Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ήθελα τη γνώμη όσων έχουν εμπειρία από Δημόσια Μαιευτήρια κι έχουν γεννήσει εκεί.Ήθελα να αλλάξω μαιευτήρα και μου σύστησαν τον Παπαδή στο Έλενα αλλά θα λείπει όταν θα γεννάω.Ειμαι ήδη στην 25η εβδομάδα!!!

Ο δικός μου μαιευτήρας συνεργάζεται μόνο με ιδιωτικές κλινικές και δεν έχω πλέον να καλυψω το κόστος.Εχει κάνει και μια παράλειψη,που μου κόστισε πολύ.Δε με εξέτασε αρκετα πριν φύγω από Ελλάδα για ενα ταξίδι.Ειχα τελικά πολύποδα στον τράχηλο τον οποίο ανακάλυψαν τυχαία μετά από αιμορραγία που είχα ενώ ήμουν στις ΗΠΑ.(1800€ έξοδα εκεί !!!)

Τωρα προτείνει καισαρική ασυζητητί λόγω του πολύποδα στον τράχηλο και λέει να γίνει δυο βδομαδες πριν το τοκετό.

Τι να κάνω και ποιον να εμπιστευτώ;Προσπαθούσα χρόνια να πιάσω μωρό και τώρα που περιμένω τη Μπέμπα μου δε θέλω τίποτα να πάει στραβά...Δε θα χα πρόβλημα να παω για τοκετό με το γιατρό της εφημερίας αλλά η αιμορραγία από τον πολύποδα είναι ακατάσχετη έτσι κι αρχίσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Debby είπε:

Ήθελα τη γνώμη όσων έχουν εμπειρία από Δημόσια Μαιευτήρια κι έχουν γεννήσει εκεί.Ήθελα να αλλάξω μαιευτήρα και μου σύστησαν τον Παπαδή στο Έλενα αλλά θα λείπει όταν θα γεννάω.Ειμαι ήδη στην 25η εβδομάδα!!!

Ο δικός μου μαιευτήρας συνεργάζεται μόνο με ιδιωτικές κλινικές και δεν έχω πλέον να καλυψω το κόστος.Εχει κάνει και μια παράλειψη,που μου κόστισε πολύ.Δε με εξέτασε αρκετα πριν φύγω από Ελλάδα για ενα ταξίδι.Ειχα τελικά πολύποδα στον τράχηλο τον οποίο ανακάλυψαν τυχαία μετά από αιμορραγία που είχα ενώ ήμουν στις ΗΠΑ.(1800€ έξοδα εκεί !!!)

Τωρα προτείνει καισαρική ασυζητητί λόγω του πολύποδα στον τράχηλο και λέει να γίνει δυο βδομαδες πριν το τοκετό.

Τι να κάνω και ποιον να εμπιστευτώ;Προσπαθούσα χρόνια να πιάσω μωρό και τώρα που περιμένω τη Μπέμπα μου δε θέλω τίποτα να πάει στραβά...Δε θα χα πρόβλημα να παω για τοκετό με το γιατρό της εφημερίας αλλά η αιμορραγία από τον πολύποδα είναι ακατάσχετη έτσι κι αρχίσει.

 

Καλησπερα κοπελα μου, με το καλο το μωρακι σου. Εγω θα γεννησω στην εφημερια στο Ελενα, οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια για να σου προτεινω καποιον. Κι εγω για τον Παπαδη ηξερα οτι ειναι εξαιρετικος αλλα προτιμησα να μην εχω κανεναν στανταρ γιατρο. Η αδελφη μου γεννησε περσι με τον Σουλο, καλος γιατρος επισης αλλα δεν τον επελεξα γιατι πολυ τα ξεψαχνιζε ολα βρε αδελφε, ισως ομως πχ σε αλλη εγκυουλα να ταιριαζει. Συγγνωμη ειχα απορια, για τον πολυποδα, ειναι τοσο μεγαλος που θα επηρεασει κατ αυτον τον τροπο τον τοκετο σου; αναφερονται πολλες περιπτωσεις που με την γεννα φευγει. Δεν ξερω αλλα μου χε πει ενας γιατρος πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος οτι εχω μικρο πολυποδα&επεμενε τοτε να κανω χειρουργειο, τελικα ευτυχως δεν εκανα γιατι λιγες μερες μετα ειχα θετικο τεστακι, οποτε δεν ξερω αν εχω ή οχι, θα το μαθω φανταζομαι σε λιγο καιρο που γενναω. Παντως σιγουρα θα σου προτεινα να παρεις γνωμες. Κλεισε&στα εξωτερικα ιατρεια, κλεισε&με συγκεκριμενους γιατρους, αν εχεις&ικα κλεισε κι εκει αλλα παρε γνωμες. Αν συμφωνουν&αλλοι με τον γιατρο σου οκ, θα κανεις οτι ειναι καλυτερο για σενα&το μπεμπακι σου! Να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Debbyκαλημέρα κορίτσια ? μου και με το καλό τα μωρά σας....λοιπόν εγώ πέρσι γέννησα τον Ιούλιο σε δημόσιο στο Αγία Όλγα στην νέα Ιωνία είχα κ έχω έναν υπέροχο γιατρό και πάνω από όλα άνθρωπο... Αν θες πληροφορίες στείλε μου να σε βοηθήσω κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω πολύ Χριστιάννα,θα πάω να πάρω γνώμες οπωσδήποτε!

Με αγχώνει να αλλάξω γυναικολόγο αλλά τα ιδιωτικά μαιευτήρια είναι πανάκριβα ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Debby είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ Χριστιάννα,θα πάω να πάρω γνώμες οπωσδήποτε!

Με αγχώνει να αλλάξω γυναικολόγο αλλά τα ιδιωτικά μαιευτήρια είναι πανάκριβα ...!

Μην αγχωνεσαι,κακως στην Ελλαδα εχουμε τη νοοτροπια η καθεμια το γιατρο της, στο εξωτερικο δεν υπαρχουν αυτα. Επισης μια φιλη μου στην 1η της γεννα αλλαξε γιατρο την 39η βδομαδα&επραξε αγια διοτι ηθελε να την παει ανευ λογου για καισαρικη&τελικα γεννησε στο Ελενα με φυσιολογικο. Να μην φοβασαι τιποτα, να τσεκαρεις&να επιλεξεις αυτον που σε κανει να νιωθεις ασφαλεια. Παντως κλεισε αμεσα ραντεβου γιατι στο δημοσιο αυτο ειναι το κακο οτι αργουν, οποτε κινησου γρηγορα για να μην αγχωθεις μετα! Πχ στο ικα θα σου κλεισουν&για την επομενη μερα ενω στα δημοσια μαιευτηρια μπορει να παρει απο 2-4 βδομαδες! Καλο ψαξιμο&καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας! Είμαι έγκυος στο 2ο παιδακι μου, βρισκομαι στην 20η βδομαδα..και ψαχνω γιατρο που να μην θελει αμοιβη...σε οποιοδηποτε δημοσιο....Ειχα καποιον που με παρακολουθουσε ιδιωτικα, αλλα δν μπορω να δωσω την αμοιβη που μου ζηταει....Ξερετε καποιον? Επισης , σκεφτομαι να γεννησω στην εφημερια, το εχει ξανακανει καποια κοπελα να μου πει εμπειρια? Το πρωτο το γεννησα σε ιδιωτικο κ δυστυχως δν μπορω να συγκρινω με δημοσιο...Οποια πληροφορια δεκτη, κ χρησιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2017 at 3:04 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ86 είπε:

Γεια σας! Είμαι έγκυος στο 2ο παιδακι μου, βρισκομαι στην 20η βδομαδα..και ψαχνω γιατρο που να μην θελει αμοιβη...σε οποιοδηποτε δημοσιο....Ειχα καποιον που με παρακολουθουσε ιδιωτικα, αλλα δν μπορω να δωσω την αμοιβη που μου ζηταει....Ξερετε καποιον? Επισης , σκεφτομαι να γεννησω στην εφημερια, το εχει ξανακανει καποια κοπελα να μου πει εμπειρια? Το πρωτο το γεννησα σε ιδιωτικο κ δυστυχως δν μπορω να συγκρινω με δημοσιο...Οποια πληροφορια δεκτη, κ χρησιμη!

Κοριτσι μου αθηνα εισαι; εγω ειμαι 37+3 οποτε οπου να ναι ελπιζω γενναω! Θα γεννησω στην εφημερια του Ελενα οποτε θα σε ενημερωσω με την 1η ευκαιρια! Παντως μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη με την παρακολουθηση μου στα εξωτερικα ιατρεια, οι γιατροι ειναι καλοι, τις εξετασεις μου τις κανω, τα προσεχουν ολα, κοινως ολα καλα. Σκεψου οτι ειναι το πρωτο μου παιδακι και το τολμησα. Εσενα που ειναι το δευτερο που ολα γινονται πιο ευκολα μην το συζητας καν! Φυσιολογικο ειχες κανει στο 1ο; ειχες φυσιολογικη κυηση; τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη υπαρχει κατι να σε ανησυχει; Παντως στο Ελενα οπως ανεφερα&παραπανω μπορεις να ζητησεις τον Παπαδη. Οτι χρειαστεις μιλαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 6/15/2017 at 9:13 ΠΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

@Debbyκαλημέρα κορίτσια ? μου και με το καλό τα μωρά σας....λοιπόν εγώ πέρσι γέννησα τον Ιούλιο σε δημόσιο στο Αγία Όλγα στην νέα Ιωνία είχα κ έχω έναν υπέροχο γιατρό και πάνω από όλα άνθρωπο... Αν θες πληροφορίες στείλε μου να σε βοηθήσω κοπέλα μου

Θα θελα πληροφορίες!!!!!!!!Ευχαριστωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2017 at 11:59 ΠΜ, ο/η Theofania είπε:

Θα θελα πληροφορίες!!!!!!!!Ευχαριστωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια μου την προηγούμενη εβδομάδα έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου.....στο Αγία ολγα θα γεννησω και πάλι εννοείται... Αγάπη μου ότι θες πες μου να σε βοηθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
στις On 4/9/2017 at 10:44 ΜΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Κορίτσια μου την προηγούμενη εβδομάδα έμαθα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου.....στο Αγία ολγα θα γεννησω και πάλι εννοείται... Αγάπη μου ότι θες πες μου να σε βοηθήσω 

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και γενικά ψάχνω ακόμα γιατρό ο οποίος να είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν ήξερα ότι μπορείς να γεννήσεις στο Αγία όλγα ! Θα με βοηθούσε παρά πολύ να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες για την διαδικασία γιατί έχω απελπιστεί πραγματικά!  Ελπίζω να δεις το μήνυμα μου και να μου απαντήσεις! Ευχαριστώ εκ των προτέρων :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk92 είπε:

 

Κορίτσια γνωρίζετε αν οι γιατροί των δημοσίων νοσοκομείων έχουν και δικά τους εξωτερικά ιατρεία; Η καλούμε στο νοσοκομείο και κλείνουμε εκεί ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ειδα την @Tonia laoura που αναφερει οτι γεννησε στο αγια ολγα..θα μπορουσες να μας προτεινεις καποιον γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart οι γιατροί των νοσοκομείων, όντας διορισμένοι δημόσιοι υπάλληλοι, απαγορέυεται να ιδιωτέυουν. Τα ραντεβού κλείνονται στο νοσοκομείο είτε τηλεφωνικά είτε πηγαίνοντας στον γκισέ των ραντεβού - προσωπικά προτιμώ τον δεύτερο τρόπο γιατί είναι ουσιαστικά πιο γρήγορος από το να περιμένεις ώρες ή μπορεί και μερες για να πιάσεις γραμμή! Όταν πας να κλείσεις όμως ραντεβού δεν σου κλείνουν με συγκεκριμένο γιατρό - αν έχει αλλάξει κάτι διορθώστε με!

@std116836

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...