Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Πάντα την αλλάζω πριν φάει,όποτε ξυπνάει. 

Και εγώ τον αλλάζω πριν φάει αλλά αν τον αλλάξω ενώ κοιμάται δεν ξυπνάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Εμεις πάντως που έχουμε το μει ται καθόμαστε, κοιμόμαστε, θηλάζουμε μια χαρά. Σε αντίθεση με το ring sling που πήγε τζάμπα. Ειναι τι θα κάτσει στο κάθε παιδί. 

Ναι μάλλον εμάς δυστυχώς δεν μας βόλεψε,αύριο θα παραγγείλω άλλο καρότσι και θα παραγγείλω και το babybjorn one μάρσιπο και ελπίζω να το χρησιμοποιησουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Ποσο εβδομαδων ειναι; εμενα τις 2 πρωτες βδομαδες δεν ρευοταν καθολου και πλεον μπρει να τυχει να ρευτει και στα πρωτα 5 λεπτα και μετα ξανα ποσες φορες....τον καταλαβαινω οταν πιάνεται και ξεπιανεται αναστατωμενος. Βεβαια οπως ειπαν τα κοριτσια αν ειναι ηρεμος τον αφηνω μου δειχνει αυτος ποτε θελει. 

10 ημερών είμαστε...????Και η παιδιατρος και οι μαιες μου ειπαν οτι δεν ειναι απαραιτητο να ρευτει απο τη στιγμη που θηλαζω αποκλειστικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

10 ημερών είμαστε...????Και η παιδιατρος και οι μαιες μου ειπαν οτι δεν ειναι απαραιτητο να ρευτει απο τη στιγμη που θηλαζω αποκλειστικά. 

Ναι και εμενα... Οσο δεν ζοριζεται μην σκας θα το καταλαβεις αν αρχιζει να θελει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι μάλλον εμάς δυστυχώς δεν μας βόλεψε,αύριο θα παραγγείλω άλλο καρότσι και θα παραγγείλω και το babybjorn one μάρσιπο και ελπίζω να το 

Μήπως να πας με το μωρό σε ένα κατάστημα και  να δοκιμασεις μάρσιπο εκεί.Μην αγοράζεις τσάμπα και δε σου κάνουν μετά... δεν ειναι και φθηνή αγορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα δεν το κάνει παντα πιο μικρός το έκανε συνέχεια. @joy2 και εμένα η παιδίατρος μου απαγόρευσε το μάρσιπο π δικός μου βέβαια δεν καθόταν προτιμαει το καρότσι 

Εγώ κορίτσι μου πήρα σήμερα, θα τμβάζω όποιον ξυπνάει για να τον έχω μαζί μου στην κουζίνα μέχρι να φτιάξω το μπιμπερό του ώστε να μην ουρλιάζει κ μου ξυπνάει τον άλλο.  Η παιδίατρος ας λέει ο, τι θέλει... Εγώ ταΐζω ταυτόχρονα τα μωρά αν ξυπνήσουν μαζί, τα αφήνω κάτω γιατί κλαίνε χωρίς να ρευτιυν κ σήμερα μου έκαναν συνέχεια εμετο γιατί δεν τα προλάβαινα στο ρεψιμο... Οπότε ας λέει ο, τι θέλει, αλλιώς ας έρθει αυτή το πρωί να με βοηθήσει με τα μωρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2019 at 11:40 ΜΜ, ο/η MariannakiM είπε:

Να σου εξηγήσει για ποιο λόγο στο απαγορεύει. Ξερει ότι το μει ται είναι μαρσιπος αγκαλιάς και εργονομικός; Απαγορευονται αυτοί που τα ποδαράκια τους κρέμονται κάτω. Εγώ έχω μει ται και μια χαρά είναι. Κοντεύουμε να καταργήσουμε το καρότσι. Πάρε να σωθείς κορίτσι μου! Έχεις και τα 2 εσύ, που να κάνεις ζαφτι!!! ???

Αυτό ακριβώς! Μει ται πήρα! Διαβασε κ τι λέω στη βιβικα10 να καταλάβεις το γιατί τον θέλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2019 at 11:40 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

Χαρά στο κουράγιο εσύ με τα 2. Πωπωωω δεν μπορώ να φανταστώ πως την παλεύεις Εάν κλαίνε κ τα 2 μαζί!! Πιάνεις τον έναν αφήνεις τον άλλον!!! Ήρωας!!!??

Αυτό ακριβώς! Το πρωί είμαι από τις 7-12 μόνη μου! Σήμερα ούρλιαζαν ταυτόχρονα και άφηνα τον έναν κάτω να ταισω τον άλλο χωρίς να ρευτει και μου έκαναν συνέχεια εμετό κ τρελάθηκα από το άγχος μου  κ πήρα μαρσιπο! Εεεε μα!! Άσε ηρωίδα αχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου οτιδήποτε απόλυτο ακούτε από τον οποιονδήποτε, είτε ξέρει είτε δεν ξέρει, απλά προσπεράστε το! Τπτ απόλυτο δεν ισχύει με τα μωρά! 

Εμένα σήμερα θέλει όλη μέρα αγκαλιά ο φούσκας μου! Είναι και βαρύς, έχω κοψομεσιαστεί!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εμάς γύρισε ο μπαμπάς μας επιτέλους κ μαζι εφερε μάλλον πολύ ύπνο. Το παιδάκι μου απόψε κοιμήθηκε από τις 21.00 μέχρι τις 3.00. Μεχρι τις 3.30 τον ταισα, τον έβαλα στην κούνια Κ σηκώθηκε 10.30. Τωρα βεβαια θελει να φαει κ εμενα μαζι!!! Αλλα χορτασα ύπνο. Ξεκουράστηκα κ γω μαζί του. Γιατί η προηγούμενη βδομάδα ήταν δύσκολη από θέμα ύπνου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εμάς γύρισε ο μπαμπάς μας επιτέλους κ μαζι εφερε μάλλον πολύ ύπνο. Το παιδάκι μου απόψε κοιμήθηκε από τις 21.00 μέχρι τις 3.00. Μεχρι τις 3.30 τον ταισα, τον έβαλα στην κούνια Κ σηκώθηκε 10.30. Τωρα βεβαια θελει να φαει κ εμενα μαζι!!! Αλλα χορτασα ύπνο. Ξεκουράστηκα κ γω μαζί του. Γιατί η προηγούμενη βδομάδα ήταν δύσκολη από θέμα ύπνου!!!??

Μια χαρά!!!εμείς ευτυχώς δεν έχουμε θέμα με τον ύπνο (αν εξαιρέσεις ότι ξυπνάμε σίγουρα μια φορά το βράδυ για να φαει )και όλη μέρα κοιμαται αρκρτες φορες και για ώρα,αλλά τώρα όταν είναι ξύπνιος έχει γκρίνια Γιατί τον ενοχλούν τα ούλα λογο δοντιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Αυτό ακριβώς! Μει ται πήρα! Διαβασε κ τι λέω στη βιβικα10 να καταλάβεις το γιατί τον θέλω! 

Ε μα ναι κοριτσι μου. Εμείς εδώ με ένα και έχουμε βελαξει, όχι εσύ ταυτόχρονα που έχεις την διπλετα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εμάς γύρισε ο μπαμπάς μας επιτέλους κ μαζι εφερε μάλλον πολύ ύπνο. Το παιδάκι μου απόψε κοιμήθηκε από τις 21.00 μέχρι τις 3.00. Μεχρι τις 3.30 τον ταισα, τον έβαλα στην κούνια Κ σηκώθηκε 10.30. Τωρα βεβαια θελει να φαει κ εμενα μαζι!!! Αλλα χορτασα ύπνο. Ξεκουράστηκα κ γω μαζί του. Γιατί η προηγούμενη βδομάδα ήταν δύσκολη από θέμα ύπνου!!!??

Ωωωω όσο ζηλεύω να ξερες!!!! Φτου να μη τον ματιασουμε!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Εγώ κορίτσι μου πήρα σήμερα, θα τμβάζω όποιον ξυπνάει για να τον έχω μαζί μου στην κουζίνα μέχρι να φτιάξω το μπιμπερό του ώστε να μην ουρλιάζει κ μου ξυπνάει τον άλλο.  Η παιδίατρος ας λέει ο, τι θέλει... Εγώ ταΐζω ταυτόχρονα τα μωρά αν ξυπνήσουν μαζί, τα αφήνω κάτω γιατί κλαίνε χωρίς να ρευτιυν κ σήμερα μου έκαναν συνέχεια εμετο γιατί δεν τα προλάβαινα στο ρεψιμο... Οπότε ας λέει ο, τι θέλει, αλλιώς ας έρθει αυτή το πρωί να με βοηθήσει με τα μωρά!! 

Το μει ται είναι μαρσιπος αγκαλιάς και όπως όλοι οι Μάρσιποι αγκαλιάς ειναι οκ για το νινί από 0+ αρκεί να τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνάμε άλμα ανάπτυξης γι'αυτό έχουμε τόσα νεύρα και δεν κοιμόμαστε! Μόνο με λευκό ήχο τον πήρε ο ύπνος πριν 5 λεπτά, ήταν πτώμα στην κούραση αλλά το μάτι γαρίδα!

Αγόρασα και κορσέ για να μαζέψω τους σκεμπεδες. Για να τον βάλω ιδρωσα, κάπως θα βοηθήσει και αυτό. Βέβαια θα το φοράω το πρωί και θα το βγάζω το βράδυ, πιστεύω να κάνει δουλειά έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Περνάμε άλμα ανάπτυξης γι'αυτό έχουμε τόσα νεύρα και δεν κοιμόμαστε! Μόνο με λευκό ήχο τον πήρε ο ύπνος πριν 5 λεπτά, ήταν πτώμα στην κούραση αλλά το μάτι γαρίδα!

Αγόρασα και κορσέ για να μαζέψω τους σκεμπεδες. Για να τον βάλω ιδρωσα, κάπως θα βοηθήσει και αυτό. Βέβαια θα το φοράω το πρωί και θα το βγάζω το βράδυ, πιστεύω να κάνει δουλειά έτσι.

Σε ποια εβδομάδα είσαστε; κι εμείς 5η εβδομάδα είμαστε και είναι το πρώτο άλμα ανάπτυξης και για να παίρνω κουράγιο λέω μεγαλωνει το γλυκούλι μου! 

Χάχαχαχα. Έκλαψα με τους σκεμπεδες.θα ρωτήσω κι εγώ αύριο τον γιατρό αν μπορώ να βάλω γιατί λόγω καισαρικής νομιζω δεν επιτρέπεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariannakiM είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαστε; κι εμείς 5η εβδομάδα είμαστε και είναι το πρώτο άλμα ανάπτυξης και για να παίρνω κουράγιο λέω μεγαλωνει το γλυκούλι μου! 

Χάχαχαχα. Έκλαψα με τους σκεμπεδες.θα ρωτήσω κι εγώ αύριο τον γιατρό αν μπορώ να βάλω γιατί λόγω καισαρικής νομιζω δεν επιτρέπεται... 

Είμαστε ακριβώς στην 5η εβδομάδα! Γιατί δεν επιτρέπεται; Εμένα ο γιατρός του νοσοκομείου μάλιστα μου είπε να βάλω γιατί λέει κάνει καλό! Και εγώ με καισαρική γέννησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Είμαστε ακριβώς στην 5η εβδομάδα! Γιατί δεν επιτρέπεται; Εμένα ο γιατρός του νοσοκομείου μάλιστα μου είπε να βάλω γιατί λέει κάνει καλό! Και εγώ με καισαρική γέννησα. 

Εμένα δεν με άφησε ο γιατρός,ίσως έχει να κάνει με τον γιατρό,εντωμεταξύ η κοιλιά μου δεν μαζεύτηκε ακόμη,τόσο κοιλιά που έχω τώρα δεν είχα Ούτε στον 4 μηνα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα δεν με άφησε ο γιατρός,ίσως έχει να κάνει με τον γιατρό,εντωμεταξύ η κοιλιά μου δεν μαζεύτηκε ακόμη,τόσο κοιλιά που έχω τώρα δεν είχα Ούτε στον 4 μηνα ??

Εγώ έτσι ήμουν για περίπου 10 μέρες, μετά μαζεύτηκε αλλά θέλω να μαζευτεί όσο περισσότερο γίνεται. Βέβαια θα κάνω και δίαιτα για να χάσω κιλά, δεν περιμένω θαύματα από τον κορσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ωωωω όσο ζηλεύω να ξερες!!!! Φτου να μη τον ματιασουμε!!! ?

Καλά μη νομίζεις!!! Μια φορά είναι του Αγιαννιού!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχχ αυτές οι κοιλιες!! Κ γω έβαλα κορσέ στην αρχή αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Τον έβαζα κ στον ύπνο εγώ. Με κούρασε γενικά. Τώρα φοράω μόνο όταν θέλω να πάω καμία βόλτα έξω για να μαζεύει λίγο τις πατσες. 

Όσο για τη δίαιτα 3 βδομάδες τώρα βοσκαω κ η ζυγαριά εκεί κολλημένη στα 64 κιλά. Ξεκίνησα κ λίγο γυμναστική αλλά τώρα που έλειπε ο άντρας μου δεν μπορούσα να κάνω. Το ιδανικό μου είναι να φτάσω 54. Αλλά κ στα 56-57 που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ευχαριστημένη θα είμαι κ πάλι. Δύσκολος δρόμος κοκωνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby  σώπα ρε συ, είσαι 64 ολόκληρα κιλά;;;; Πωπωπω παχυσαρκία! Λυπάμαι, πρέπει να κάνεις μανίκι, δεν σώζεται το πράγμα με διατροφή ? Εγώ έχω στόχο τα 64 κιλά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  σώπα ρε συ, είσαι 64 ολόκληρα κιλά;;;; Πωπωπω παχυσαρκία! Λυπάμαι, πρέπει να κάνεις μανίκι, δεν σώζεται το πράγμα με διατροφή ? Εγώ έχω στόχο τα 64 κιλά.....

Χαχαχαχ!! Ρε συ δεν μου κάνουν τα παντελόνια μου. Ακόμα φοράω αυτά της εγκυμοσύνης. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Χαχαχαχ!! Ρε συ δεν μου κάνουν τα παντελόνια μου. Ακόμα φοράω αυτά της εγκυμοσύνης. ?

Τι τραβάτε και εσείς οι αδύνατες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ααααχχχχ αυτές οι κοιλιες!! Κ γω έβαλα κορσέ στην αρχή αλλά δεν με βόλεψε καθόλου. Τον έβαζα κ στον ύπνο εγώ. Με κούρασε γενικά. Τώρα φοράω μόνο όταν θέλω να πάω καμία βόλτα έξω για να μαζεύει λίγο τις πατσες. 

Όσο για τη δίαιτα 3 βδομάδες τώρα βοσκαω κ η ζυγαριά εκεί κολλημένη στα 64 κιλά. Ξεκίνησα κ λίγο γυμναστική αλλά τώρα που έλειπε ο άντρας μου δεν μπορούσα να κάνω. Το ιδανικό μου είναι να φτάσω 54. Αλλά κ στα 56-57 που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ευχαριστημένη θα είμαι κ πάλι. Δύσκολος δρόμος κοκωνες!!!!

Εγώ είμαι 56,ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 55 αλλά είχα ήδη παραπάνω κιλά τα κανονικά μου είναι 50-52 άντε να δούμε θα τα φτάσω δεν έχω παντελόνι να φορέσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...