Μετάβαση σε περιεχόμενο

KORITSIA S.O.S!!!!


Recommended Posts

KALHSPERA KORITSIA!THA HTHELA THN BOHTHEIA SAS SXETIKA ME TO KSENYXTI!EXW MIA MPEMPOYLA POY EINAI ENOS MHNWN KAI EXEI MPERDEPSEI THN HMERA ME THN NYXTA!DHLADH KOIMATAI SXEDWN OLH MERA KAI THN NYXTA KANA DYO WRES!MHPWS MPOREI KAMIA SAS NA ME BOHTHEISEI;;;NA MOY PEI KAMIA IDEA TI NA KANW GIATI DEN PALEYETAI ALLO!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιτσακι να σου ζησει η μπεμπα .Λοιπον αυτο που μπορεις να κανεις ειναι το πρωι να τραβας τις κουρτινες και να τη βαζεις με το καλαθι η τη αλλο εχεις μπροστα να βλεπει το φως μπορει τα μωρα σε αυτη την ηλικια να μην βλεπουν πολλα αλλα τη διαφορα αυτη τη καταλαβαινουν .Επισης το πρωι αναμεσα στα γευματα της ασχολησου περισσοτερο μαζι της δηλαδη πεξτην πιο πολυ βαλε της μουσικη και χορευετην βαζε την τηλεοραση και να ακουει αν μπορεις να εχεις κοσμο στο σπιτι και γεννικοτερα να της αποσπας απο τον υπνο΄.Οσο για το βραδυ θα τη κανεις ενα μπανακι με χαμομηλακι και θα τις βαζεις και μια κρεμουλα με λεβαντα η χαμομηλι και στο τελευταιο γευμα της μαζι με τη σκονη γαλα οπως βαζεις το νερο βουτα μεσα ενα φακελακι τηλιο. Τα ηρεμει εμενα ο δικος μου με το τηλιο κοιμοταν απο της 12 το βραδυ ως της 7.00 το πρωι .ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALO EINAI TO BRADU OTAN THN TAIZEIS NA MHN THS MILAS KATHOLOU KAI TO DOMATIO NA EXEI XAMHLO FOTISMO ETSI SIGA SIGA THA XEHORISEI TO BRADU APO THN MERA.

EGO ME THN MPEMPOULA MOU DEN EIXA TOSO ENTONO PROVLIMA KAI DEN MPORO NA SE BOHTHHSO PIO POLU ALLA AUTO ME TO SKOTADI MOU TO EIPAN KAI MENA KAI EPIASE....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλει λίγη υπομονή για να της αλλάξεις το βιολογικό της ρυθμο! Προσπάθησε να την κρατάς ξύπνια την ημέρα όσο περισσότερο γίνεται και το βραδάκι να της κάνεις ένα ζεστό μπανάκι και μετα να είσαστε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο μόνο με μικρό φωτάκι και εκεί θα την ταίσεις και θα την αφήσεις να ηρεμήσει και να κοιμηθεί!Εννοείται χωρίς Τ.V. και φασαρία. Μην ξεχνάς όμως πως σ'αυτήν την ηλικία τα μωρα κοιμούνται αρκετές ώρες κατά την διάρκεια της ημέρας. Προσπάθησε να μην την κουνάς για να κοιμηθεί γιατί θα της γίνει συνήθεια και με τον καιρό που θα μεγαλώνει θα σου είναι πολύ δύσκολο. Καλή επιτυχία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha simfwnisw me ta koritsia..genika oli tin imera na exeis poli fws...poli fasaria....skoupa..tv..radio..kai to bradi poli isixia sto dwmatio kai isa isa ena fwtaki alliws litsa mou tha exeis kaka ksemperdemata....se blepw na brikolakiazeis...xaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA THN HMERA THN BAZW NA KOIMHTHEI STO SALONI ME FWS TV k.a THN NYXTA HSYXIA KAI ENA FWTAKI!DHL STIS PENTE TO PRWI POY KSIPNAEI KAI THELEI PAIXNIDIA EMEIS KOIMOMASTE!OSO GIA NA MHN THN KOYNAW GIA NA KOIMHTHEI EINAI LIGO DYSKOLO GIATI KLAIEI!GENIKA EINAI LIGO GKRINIARA KAI NEYRIAZEI OTAN THS XALAW THN HSYXIA NTYNONTAS H KANONTAS MPANIO!DEN KSERW TI NA KANW...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑΣ.ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ.ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΗΡΕΜΟΥΝ.ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΕ!!!!!!!!!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΦΑΣΑΡΙΑ ΚΤΛ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΝΕ ΑΠΟ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΘΟΡΥΒΟΥΣ.ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟΥ, ΠΩΣ ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΞΥΠΝΙΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗΣ.

ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΟΛΕΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ...

ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ.ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ..

ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ...

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΛΟΓΟ (ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ83 ΕΧΩ.

ΜΗΝ ΤΗΣ ΧΑΛΑΣ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΘΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ!

ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ, ΑΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΣΤΙΣ 40ΜΕΡΕΣ.ΚΑΝΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ, ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ, ΤΟ ΤΗΛΙΟ, ΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίτσα μου να ζου ζήσει το μωράκι σου! Δεν έχω άποψη για το θέμα.. Η δικιά μου κοιμόταν ανέκαθεν 12ωρα ολόκληρα το βράδυ. Μέχρι που έγινε 3 μηνών ξυπνούσε μόνο 1 φορά τη νύχτα για φαγητό και κοιμόταν αμέσως μετά και εδώ και 1,5 μήνα δεν ξυπνάει καθόλου. Πάντως το να κοιμάται με φως και τους συνηθισμένους ήχους του σπιτιού τη διάρκεια της ημέρας και με ελαφρύ φωτισμό τη νύχτα είναι η οδηγία του παιδιάτρου της.

Θα δεις όμως ότι όσο μεγαλώνει θα αλλάξει μόνη της συνήθειες και στον ύπνο αλλά και στο φαγητό!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA OSO KI AN SAS FAINETAI PARAKSENO EGW THN KSYPNOYSA GIA DYO MERES ME KRYA KARDIA KAI AYTES TIS DYO BRADIES KOIMHTHIKE KALA KAI SHMERA THN HMERA DEN KOIMOTAN SYNEXEIA!DEN THELW NA TO GROYSOYZEPSW ALLA PREPEI NA BRHKE THN SEIRA THS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΣ ΞΥΠΝΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ....ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.....ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...