Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@pika καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!! 

@Rena28 εύχομαι να σου περάσουν όσο το δυνατόν πιο σύντομα οι εμετοί γιατί φανταζομαι είναι ο,τι χειρότερο, είχε η αδερφή μου σε όλο το 1ο τρίμηνο και ήταν συνέχεια απο καναπέ κρεβάτι... 

@ditaki πως πήγε ο 2ος υπέρηχος σου;

@The Baby To Be Περιμένουμε νέα σου απο χθες!!! 

@elenian με το καλό σήμερα να ακούσεις την καρδούλα απο το μικρό σποράκι σου..

@beauty bunny με το καλό και εσύ σήμερα για τον πρώτο σου υπέρηχο!!

@Σουσαμακι πήγες μέσα στην εβδομάδα για να δείτε τι κάνει το σποράκι σας; 

Ευχομαι να μην έχω ξεχάσει κάποια κοπέλα & αν έχω ξεχάσει πείτε μας τα νέα σας κοριτσάκια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Χθες πήγαμε για υπέρηχο και ολα μια χαρά! Τα μωράκια μας μεγαλώνουν απίστευτα γρήγορα μέσα μας, 9η βδομάδα και είδαμε ολόκληρο ανθρωπάκι με χεράκια και ποδαράκια! ? Κλείσαμε και αυχενική για 18/1. Αυτη τη φορά πήγα στον παλιό μου γυναικολόγο και όχι στον εξωσωματικο. Σκέφτομαι να αλλαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

The baby to be υπέροχα!!!!να ξέρεις ότι έχουμε ακριβώς τ ίδιες ημερομηνίες με την πρώτη μ εγκυμοσύνη...30/10 είδα χεράκια ποδαράκια. ..18 Γενάρη αυχενικη..!!22 Ιουλίου γέννησα !!λες να πέσουμε κ εκεί μέσα ; ??baby baby k mariloux αυτή τη φορά άρχισαν 8η εβδ!!! κ έχω ακόμα 13η....προς 14η....αρχιζω κ φοβάμαι μη με.παει έτσι....κ τρώω πολύ ελαφριά γεύματα ούτε γιαστειο πχ ένα γύρο ένα κουραμπιέ....τιποτα...μωρε καλα να'ναι τ μωράκια μας αυτά αντιμετωπίζονται...απλα σε εξαντλούν ...προχτες έκανα εμετό πρωινό κ η κόρη μ ήρθε πίσω μ με χτυπησε με το χέρι της στ μπούτι μ ..μεχρι εκεί μ φτάνει κ έλεγε μαμα;;;; με ερωτηματικό..κ καλα εισα ι καλά; μη παθει ς τίποτα αλλά μετά τ διακωμώδησα μη φοβηθεί τ παιδί...περιμενω όμορφα νέα απ'όλες σας!!φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@The Baby To Be τέλεια!!!!! Η αλήθεια είναι οτι μεγαλώνουν απίστευτα μέσα μας αλλά που να δεις και έξω πόσο γρήγορα μεγαλώνουν δεν το παιρνεις χαμπάρι!! Είναι το θαύμα της ζωής, πως δυο κύτταρα δημιουργούν έναν ολόκληρο άνθρωπο, απίστευτο πραγματικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μίλησα εχθές το βράδυ με το γυναικολόγο που αποφάσισα να έχω ο οποίος ήταν καθηγητής πανεπιστημίου Αθηνών κ μέτοχος του Ιασώ ο άνθρωπος μου είπε να μην κάνω άλλο υπέρηχο μόνο όταν θα πάω εκεί σε 15 20 μέρες να με δει! Είναι κατά τον υπερήχων γιατί δεν κάνει καλό τόση ραδιενέργεια στο σουσαμακι.. αφού έμαθε την ηλικία μου(26) κ δεν έχω κανένα ιστορικό περίεργο με ηρέμησε ότι όλα θα πάνε καλά κ να μην κάνω τώρα εξετάσεις κ υπερήχους συνέχεια! Όποτε θα δω το σπορακι μου σε καμία 20αρια μέρες ανυπομωνωωωωω❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια, πολύ χαίρομαι με τα νέα όλων σας! @The Baby To Be τι υπεροχα πρέπει να ένιωσες ε;;; Αντε να ερθει και η σειρα μου να δω κατι, τελευταια εχω μεινει!!! Μαλιστα, @Rena28 καταλαβα, σε 2-3 βδομαδουλες δλδ με βλεπω τ ανασκελα!!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby το ξέρεις οτι όποιος γελάει τελευταίος γελάει καλύτερα; Το ίδιο θα συμβεί και με εσένα, μπορεί να κανεις πιο αργα τον υπέροχο αλλά υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες σε αυτό το ραντεβού να ακούσεις και μια μικρή καρδούλα να χτυπά σαν τρελή!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena28 λες;; εμένα μου έδωσε ΠΗΤ 2/8, αλλα πιθανόν να μη τη φτάσω!

@Mariloux πραγματικά θαύμα....

@babybaby το καλο πράγμα αργεί..! Υπομονή λίγες μερουλες και θα αποζημιωθεις με τον καλύτερο τροπο!! ?

Παντως, έχει δίκιο ο γιατρος της @Σουσαμακι! Δε χρειάζονται πολλοί υπέρηχοι, εξαρτάται πάντοτε απο την ηλικία και την περίπτωση. Εγω εκανα και 7η και 9η με διαφορετικούς γιατρούς γιατι το ψάχνω να αλλάξω.. αλλα για να λέμε την αλήθεια εκτός απο τη χαρά να βλέπεις το μωρό να μεγαλώνει δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για τόση ακτινοβολία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!! Ακούσαμε την καρδουλα σημερα..Καλά τέλεια!! Είχα και το 3 χρονο γιο μου μέσα και τρελάθηκε! 29 Γεναρη αυχενική!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι ωραίο που είναι αυτό το θέμα!!!! Όλο καλα νέα να ακούμε, με κάθε σχόλιο που διαβάζω χαμογελάω μόνη μου μέχρι τα αυτιά!! 

@The Baby To Be γτ λες οτι μπορεί να μην πιάσεις την ΠΗΤ; Μήπως έχεις δυο μικρά σπορακια στην κοιλιτσα σου;

@elenian τι ωραία γλυκιά μου, μπράβο.. αχ περιμένω πως και πως να ακούσω και εγώ αυτόν τον υπέροχο ήχο!!! 

@beauty bunny σουπερ!!! Με το καλό και ο επόμενος υπέρηχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μπα... οι υπέρηχοι δε κάνουν λάθος! ? ετσι το είπα για την ΠΗΤ.. επειδή ο γιατρός είπε από 2/7 μπαίνω στο μήνα μου και άνα πάσα στιγμή θα έρθει η ώρα.. θα μου άρεσε να πιάσουν και τα δυο, αλλά και τώρα είμαι ευγνώμων!!

εσενα σου είπαν ότι λόγω των δίδυμων θα γεννήσεις νωρίτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@The Baby To Be δεν μιλήσαμε καν για ΠΗΤ, πρέπει πρώτα να ακούσουμε καρδούλες και μετά θα συζητήσουμε τα απαραίτητα!! Σίγουρα ξέρω οτι στα δίδυμα η εγκυμοσύνη δεν ξεπερνά τις 37-38 εβδομάδες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny τι ευχαριστα και τα δικα σου νεα, τωρα τα ειδα! Συγχαρητηρια!!! Η διαδικασία και σε εσένα απλή όπως στη mariloux; Μπήκατε κάνατε τον υπέρηχο και τέλος; Δε σου είπε τίποτα πιο αναλυτικό ακόμα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε τι να προσέχω κλπ. τον ρωτησα κι εγώ ό,τι αποριες ειχα σημειωσει. Μας συμβουλεψε να μη το πουμε μεχρι την καρδουλα γιατι αρκετες εγκυμοσυνες δεν προχωρανε. Όταν ακούσουμε καρδούλα στους κοντινούς κ στον τρίτο μήνα στους υπόλοιπους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2017 at 8:38 ΠΜ, ο/η Mariloux είπε:

@pika καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας!!! 

@Rena28 εύχομαι να σου περάσουν όσο το δυνατόν πιο σύντομα οι εμετοί γιατί φανταζομαι είναι ο,τι χειρότερο, είχε η αδερφή μου σε όλο το 1ο τρίμηνο και ήταν συνέχεια απο καναπέ κρεβάτι... 

@ditaki πως πήγε ο 2ος υπέρηχος σου;

@The Baby To Be Περιμένουμε νέα σου απο χθες!!! 

@elenian με το καλό σήμερα να ακούσεις την καρδούλα απο το μικρό σποράκι σου..

@beauty bunny με το καλό και εσύ σήμερα για τον πρώτο σου υπέρηχο!!

@Σουσαμακι πήγες μέσα στην εβδομάδα για να δείτε τι κάνει το σποράκι σας; 

Ευχομαι να μην έχω ξεχάσει κάποια κοπέλα & αν έχω ξεχάσει πείτε μας τα νέα σας κοριτσάκια μου!!! 

Με το καλο σε ολες σας!Να εχετε μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

γιατι αρκετες εγκυμοσυνες δεν προχωρανε. 

Ρε κορίτσια αμάν πια με την απαισιοδοξία τους. Καλά, κατά βάθος ξέρω οτι οι άνθρωποι έχουν δίκιο και είναι υποχρεωμένοι να τα πουν, αλλά μας μαυρίζουν την ψυχή με αυτό το "αρκετές εγκυμοσύνες δεν προχωράνε".

Εμάς θα προχωρήσουν όλες, πάει και τέλειωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μην σας μπερδευει το Βλαδ. ειναι του πατέρα μου.Εμενα μπορειτε να με αποκαλειτε με το παρατσουκλι : "spourgitaki".

Είμαι κ εγω εγκυμωνούσα ,τωρα διανύω την 6η εβδομάδα,αν πάνε όλα καλά τέλη Αυγούστου υπολογίζω ότι θα εχουμε το μπεμπάκι μας.

Την Πέμπτη ειχα κόκκινο αιμα σε αρκετή ποσότητα και εντονους πόνους στην λεκάνη. Πήγα στον γιατρό μου έκανε υπέρηχο κολπικό ( τον 1ο υπέρηχο) το σακουλάκι ήταν σε καλή θέση μου ειπε ο γιατρός και ότι δεν ειχε επιρεαστεί η εγκυμοσύνη.Παίρνω utrogestan από την προηγούμενη εβδομάδα.Τώρα έχω μόνο καφέ υγρά που και που.Έχει κάποια γνώμη επί του θέματος να μου πει την άποψη της;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny δεν γράφει τίποτα ο υπέρηχος γτ ο γιατρός δεν μέτρησε καν το μέγεθος του σάκου!! Για πες τι σου είπε ο γιατρός σου να προσέχεις; 

@Σπουργιτακι καλώς ήρθες στην παρέα μας.. Δεν μου έχει συμβεί να έχω αίμα, αλλά εφόσον πήγες στον γιατρό και είδατε οτι είναι όλα καλα νομίζω δεν χρειάζεται να ανησυχείς!! Τα Utrogestan σε τέτοιες περιπτώσεις κάνουν πολύ καλό!! Προσπαθησε να μην κουράζεσαι και κάθε φορά που θα νιώθεις πόνο ή δυσφορία ξάπλωσε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σπουργιτακι με το καλό κορίτσι μου!!! Μην ανησυχεις.. Κι εγω με utrogestan ειμαι.. Βέβαια δεν είδα αίμα, απλά είχα κι εγώ έντονους πόνους περιόδου και μετά από εξέταση βρηκαμε χαμηλή προγεστερόνη.. Τώρα όλα καλα!! απλά θέλει ξεκούραση! Το πρώτο σου παιδάκι είναι?Κι εγω εκεί κοντά, 7 εβδομάδα είμαι!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@beauty bunny δεν γράφει τίποτα ο υπέρηχος γτ ο γιατρός δεν μέτρησε καν το μέγεθος του σάκου!! Για πες τι σου είπε ο γιατρός σου να προσέχεις; 

@Σπουργιτακι καλώς ήρθες στην παρέα μας.. Δεν μου έχει συμβεί να έχω αίμα, αλλά εφόσον πήγες στον γιατρό και είδατε οτι είναι όλα καλα νομίζω δεν χρειάζεται να ανησυχείς!! Τα Utrogestan σε τέτοιες περιπτώσεις κάνουν πολύ καλό!! Προσπαθησε να μην κουράζεσαι και κάθε φορά που θα νιώθεις πόνο ή δυσφορία ξάπλωσε!! 

Από προχθές που είδα το αίμα είμαι ξαπλωμένη συνέχεια.

Η παρέα σας φαίνεται πολύ ευχάριστη και ειδικά αυτές τις μέρες που είμαι ξαπλωμένη θα μου κάνει πολύ καλή παρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...