Μετάβαση σε περιεχόμενο

μικρη ροη


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας!χθες 6-1 μου ηρθε περιοδος αλλα εχω πολυ μικρη ροη!χθες ειχα πολυ πονο κιολας.σημερα αφου να φανταστειτε ειμαι στη 2η μερα περιοδου και ειμαι λες και ειμαι στην τελευταια.ειναι φυσιολογικο αυτο?πρωτη φορα μου συμβαινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τα κοριτσια αλλα μηπως προσπαθεις για μωρο;η κουνιαδα μου ετσι ειχε πολυ λιγο αιμα και ηταν εγκυος....παρε ενα τηλεφωνο το γιατρο σου....παντως δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΙΩ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ(ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ).ΑΝ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Γεια σας παλιές και νέες μανούλες :)

Εγώ δεν είχα την ευτυχία να είμαι μανούλα ακόμα,αλλά όταν θα έρθει με το καλό,εκείνη η ώρα θα είμαι πολύ μα πάρα πολύ ευτυχισμένη...!!!

Έχω ένα δικό μου ''θεματάκι'' και ψάχνοντας στο διαδίκτυο, πέτυχα το site σας, το συγκεκριμένο θέμα και θα ήθελα κι εγώ να εκφράσω μια ανησυχία μου...

Είμαι 25 χρονών, ο κύκλος μου είναι σταθερός γενικά, απλά έχω μεγάλη απόκλιση, δηλαδή μου έρχεται από τις 30 μέχρι τις 38 μέρες..

Τους τελευταίους 3 μήνες η ροή του αίματος, δεν έχει καμία σχέση με όπως έχω συνήθως.. Κατ'αρχήν δεν με πονάει καθόλου η κοιλιά μου( και αυτό μου λέει από πριν ότι δεν θα έχω μεγάλη ροή..) και όταν τελικά έρχεται... κρατάει 4 περίπου μέρες (άντε να έχω 5 κανονικά) αλλά με μικρή ροή και μόνο τις 2 τελευταίες μέρες να βλέπω κάπως πιο νορμάλ αίμα..

Έκανα εξετάσεις, τεστ ΠΑΠ, υπέρηχο, ακόμα και ορμονολογικές... και δεν έχω κάτι, εκτός από 2 ορμόνες μου που είναι ελάχιστα ανεβασμένες...

Η γυναικολόγος μου μού είπε ότι δεν είναι τπτ και ότι δεν χρειάζομαι κάποια θεραπεία και ότι μάλλον πρέπει να συνηθίσω στο φαινόμενο ότι έτσι θα είναι η περίοδός μου από δω και πέρα.. Αλλά δεν μου φαίνεται νορμάλ εμένα,από τη στιγμή που είχα συνηθίσει σε άλλου είδους ροή...

Σημειώνω επίσης ότι γενικά το στρες με έχει επηρρεάσει κατά καιρούς στη περίοδό μου.. και επίσης το ότι έχω πάρει κάποια κιλά, διάβασα κάπου ότι παίζει κι αυτό ρόλο....

Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας πάνω σε αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι αλλαζει κατα καιρους ο κυκλος ειτε ως προς το χρονικο διαστημα της εμμηνου ρυσης ειτε ως προς τη ροη,τα τελευταια 15 χρονια μου εχει αλλαξει τουλαχιστον 8 φορες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως ειναι φύσιν αδύνατο να εχουμε την ιδια περιοδο οπως οταν ημασταν 18 χρονων.Αλλαγες θα γινονται συνεχεια και στην διαρκεια του κυκλου μας και στη ροη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμ.. Δεν το είχα σκεφτεί έτσι και αυτό γιατί δεν είχα ποτέ καμιά είδους ανωμαλία στο κύκλο... Απλά μου φαίνεται περίεργο.. :huh:

Επίσης κάπου διάβασα ότι κάτι τέτοιες μη σταθερότητες στο κύκλο, μπορεί, να είναι ένα σημάδι στο ότι θα έχω δυσκολία στο μέλλον για να κάνω παιδάκι... Ξέρω ότι μπορεί να είμαι υπερβολική, αλλά ειλικρινά έχω ανησυχήσει... :blush:

Σάς ευχαριστώ πολύ μανούλες για τις απαντήσεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν εχεις πολυ λιγο αιμα απο οτι συνηθως μηπως εισαι εκυος γιατι κ εμενα η τελευταια περιοδος ηταν παρα πολυ λιγο και δεντ ηξερα παρε κανενα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη όχι, δεν τίθεται θέμα εγκυμοσύνης, γιατί όπως ανέφερα και στο πρώτο μου μήνυμα, έχω κάνει όλες τις εξετάσεις,υπέρηχο κλπ...

Για μια μελλοντική μου εγκυμοσύνη ανησυχώ και θέλω να πάνε όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...