Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδεχόμενο εγκυμοσύνης


Ευάννα

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!  Θέλω τα φώτα σας! Τον τελευταίο καιρό ολοκληρώνει πάνω στο σημείο κ όχι μέσα κ γω καμία φορά τα σπρωχνω.αυτη τη φορά που έγινε κ στις γονιμες λίγο μετά είχα μια Ελαφριά ναυτία κ σήμερα με τραβάει η δεξιά μου σαλπιγγα όταν κουνάω το πόδι μου.λετε να είμαι επιτέλους τυχερή;  Σας παρακαλώ βοηθήστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάννα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  Θέλω τα φώτα σας! Τον τελευταίο καιρό ολοκληρώνει πάνω στο σημείο κ όχι μέσα κ γω καμία φορά τα σπρωχνω.αυτη τη φορά που έγινε κ στις γονιμες λίγο μετά είχα μια Ελαφριά ναυτία κ σήμερα με τραβάει η δεξιά μου σαλπιγγα όταν κουνάω το πόδι μου.λετε να είμαι επιτέλους τυχερή;  Σας παρακαλώ βοηθήστε 

Πώς γίνετε να τα σπρώχνεις; αν προσπαθείτε για παιδάκι και θα ήταν να τελειώνει μέσα και όχι απέξω για συστήματα είναι νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλουμε παιδάκι αλλά ο άντρας μου λέει να το αφήσουμε λίγο αργότερα εγώ όμως θέλω άμεσα έτσι λοιπόν όταν τελειώνει πάνω μου εγώ με το χέρι μου τα σπρώχνω μέσα. Οπότε αυτό το βάρος στη σαλπιγγα μου δεν μπορεί να θεωρηθεί σύμπτωμα;  Γιατί πρώτη φορά μου συμβαίνει κ γι αυτό ρωτάω!  Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάννα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  Θέλω τα φώτα σας! Τον τελευταίο καιρό ολοκληρώνει πάνω στο σημείο κ όχι μέσα κ γω καμία φορά τα σπρωχνω.αυτη τη φορά που έγινε κ στις γονιμες λίγο μετά είχα μια Ελαφριά ναυτία κ σήμερα με τραβάει η δεξιά μου σαλπιγγα όταν κουνάω το πόδι μου.λετε να είμαι επιτέλους τυχερή;  Σας παρακαλώ βοηθήστε 

Καλημερα σου. Αρχικά δεν είναι τακτική να τα σπρώχνεις. Θα ήταν καλύτερο να μιλήσετε κ να συζητήσετε τι θέλετε. Κ τοσο νωρίς συμπτώματα δεν νομίζω να υπάρχουν..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!  Το γνωρίζω ότι δεν είναι σωστή τακτική αλλά νομίζεις μπορείτε να καταλάβετε την ανάγκη μου κ τη λαχτάρα να γίνω μανούλα. Το συγκεκριμένο θέμα πονάει πολύ λόγω κάποιον περιστατικων στο παρελθόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ευάννα είπε:

Καλημέρα κ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!  Το γνωρίζω ότι δεν είναι σωστή τακτική αλλά νομίζεις μπορείτε να καταλάβετε την ανάγκη μου κ τη λαχτάρα να γίνω μανούλα. Το συγκεκριμένο θέμα πονάει πολύ λόγω κάποιον περιστατικων στο παρελθόν 

Ναι αλλά είναι μόνο από την μεριά σου.... Όχι από την μεριά του άντρα σου.... Καλύτερα να συζητήσετε μεταξύ σας. Γιατί μπορεί να βρεθείς σε δύσκολη κατάσταση μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάννα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  Θέλω τα φώτα σας! Τον τελευταίο καιρό ολοκληρώνει πάνω στο σημείο κ όχι μέσα κ γω καμία φορά τα σπρωχνω.αυτη τη φορά που έγινε κ στις γονιμες λίγο μετά είχα μια Ελαφριά ναυτία κ σήμερα με τραβάει η δεξιά μου σαλπιγγα όταν κουνάω το πόδι μου.λετε να είμαι επιτέλους τυχερή;  Σας παρακαλώ βοηθήστε 

Καλημέρα κορίτσι!από ότι και εγώ μπορώ να καταλάβω ο σύντροφος σου δεν είναι σύμφωνος για παιδί και όπως είπανε και τα κορίτσια παραπάνω το καλύτερο θα ήταν να το συζητήσετε.τωρα με αυτόν τον τρόπο δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να μείνεις έγκυος αλλά αν το θες σου το εύχομαι,όσο για τα συμπτώματα δεν ξέρω σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκεσαι αλλά τα συμπτωνατα συνήθως εμφανίζονται αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάννα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!  Θέλω τα φώτα σας! Τον τελευταίο καιρό ολοκληρώνει πάνω στο σημείο κ όχι μέσα κ γω καμία φορά τα σπρωχνω.αυτη τη φορά που έγινε κ στις γονιμες λίγο μετά είχα μια Ελαφριά ναυτία κ σήμερα με τραβάει η δεξιά μου σαλπιγγα όταν κουνάω το πόδι μου.λετε να είμαι επιτέλους τυχερή;  Σας παρακαλώ βοηθήστε 

Καλημέρα κοπέλα μου! Καταλαβαίνω την ανάγκη και την επιθυμία σου να γίνεις μανούλα...αλλά αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος! Εδώ μέσα προσπαθούμε όλες συστηματικά κ το ενισχύουμε με όποιο τρόπο μπορούμε κ φυσικά δεν έρχεται κ έτσι εύκολα παρόλα αυτά το πολυπόθητο! Τώρα το ότι εσύ τα σπρώχνεις... Θεωρώ τις πιθανότητες μηδαμινές.... Εδώ οι γυναικολόγοι μας λένε να μη σηκώνομαστε από το κρεβάτι τις επόμενες ώρες γιατί βγαίνουν όλα έξω. Θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται συζήτηση με το σύντροφό σου... Ένα παιδί για να έρθει χρειάζεται πρώτα από όλα να είναι επιθυμητό κ από τους δύο σας! Εύχομαι ότι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μου είπε ότι έχω πιθανότητες όχι τόσες όσο η εκσπερματωση μέσα αλλά έχω μόνο κ μόνο που έρχομαι σε επαφή στις γονιμες χωρίς προφυλαξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλώς ήρθες! Αγάπη μου, πρέπει να τελειώσει μέσα γιατί με την εκσπερμάτιση τα σπερματοζωάρια "εκτινάσσονται" με την ταχύτητα που πρέπει για να φτάσουν εκεί που πρέπει! Με αυτό που κάνεις, απλώς τα πασαλείβεις στον κόλπο. Όπως λένε και τα κορίτσια πολύ σωστά, πρέπει να το συζητήσεις με τον σύντροφό σου και αν θέλει κι εκείνος, να βάλετε μπροστά την σωστή διαδικασία! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2019 at 10:41 ΠΜ, ο/η Ευάννα είπε:

Θέλει παιδί απλά όχι άμεσα όπως εγώ!  Είμαι στην 21 ημέρα με κύκλο 26 27 ημερών 

Αφού το θέλετε και οι δυο σου το εύχομαι γρήγορα,Όσο για τα συμπτώματα εγώ παρατήρησα κάποιες αλλαγές- συμπτωματα 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2019 at 10:18 ΠΜ, ο/η vivika10 είπε:

Αφού το θέλετε και οι δυο σου το εύχομαι γρήγορα,Όσο για τα συμπτώματα εγώ παρατήρησα κάποιες αλλαγές- συμπτωματα 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση 

Γειά!!  Εγώ αύριο κανονικά περιμένω..έχω ενοχλησεις περιόδου ελαφριά ναυτία κ τα πονακια στην σαλπιγγα συνεχίζονται!  Λέτε να είμαι τυχερή;;;  Εσύ τι αλλαγές παρατήρησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάννα είπε:

Γειά!!  Εγώ αύριο κανονικά περιμένω..έχω ενοχλησεις περιόδου ελαφριά ναυτία κ τα πονακια στην σαλπιγγα συνεχίζονται!  Λέτε να είμαι τυχερή;;;  Εσύ τι αλλαγές παρατήρησες; 

Μακάρι να είσαι τυχερή,Εγώ είχα πόνους περιόδου,οι θηλες μου ποναγανε και ήτανε πρησμενες είχανε αρχίσει να σκουραίνουν ελάχιστα αλλά καταλάβαινα τη διαφορά με πριν και είχα απέχθεια για σοκολάτα την οποία έτρωγα καθε μέρα και 2 -3 μέρες πριν την περίοδο δεν ήθελα να τη δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Μακάρι να είσαι τυχερή,Εγώ είχα πόνους περιόδου,οι θηλες μου ποναγανε και ήτανε πρησμενες είχανε αρχίσει να σκουραίνουν ελάχιστα αλλά καταλάβαινα τη διαφορά με πριν και είχα απέχθεια για σοκολάτα την οποία έτρωγα καθε μέρα και 2 -3 μέρες πριν την περίοδο δεν ήθελα να τη δω.

Εμένα οι θηλες είναι σκουρες περιμετρικά κ συνεχώς νιώθω πως θα αδιαθετησω!  Σήμερα πάντων που περίμενα δεν ήρθε..αντε άγχος μέχρι αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...