Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 30/12/2018 at 1:51 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Αγαπημένες μουουουουου........... γέννησααααααα!!!!!!

Έναν υπέροχο μικρουλη μπεμπάκο 2650 με έναν πολύ γρήγορο και εύκολο φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο. 

Θα αφιερωσω ξεχωριστό ποστ με όλες τις λεπτομέρειες αργότερα. Τώρα είμαι σε κατάσταση νιρβάνα από την αϋπνία και την ευτυχία

Ετοιμαστείτε για απογείωση συναισθημάτων!

Συγχαρητήρια!

 

στις On 30/12/2018 at 1:51 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Αγαπημένες μουουουουου........... γέννησααααααα!!!!!!

Έναν υπέροχο μικρουλη μπεμπάκο 2650 με έναν πολύ γρήγορο και εύκολο φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο. 

Θα αφιερωσω ξεχωριστό ποστ με όλες τις λεπτομέρειες αργότερα. Τώρα είμαι σε κατάσταση νιρβάνα από την αϋπνία και την ευτυχία

Ετοιμαστείτε για απογείωση συναισθημάτων!

Συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσει ο μικρός κ εύχομαι να είναι πάντα γερός κ γεμάτος αγάπη!!

Θέλω να ρωτήσω εσένα κ όποια άλλη έχει γεννήσει, την προηγούμενη μέρα της γέννας αν αισθάνεται κάτι..καποιο σημάδι-δειγμα τοκετού.. φαντάζομαι βέβαια ότι από γυναίκα σε γυναίκα υπάρχει διαφορά..  Εγώ π.χ. κλεινω την 37η εβδ σε λίγο κ το μόνο διαφορετικό που νιώθω είναι ελάχιστοι πόνοι στη μέση στο τέλος της μέρας..κ αναρωτιέμαι αν κ πότε θα νιώσω κάτι οταν έρχεται η μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

γεννησαμε και εμεις.... 9 το πρωι σημερα.... εναν μπεμπη υγιεστατο 3.510 γραμμάρια... μας εσπασε τα νερα 7 το πρωί ο μπεμπουλης μας και εκανε την εμφανιση του στις 9 το πρωι... βγηκε με καισαρικη γιατι ηταν αρκετα ψηλα και κολυμπαγε ακομη και μετά το σπασιμο των νερων ο μικρος μας. στιγμες απιστευτες....!! το καλυτερο και πιο ομορφο πρωτοχρονιάτικο δωρακι 

????

με το καλο και οι υπολοιπες κοριτσιαα ?

Συγχαρητηρια.Να σας ζησει,να ειναι,γερος,καλοτυχος καο φωτισμενος!!

Αντε με γο καλο,οι υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΛΛΗ Γ και εγω μια απο τα ιδια.Αυριο μπαινω 38η και περα απο κατι ελαχιστα πονακια περιοδου αραια και που,τιποτα αλλο,και ειναι και δευτερο!!!Υπομονη,τι αλλο μπορουμε να κανουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@rosemaryf να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Στα ίδια κιλά με το δικό μου που ήταν και μόνο του και τελειομηνο τα έβγαλες ρε θηρίο!!

@zwoulini συγχαρητήρια κοπέλα μου! Να ναι καλοτυχο το μικρούλι σου!

@Nala_89  Εγώ πήρα στη δημόσια τράπεζα στο Παπανικολάου, μου στείλανε το κιτ με κούριερ το οποιο είχα μαζί μου την ωρα του τοκετου.

@konstantinou&elenis ε ε ε έρχονται! Θα τα έχεις μαζί στο δωμάτιο, μακάρι να σου τύχει να σαι μόνη σου όπως εγώ. Οι μαιες στο ΠΓΝΙ μου ειπαν ειχε φουλ γέννες μέχρι την παραμονή και μετά άδειασε. Τυχαιο; 

Πετάει η ομαδα! Προβλεπεται κατακλυσμός από μωρα!

@Nala_89 για ομφαλοπλακουντιαιο & βλαστοκυτταρα εγώ πήρα στο Παπανικολάου και μου έστειλαν τον εξοπλισμό μαζί με τις οδηγιες με κουριερ. Πιστεύω αξιζει να το δωρισουμε σε δημόσια τραπεζα

@ΕΛΛΗ Γ αν ρωτας εμένα, σκέφτομαι να ανοίξω ποστ "Πώς να γεννήσετε χωρίς να το καταλάβετε". Φαντάσου έφτασα στο νοσοκομείο με διαστολή 8 και πάλι δεν ήμουν σίγουρη αν γεννάω! Αν δεν ήταν δίπλα μπορεί να γεννούσα στο αυτοκίνητο. Και δεν ήταν ότι δεν είχα πόνους. Νιώθεις να σκίζεται στα 2. Αλλά οταν μιλαμε για τους πονους είναι λάθος να μένουμε μονο σε αυτό. Πρέπει να συμπληρώνουμε ότι είναι και διαχειρίσιμοι. Ιδιως το γεγονος οτι ειναι κατα κυματα τους κανει ευκολα ανεκτους. Δεν μπορώ να σας το εξηγήσω τώρα, αλλά εμπιστευτείτε με στην αυτοσυγκεντρωση και τις αναπνοές. Καντε προβες απο τωρα. Δεν μπορω να φανταστω πώς θα ειναι με πρόκληση γιατί λένε ότι είναι συνεχομενοι.

Σαν πρώτα σημάδια, αν δεν δεις τα φανερά όπως αίμα ή αμνιακό έχε στο νου τα πονακια περιοδου. Όσο μικρά και να είναι, αν έχουν περιοδικότητα είναι σημάδι τοκετου.

Πάω να θηλάσω τώρα (άλλο τεράστιο κεφαλαιο) θα σας πω τη συνέχεια μετά 

Φιλιά σε όλες μια προς μια να ξέρετε σας σκέφτομαι και περιμένω με αγωνία τα νέα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααα  καλημέρα!!! Καλη χρόνια!!!! Είμαι 36εβδομαδα Κ ο μπεμπουλης  είναι  ψηλά ακόμα.  Συμβαίνει Κ σε καμία άλλη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Μαριζακι είπε:

Κορίτσιααα  καλημέρα!!! Καλη χρόνια!!!! Είμαι 36εβδομαδα Κ ο μπεμπουλης  είναι  ψηλά ακόμα.  Συμβαίνει Κ σε καμία άλλη?? 

Καλή χρονια!!! Εγω πήγαν στη 37 και ηταν ψηλά ακομα και μου είπε πτι έχουμε δρόμο ακομα... εσένα τι σου είπε;;έχω πάλι σήμερα ραντεβού ππυ μπήκα στην 38 να δω τι γινεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλη χρονια!! Τι κανετε??

Εχω ενα θεματακι και εχω αηχωθει λιγο αν μπορει καποια να με βοηθησει!!

Βρισκομαι στην 37η εβδομαδα η μπεμπα ειναι 3500γραμ και ειναι ψηλα.. Προγραμματισαμε Καισαρικη στης 18/1

Απλα ο γιατρος με ταρακουνησε λιγο γιατι εχω λιγο αυξημενο αμνιακο!! ειναι λιγο πιο πανω απο τα φυσιολογικα ορια.. φοβαται για σπασιμο νερων πιο νωρις.. κοιταξαμε μηπως εχει υγρο στο στομαχακι της αλλα δεν εχει.. 

διαβασα ονως εδω στο ιντερνετ διαφορα και εχω αγχωθει αρκετα!! Ξερει καποια να με βοηθησει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια καλη χρονια!! Τι κανετε??

Εχω ενα θεματακι και εχω αηχωθει λιγο αν μπορει καποια να με βοηθησει!!

Βρισκομαι στην 37η εβδομαδα η μπεμπα ειναι 3500γραμ και ειναι ψηλα.. Προγραμματισαμε Καισαρικη στης 18/1

Απλα ο γιατρος με ταρακουνησε λιγο γιατι εχω λιγο αυξημενο αμνιακο!! ειναι λιγο πιο πανω απο τα φυσιολογικα ορια.. φοβαται για σπασιμο νερων πιο νωρις.. κοιταξαμε μηπως εχει υγρο στο στομαχακι της αλλα δεν εχει.. 

διαβασα ονως εδω στο ιντερνετ διαφορα και εχω αγχωθει αρκετα!! Ξερει καποια να με βοηθησει??

Κι εγώ έχω από την β επιπέδου περίπου.. κι εμένα δεν έχει κάποιο θέμα στο γαστρεντερικο της.. μήπως έχεις διαβήτη κύησης; εμένα μου είπε πως μερικές φορές απλώς συμβαίνει χωρίς λόγο.. ίσως επειδή είναι και μεγάλο το μωρό! Στην 31η ήταν 2.300.. κόψε τα γλυκά και μην αγχώνεσαι αν όλες οι εξετάσεις μέχρι τώρα ήταν οκ ? κι εμένα αυτό μου είπε πως ίσως έχω συσπάσεις νωρίτερα.. αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και τπτ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ έχω από την β επιπέδου περίπου.. κι εμένα δεν έχει κάποιο θέμα στο γαστρεντερικο της.. μήπως έχεις διαβήτη κύησης; εμένα μου είπε πως μερικές φορές απλώς συμβαίνει χωρίς λόγο.. ίσως επειδή είναι και μεγάλο το μωρό! Στην 31η ήταν 2.300.. κόψε τα γλυκά και μην αγχώνεσαι αν όλες οι εξετάσεις μέχρι τώρα ήταν οκ ? κι εμένα αυτό μου είπε πως ίσως έχω συσπάσεις νωρίτερα.. αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και τπτ ???

ηταν λιγο στα ορια στην καμπυλη στο 2ωρο αλλα το προσεξα με διατροφη!! 

οι εξετασεις μου τη δευτερα ηταν πολυ καλες και το σακχαρο μου 86.. οι μετρησεις που κανω φυσιολογικες.. 

λιγο ανεβηκε ο θυρροειδης μου αλλα θα το ρυθμισουμε .. θα παιρνω μισο χαπακι τη μερα μεχρι να γεννησω.. 

Εσενα ειναι καλο το αμνιακο σου τωρα??

Αχ φοβαμαι τοσο πολυ που φοβαμαι και να φαω τωρα... 

Εδω στο Ιντερνετ λεει τοσα διαφορα που εχω τρομαξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ηταν λιγο στα ορια στην καμπυλη στο 2ωρο αλλα το προσεξα με διατροφη!! 

οι εξετασεις μου τη δευτερα ηταν πολυ καλες και το σακχαρο μου 86.. οι μετρησεις που κανω φυσιολογικες.. 

λιγο ανεβηκε ο θυρροειδης μου αλλα θα το ρυθμισουμε .. θα παιρνω μισο χαπακι τη μερα μεχρι να γεννησω.. 

Εσενα ειναι καλο το αμνιακο σου τωρα??

Αχ φοβαμαι τοσο πολυ που φοβαμαι και να φαω τωρα... 

Εδω στο Ιντερνετ λεει τοσα διαφορα που εχω τρομαξει..

Το ξέρω τα διάβασα κι εγώ αλλά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος.. Όχι αυξημένο είναι ακόμα.. νομίζω το όριο είναι 19 και έχω 21-22. Πάντως διάβασα ότι αν είναι πάνω από 25 είναι ανησυχητικό! Πόσο έχεις τώρα; Επίσης, διάβασα ότι απ την 32η εβδομάδα αρχίζει να μειώνεται όποτε ίσως αλλάζουν τα όρια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Το ξέρω τα διάβασα κι εγώ αλλά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος.. Όχι αυξημένο είναι ακόμα.. νομίζω το όριο είναι 19 και έχω 21-22. Πάντως διάβασα ότι αν είναι πάνω από 25 είναι ανησυχητικό! Πόσο έχεις τώρα; Επίσης, διάβασα ότι απ την 32η εβδομάδα αρχίζει να μειώνεται όποτε ίσως αλλάζουν τα όρια ?

δεν ξερω δεν μου ειπε!!

απλα οτι ειναι λιγο αυξημενο!!

εμενα ομως δεν μειωθηκε!! ουφφγ εχω καταγχωθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

δεν ξερω δεν μου ειπε!!

απλα οτι ειναι λιγο αυξημενο!!

εμενα ομως δεν μειωθηκε!! ουφφγ εχω καταγχωθει!!

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι Αφού το στομαχακι λειτουργεί κανονικά ? το πολύ πολύ να γεννήσεις πιο νωρίς, αλλά εφόσον είσαι στην 37η η μπουμπού είναι έτσι κι αλλιώς έτοιμη να έρθει! Καλέ τι να πω κι εγώ που μου είπε ότι μπορεί να έχω συσπάσεις πριν την 30η; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι Αφού το στομαχακι λειτουργεί κανονικά ? το πολύ πολύ να γεννήσεις πιο νωρίς, αλλά εφόσον είσαι στην 37η η μπουμπού είναι έτσι κι αλλιώς έτοιμη να έρθει! Καλέ τι να πω κι εγώ που μου είπε ότι μπορεί να έχω συσπάσεις πριν την 30η; ?

συσπασεις εγω δεν κανω καθολου.. και η μικρη ειναι ψηλα και θα παμε με καισαρικη!!

εσυ πας φυσιολογικα?? Ποσο εισαι τωρα??κ το μωρουλι σ ποσο ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

συσπασεις εγω δεν κανω καθολου.. και η μικρη ειναι ψηλα και θα παμε με καισαρικη!!

εσυ πας φυσιολογικα?? Ποσο εισαι τωρα??κ το μωρουλι σ ποσο ειναι??

Δεν έχουμε πει ακόμα κάτι.. τελευταία φορά που πήγα ήταν πριν μια βδομάδα ακριβώς και ήταν 2.300.. Σήμερα κλείνω την 32η και μπαίνω στην 33η.. ? συσπάσεις κι εγώ ευτυχώς δεν έχω.. Σάββατο εχω Doppler οπότε θα σου πω Τι έχει συμβεί εκεί μέσα να σου φύγει το άγχος μη νομίζεις ότι τα περνας μόνη σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω σημερα μπηκα 38η.Η μπεμπα ειναι 3300 και εκτος απροοπτου παω για προκληση στις 9/1.

Δεν εχω πονους,ουτε κατι αλλο και η γιατρος δεν με αφηνει παραπανω γιατι στην καμπυλη ειχα αυξημενη τιμη.Λιγο υπομονη ακομη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Δεν έχουμε πει ακόμα κάτι.. τελευταία φορά που πήγα ήταν πριν μια βδομάδα ακριβώς και ήταν 2.300.. Σήμερα κλείνω την 32η και μπαίνω στην 33η.. ? συσπάσεις κι εγώ ευτυχώς δεν έχω.. Σάββατο εχω Doppler οπότε θα σου πω Τι έχει συμβεί εκεί μέσα να σου φύγει το άγχος μη νομίζεις ότι τα περνας μόνη σου ?

Ναιιιι πες μου σε παρακαλω μας και ηρεμησω λιγακι γιατι θα σκασω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η gwgaki είπε:

Κοριτσια εγω σημερα μπηκα 38η.Η μπεμπα ειναι 3300 και εκτος απροοπτου παω για προκληση στις 9/1.

Δεν εχω πονους,ουτε κατι αλλο και η γιατρος δεν με αφηνει παραπανω γιατι στην καμπυλη ειχα αυξημενη τιμη.Λιγο υπομονη ακομη!!!

Εγω είμαι 38+1 και ο μικρός 3,400..... δεν έχω πόνους αλλα δε μου είπε κατι για να πάμε για πρόκληση.... εσένα λόγω καμπύλης στο είπε η βλέπει κατι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησαμε στις 11το πρωι..ο ενας ειναι 2.200 κ ο αλλος 2560..τα χω διπλα μου ποναω ακομα αλλα οντως ειναι ερωτας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Γεννησαμε στις 11το πρωι..ο ενας ειναι 2.200 κ ο αλλος 2560..τα χω διπλα μου ποναω ακομα αλλα οντως ειναι ερωτας...

Αχ ν σου ζήσουν!!!! Τι καλα! Ανυπομονώ κ εγω!!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Γεννησαμε στις 11το πρωι..ο ενας ειναι 2.200 κ ο αλλος 2560..τα χω διπλα μου ποναω ακομα αλλα οντως ειναι ερωτας...

Μα σου ζήσουν..να είναι γερά και καλοτυχο στην ζωή τους..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Εγω είμαι 38+1 και ο μικρός 3,400..... δεν έχω πόνους αλλα δε μου είπε κατι για να πάμε για πρόκληση.... εσένα λόγω καμπύλης στο είπε η βλέπει κατι άλλο;

Εγω στην καμπυλη ζαχαρου ειχα 2 τιμες παθολογικες,εκανα διατροφη κ μετρουσα το ζαχαρο.Δεν ειχα θεμα,αλλα η γιατρος δεν με αφηνει παραπανω.Το ιδιο συνεβει και στην πρωτη μου γεννα.Μην αγχωνεσαι,η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Γεννησαμε στις 11το πρωι..ο ενας ειναι 2.200 κ ο αλλος 2560..τα χω διπλα μου ποναω ακομα αλλα οντως ειναι ερωτας...

Να σου ζησουν.Να τα χαιρεσαι και να τα καμαρωνεις,γερα και δυνατα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Γεννησαμε στις 11το πρωι..ο ενας ειναι 2.200 κ ο αλλος 2560..τα χω διπλα μου ποναω ακομα αλλα οντως ειναι ερωτας...

Αγαπημενη μου να σου ζησουν τα μπεμπουλινια σου!!❤❤❤

Γερα,Δυνατα και Καλοτυχα να ειναι!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@gwgaki το αμνιακο σου ειναι καλο??

κι εγω με προκληση παω 18/1 

καισαρικη θα κανεις??

η μπεμπα μας ειναι 3500γραμ στην 37η εβδομαδα!!

αλλα με τρομαζει το αμνιακο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...