Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Εντάξει, όλα καλά από μένα. Δεν γεννάω ακόμα ?. Ο μικρος ειναι αραχτός και δεν δειχνει να βιαζεται. Καμία ένδειξη για τοκετό μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες.

Τώρα κίνηση για να κατέβει κι αλλο και να γίνει πιο γρήγορη η διαδικασία για όταν έρθει η ώρα. Όχι ομως ότι θα έρθει νωρίτερα η ώρα. Έτσι το κατάλαβα.

Εσείς πώς ειστε; Τι αισθανεστε;

Με το καλο κορίτσι μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Πως είστε;

πηγαμε σήμερα για βιοφυσικο προφίλ! Όλα καλά! Δεν έχω συσπάσεις, τα μωρά μια χαρά! Ο μικρούλης μας παραμένει μικρούλης, 2022 κ η μπέμπα σχεδόν 2300! Θα ξαναπάω στο Ιασώ το Σάββατο για υπέρηχο κ θα μου βάλουν κ καρδιοτοκογραφο πάλι, κ θα οριστικοποιησουμε την ημερομηνία της καισαρικης! Για 27/12 είπαμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Γεια σας!! Πως είστε;

πηγαμε σήμερα για βιοφυσικο προφίλ! Όλα καλά! Δεν έχω συσπάσεις, τα μωρά μια χαρά! Ο μικρούλης μας παραμένει μικρούλης, 2022 κ η μπέμπα σχεδόν 2300! Θα ξαναπάω στο Ιασώ το Σάββατο για υπέρηχο κ θα μου βάλουν κ καρδιοτοκογραφο πάλι, κ θα οριστικοποιησουμε την ημερομηνία της καισαρικης! Για 27/12 είπαμε! 

Μπραβο  @rosemaryf ολα μια χαρα λοιπον...πολυ χαιρομαι..εισαι μια βδομαδα  μπροστα απο μενα περιπου αρα περιπου 37 εβδομάδων θα σαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μπραβο  @rosemaryf ολα μια χαρα λοιπον...πολυ χαιρομαι..εισαι μια βδομαδα  μπροστα απο μενα περιπου αρα περιπου 37 εβδομάδων θα σαι; 

Ναι, 36+6 θα μαι! 

Μακαρι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εύχομαι  να πανε ολα καλα και να φτασω κ εγω ως εκει

Μια χαρά θα φτάσεις, κ σεις έχετε κ καλύτερο βάρος από μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Μια χαρά θα φτάσεις, κ σεις έχετε κ καλύτερο βάρος από μας!

Μετρησες τραχηλο;εμενα με τον τράχηλο με αγχωνουν .την πεμπτη που μας περασε ηταν 2.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μετρησες τραχηλο;εμενα με τον τράχηλο με αγχωνουν .την πεμπτη που μας περασε ηταν 2.5

Εγώ του είπα να τον δει κ μου πε πως δεν έχει νόημα σ αυτές τις εβδομάδες! Τον είδε από πάνω, όχι κολπικά, κ ήταν 2,7..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε χθες στο γιατρό και έχει φτάσει 1600 η μπουμπού μας! 31 w 3 d σήμερα.. το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν έχει γυρίσει και ότι είναι ξαπλωμένη οριζόντια..Μου είπε ότι μέχρι το επόμενο ραντεβού που είναι σε 3 εβδομάδες θα πρέπει να γυρίσει αλλιώς μειώνονται πολύ οι πιθανότητες να γυρίσει στο τέλος..εσείς σε τι φάση ειστε? Μεχρι ποια εβδομάδα πρέπει να έχουν γυρίσει τα μωρά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki co είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε χθες στο γιατρό και έχει φτάσει 1600 η μπουμπού μας! 31 w 3 d σήμερα.. το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν έχει γυρίσει και ότι είναι ξαπλωμένη οριζόντια..Μου είπε ότι μέχρι το επόμενο ραντεβού που είναι σε 3 εβδομάδες θα πρέπει να γυρίσει αλλιώς μειώνονται πολύ οι πιθανότητες να γυρίσει στο τέλος..εσείς σε τι φάση ειστε? Μεχρι ποια εβδομάδα πρέπει να έχουν γυρίσει τα μωρά?

Δεν ξερω να σου πω μεχρι ποτε γυριζουν,μπορω να σου πω ομως οτι και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ τωρα στην δευτερη,τα μωρα ειχαν παρει θεση απο αρχες 8 μηνα.Οσο μεγαλωνουν εννοειται οτι ειναι δυσκολο να γυρισουν.Καπου ειχα διαβασει ομως οτι υπαρχουν ασκησεις που μπορεις να κανεις για να βοηθησεις το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η gwgaki είπε:

Δεν ξερω να σου πω μεχρι ποτε γυριζουν,μπορω να σου πω ομως οτι και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ τωρα στην δευτερη,τα μωρα ειχαν παρει θεση απο αρχες 8 μηνα.Οσο μεγαλωνουν εννοειται οτι ειναι δυσκολο να γυρισουν.Καπου ειχα διαβασει ομως οτι υπαρχουν ασκησεις που μπορεις να κανεις για να βοηθησεις το μωρο.

Κορίτσια  εγω παντως που εχω διδυμα και υποτιθεται εχουν λιγοτερο χωρο πριν 2 βδομαδες ήταν με το κεφαλι κατω και τα δυο και πριν μια βδομαδα ειχαν κανει τουμπα παλι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσια  εγω παντως που εχω διδυμα και υποτιθεται εχουν λιγοτερο χωρο πριν 2 βδομαδες ήταν με το κεφαλι κατω και τα δυο και πριν μια βδομαδα ειχαν κανει τουμπα παλι ..

Πωωωω,σας θαυμαζα εσας που εχετε διδυμα!!!Σε ποια εβδομαδα καναν τουμπα παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Πωωωω,σας θαυμαζα εσας που εχετε διδυμα!!!Σε ποια εβδομαδα καναν τουμπα παλι?

Την 33η ξανγυρισαν..τωρα θα παμε παλι το σαββατο ουτε ξερω πως θα τα βρουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα απο το γιατρό!!! Είμαστε σχεδόν 3 κιλά! Στην 36w μπήκαμε αλλα ειναι αρκετά ψηλά ακομα! Κ ο τράχηλος σχεδόν 4εκατπστα... το κεφάλι ομως ειναι προς τα κάτω ! μαλλον θα τον πάρουμε όλο τον μήνα!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2018 at 3:03 ΜΜ, ο/η rosemaryf είπε:

Για 27/12 είπαμε!

Αχ κοριτσάκι φτάνουν τα μωράκια σου! Με το καλό να τα πάρεις αγκαλιά! Τελικά τα αγοράκια είναι πιο πίσω στην ανάπτυξη όταν είναι δίδυμα με κορίτσια; Όσα δίδυμα ξέρω έτσι ήταν! Κι εγώ με τον αδερφό μου επίσης!

 

στις On 18/12/2018 at 4:17 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Μετρησες τραχηλο;εμενα με τον τράχηλο με αγχωνουν

Εμένα πάντως δεν ασχολείται καθόλου με τον τράχηλο. Πιο πολύ τους νοιάζει ο πλακούντας (να μην έχει γεράσει) και το αμνιακό (να μην έχει μειωθεί) και οι παλμοί (να μην πέφτουν).

 

στις On 19/12/2018 at 2:02 ΜΜ, ο/η Niki co είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε χθες στο γιατρό και έχει φτάσει 1600 η μπουμπού μας! 31 w 3 d σήμερα.. το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν έχει γυρίσει και ότι είναι ξαπλωμένη οριζόντια..Μου είπε ότι μέχρι το επόμενο ραντεβού που είναι σε 3 εβδομάδες θα πρέπει να γυρίσει αλλιώς μειώνονται πολύ οι πιθανότητες να γυρίσει στο τέλος..εσείς σε τι φάση ειστε? Μεχρι ποια εβδομάδα πρέπει να έχουν γυρίσει τα μωρά?

Εμένα μου είχε πει ότι μέχρι τις 32 εβδ το 90% των μωρών που είναι να γυρίσουν έχουν γυρίσει στις πρωτότοκες. Μετά μειώνονται οι πιθανότητες αλλά τίποτα δεν αποκλείεται. Ξέρω κοπέλα που πήγε το πρωί για προγραμματισμένη καισαρική με ισχιακό μωρό μέχρι τελευταία στιγμή, της έκανε υπέρηχο πριν το χειρουργείο και είχε γυρίσει! Πήγε σπίτι και γέννησε μετά από 1 βδομάδα με φυσικό! Υπάρχουν και κάτι ωραίες ασκήσεις που κάνεις κύκλους της λεκάνης είτε στηριγμένη στον τοίχο είτε πάνω σε yoga ball που και σε ανακουφίζουν από πονάκια και βοηθάνε να πάρει θέση το μωρό. Μπορείς να ρωτήσεις και το γιατρό σου, ίσως σου προτείνει κίνηση, περπάτημα κλπ. Θα το ξαναδείτε όμως γιατί είναι νωρίς.

 

στις On 19/12/2018 at 4:28 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

πριν 2 βδομαδες ήταν με το κεφαλι κατω και τα δυο και πριν μια βδομαδα ειχαν κανει τουμπα παλι ..

Εντάξει τα δικά σου είναι απίστευτοι ακροβάτες! χαχαχαχα

@Nala_89 μπράβο! όλα πάνε κατ ευχήν! Έχεις ετοιμάσει βαλίτσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι έχω φτιάξει βαλίτσες! Περπατάω μια ωρα κάθε μέρα και περιμένω ποτέ θα σκάσει μύτη !!!!???άντε πλησιάζει ο καιρός για όλες μας!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Ναι ναι έχω φτιάξει βαλίτσες! Περπατάω μια ωρα κάθε μέρα και περιμένω ποτέ θα σκάσει μύτη !!!!???άντε πλησιάζει ο καιρός για όλες μας!!!❤️❤️❤️❤️❤️

...και σεξ! βοηθάει! τώρα το πώς είναι άλλο θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Όλες σ ετοιμότητα;

Απ ότι φαίνεται δεν ανήκω σ αυτή την ομάδα, γιατί τα μωρά μου θα ναι μωράκια Δεκεμβρίου! Πήγαμε σήμερα στο γιατρό κ κανονίσαμε καισαρική για τις 27/12! 

Τα μωρά μια χαρά, δεν έχω συσπάσεις, ο μικρούλης παραμένει μικρούλης, αλλά ο τράχηλος είναι 15,6 κ μου είπαν ότι μπορεί να μην αντέξει κ μέχρι τις 27. Ο μπέμπης είναι 2062 κ η μπεμπα 2430. 

Εχω ανυπομονησία, απ την άλλη αγχος, φοβαμαι, θέλω όλα να πάνε καλά για τα μωρά πρώτα απ όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Όλες σ ετοιμότητα;

Απ ότι φαίνεται δεν ανήκω σ αυτή την ομάδα, γιατί τα μωρά μου θα ναι μωράκια Δεκεμβρίου! Πήγαμε σήμερα στο γιατρό κ κανονίσαμε καισαρική για τις 27/12! 

Τα μωρά μια χαρά, δεν έχω συσπάσεις, ο μικρούλης παραμένει μικρούλης, αλλά ο τράχηλος είναι 15,6 κ μου είπαν ότι μπορεί να μην αντέξει κ μέχρι τις 27. Ο μπέμπης είναι 2062 κ η μπεμπα 2430. 

Εχω ανυπομονησία, απ την άλλη αγχος, φοβαμαι, θέλω όλα να πάνε καλά για τα μωρά πρώτα απ όλα... 

Χαχα..ξέρεις γτ γελάω..κ εγω ειχα σημερα γιατρο κ ο τραχηλος  ειναι 10χιλιοστα ..αρον αρον ήρθαμε γιαννενα κ ειμαστε σε ετοιμότητα. Τσ μωρά ειναι σχεδον 2.5κιλα..ωστοσο φοβαμαι και για την γεννα και για τα μωρακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Χαχα..ξέρεις γτ γελάω..κ εγω ειχα σημερα γιατρο κ ο τραχηλος  ειναι 10χιλιοστα ..αρον αρον ήρθαμε γιαννενα κ ειμαστε σε ετοιμότητα. Τσ μωρά ειναι σχεδον 2.5κιλα..ωστοσο φοβαμαι και για την γεννα και για τα μωρακια 

Μια χαρά είναι τα μωράκια σου, όσον αφορά το βάρος! Αν κ εμένα ο μικρούλης ήταν κοντά στα 2,5 κιλά θα ήμουν πολύ πιο ήρεμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Όλες σ ετοιμότητα;

Απ ότι φαίνεται δεν ανήκω σ αυτή την ομάδα, γιατί τα μωρά μου θα ναι μωράκια Δεκεμβρίου! Πήγαμε σήμερα στο γιατρό κ κανονίσαμε καισαρική για τις 27/12! 

Τα μωρά μια χαρά, δεν έχω συσπάσεις, ο μικρούλης παραμένει μικρούλης, αλλά ο τράχηλος είναι 15,6 κ μου είπαν ότι μπορεί να μην αντέξει κ μέχρι τις 27. Ο μπέμπης είναι 2062 κ η μπεμπα 2430. 

Εχω ανυπομονησία, απ την άλλη αγχος, φοβαμαι, θέλω όλα να πάνε καλά για τα μωρά πρώτα απ όλα... 

Μην αγχωνεσαι,ολα θα πανε καλα.Αυτες τις μερες που περναμε τωρα θα τις αναπολουμε στο μελλον,οταν τα ζουζουνια θα εχουν μεγαλωσει πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@rosemaryf εσυ σε τι φαση εισαι ;σου χουν πει ξαπλα;

Δεν μου είπε αυστηρά κρεβάτι, αλλά όχι κ περπατημα πολύ, κούραση κλπ, για να μην έχουμε κανένα απρόοπτο πριν την Πέμπτη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια χρονια πολλα!!!πως ειστε? @rosemaryf ετοιμη για την πεμπτη?

Εμεις πλεον ειμαστε γιαννενα,με βαλαν χθες καρδιοτοκογραφο αλλα δεν εχω συσπασεις ,μου καναν και τις ενεσεις κορτιζονης και μου παν να ξαναπαω πεμπτη αλλα οτι μαλλον θα κερδισουμε κ αλλες μερουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...