Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΛΟΓΗ ΦΥΛΟΥ


dimitra23

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΛΕΠΑ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΤΗΛΩ ΜΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!

ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙ? Η ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ? ΚΑΙ ΜΕ 80 % ΕΠΙΤΥΧΙΑ?

ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΤΩΝ 28 ΗΜΕΡΩΝ!

Η ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ 14 .....

ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΟΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ.

ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΟΝΙΜΗ ΜΕΡΑ.

ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ:P ,

ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟ ΤΟΥΣ..ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΖΩΝΤΑΝΑ!:silly:

ΑΡΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ !

ΥΓ: ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ " ΓΕΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ".....:)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

ΔΗΜΗΤΡΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρά μου αυτό το είχα διαβάσει πολύ παλιά - πριν μείνω έγκυος δηλαδή - και το εφάρμωσα (χωρίς να το πώ στον άντρα μου) και τελικά το 2ο παιδάκι μας είναι κοριτσάκι! Η συνταγή πέτυχε! :laugh: Αλλά γενικά πιστεύω ότι όλα είναι θέλημα Θεού! ακόμη και αν έχουν επιστημονική εξήγηση.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία η πληροφορία σου αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι παιδάκι θα κάνω.

Μακάρι να μείνω έγκυος και να είναι γερό παιδί. Τίποτα παραπάνω.

Το λέω αυτό γιατί με έχουν πρήξει (κάποιοι συγγενείς!!!) εδω και 3 χρόνια με το να μου λένε αντε και με ένα γιο... λες και τα κορίτσια δεν είναι παιδιά...

Ας μείνω έγκυος και θα πετάω τη σκούφια μου είτε εχω αγόρι είτε κορίτσι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν βάλετε στο google τις λέξεις gender selection θα σας βγάλει εκατομμύρια τρόπους για επιλογή φύλου. Δίαιτες, ημερομηνίες, ματζούνια κτλ. Μόνο μέσω εξωσωματικής έχεις 100% επιτυχία. Στην Ελλάδα απαγορεύεται η επιλογή φύλου με αυτό τον τρόπο εκτός αν πάρεις άδεια από την Επιτροπή Βιοηθικής κι εφόσον υπάρχει σοβαρότατος λόγος πχ φυλοσύνδετα νοσήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 ειδα κ εγω τη εκμπομπη που λες κ μπορω να πω οτι στη θεωρια ακουγωταν πολυ ωραιο,στην πραξη ομως τι γινεται;επισης εχω κ την εξης αποψη απο τη στιγμη που πολλα ζευγαρια εχουν προβλημα υπογονιμοτητας,δεν ακουγεται πολυ εγωιστικο να επιλεγουν κ το φυλλο του μωρου τους; εγω πρωσοπικα με τον αντρα μου θελουμε ενα παιδακι υγιεις κ τιποτα παραπανω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσωπικα το θεωρώ λίγο γελοιο το όλο θέμα,με την φύση δεν μπορεις να τα βάλεις,χίλια μαντζουνια να δοκιμάσεις ότι θέλει θα έρθει στην τελική,εμείς περιμένουμε κοριτσάκι η σύλληψη του οποίου έγινε σε μέρα σύμφωνα με την οποία έπρεπε να είναι αγόρι(την κοράκλα μου δεν την αλλάζω για χίλια αγόρια),ο θεός θα δώσει ότι θέλει,άλλοι κάνουν αμάν να κάνουν μωρά θα τα διαλέξουμε κιόλας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw apla pisteyw oti etixe se kanadio periptwseis..as poume na thelane agori kai na to petixan me kapoio tropo...alla stin pragmatikotita apla na etixe ...na itan diladi na kanoune agori kai to sindiasan taxa oti exoune agori epidi kanane...auto kai auto...blakeies diladi...kai me tosa pou ginontai einai poli egwistiko na dialegpoume to fulo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E L E O S !!!!

TI ALLH M***** 8A AKOUSOUME????

PWS NA AIS8ANONTAI OI GUNAIKES

POU PASXIZOUN

NA MEINOUN EGYES ME AYTHN THN PLHROFORIA???

ME KATI TETOIA POU DIAVAZW MOU ERXETAI NA SPASW TO LAP TOP.KAMIA GUNAIKA DEN THN ENDIAFEREI TO FYLO ALLA

NA KATAFEREI NA FEREI STON KOSMO ENA Y G I E S T A T O PAIDI!!!!

AYTA FTAINE K MAS TIMWREI O 8EOS!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν εγώ πιστεύω ότι είναι εγωιστικό το γεγονός ότι θέλουμε ένα παιδί. Έχετε αναρρωτηθεί γιατί κάνουμε παιδιά? Λέμε "θέλω ένα παιδί" αυτό δεν είναι εγωιστικό? Το θέλουμε για μας, για να μας γεμίσει τη ζωή για όποιονδήποτε άλλο λόγο. Μετά θέλουμε και δεύτερο για να κάνει παρέα στο πρώτο ή γιατί θεωρούμε ότι θα μας κάνει ακόμη πιο ευτυχισμένους κλπ. Ή τους δίνουμε τα ονόματα που εμείς θέλουμε για να ικανοποιήσουμε τον δικό μας εγωισμό ή τον εγωισμό κάποιων άλλων. Τελικά είναι ένας φαύλος κύκλος.

Εγώ διαφωνώ με την επιλογή του φύλου, με ενδιαφέρει μόνο η υγεία του παιδιού μου και τίποτε άλλο. Έχω ένα αγόρι και ένα κορίτσι, αν είχα και δεύτερο αγόρι ίσως να ήταν καλύτερα για τον γιο μου. (Πάλι εγωιστικό!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ, ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΣΤΕΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια ηρεμήστε!!! ΄Έλεος δηλαδη!! Μια παρατήρηση έκανε η κοπέλα και είχε την ευγενή καλοσύνη να πληροφορήσει κάποιον που δε γνώριζε ότι ίσως να υπάρχει και αυτή η περίτωση. Δε χρειάζεται να την καταδικάσετε με κηρύγματα ηθικοπλαστικού δήθεν χαρακτήρα. Και τι θα πει εγωιστικό;;;

Ο καθένας έχει το απόλυτο δικαίωμα να εκμεταλλευτεί και να διαχειριστεί κατα την επιθυμία του αυτό το προσόν που η φύση του χάρισε, είτε απλόχερα, είτε με δυσκολία. Δε χρειάζεται να έχουμε τόσο πια σκεπτικιστική συμπεριφορά απέναντι σε οτιδήποτε καινούριο ακόμα και αν δεν ισχύει.

Και δε χρειάζεται καμιά μας να αισθάνεται ενοχές αν μπορεί να συλλάβει πιο εύκολα από άλλες. Και εγώ στην προσπάθεια είμαι αλλά δε θα θεωρήσω ούτε εγωιστικό, ούτε (άκουσον-άκουσον) αμαρτία:ohmy: αν κάποιος θελήσει να χρησιμοποιήσει οποιαδήποτε τεχνική για να πετύχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Φυσικότατα αυτό που μετρά πάνω από όλα είναι η ΥΓΕΙΑ αλλά λίγη προοδευτικότητα δε βλάπτει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN EXEI NA KANEI KA8OLOU ME THN KOPELA POU

TO ANEFERE!ME ENOXLEI POLU SAN PLHROFORIA GENIKOTERA

OPWS OI PERISSOTERES POU 8A TO DIAVASOUN 8A ENOXLH8OUN.

AUTO DE SHMAINEI OTI FTAIEI H KOPELA POU EGRAPSE TO POST.

OUTWS H ALLWS K EKEINH APO KAPOU TO EMA8E DEN TO EVGALE APO

TO MYALO THS!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΥΔΕΙΣ ΕΠΙΤΕΘΗΚΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΘΡΕΝΤ,Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΚΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΟΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕΒΑΣΜΙΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, ποιος δεν θέλει να φέρει στον κόσμο υγιή μωρά??? Αλλά και πάλι να έχουμε προτιμήσεις στο φύλο, εγώ προσωπικά δεν τον θεωρώ μεμπτό.

Ναι, ήθελα έναν υγιή υγιή υγιή γιο, πως να το κάνουμε δηλαδή? Ίσως επειδή δεν προσπάθησα πολύ να μείνω έγκυος. Με τον σύντροφό και μέλλοντα σύζυγό μου πετύχαμε το θαύμα από την πρώτη ελεύθερη επαφή. Όντας σε ενδιαφέρουσα σκεφτόμουν και έλεγα "γερό παιδί πάνω από όλα αλλά τι καλά να είναι αγοράκι!"

Σίγουρα αν προσπαθούσα καιρό και δεν τα κατάφερνα το τελευταίο που θα με απαχολούσε θα ήταν το φύλο. Αλλά και πάλι αν τα κατάφερνα, θα είχα στα πρώτα κύτταρα του εγκεφάλου μου ένα γερό μωρό και στα τελευταία κύτταρα θα είχα έναν γερό γιο!

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ίδια ακριβώς περίπτωση με τη δική μου (σύλληψη από την πρώτη επαφή) είχε και η κολλητή μου (γεννήσαμε με διαφορά μίας εβδομάδας). Και οι δύο θέλαμε γερά αγοράκια και τελικά κάναμε κοριτσάκια και είμαστε οι κλασικές χαζοκοριτσομαμάδες με κοκαλάκια, κορδέλες, δεκάδες φορεματάκια (που στην τελική δεν προλαβαίνουμε να τα φορέσουμε στις μπεμπούλες μας). Η άλλη μου η κολλητή που προσπαθούσε ένα χρόνο (που σε κάποιες από εμάς μπορεί να ακούγεται μικρό το διάστημα αλλά για τα ζευγάρια που προσπαθούν είναι αιώνας) και μία γνωστή μου που προσπαθούσε 5 χρόνια όχι μόνο δεν τους νοιάζει τι φύλο είναι το μωρό αλλά η πρώτη δεν ήθελε να ξέρει το φύλο καν. Μόνο που ξέχασε να το πει στο γιατρό της, δε φαντάστηκε κιόλας ότι θα φανεί τόσο νωρίς, 17η εβομάδα, και της το ξεφούρνισε ότι είναι κορίτσαρος!

Στις επίτοκους και στις ήδη μανούλες εύχομαι γερά μωρά πάνω από όλα, και στην κοιλιά και έξω από αυτήν, ούτε μυξούλα στις μυτούλες τους και στις φίλες που προσπαθούν οι προσπάθειές τους να στεφθούν σύντομα με επιτυχία!!!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια είδα κι εγώ την εκπομπή...Εδώ κάνουμε ανταλλαγή απόψεων και πληροφοριών...Δεν τσακωνόμαστε! Δεν κατάλαβα γιατί κάτι που προέρχεται φυσιολογικά να είναι απαραίτητα κακό;;Οι άνθρωποι δεν είπαν να πάμε να κάνουμε εξωσωματική (αν και γίνεται) για να επιλέξουμε το φύλο του παιδιού..Αυτό θα ήταν εγωιστικό πράγματι!Απλώς είπαν ότι αν η επαφή γίνει την ημέρα της ωορηξίας αυξάνονται κατά πολύ οι πιθανότητες για αγοράκι...Που είναι το μεμπτό δηλαδή και ξεσηκωθήκατε έτσι όλες;;; Όταν λένε ότι οι πιθανότητες να μείνει μια γυναίκα έγκυος αυξάνονται τις γόνιμες μέρες, γιατί το βρίσκεται φυσιολογικό;;Για να τα λένε θα υπάρχουν στοιχεία.. Το ζητούμενο είναι να κάνουμε γερά παιδάκια, αλλά δεν καταλαβαίνω τις αντιδάσεις σας...

Κι εγώ είμαι κατά του να κάνεις έρωτα με τον άνθρωπό σου μόνο τις γόνιμες μέρες, αλλά εδώ ακούω πολλές τέτοιες περιπτώσεις..Αυτό δηλαδή δε σας ενοχλεί;;;Εγώ ούτε ήξερα πότε είναι οι γόνιμες μέρες μου, ούτε έκανα έρωτα βάσει ωορηξίας ούτε τίποτα...Κι ευτυχώς ο Θεούλης με ευλόγησε να μείνω αμέσως έγκυος και μου έστειλε το κοριτσάκι μου...

Ας λογικευτούμε λίγο...Στην τελική, όποι θέλει το δοκιμάζει..όποια δε θέλει, ας μην το κάνει...Συζήτηση κάνουμε..

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eida kai egw thn ekpomph mazi me ton antra mou kai thn kserame authn thn pliroforia edw kai polu kairo ,egw thn gnoriza prin minw egios alla den apektisa agoraki me authn thn skepsh.h pliroforia milaei oxi gia epitixia 100% alla gia perissoteres pithanotites giauto einai kalo an dokimasei kamia authn thn methodo na mhn to desei skini kordoni oti tha kanei auto pou thelei .auto pou me exoxlei emena einai h ellinikh nootropia na thelei kati sigekrimeno kai na enoxlite an tou prokipsei kati alo toso pou na dimiourgei problimata .egw pantos sto deutero an kanw me to kalo tha dw na prospathisw gia koritsi alla tha kserw oti tha thelw apla deutero paidaki kai oti nane den tha pikrathw oute tha to parw baria an den einai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ..

ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΩΣ Η ΦΟΒΕΡΗ ΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ

ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΠΟΥΡΔΑ ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..

ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΙΑΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΑΥΤΟΣ..

ΑΡΑ;;;

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΑΦΗ ΣΤΗΝ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΙ!!!

ΑΛΛΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΟ.. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ!!! ΟΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Ειδα και εγώ αυτήν την εκπομπή σήμερα! Την πληροφορία αυτή την είχα διαβάσει σε κάποιο βιβλίο πολύ πριν μείνω έγκυος, και την δοκίμασα!

Δεν ξέρω εάν είναι αλήθεια ή όχι, αλλά σε μένα πέτυχε και τις δύο φορές!

....Δεν ξέρω εάν είναι εγωιστικό ή αμαρτία, αλλά εγώ δεν ένιωσα έτσι!

Θέλαμε να κάνουμε δύο κοριτσάκια και προσπαθήσαμε,πού είναι το κακό ;;;; Γιατί πρέπει να νιώθω ενοχές και τύψεις απέναντι στις κοπέλες που προσπαθούν απεγνωσμένα να αποκτήσουν ένα παιδάκι;;;; Και εγώ τις προσπάθειές μου έκανα για να πραγματοποιήσω τα όνειρά μου, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σ' αυτούς που τελικά δε δίνει τι είναι ο Θεούλης; Ανύπαρκτος, ή κακός; Παιδιά κακά τα ψέματα. Αν είναι να έρθει θα έρθει αν όχι δε θα έρθει πέρα από "Θεούληδες", πεπρωμένα και μοιρες. Εγώ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι η πληροφορία δεν είναι αμαρτία. Το να γεννάς και να το πετάς στα σκουπίδια είναι αμαρτία.Αλίμονο αν στη σημερινή εποχή δεν εκμεταλλευτούμε κάθετί που η τεχνολογία μπορεί να μας προσφέρει. Με την ίδια λογική η αντισύλληψη είναι εγωιστική γιατί δεν επιτρέπει να γεννηθεί μια ζωή μου ΘΑ γεννιότανε.

Γι' αυτό ας μην προσκολλώμαστε σε παλαιολιθικές αντιλήψεις και ας έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά σε οτιδήποτε καινούριο που μπορεί ΙΣΩΣ να μας φανεί χρήσιμο χωρίς τύψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καθενας κανει οτι θεωρει σωστο...

Το πρωτο βεβαια που μας νοιαζει ειναι να καταφερουμε να μεινουμε εγκυες, τωρα απο κει και περα το αν θα ειναι αγορι η κοριτσι ειναι ενα θεμα που ερχεται μετα αφου βεβαιωθουμε οτι ολα κυλανε ομαλα στην εγκυμοσυνη!

Η φυση εχει προβλεψει ωστε να μην γεννιουνται μονο κοριτσια η μονο αγορια.

Η επιστημη δεν συμβαδιζει παντα με τα λεγομενα της.

Παντως η κορη μου τωρα που το σκεφτομαι "δημιουργηθηκε" 1-2 μερες μετα την ωορρηξια.

Δεν μου λετε τωρα που εμεινα εγκυος πριν την ωορρηξια τι γινεται???

:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ******; ΟΚ.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΩΛΗΝΑ. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΤΡΟΧΟΥ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ LAPTOP. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ, ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΛΑΒΟΥΝ ΥΠΌΨΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΜΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΒΡΗ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΚΑΤΟΜYΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΓΑ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΠΑΖΟΚΕΦΑΛΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΣΙΤΙΑ. ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΟΥΝ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΘΙΚΗ ΣΑΝ ΑΜΑΡΤΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...