Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοπέλες τι έγινε; Μπλέξαμε όλες με τα βρέφη και σκόρπισε το παρεάκι;

Τι κάνεις κορίτσι μου εσύ? Το μικρακι σου τι κάνει? Πώς τα περνάς με τα 2 παιδάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby  δεν είναι εύκολο με 2 παιδιά. Ο μεγάλος θέλει την προσοχή που ξέρει ότι έχει από εμένα και ο μικρός χρειάζεται φροντίδα αλλά ευτυχώς είναι 13 ημερών ακόμα και είμαστε στο μαμ -κακα και νάνι. Στην πορεία θα είναι μάλλον πιο δύσκολα που θα πρέπει να ασχολούμαι περισσότερο μαζί του. Εσείς πώς τα πάτε; Κοιμαστε τα βράδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τα λοχεια ποτέ σας τελείωσαν; Εγώ από την 1η μέρα είχα λίγο αίμα, είχα πάρει σερβιετες λοχείας και χρησιμοποίησα 3-4 γιατί δεν είχα τόσο αίμα και με ζεσταιναν κιόλας και συνέχισα με απλές σερβιετες. Δύο μέρες τώρα δεν λερώνονται καθόλου οι σερβιετες μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  δεν είναι εύκολο με 2 παιδιά. Ο μεγάλος θέλει την προσοχή που ξέρει ότι έχει από εμένα και ο μικρός χρειάζεται φροντίδα αλλά ευτυχώς είναι 13 ημερών ακόμα και είμαστε στο μαμ -κακα και νάνι. Στην πορεία θα είναι μάλλον πιο δύσκολα που θα πρέπει να ασχολούμαι περισσότερο μαζί του. Εσείς πώς τα πάτε; Κοιμαστε τα βράδια;

Μπραβο σας!! Φαντάζομαι!! Εδώ δεν είναι εύκολο με ένα!! Ηρωίδες είστε!! Εμείς καλά είμαστε. Μεγαλώνουμε φουλ!! Είμαστε στις 7 εβδομάδες. Τρώμε πααααρα πολύ κ κοιμόμαστε καλά το βράδυ το λιγότερο 5 συνεχόμενες ωρίτσες. Την ημέρα δυσκολευόμαστε λίγο με τον ύπνο κ δυσκολεύεται η μαμα να κάνει καμία δουλειά στο σπίτι. Αλλά μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Μπραβο σας!! Φαντάζομαι!! Εδώ δεν είναι εύκολο με ένα!! Ηρωίδες είστε!! Εμείς καλά είμαστε. Μεγαλώνουμε φουλ!! Είμαστε στις 7 εβδομάδες. Τρώμε πααααρα πολύ κ κοιμόμαστε καλά το βράδυ το λιγότερο 5 συνεχόμενες ωρίτσες. Την ημέρα δυσκολευόμαστε λίγο με τον ύπνο κ δυσκολεύεται η μαμα να κάνει καμία δουλειά στο σπίτι. Αλλά μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας!! ?

Καλύτερα να κοιμάται το βράδυ για να κοιμάσαι και εσύ και να ξεκουράζεσαι γιατί ο βραδυνος ύπνος δεν αναπληρώνεται. Οι δουλειές θα γίνουν αργά ή γρήγορα, σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί αν περνάνε από εσένα μόνο μαζεύονται και μετά φαίνονται βουνό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια, τα λοχεια ποτέ σας τελείωσαν; Εγώ από την 1η μέρα είχα λίγο αίμα, είχα πάρει σερβιετες λοχείας και χρησιμοποίησα 3-4 γιατί δεν είχα τόσο αίμα και με ζεσταιναν κιόλας και συνέχισα με απλές σερβιετες. Δύο μέρες τώρα δεν λερώνονται καθόλου οι σερβιετες μου. 

Εγω ημουν 2 βδομαδες φουλ!! Από την τρίτη εβδομάδα πιο καλά. Μετά το μήνα σχεδόν τίποτα. Το θέμα είναι ότι ακόμα κ τώρα έχω υγρά. Σαν νερά. Ειναι λογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εγω ημουν 2 βδομαδες φουλ!! Από την τρίτη εβδομάδα πιο καλά. Μετά το μήνα σχεδόν τίποτα. Το θέμα είναι ότι ακόμα κ τώρα έχω υγρά. Σαν νερά. Ειναι λογικό?

Και εγώ έτσι ήμουν την 1η φορά, είχα 35 ημέρες αίμα γι'αυτό μου κάνει εντύπωση τώρα που δεν έχω τπτ. Είναι μάλλον στον οργανισμό, τι να πω! Από φάρμακα τι παίρνεις τώρα; Εγώ σίδηρο για έναν μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εγώ έτσι ήμουν την 1η φορά, είχα 35 ημέρες αίμα γι'αυτό μου κάνει εντύπωση τώρα που δεν έχω τπτ. Είναι μάλλον στον οργανισμό, τι να πω! Από φάρμακα τι παίρνεις τώρα; Εγώ σίδηρο για έναν μήνα.

Μια απο τα ιδια! Θα παω την αλλη βδομαδα για εξετασεις λόγω αναιμίας, να δω που βρίσκομαι. Επίσης παίρνω και βιταμίνη d. Και δίνω κ στο μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια, τα λοχεια ποτέ σας τελείωσαν; Εγώ από την 1η μέρα είχα λίγο αίμα, είχα πάρει σερβιετες λοχείας και χρησιμοποίησα 3-4 γιατί δεν είχα τόσο αίμα και με ζεσταιναν κιόλας και συνέχισα με απλές σερβιετες. Δύο μέρες τώρα δεν λερώνονται καθόλου οι σερβιετες μου. 

Εγώ εκτός από τις δύο πρώτες ημέρες που είχα αίμα τις επόμενες μέχρι που έκλεισα ένα μήνα είχα μόνο κάτι σταγονες καθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες και τα ζουζούνια σας!!Ελπίζω να είστε όλες καλά και να απολαμβανεται τις πρώτες στιγμές με τα μωράκια σας όσο πιο ήρεμα γίνεται. Πόσο Ανυπομονώ να έρθει και η δικιά μου η μπουμπού δε λέγεται...Δε βλέπω κανένα σημάδι ακόμα βεβαια.Αυτες οι τελευταίες μέρες ατελείωτες είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες και τα ζουζούνια σας!!Ελπίζω να είστε όλες καλά και να απολαμβανεται τις πρώτες στιγμές με τα μωράκια σας όσο πιο ήρεμα γίνεται. Πόσο Ανυπομονώ να έρθει και η δικιά μου η μπουμπού δε λέγεται...Δε βλέπω κανένα σημάδι ακόμα βεβαια.Αυτες οι τελευταίες μέρες ατελείωτες είναι.

Με το καλό πότε έχεις ΠΗΤ;από την ημέρα που μπήκα στον 9 μου φαινόταν πως δεν περνούσαν οι μέρες εμένα βέβαια το μωρο ήταν βιαστικό και δεν χρειάστηκε να τον διανύσω τον 9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Με το καλό πότε έχεις ΠΗΤ;από την ημέρα που μπήκα στον 9 μου φαινόταν πως δεν περνούσαν οι μέρες εμένα βέβαια το μωρο ήταν βιαστικό και δεν χρειάστηκε να τον διανύσω τον 9.

Αχ άστα έχω αρχίσει και της ζητάω να μην αργήσει και πολύ Αφού είναι εντάξει και στα κιλά ...είναι 3.500 ήδη  ! Τα έχω παίξει και με τη ζέστη ..είναι ανυποφορη εδώ! Πητ έχω 9/9 αλλά ο γιατρός είπε θα δει πως είναι ο τράχηλος αυτή τη βδομάδα και θα μου πει τι θα κάνουμε επειδή είναι λίγο μεγάλη η μπέμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Αχ άστα έχω αρχίσει και της ζητάω να μην αργήσει και πολύ Αφού είναι εντάξει και στα κιλά ...είναι 3.500 ήδη  ! Τα έχω παίξει και με τη ζέστη ..είναι ανυποφορη εδώ! Πητ έχω 9/9 αλλά ο γιατρός είπε θα δει πως είναι ο τράχηλος αυτή τη βδομάδα και θα μου πει τι θα κάνουμε επειδή είναι λίγο μεγάλη η μπέμπα..

Μεγάλο μωράκι!!!υπομονή δεν έμεινε πολύ όσο για την ζέστη όντως είναι ανυπόφορη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες και τα ζουζούνια σας!!Ελπίζω να είστε όλες καλά και να απολαμβανεται τις πρώτες στιγμές με τα μωράκια σας όσο πιο ήρεμα γίνεται. Πόσο Ανυπομονώ να έρθει και η δικιά μου η μπουμπού δε λέγεται...Δε βλέπω κανένα σημάδι ακόμα βεβαια.Αυτες οι τελευταίες μέρες ατελείωτες είναι.

Κουραγιο λιγο εμεινε θα περασει οου θα παει!!! Με το καλο να πανε ολα τελεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια, τα λοχεια ποτέ σας τελείωσαν; Εγώ από την 1η μέρα είχα λίγο αίμα, είχα πάρει σερβιετες λοχείας και χρησιμοποίησα 3-4 γιατί δεν είχα τόσο αίμα και με ζεσταιναν κιόλας και συνέχισα με απλές σερβιετες. Δύο μέρες τώρα δεν λερώνονται καθόλου οι σερβιετες μου. 

Αα μια χαρα τυχερη! Εγω εχω κλείσει την 3η βδομαδα και ακομα εχω γαμωτο... Αντε να ξεμπερδέψω σιγα σιγα και απο αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια, τα λοχεια ποτέ σας τελείωσαν; Εγώ από την 1η μέρα είχα λίγο αίμα, είχα πάρει σερβιετες λοχείας και χρησιμοποίησα 3-4 γιατί δεν είχα τόσο αίμα και με ζεσταιναν κιόλας και συνέχισα με απλές σερβιετες. Δύο μέρες τώρα δεν λερώνονται καθόλου οι σερβιετες μου. 

Καλησπέρα!Μου κράτησαν στο σύνολο κάπου 15 μέρες εκ των οποίων οι 5 ήταν φουλ και οι υπόλοιπες σαν 3η-4η μέρα περιόδου.Αδιαθέτησα στις 40 μέρες ακριβώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta Κουράγιο κορίτσι μου! Όντως αυτές οι τελευταίες μέρες δεν περνάνε με τίποτα!! Υπομονή! Δεν σου έμεινε πολύ! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Ρε κορίτσια πότε αδιαθετουμε κανονικά?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάποια στιγμή σας είχα γράψει για το δικό μου baby story!Λοιπόν γίναμε 2 μηνών είμαστε 5300 παρακαλώ με 58 εκατοστά μήκος και τρώμε το γαλατάκι μας το novalac αφού δε μας άρεσε το γάλα της μαμάς ιδιαίτερα και αντέξαμε 1 μήνα να την αρμέγουμε!Κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο τη περασμένη εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

@efitta Κουράγιο κορίτσι μου! Όντως αυτές οι τελευταίες μέρες δεν περνάνε με τίποτα!! Υπομονή! Δεν σου έμεινε πολύ! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Ρε κορίτσια πότε αδιαθετουμε κανονικά?

 

Εγώ στης 50 ημέρες αδιαθετισα αλλά δεν θηλαζα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου!!!! Όλο πάω να σας γράψω αλλά η μπέμπα με έχει ξεζουμισει!!!! Περάσαμε διαφορά εμείς, τρέχαμε για εξετάσεις, είχαμε θέματα με το θηλασμό, έπαθα κια μια βαρβατη μαστίτιδα με 40 πυρετό και χτες μια λιποθυμία από εξάντληση, δεν παίρναμε και βάρος αλλά ευτυχώς ολα πάνε καλύτερα. Εκτός από τη μαμά δλδ που τα έχει παίξει λίγο και αύριο πάω για εξετάσεις. Η αλήθεια είναι ότι έχω και παρα πολύ αίμα ακόμα και ειχα κοψει και τον Σίδηρο, οπότε μάλλον ο αιματοκρίτης έχει πάρει την κάτω βόλτα. Η μπεμπούλα προχτες ανέκτησε το βάρος γέννησης  οπότε είμαστε πολύ χαρούμενες. Γενικά είναι πολύ σουσουραδα. Όλο τρωει και όχι δεν κοιμάται! Κάνω μαραθωνίους θηλασμους! Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που γέννησαν και με το καλό σε εκείνες που έχουν απομείνει!τα μωράκια σας τα έχετε βγάλει έξω; εμάς η Παιδίατρος μας, μας το επέτρεψε από την αρχη και έχουμε κανει το ίδρυμα Νιάρχος στέκι μας τις ημέρες που μπορούμε (ευτυχώς είναι κοντά μας). Γενικά είμαστε πολλές ώρες μόνες με την μπεμπούλα γιατί ο μπαμπάς μας δουλεύει πολύ. Κορίτσια μου που γέννησατε, ψυχολογικά πως είσαστε;;; Εγω έχω κάτι ξεσπάσματα κλαματος απο το πουθενά. Μιλησα βέβαια και με άλλες και έχουν παρόμοια θέματα. Σας πήρα μονότερμα αλλά βιάζομαι να προλάβω να σας γράψω πριν ξεκινήσει να νιαουριζει η μπεμπούλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ στης 50 ημέρες αδιαθετισα αλλά δεν θηλαζα 

Εγώ τα συνδυαζω. Δίνω δικό μου κ ξένο πλέον. Και είναι σχεδόν 2 μήνες από τη γέννα. Ο Θεός κ ο ψυχή της ποτε θα έρθει!!!

Σας έχουν προτείνει οι γιατροί σας αντισύλληψη μετά τη γέννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η deka είπε:

Κορίτσια κάποια στιγμή σας είχα γράψει για το δικό μου baby story!Λοιπόν γίναμε 2 μηνών είμαστε 5300 παρακαλώ με 58 εκατοστά μήκος και τρώμε το γαλατάκι μας το novalac αφού δε μας άρεσε το γάλα της μαμάς ιδιαίτερα και αντέξαμε 1 μήνα να την αρμέγουμε!Κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο τη περασμένη εβδομάδα.

Μεγαλωσατε!!!! ??? Κ μεις πάνω κάτω στα ίδια είμαστε. 7 Σεπτεμβρίου θα γίνουμε 2 μηνών! Κ θα πάμε κ για το 2ο εμβόλιο μας. Κάναμε το πρώτο για τη φυματίωση τις πρώτες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2019 at 11:27 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πολύ κούραση ρε κορίτσια! Μόνο λίγο το βράδυ βρίσκω ησυχία και τοτε πλέον πέφτω σαν τούβλο στο κρεβάτι χάνοντας εντελώς την αίσθηση του χώρου και του χρόνου!!! Θηλάζουμε και όταν πλέον κουράζομαι και συνεχίζει να πεινάει - γιατί πεινάει πολύ και συνέχεια - δίνω και ξένο

Κι εγώ το ίδιο κάνω κορίτσι μου..κι εμένα δε χορταίνει απο το στηθος γιατί κουράζεται κ αποκοιμιέται κ μάλλον δεν έχω κ πολύ γάλα...και το βράδυ του δίνω ξένο γιατί έχω εξαντληθεί!!

Κάθε πόσες ώρες ζητάει στήθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM Κορίτσι μου γλυκό δεν σταματούν οι ταλαιπωρίες σου εσένα!! Αμάν!! Εύχομαι να πηγαίνεις καλύτερα κ πρόσεχε τον εαυτό σου!! Μια χαρα η μικρουλα σου!! ❤❤ Καλά κάνεις κ κάνεις βολτούλες. Εγώ από την 5η μέρα τον έχω έξω. Οσο για τα ψυχολογικα μια ετσι μια αλλιώς. Υπάρχουν μερες που είμαι πολύ κουρασμένη Γιατί κ γω είμαι ολομόναχη πολλές ώρες κ με πιάνουν οι μαύρες μου. Κ ο μικρός είναι με τις μέρες του Κ αυτός. Πλέον δεν κοιμάται πολύ την ημέρα κ με δυσκολεύει Σ αυτά που εχω να κάνω. Υπομονή σε όλες τις μανούλες!!! Κουραγιααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...