Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

@Σπουργιτακι πως κοιμούνται εννοεις μαλλον Ε ? θηλάζεις; Εμενα κοιμαται πανω στο στηθος 9 στις 10 φορες 

χαχα ναι....κοιμουνται. .....εννοώ???μεσα στην ταλαιπωρια της νυχτας ξεφεύγουν τα λάθη!

Θηλαζω απο την πρωτη μερα,όμως δινω κ προσθετο εχει μειωθει το δικο μου την τελευταία εβδ  

Εμένα ο δικος μου κοιμαται ηρεμα μονο στο κάθισμα αυτοκινήτου  που ενσωματώνεται στο καρότσι.

Δεν μου αρεσει καθόλου αυτό αλλα μόνο εκει βρίσκει ηρεμία.

Εχετε κορίτσια καποια αντιστοιχη εμπειρια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

@Mama2015 γεννήσαμε κ δεν εχουμε προλάβει ουτε ενα Καλημερα να πουμε εδω. Χαχα... εμεις χτες γίναμε 6 μηνών..εδω κ μια βδομαδα εχουμε ξεκινήσει κουτσα κουτσα φρουτοκρεμα κ γενικα ειναι ανήσυχο πνεύμα κ ταραξίας μεγάλος!

εσεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα κοριτσια!

Ως παλιοτερες μανουλες υπαρχει καμια που να γεννησε προωρα και αν ναι γιατι;

Ειμαι 34 εβδομάδων με προωρα γερασμενο πλακουντα καί δεν εχω πολλα περιθωρια..

Αν εχει καποια εμπειρια απο προωρο τοκετο ας μου πει!

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Ως παλιοτερες μανουλες υπαρχει καμια που να γεννησε προωρα και αν ναι γιατι;

Ειμαι 34 εβδομάδων με προωρα γερασμενο πλακουντα καί δεν εχω πολλα περιθωρια..

Αν εχει καποια εμπειρια απο προωρο τοκετο ας μου πει!

Ευχαριστω!

Καλησπέρα!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου.. εγώ γέννησα 36&1, δεν ξέρω κατά ποσο θεωρείται πρόωρα, σπάσανε τα νερά (δίδυμη κύηση)!! Τα μωρακια μου ήταν μια χαρά και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα!! Κάποια στιγμή λίγο πριν το ντοπλερ μου είπαν πως έχουν ωριμάσει οι πλακούντες αλλά μετά δεν μου ανέφεραν κάτι άλλο!! Τι βαθμό ωρίμανσης έχει ο δικός σου; Επίσης ο γιατρός τι λέει; Έχει επηρεαστεί η ανάπτυξη του εμβρύου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλησπέρα!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου.. εγώ γέννησα 36&1, δεν ξέρω κατά ποσο θεωρείται πρόωρα, σπάσανε τα νερά (δίδυμη κύηση)!! Τα μωρακια μου ήταν μια χαρά και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα!! Κάποια στιγμή λίγο πριν το ντοπλερ μου είπαν πως έχουν ωριμάσει οι πλακούντες αλλά μετά δεν μου ανέφεραν κάτι άλλο!! Τι βαθμό ωρίμανσης έχει ο δικός σου; Επίσης ο γιατρός τι λέει; Έχει επηρεαστεί η ανάπτυξη του εμβρύου; 

Γεια σου!

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Ο πλακουντας μου ειναι grade 2-3 και απο ντοπλερ που εκανα σημερα φαινεται να εχει γερασει λιγο ακομα..

Επισης επεσε λιγο και το αμνιακο υγρό, ειναι φυσιολογικο αλλα επεσε...

Το μωρο εχει μεινει πισω σε ανάπτυξη, ειναι στις κατωτερες καμπυλες.. 1860 γραμμαρια σημερα και ειμαι 34+1.

Εσενα ποσα κιλα γεννηθηκαν τα μωρακια σου;

36+1 δε θεωρειται προωρο βεβαια ειδικα για διδυμα..

Εμειναν θερμοκοιτιδα;

Ειχαν καποιο θεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fairy-mary εμένα γεννήθηκαν 2700 και 3000 δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα τα είχα από τη πρώτη στιγμή κοντά μου και δεν παρουσίασαν κανένα πρόβλημα!! Εύχομαι να σου πάνε και εσένα όλα τέλεια να είσαι αισιόδοξη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@fairy-mary εμένα γεννήθηκαν 2700 και 3000 δεν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα τα είχα από τη πρώτη στιγμή κοντά μου και δεν παρουσίασαν κανένα πρόβλημα!! Εύχομαι να σου πάνε και εσένα όλα τέλεια να είσαι αισιόδοξη!! 

Ειχαν καλο βαρος γι αυτο!

Εμενα ειναι μικρουλι το κακομοιρο..ουτε 2 κιλα δε θα γεννηθεί οπως φαινεται!

Σε ευχαριστω κοπελα μου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; Τι κάνουν τα μικρούλια σας; 

Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός, ε; Κι εκεί που αγχωνόμασταν για τον τοκετό τώρα δεν τα προλαβαίνουμε.

Εμένα η μικρή μου είναι καλά, 19 μηνών σήμερα, μας έχει κυριολεκτικά αλλάξει τη ζωή!

Ήθελα να πω επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στο mammyland γιατί μέσα από εδώ έκανα φίλες ζωής! Με κάποιες από τις κοπέλες που μιλούσαμε εδώ είμαστε πλέον φίλες. Για όλες τις υπόλοιπες εύχομαι ολόψυχα να είστε απολύτως καλά εσείς και τα μικρά σας! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...