Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ουρεοπλασμα


Recommended Posts

Κοριτσια χαιρετε,ειμαι καινουργια εδω και ψιλοασχετη...μου εχουν βρει ουρεοπλσμα απο την αρχη της εγκυμοσυνης,τυχαια, πηρα θεραπεια ερυθρομυκινη αλλα σε απανεξεταση παλι εκει!! Τωρα βρισκομαι στην 25 βδομαδα και ο γιατρος μου εδωσε αλλα θεραπεια για 3 μερες ζιθρομυκινη και σε μενα και στον συζυγο μου! εΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ομως πολυ...γιατι δεν φευγει..διαβαζω χιλια 2 που μπορει να συμβουν και στενοχωριεμαι...καποια που εχει περασει το ιδιο? η που μπορει να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες?? Ευχαριστω χχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Giving tree κοριτσι μου μην αγχωνεσαι, ειναι πολυ συνηθες στην εγκυμοσυνη! Και μενα μου το ειχαν βρει το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης κ με αντιβιωση εφυγε. Αλλες φορές φευγει πιο δυσκολα, το εχω ακούσει, αλλα μη διαβαζεις ολες τις υπερβολες του ιντερνετ, γιατι θα τρελαθεις κ θα καταστρεψεις κ την ομορφη περιοδο που ζεις. Να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρό που σε παρακολουθει. Ολα θα πανε καλα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Giving tree κοριτσι μου μην αγχωνεσαι, ειναι πολυ συνηθες στην εγκυμοσυνη! Και μενα μου το ειχαν βρει το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης κ με αντιβιωση εφυγε. Αλλες φορές φευγει πιο δυσκολα, το εχω ακούσει, αλλα μη διαβαζεις ολες τις υπερβολες του ιντερνετ, γιατι θα τρελαθεις κ θα καταστρεψεις κ την ομορφη περιοδο που ζεις. Να εχεις εμπιστοσυνη στο γιατρό που σε παρακολουθει. Ολα θα πανε καλα. :)

Γεια σου Βιβη! Καποιες μερες δεν το σκεφτομαι και τοσο πολυ και καποιες αλλες με κατακυριευει...ειχα και μια παλινδρομη τον νοεμβριο...δεν νομιζω ομως να ειχε σχεση...σε δημοσιο νοσοκομειο παω,οποτε καθε φορα με βλεπει αλλος γιατρος..ελπιζω ολα να πανε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Giving tree σιγουρα δεν έχει σχέση η παλινδρομη...καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλα πραγματικα ειναι τοσο συνηθες κ λυνεται. Μην πεφτεις! Το πιθανότερο ειναι να φυγει τωρα με την αγωγη που κανεις. Ποτε θα κανεις παλι επανελεγχο, σου ειπαν;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Giving tree είπε:

Γεια σου Βιβη! Καποιες μερες δεν το σκεφτομαι και τοσο πολυ και καποιες αλλες με κατακυριευει...ειχα και μια παλινδρομη τον νοεμβριο...δεν νομιζω ομως να ειχε σχεση...σε δημοσιο νοσοκομειο παω,οποτε καθε φορα με βλεπει αλλος γιατρος..ελπιζω ολα να πανε καλα..

Με το καλό τ μωράκι σου..  είχα κ εγώ στ πρωτο μου παιδι.. Πήρα τ δόση μ.. Και έχω ένα μικρακι 2χρ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Giving tree σιγουρα δεν έχει σχέση η παλινδρομη...καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλα πραγματικα ειναι τοσο συνηθες κ λυνεται. Μην πεφτεις! Το πιθανότερο ειναι να φυγει τωρα με την αγωγη που κανεις. Ποτε θα κανεις παλι επανελεγχο, σου ειπαν;

 

Εχω ξανα ραντεβου σε 2 βδομαδες περιπου,λογικα θα γινει επανελεγχος! Το ξερς βρε συ,αλλα αυτος ο δοκτορ γκουκολ με τρελαινει..και ολο λεω να σταματησω αλλα δεν κοβεται το ατιμο...χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Giving tree είπε:

αχχ να το χαιρεσε!! Σε σενα εφυγε με την πρωτη?

Δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια χαχα. Πέρασαν και 2χρ..

Τώρα απλά θα σ πω ότι έχω στρεπτοκοκο και πρέπει μόλις μπω σε φάση γέννας να έχω αντιβίωση ενδφλ1...

Σε ευχαριστώ πολύ.  Και εσύ με το καλό... Αφού παίρνεις τα κατάλληλα φραμκ   κτλ  κάποια στιγμή θα φύγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Giving tree είπε:

Γεια σου Βιβη! Καποιες μερες δεν το σκεφτομαι και τοσο πολυ και καποιες αλλες με κατακυριευει...ειχα και μια παλινδρομη τον νοεμβριο...δεν νομιζω ομως να ειχε σχεση...σε δημοσιο νοσοκομειο παω,οποτε καθε φορα με βλεπει αλλος γιατρος..ελπιζω ολα να πανε καλα..

Καλημέρα....είχα κ εγώ μια αποβολή πρόσφατα και μου είχαν βρει το ουρεοπλασμα ταυτοχρονα....Ο γιατρός επέμενε πως δεν ευθύνεται αυτό κ ότι και σε άλλες εγκυμονούσες που το έχουν δεν δίνει καν θεραπεία....πήρα αντιβίωση κ έφυγε....το είχα κ στο παρελθόν κ τοτε χρειάστηκε να πιω 2 διαφορετικές αντιβιωσεις για να φύγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια χαχα. Πέρασαν και 2χρ..

Τώρα απλά θα σ πω ότι έχω στρεπτοκοκο και πρέπει μόλις μπω σε φάση γέννας να έχω αντιβίωση ενδφλ1...

Σε ευχαριστώ πολύ.  Και εσύ με το καλό... Αφού παίρνεις τα κατάλληλα φραμκ   κτλ  κάποια στιγμή θα φύγει...

Με το καλο!! και σε ευχαριστω πολυ!!χχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...