Μετάβαση σε περιεχόμενο

17 εβδομαδων


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια τελικα την τριτη ενω ημουν 17 εβδομαδων μου εσπασαν τα νερα και αναγκαστικα προχωρησαμε σε αποβολη και μετα σε αποξεση λογο του οτι δεν βγηκε και ο πλακουντας. πιστευετε θα μεινω ευκολα ξανα εγκυος? φυσικα με εχει παρει απο κατω αλλα προσπαθω να μην το δειχνω γυρισα και στη δουλεια για να απασχολω λιγο το μυαλο μου. Ο γιατρος μου ανεφερε κατι για χαλαρο τραχηλο αλλα και παλι θα το δουμε σε δεκα μερες που θα παω για εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι πολύ για την απώλεια. Αυτο με τον τράχηλο δεν το είχε δει ο γιατρός ως τώρα? Ή δε φαινόταν? Καποιες κοπελες κανουν περιδεση σε τετοιες περιπτώσεις αλλα δε γνωρίζω ποτε συνισταται. Θα ξαναμεινεις πολυ ευκολα εγκυος εφοσον ηδη εμεινες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση. εγινε πολυ ξαφνικα τι να πω αλλαξα γιατρο πλεον γιατι πηγαινα σε ιδιοτικο και ενω εγω ειχα τον πονο μου εκεινος κοιτουσε να μου πει οτι θα κοστισει πανω απο 2 χιλιαδες ευρω και πηγα σε νοσοκομειο. μακαρι να μεινω γρηγορα εχω απογοητευτη λιγο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολυ για την απωλεια σου. Βέβαια και θα ξαναμεινεις και ολα καλα θα πανε. Δυστυχως ειναι συνηθες κατι τετοιο...

Καλα εκανες και γυρισες δουλεια! 

Η ανεπάρκεια τραχηλου φαινεται απο διακολπικο υπερηχο και ως λύση συνισταται η περιδεση σε μονήρη κύηση.

Στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο να το εχεις στο μυαλο σου (και να το τονισεις και στο γιατρο σου)και ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Λυπάμαι πολυ για την απωλεια σου. Βέβαια και θα ξαναμεινεις και ολα καλα θα πανε. Δυστυχως ειναι συνηθες κατι τετοιο...

Καλα εκανες και γυρισες δουλεια! 

Η ανεπάρκεια τραχηλου φαινεται απο διακολπικο υπερηχο και ως λύση συνισταται η περιδεση σε μονήρη κύηση.

Στην επομενη εγκυμοσυνη με το καλο να το εχεις στο μυαλο σου (και να το τονισεις και στο γιατρο σου)και ολα καλα θα πανε!

ευχαριστω πολυ μου δινεται πολυ κουραγιο προσπαθω να μην το δειχνς σε κανεναν αλλα εχω τρελο αγχος  για το πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elengf είπε:

ευχαριστω πολυ μου δινεται πολυ κουραγιο προσπαθω να μην το δειχνς σε κανεναν αλλα εχω τρελο αγχος  για το πως θα παει

Το αγχος ειναι κακος συμβουλος. Να εισαι ηρεμη, τωρα που ειναι και καλοκαιρακι να ξεκουραστεις να κοιταξεις τον εαυτο σου και να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν!

Ησουν απο εξωσωματικη ή φυσικη συλληψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Το αγχος ειναι κακος συμβουλος. Να εισαι ηρεμη, τωρα που ειναι και καλοκαιρακι να ξεκουραστεις να κοιταξεις τον εαυτο σου και να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν!

Ησουν απο εξωσωματικη ή φυσικη συλληψη?

καλημερα από φυσική συλληψη ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elengf είπε:

καλημερα από φυσική συλληψη ήταν.

Μη φοβασαι τιποτα!!!θα ξαναμεινεις γρηγορα και ολα θα πανε καλα!πολλα κοριτσια εχουμε ατυχιες στην αρχη δυστυχως ειναι στο προγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/6/2018 at 4:21 ΜΜ, ο/η elengf είπε:

καλησπερα κοριτσια τελικα την τριτη ενω ημουν 17 εβδομαδων μου εσπασαν τα νερα και αναγκαστικα προχωρησαμε σε αποβολη και μετα σε αποξεση λογο του οτι δεν βγηκε και ο πλακουντας. πιστευετε θα μεινω ευκολα ξανα εγκυος? φυσικα με εχει παρει απο κατω αλλα προσπαθω να μην το δειχνω γυρισα και στη δουλεια για να απασχολω λιγο το μυαλο μου. Ο γιατρος μου ανεφερε κατι για χαλαρο τραχηλο αλλα και παλι θα το δουμε σε δεκα μερες που θα παω για εξετασεις.

Κοριτσάκι μου γλυκό,σε καταλαβαίνω απόλυτα....έχασα και εγώ το μωράκι μου πριν λιγες εβδομάδες Έτσι ακριβώς...Στην 19 εβδομάδα.Το μόνο που θα σου πω ειναι να διαλέξεις εναν καλο γιατρό και σε λίγους μήνες που θα εχεις μωράκι στην κοιλίτσα σου πάλι να προσέξεις πολυ..εμένα μου μίλησε για περιδεση...δεν ξέρω κατα ποσο ισχύει οτι δεν φαίνεται ο τράχηλος αλλα σίγουρα θα ειναι πιο υποψιασμένος ο γιατρός στην επόμενη κύηση,σου στέλνω τα φιλιά μου και μια μεγάλη αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη και την κατανοηση. πιστευω οτι απλα εδειξε λιγο αμέλεια ο γιατρος μου φυσικα εχω αλλαξει γιατρο και την ερχομενη εβδομαδα θα ξεκινησω εξετασεις για να δουμε τι εφταιξε και τι μπορει να γινει. απλα ειχα καθησύχαστη μιας και στην α επιπεδου ηταν ολα καλα και μου ηρθε καπως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elengf είπε:

σας ευχαριστω παρα πολυ για την υποστηριξη και την κατανοηση. πιστευω οτι απλα εδειξε λιγο αμέλεια ο γιατρος μου φυσικα εχω αλλαξει γιατρο και την ερχομενη εβδομαδα θα ξεκινησω εξετασεις για να δουμε τι εφταιξε και τι μπορει να γινει. απλα ειχα καθησύχαστη μιας και στην α επιπεδου ηταν ολα καλα και μου ηρθε καπως 

Το ξέρω....αν ειχες μια ανεπάρκεια τραχήλου δεν φταίει κατι...έτυχε και θα προσέξετε την επόμενη φορά....Και εμενα πηγαν ολα καλα οσο αφορά το μωράκι...ολα τα έκανε ο τράχηλος μου αλλα διορθώνεται αυτο....μην στεναχωριέσαι οσο μπορείς..εγω Ανυπομονώ να ξεκινήσω παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.Τα χω ζησει και γω.Ρε κοριτσια να πω κατι??Πλεον η ανεπαρκεια τραχηλου ειναι κατι πολυ συνηθισμενο.Γιατι οι γιατροι δεν ειναι υποψιασμενοι??Γιατι δεν ελεγχουν τον τραχηλο?Υπαρχουν γιατροι που πριν τις 20βδομ δε τον κοιτανε καν.Ειναι δυνατον??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...