαθετησω,Τελος παντων ηθελα να μοιραστω μαζι σας την ανησυχια μου και τις ελπιδες μου. σας χαιρετω κια σας ευχομαι με ενα μωρακι συντομα στην αγκαλια μας

Καλο μηνα κορίτσι μου!Σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη!Γραψε μας τα νεα σου!Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2019 at 9:03 ΜΜ, ο/η paradisebird είπε:

Μήπως είσαι έγκυος κορίτσι μου; Αφού λες πως έχεις σταθερό κύκλο και τώρα έχεις καθυστέρηση. Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης; Λογικά θα δείξει! Σου το εύχομαι!!!

καλησπέρα δυστυχώς μου ήρθε πάλι περίοδος...ελπίζω τον άλλο μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2019 at 9:00 ΠΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλο μηνα κορίτσι μου!Σου ευχομαι να ειναι εγκυμοσυνη!Γραψε μας τα νεα σου!Καλη επιτυχια!

δυστυχώς αδιαθετησα ξανά μαλλον η καθυστερηση ήταν απο το αγχος......:((((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεξε λιγο την διατροφη σου μηπως ευθηνετε αυτο που δν ερχετε!η ζαχαρη ο καφες τα γαλακτοκομικα και το κρεας καθυστερουν πολυ την συλληψη απο οτι ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zaxaroulita Επειδή αναφέρεις 2,5 χρόνια, που είναι όντως πολύς καιρός, ο γιατρός σου τι σου έχει πει; Αν επιτρέπεται ποια είναι η ηλικία σου; Γιατί αν είσαι ακόμα πολύ μικρή δικαιολογείται η αναμονή, διαφορετικά μήπως να μιλούσες με κάποιον εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα; Ελπίζω να μη με παρεξηγείς το λέω γιατί ίσως μπορείς να λάβεις κάποια συμβουλή από ένα ειδικό που πραγματικά να σε βοηθήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2019 at 10:16 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

@zaxaroulita Επειδή αναφέρεις 2,5 χρόνια, που είναι όντως πολύς καιρός, ο γιατρός σου τι σου έχει πει; Αν επιτρέπεται ποια είναι η ηλικία σου; Γιατί αν είσαι ακόμα πολύ μικρή δικαιολογείται η αναμονή, διαφορετικά μήπως να μιλούσες με κάποιον εξειδικευμένο στην υπογονιμότητα; Ελπίζω να μη με παρεξηγείς το λέω γιατί ίσως μπορείς να λάβεις κάποια συμβουλή από ένα ειδικό που πραγματικά να σε βοηθήσει

ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 30 ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η zaxaroulita είπε:

ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 30 ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ

Καλημέρα!! Γνωστή μου με σπερματεγχυση έκανε διδιμακια με την πρώτη!! μην χάνεις τις ελπίδες Σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν κ κάποιες βιταμίνες inofert νομίζω αν το γράφω σωστά που βελτιώνουν πολύ την ωορρηξια! Σου εύχομαι τον άλλο μήνα να έχεις ωραία νέα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα!! Γνωστή μου με σπερματεγχυση έκανε διδιμακια με την πρώτη!! μην χάνεις τις ελπίδες Σου!!

αχ τι ωραια θα ταν τα διδυμα!!!σε ευχαριστω πολυ μαλλον τον αλλο μηνα θα προσπαθησω και μαυτο τον τον τροπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Υπάρχουν κ κάποιες βιταμίνες inofert νομίζω αν το γράφω σωστά που βελτιώνουν πολύ την ωορρηξια! Σου εύχομαι τον άλλο μήνα να έχεις ωραία νέα!!!! 

ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2019 at 9:47 ΠΜ, ο/η vasiliki30 είπε:

Ελεξε λιγο την διατροφη σου μηπως ευθηνετε αυτο που δν ερχετε!η ζαχαρη ο καφες τα γαλακτοκομικα και το κρεας καθυστερουν πολυ την συλληψη απο οτι ξερω

και γω το χω διαβασει.. ζαχαρη δεν την πολυσυμπαθω με το κρεας ξεκινησα νηστεία τα γαλακτοκομικα και  καφες ειναι μεγαλο θεμα ειδικα ο καφες αφου νιωθω εξαρτημενη... αλλα μπροστα στον ποθο να γινω μανουλα πρεπει να τα τα περιορισω σημαντικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας ..ειμαι με μια σαλπιγγα λογο αφαιρεσης της αριστερης μ σαλπιγγας.. εχουμε αποφασησει για εξωσωματικη μιας κ υπηρχε κ θεμα με το σπερμα το οποιο ομως διορθωθηκε.. ενω αυτον τν μηνα περιμενα την περιοδο για να ξεκινησω τα φαρμκα της εξωσωματικης  την δευτερα το βραδυ ειχα στο εσωρουχο καφε κιλιδα αιματος επειτα τιποτα αλλο ..την τεταρτη το πρωι σκουπιστηκα κ ειχα σαν βλεννη με λιγο ροζ επειτα ξανα τιποτα, σημερα εκανα ενα τεστ απ αυτα π ειναι σε ταινιες της hometest κ μ βγηκε αχνη γραμμη κ στα 2 π εκανα ..κανονικα περιοδο περιμενω αυριο ομως αυτο δεν μ εχει ξανατυχει συνηθως οταν ειναι ν αδιαθετησω κατευθειαν μ ερχετε κανονικη ροη αιματος... να παω για χοριακη η να περιμενω μηπως μ ερθει?

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας ..ειμαι με μια σαλπιγγα λογο αφαιρεσης της αριστερης μ σαλπιγγας.. εχουμε αποφασησει για εξωσωματικη μιας κ υπηρχε κ θεμα με το σπερμα το οποιο ομως διορθωθηκε.. ενω αυτον τν μηνα περιμενα την περιοδο για να ξεκινησω τα φαρμκα της εξωσωματικης  την δευτερα το βραδυ ειχα στο εσωρουχο καφε κιλιδα αιματος επειτα τιποτα αλλο ..την τεταρτη το πρωι σκουπιστηκα κ ειχα σαν βλεννη με λιγο ροζ επειτα ξανα τιποτα, σημερα εκανα ενα τεστ απ αυτα π ειναι σε ταινιες της hometest κ μ βγηκε αχνη γραμμη κ στα 2 π εκανα ..κανονικα περιοδο περιμενω αυριο ομως αυτο δεν μ εχει ξανατυχει συνηθως οταν ειναι ν αδιαθετησω κατευθειαν μ ερχετε κανονικη ροη αιματος... να παω για χοριακη η να περιμενω μηπως μ ερθει?

Καλησπέρα, εγώ θα έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή κ να πας για χοριακή την πρώτη  μέρα της καθυστέρησης :) θα δείξει σίγουρα ! Καλή επιτυχία εύχομαι να μην χρειαστεί καμία προσπάθεια εξωσωματικής !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η andy2019 είπε:

Καλησπέρα, εγώ θα έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή κ να πας για χοριακή την πρώτη  μέρα της καθυστέρησης :) θα δείξει σίγουρα ! Καλή επιτυχία εύχομαι να μην χρειαστεί καμία προσπάθεια εξωσωματικής !

σ ευχαριστω πολυ μακαρι να μν χρειαστει η εξωσωματικη εχω λιγο αστατο κυκλο τωρα βρισκομαι 13 μερες μετα την ωορηξια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας ..ειμαι με μια σαλπιγγα λογο αφαιρεσης της αριστερης μ σαλπιγγας.. εχουμε αποφασησει για εξωσωματικη μιας κ υπηρχε κ θεμα με το σπερμα το οποιο ομως διορθωθηκε.. ενω αυτον τν μηνα περιμενα την περιοδο για να ξεκινησω τα φαρμκα της εξωσωματικης  την δευτερα το βραδυ ειχα στο εσωρουχο καφε κιλιδα αιματος επειτα τιποτα αλλο ..την τεταρτη το πρωι σκουπιστηκα κ ειχα σαν βλεννη με λιγο ροζ επειτα ξανα τιποτα, σημερα εκανα ενα τεστ απ αυτα π ειναι σε ταινιες της hometest κ μ βγηκε αχνη γραμμη κ στα 2 π εκανα ..κανονικα περιοδο περιμενω αυριο ομως αυτο δεν μ εχει ξανατυχει συνηθως οταν ειναι ν αδιαθετησω κατευθειαν μ ερχετε κανονικη ροη αιματος... να παω για χοριακη η να περιμενω μηπως μ ερθει?

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

Καλησπέρα!!!! φαίνεται σαν θετικό! στο ευχομαι ολόψυχα! Πήγες για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα!!!! φαίνεται σαν θετικό! στο ευχομαι ολόψυχα! Πήγες για χοριακή;

μακαρι κοριτσι μ να ειναι θετικο γιατι παιδευομαστε 6 χρονια.... δεν πηγα για χοριακη λεω ν παω αυριο αλλα φοβαμαι κιολας μηπως βγει αρνητικη.... τα τεστ αυτα τα εκανα σημερα τ μεσημερι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xrisanthi είπε:

μακαρι κοριτσι μ να ειναι θετικο γιατι παιδευομαστε 6 χρονια.... δεν πηγα για χοριακη λεω ν παω αυριο αλλα φοβαμαι κιολας μηπως βγει αρνητικη.... τα τεστ αυτα τα εκανα σημερα τ μεσημερι...

 

Καλησπέρα !!!σου εύχομαι να είναι θετικό!!!!!εμένα μέχρι και την 5η μέρα καθυστέρησης έτσι αχνό μου είχε βγει και έμαθα από τη χοριακη ότι είμαι έγκυος!Εγώ θα σου πρότεινα να περιμενεις κανα δύο μέρες και μετά να κάνεις χοριακη!καλύτερα να έχεις έστω και λίγη καθυστέρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα !!!σου εύχομαι να είναι θετικό!!!!!εμένα μέχρι και την 5η μέρα καθυστέρησης έτσι αχνό μου είχε βγει και έμαθα από τη χοριακη ότι είμαι έγκυος!Εγώ θα σου πρότεινα να περιμενεις κανα δύο μέρες και μετά να κάνεις χοριακη!καλύτερα να έχεις έστω και λίγη καθυστέρηση...

 σε ευχαριστω πολυ..!!επειδη εχω πολυκυστικες δεν εχω σταθερο κυκλο ομως αυτο τν μηνα χρησιμοποιησα τεστ ωορηξιας κ σημαρα ειμαι 13 μερες μετα την ωορηξια μ οποτε με βαση την λογικη αυριο θα πρεπει ν αδιαθετησω... θα κανω αλλο ενα τεστ τ πρωι κ αν μ βγει παλι ετσι θα παω να κανω χοριακη..φοβαμαι κιολας γιατοι ειχα κ μια αποβολη στην 7 εβδομαδα πριν 4 χρονια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xrisanthi είπε:

 σε ευχαριστω πολυ..!!επειδη εχω πολυκυστικες δεν εχω σταθερο κυκλο ομως αυτο τν μηνα χρησιμοποιησα τεστ ωορηξιας κ σημαρα ειμαι 13 μερες μετα την ωορηξια μ οποτε με βαση την λογικη αυριο θα πρεπει ν αδιαθετησω... θα κανω αλλο ενα τεστ τ πρωι κ αν μ βγει παλι ετσι θα παω να κανω χοριακη..φοβαμαι κιολας γιατοι ειχα κ μια αποβολη στην 7 εβδομαδα πριν 4 χρονια ...

Να μη φοβάσαι καθόλου!Δεν σημαίνει κάτι αυτό που είχε συμβεί...Εγώ στο λέω γιατί μπορεί να είναι μικρό το νούμερο της χοριακης και θα πρέπει να περιμένεις και να ξανα κάνεις και γενικά στην αρχή η διαδικασία είναι λίγο αγχωτική!γιατί και στο γιατρό να πεις να πας  θα πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες για να μπορέσεις να δει κατι!για σένα στο λέω γιατί το χω περάσει!Επειδή δεν μου έβγαινε και εμένα καθαρά θετικό έπρεπε να περιμένω μέχρι να αυξηθεί η ορμόνη...και επειδή μέχρι και τις 4 με 5 μέρες δεν θεωρείται και καθυστέρηση ειμαι της άποψης να δίνουμε λίγο χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επίσης την έχω πάθει με κανονικά θετικό τεστ και είχα δει λίγο αίμα και πήγα για χοριακη και ήταν αρνητική....όπως νιώθεις εσύ καλύτερα!Εγώ σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Και επίσης την έχω πάθει με κανονικά θετικό τεστ και είχα δει λίγο αίμα και πήγα για χοριακη και ήταν αρνητική....όπως νιώθεις εσύ καλύτερα!Εγώ σου εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!!!!!!!!!

εχεις δικιο οτι πρεπει ν δινουμε χρονο αλλα οταν 6 χρονια προσπαθεις δεν μπορεις να περιμενεις μπορει ν σ ακουγετε περιεργο αλλα η υπομονη τελειωνει... εχω ακουσει απο αρκετες κοπελες με θετικο τεστ αρνητικη χοριακη κ γι αυτο το σκεφτομαι...  σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σ!!! σ ευχομαι τα καλυτερα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα σε κατι την γνωμη σας ..ειμαι με μια σαλπιγγα λογο αφαιρεσης της αριστερης μ σαλπιγγας.. εχουμε αποφασησει για εξωσωματικη μιας κ υπηρχε κ θεμα με το σπερμα το οποιο ομως διορθωθηκε.. ενω αυτον τν μηνα περιμενα την περιοδο για να ξεκινησω τα φαρμκα της εξωσωματικης  την δευτερα το βραδυ ειχα στο εσωρουχο καφε κιλιδα αιματος επειτα τιποτα αλλο ..την τεταρτη το πρωι σκουπιστηκα κ ειχα σαν βλεννη με λιγο ροζ επειτα ξανα τιποτα, σημερα εκανα ενα τεστ απ αυτα π ειναι σε ταινιες της hometest κ μ βγηκε αχνη γραμμη κ στα 2 π εκανα ..κανονικα περιοδο περιμενω αυριο ομως αυτο δεν μ εχει ξανατυχει συνηθως οταν ειναι ν αδιαθετησω κατευθειαν μ ερχετε κανονικη ροη αιματος... να παω για χοριακη η να περιμενω μηπως μ ερθει?

53700360_402911287177717_6306360545834434560_n.jpg

μου φαινεται θετικο κοριτσι μου.στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!!!περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η zaxaroulita είπε:

μου φαινεται θετικο κοριτσι μου.στο ευχομαι μεσα απ την καρδια μου!!!περιμενουμε νεα σου

αχ μακαρι να ειναι θετικο δεν φανταζεσαι ποσο πολυ το θελω...!!! σε ευχαριστω πολυ αυριο τ πρωι θα παω για χοριακη ελπιζω να βγει θετικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
    • Κορίτσια εγώ δεν ήξερα για τα άλματα ανάπτυξης τι είναι.. πρέπει να δώσω σημασία σε αυτό; Εγώ βλέπω ότι εχει αρχίσει να στηρίζει το κεφαλάκι του και να γραπώνει πράγματα! Άλμα ανάπτυξης δεν είναι αυτό; Να ρωτήσω εσάς σας κοιτάνε πολύ ωρα στα μάτια; Εμενα μου φαίνεται με κοιτάζει λίγο.. Κατά τα άλλα οι κολικοί μας συνεχίζονται.. και δυσκολευόμαστε λίγο το βράδυ.. αλλά κάνουμε υπομονή..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...