Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει πιθανότητα για αρνητικό τέστ και εγκυμοσύνη;;


Recommended Posts

Κορίτσια χαίρεται. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθούμε για μωράκι. Κάνω θεραπεία για διέγερση ωοθηκών και έρχομαι σε επαφή προγραμματισμένα σύμφωνα με το γυναικολόγο μου. Η τελευταία μου περίοδος ηταν 17/09 και ο κύκλος μου μετά τη θεραπεία έχει σταθεροποιηθεί ακριβώς στις 32 μέρες. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση, έκανα σήμερα το πρωί τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση το τέστ να είναι λάθος; Κάθε μήνα απογοητεύομαι πολυ :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maray είπε:

Κορίτσια χαίρεται. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Εδώ και αρκετό καιρό προσπαθούμε για μωράκι. Κάνω θεραπεία για διέγερση ωοθηκών και έρχομαι σε επαφή προγραμματισμένα σύμφωνα με το γυναικολόγο μου. Η τελευταία μου περίοδος ηταν 17/09 και ο κύκλος μου μετά τη θεραπεία έχει σταθεροποιηθεί ακριβώς στις 32 μέρες. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση, έκανα σήμερα το πρωί τεστ και βγήκε αρνητικό. Υπάρχει περίπτωση το τέστ να είναι λάθος; Κάθε μήνα απογοητεύομαι πολυ :( 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Πόσο καιρό προσπαθείτε για μωράκι με τον άντρα σου?? Έχω ακούσει ότι υπάρχει περίπτωση το τεστ να κάνει λάθος. Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις λίγες μερούλες ακόμα και αν δεν σου έρθει περίοδος να ξανακάνεις ακόμα ένα. Μην απογοητεύεσαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Αυτό είπα και εγώ να περιμένω ακόμα λίγες μέρες, αλλά δεν αντέχω αυτή την αγωνία κάθε μήνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ήταν καθυστερημένη συλληψη μπορεί να μην έδειξε ακόμα το τεστ. Κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη και πάνω απ όλα πρέπει να αποβαλλεις το άγχος! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά εμένα οι εγκυμοσύνες ήρθαν όταν πραγματικά δεν το περίμενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maray είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :) Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Αυτό είπα και εγώ να περιμένω ακόμα λίγες μέρες, αλλά δεν αντέχω αυτή την αγωνία κάθε μήνα!! 

Εμείς προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια. Ξέρεις πόσα αρνητικά τεστ έχω δει??  Πόσες φορές έχω στεναχωρηθεί?? Όμως ακόμα έχω ελπίδες μέσα μου παρά το πρόβλημα που υπάρχει.. Εσύ τι θεραπεία κάνεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ε

Εμείς προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια. Ξέρεις πόσα αρνητικά τεστ έχω δει??  Πόσες φορές έχω στεναχωρηθεί?? Όμως ακόμα έχω ελπίδες μέσα μου παρά το πρόβλημα που υπάρχει.. Εσύ τι θεραπεία κάνεις??

Φαντάζομαι πως νιώθεις πραγματικά.  Θέλει αρκετή δύναμη και κουράγιο. Εγώ κάνω τη θεραπεία με τα χαπια φεμαρα. Τα σταμάτησα για 2 μήνες και παρατηρήσαμε πως χωρίς δεν κάνω ωορηξία. Έχω κάνει και αναλύσεις, οι οποίες έδειξαν μικρή ποσότητα ωαρίων αλλά η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σε βοήθησει και να αποκτήσεις το μωράκι σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αν ήταν καθυστερημένη συλληψη μπορεί να μην έδειξε ακόμα το τεστ. Κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη και πάνω απ όλα πρέπει να αποβαλλεις το άγχος! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά εμένα οι εγκυμοσύνες ήρθαν όταν πραγματικά δεν το περίμενα! 

Ακόμη δεν έχω αδιαθετήσει. Δευτέρα πρωί θα πάω για χοριακή και θα σας ενημερώσω. Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια :))) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maray είπε:

Φαντάζομαι πως νιώθεις πραγματικά.  Θέλει αρκετή δύναμη και κουράγιο. Εγώ κάνω τη θεραπεία με τα χαπια φεμαρα. Τα σταμάτησα για 2 μήνες και παρατηρήσαμε πως χωρίς δεν κάνω ωορηξία. Έχω κάνει και αναλύσεις, οι οποίες έδειξαν μικρή ποσότητα ωαρίων αλλά η ποιότητα τους είναι ικανοποιητική. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ο Θεός να σε βοήθησει και να αποκτήσεις το μωράκι σου :) 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Θα περιμένω να μου πεις καλά αποτελέσματα την Δευτέρα από την χοριακή σου!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Voulitsa94 είπε:

Ε

Εμείς προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια. Ξέρεις πόσα αρνητικά τεστ έχω δει??  Πόσες φορές έχω στεναχωρηθεί?? Όμως ακόμα έχω ελπίδες μέσα μου παρά το πρόβλημα που υπάρχει.. Εσύ τι θεραπεία κάνεις??

Και να συνεχίσεις  να έχεις ελπίδες και αισιοδοξια Βολτίτσα  . @Maray  με θετικά αποτελέσματα  γλυκιά μου  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και να συνεχίσεις  να έχεις ελπίδες και αισιοδοξια Βολτίτσα  . @Maray  με θετικά αποτελέσματα  γλυκιά μου  ??

:x :x :x :x :x :x :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...