Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμορραγια στην 11 εβδομαδα


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα απο την παρασκευη ειμαι με αιμορραγια πηγα στο γιατρο μου ειπε αποκολληση..το μωρο ηταν καλα με 170 παλμους βεβαια του γιατρου μου δν Του αρεσει ου εχει λεει τοσους πολλους..μου εδωσε λοιπον μαγνησιο..rulid κ μου ειπε ξαπλα μεχρι την τριτη που θα με δει.. την παρασκευη εχουμε κ την αυχενικη..με εχει πιάσει ενα ψυχοπλακωμα γτ να συμβει κ δευτερον φοβια αν το rulid κανει παρενεργειες στο μωρακι μου ..το εχει παρει κάποια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα απο την παρασκευη ειμαι με αιμορραγια πηγα στο γιατρο μου ειπε αποκολληση..το μωρο ηταν καλα με 170 παλμους βεβαια του γιατρου μου δν Του αρεσει ου εχει λεει τοσους πολλους..μου εδωσε λοιπον μαγνησιο..rulid κ μου ειπε ξαπλα μεχρι την τριτη που θα με δει.. την παρασκευη εχουμε κ την αυχενικη..με εχει πιάσει ενα ψυχοπλακωμα γτ να συμβει κ δευτερον φοβια αν το rulid κανει παρενεργειες στο μωρακι μου ..το εχει παρει κάποια??

Κοπελα μου περαστικο να ειναι σου ευχομαι. Αρχικα το ρουλιντ επιτρεπεται κανονικα σε εγκυμοσυνη και μαλιστα το δινουν συνεχεια οι γυναικολογοι μην το φοβασαι καθολου δεν πειραζει σε τπτ το μωρο. Ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου και μην κανεις απολυτως τπτ απλα ξαπλα οπως σου ειπε και θα δεις θα πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου αφου το εδωσε ο γιατρος ολα καλα θα πανε ξεκουρασου περνε οτι σου ειπε ο γιατρος και ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσια...το ψυχολογικο κομματι ειναι το παν..κ εγω δν ειμαι καλα ψυχολογικα...με εχει πιασει ανησυχια οτι κατι δν θα παει καλα..οτι δν θα ειναι καλα η Αυχενική κ κατι τετοιες βλακιες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα απο την παρασκευη ειμαι με αιμορραγια πηγα στο γιατρο μου ειπε αποκολληση..το μωρο ηταν καλα με 170 παλμους βεβαια του γιατρου μου δν Του αρεσει ου εχει λεει τοσους πολλους..μου εδωσε λοιπον μαγνησιο..rulid κ μου ειπε ξαπλα μεχρι την τριτη που θα με δει.. την παρασκευη εχουμε κ την αυχενικη..με εχει πιάσει ενα ψυχοπλακωμα γτ να συμβει κ δευτερον φοβια αν το rulid κανει παρενεργειες στο μωρακι μου ..το εχει παρει κάποια??Να σαι ηρεμη χαλαρή και ξεκούραση και ξαπλα ολα καλα θα πάνε ακόλουθα πίστα τις οδηγίες του γιατρου με το καλο η αυχενική σου. Μη σε φοβίζει το rullid. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ως την 14 στη δεύτερη κύηση είχα κανονικά αιμορραγίες πλημμύρα...έχω δίπλα μου το παιδί μου ..μην αγχώνεσαι άδικα ...συμβαίνουν αυτά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η egw είπε:

βρε συ κοριτσι πως το καταλαβες οτι ηταν κυηση αφου εβλεπες αιμα κανονικα;

Oι κυήσεις μου είναι από εξωσωματική..έμαθα την εγκυμοσύνη μου χωρίς καθυστέρηση αφού έκανα χοριακη μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο...ραντεβού για υπέρηχο είχα 5+5 για να μπορεί να δει κάτι αλλά από τις 5+3 ξεκίνησαν τα πανηγύρια..την πρώτη φορά πήγα με κατακόκκινο αίμα( οι γιατροί μιλούν για αιμορραγία εφ όσων γεμίζεις σερβίρεται κ είναι κόκκινο αίμα) εγώ δεν προλάβαινα..είπα πάει το χάσαμε..τίποτα το μωρό εκεί ( ακόμα καρδιά δεν είχα ακούσει μόνο σάκο λεκιθικο) μου κάναν ένεση προγεστερόνης κ γύρισα σπίτι...όλο αυτό συνεχίστηκε ως τη 14 βδομάδα...μιλάμε για αίμα όχι αστεία..ακούω καμιά φορά είχα καφέ στο σκούπισμα κ γελάω..αντιλαμβάνομαι το φόβο της κάθε μιας αλλά εγώ είχα αίμα όχι αστεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Oι κυήσεις μου είναι από εξωσωματική..έμαθα την εγκυμοσύνη μου χωρίς καθυστέρηση αφού έκανα χοριακη μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο...ραντεβού για υπέρηχο είχα 5+5 για να μπορεί να δει κάτι αλλά από τις 5+3 ξεκίνησαν τα πανηγύρια..την πρώτη φορά πήγα με κατακόκκινο αίμα( οι γιατροί μιλούν για αιμορραγία εφ όσων γεμίζεις σερβίρεται κ είναι κόκκινο αίμα) εγώ δεν προλάβαινα..είπα πάει το χάσαμε..τίποτα το μωρό εκεί ( ακόμα καρδιά δεν είχα ακούσει μόνο σάκο λεκιθικο) μου κάναν ένεση προγεστερόνης κ γύρισα σπίτι...όλο αυτό συνεχίστηκε ως τη 14 βδομάδα...μιλάμε για αίμα όχι αστεία..ακούω καμιά φορά είχα καφέ στο σκούπισμα κ γελάω..αντιλαμβάνομαι το φόβο της κάθε μιας αλλά εγώ είχα αίμα όχι αστεία

εισαι μαλλον απο τις τυχερες που κρατησε το παιδακι με τοσο αιμαι ηταν πολυ δυνατο μπραβο:) 

εγω ειχα ακουσει με περιοδο κανονικα μεχρι και το τεταρτο μηνα και η γυναικα το καταλαβε οταν αρχιε να φουσκωνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...