Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η προσπάθεια -prezolon


Lillou

Recommended Posts

Kαλημέρα στο φόρουμ! Εκανα χθες εμβρυομεταφορά και επειδή έχω προηγούμενη αποβολή άρχισα αντιπηκτικές ενέσεις. Μου δώσανε όμως και prezolon χάπια. Μέσα στις αντενδείξεις βλέπω την εγκυμοσύνη, και ως γνωστόν η κορτιζόνη έχει πιθανές σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες.  Θα ξαναμιλήσω με γιατρό, δεν ψάχνω συμβουλές στο φόρουμ, αλλά αναρωτιέμαι, είχε κάποια απο εσάς παρόμοια περίπτωση; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lillou είπε:

Kαλημέρα στο φόρουμ! Εκανα χθες εμβρυομεταφορά και επειδή έχω προηγούμενη αποβολή άρχισα αντιπηκτικές ενέσεις. Μου δώσανε όμως και prezolon χάπια. Μέσα στις αντενδείξεις βλέπω την εγκυμοσύνη, και ως γνωστόν η κορτιζόνη έχει πιθανές σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες.  Θα ξαναμιλήσω με γιατρό, δεν ψάχνω συμβουλές στο φόρουμ, αλλά αναρωτιέμαι, είχε κάποια απο εσάς παρόμοια περίπτωση; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Καλημερα!

Καλη επιτυχια ευχομαι!

Οι περισσοτερες εχουμε παρει κορτιζονη στο πλαισιο της εξωσωματικης.

Ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες, ακομη και η προγεστερονη! εχει αντενδειξη την εγκυμοσυνη.

Εγω σταματησα την κορτιζονη οταν εκλεισα το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης. 

Με το καλο τα αποτελεσματα σου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλημερα!

Καλη επιτυχια ευχομαι!

Οι περισσοτερες εχουμε παρει κορτιζονη στο πλαισιο της εξωσωματικης.

Ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες, ακομη και η προγεστερονη! εχει αντενδειξη την εγκυμοσυνη.

Εγω σταματησα την κορτιζονη οταν εκλεισα το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης. 

Με το καλο τα αποτελεσματα σου! 

 

Σε ευχαριστώ. Δεν είχες κάποιο θέμα με την κορτιζόνη; Επαιρνες και αντιπηκτικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lillou είπε:

Σε ευχαριστώ. Δεν είχες κάποιο θέμα με την κορτιζόνη; Επαιρνες και αντιπηκτικά;

Ναι, εκανα και κανω ακομη μια ενεση ινοχεπ καθε μερα.

Οχι, δεν ειχα κανενα θεμα με την κορτιζονη. Λιγακι μονο να προσεξεις τα αλμυρα και τα γλυκα. Εκτος αν εχεις αλλες οδηγιες απο τον γιατρο σου. Εμενα δεν μου εβαλε καποιο περιορισμο αλλα ψιλοπροσεχα απο μονη μου. Δεν στερηθηκα. Απλα δεν εκανα υπερβολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lillou είπε:

Σε ευχαριστώ. Δεν είχες κάποιο θέμα με την κορτιζόνη; Επαιρνες και αντιπηκτικά;

@Lillou παίρνω ακριβώς τα ίδια με σένα μην ανυσηχεις καθόλου κάνω ανυπηκτικες και παίρνω και 2 presolon την ημερα δεν παθαινεις τιποτα είναι απαρατιτητα αυτά κορίτσι μου εγώ Εχω θρομβοφιλια και απο οτι ξέρω τις ενέσεις θα τις κάνω μέχρι να γεννησω παίρνω και σαλοσπιρ τι να λεμε τώρα χαχχαχ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lillou είπε:

Kαλημέρα στο φόρουμ! Εκανα χθες εμβρυομεταφορά και επειδή έχω προηγούμενη αποβολή άρχισα αντιπηκτικές ενέσεις. Μου δώσανε όμως και prezolon χάπια. Μέσα στις αντενδείξεις βλέπω την εγκυμοσύνη, και ως γνωστόν η κορτιζόνη έχει πιθανές σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες.  Θα ξαναμιλήσω με γιατρό, δεν ψάχνω συμβουλές στο φόρουμ, αλλά αναρωτιέμαι, είχε κάποια απο εσάς παρόμοια περίπτωση; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

κ εγω κατα την ετ βασει συμβουλης της αιματολογου κ εξωσωματικου επαιρνα 2 πρεζολον, σαλοσπιρ κ αντιπηκτικες.....απλα προσεχα την διατροφη μου σε αλατι κ ζαχαρη οσο μπορουσα....δεν παχυνα ουτε ενιωσα και διαφορετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...