Μετάβαση σε περιεχόμενο

διδυμακια 21 μηνων και δεν μιλανε.


labrini?

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Ειμαι μανουλα δυο διδυμων αγοριων εικοσιένα μηνων.. Ο ενας ειναι πιο δραστηριος περπατησε πρωτος και λεει εξι εφτα κουβεντουλες.. Ο αλλος ειναι πιο τεμπελης περπατησε με διαφορα δυο μηνων απο τον πρωτο και ακομα δεν εχει αρχίσει να λεει καμια κουβεντουλα και το μαμα που λεει καποιες φορες το λέει  μαμαμα... Περιμενω να ακουσω και απο εσας την εμπειρία  σας με τα παιδακια σας ειναι λίγο νωρίς να απευθυνθω σε ιδικο? Ξερω παιδακια που αργησανε να μιλησουν αλλα οσο να ναι αγχωνομαι.. Ευχαριστώ πολυ θα περιμένω  γνωμες?☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lamprini mou den exw paidaki akomi alla kathe paidi einai diaforetiko k thelei to xrono tou gia to kathe ti. O anipsios mou sxedon mexri 18 minwn perpatouse mono an ton epairnes apo t xeri. Mexri 3.5 etwn de milouse katholou, oute mama, oute mpampa, oute tpt. To trexan to paidi stous giatrous mexri k se oryla mipws den akouge epeidi epathe arketes fores wtitida. Mexri to Pasxa mono tsirides k kravges evgaze k na prosthesw oti apo enos etous pigaine paidiko k ypotithetai oti logo epafis me alla paidakia eprepe na leei ta panta. Arxise na leei lekseis prin to kalokairi. Pleon leei ta panta. Min agxwnesai k dwse xrono sta mwra sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω να μην αγχονομαι ολοι γυρω μου μου λενε μα καλα ακομη να μιλησουν?? Ο γιατρός  τι λεει..... Η αλήθεια ειναι πως και με το περπατημα επειδη ο ενας περπατησε δεκατεσσερα μηνων κ ο αλλος δεκαεξη τα ιδια μου λεγανε για τους γιοκες μου. Σε ευχαριστώ που μου ειπες  την γνωμη σου μεσα απο την δικη σας ιστορια. Κριμα που ταλαιπωρηθηκε η ψυχουλα αλλα σημασια εχει οτι ολα ηταν  καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax aytoi oi gyrw mas pou exoun mia apopsi gia ola!!! O giatros tous eixe pei oti t paidi einai mia xara apla einai ligo tempelakos. K etsi egine! An prolavaineis oles tis epithymies t mikroi sou k katalavaineis ti thelei mono me mia matia tote poly pithanotites na mi thelei na zoristei.Efoson leei leksoules mi se apasxolei. An i ypoloipi symperifora tou einai fysiologiki d nomizw pws prepei na stenaxwriesai. Ase ton kairo na deiksei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Προσπαθω να μην αγχονομαι ολοι γυρω μου μου λενε μα καλα ακομη να μιλησουν?? Ο γιατρός  τι λεει..... Η αλήθεια ειναι πως και με το περπατημα επειδη ο ενας περπατησε δεκατεσσερα μηνων κ ο αλλος δεκαεξη τα ιδια μου λεγανε για τους γιοκες μου. Σε ευχαριστώ που μου ειπες  την γνωμη σου μεσα απο την δικη σας ιστορια. Κριμα που ταλαιπωρηθηκε η ψυχουλα αλλα σημασια εχει οτι ολα ηταν  καλα. 

Λαμπρινη μου καλημέρα και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου...εγώ ακόμα είμαι πολύ φρέσκια μαμά και δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτή την ηλικία... Πάντως ξέρω ότι τα αγορακια είναι γενικά πιο τεμπελικα από τα κορίτσια ? δεν σου κρύβω ότι ανησυχώ κ εγώ για το αν θα μιλήσει γρήγορα και αν περπατήσει και θα συμφωνήσω σε αυτό που είπε η diwni ότι κάθε παιδί ? είναι διαφορετικό... Της αδερφής μου είναι η μικρή 18 μηνών... Ναι μεν περπατησε γρήγορα αλλά δεν μιλάει... Λέει μαμά μπαμπά και αυτό... Τίποτα άλλο... Βγάζει κραυγές και λέει κάτι ανακατα λόγια τα οποία δεν βγάζεις κανένα νόημα!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια ευχαριστώ πολυ και εσενα να σου ζήσει το μπουμπουκι σου... Εχω ακουσει και απο αλλες μανουλες οτι τα αγορακια συνήθως ειναι πιο αργα σε ολααααα... Εσενα ποσο ειναι??? Μην αγχώνεσαι απο τωρα αν ειναι μικρουλι  ☺να φανταστείτε επειδη τους μιλαω συνέχεια και τους λεω τραγουδακια και αυτα θέλουν ολη μερα να παιζουν ενοχλούνται και μου κανουν τα νεύρα τους.. Αν μιλουσαν θα μου λεγανε σίγουρα μανα κανε καμια δουλεια παιζουμε τωρααααα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Τονια ευχαριστώ πολυ και εσενα να σου ζήσει το μπουμπουκι σου... Εχω ακουσει και απο αλλες μανουλες οτι τα αγορακια συνήθως ειναι πιο αργα σε ολααααα... Εσενα ποσο ειναι??? Μην αγχώνεσαι απο τωρα αν ειναι μικρουλι  ☺να φανταστείτε επειδη τους μιλαω συνέχεια και τους λεω τραγουδακια και αυτα θέλουν ολη μερα να παιζουν ενοχλούνται και μου κανουν τα νεύρα τους.. Αν μιλουσαν θα μου λεγανε σίγουρα μανα κανε καμια δουλεια παιζουμε τωρααααα?

Σε ευχαριστώ αγάπη μου... Να τα χαίρεσαι κ εσυ τα νινακια σου Αχαχαχαχα κ εγώ του τραγουδάω συνέχεια μέχρι που κάνει ότι κλαίει... Αχαχαχαχα ίσως από την τέλεια ? φωνή μου...εμένα 19 Οκτωβρίου γίνεται τριών μηνών αλλά ξέρεις τα σκέφτομαι κ εγώ λέω θα μιλήσει νωρίς;;; Πότε θα περπατήσει;;; Τρέλα σου λέω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολυ μικρουλι ακομα.... Τελικα ολες τα παιρναμε ολα τα σταδια με το ιδιο άγχος... Γερα παιδακια να είναι και ολα θα γινουν πρωτα ο Θεός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...