Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσύνη!??? Βοήθεια!!!!!


Mania petrou

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Ειναι καλο το γεγονος οτι χαρηκε.Εκεινος δηλαδη ειναι θετικος στο θεμα του μωρου.Καλο θα ηταν να μιλησεις και στους γονεις σου.Να μιλησετε ηρεμα.Εσυ πως αισθανεσαι γι'αυτο που σου συμβαινει;

Σκατά νιώθω όλα να αλλάζουν κ με πονάει κ η κοιλιά μ απο το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα αλλάξουν.. γτ ερχεται μια νέα ζωή στη ζωή σου !! Τ παιδακι σου !!! 

Πρέπει να προετοιμαστείς ένα μωρό εψεις πολλές ευθύνες!!!! Και πάνω απολα μιλά στς δικούς σου μην τ περνας μονη σου...

Με το καλο...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Σκατά νιώθω όλα να αλλάζουν κ με πονάει κ η κοιλιά μ απο το αγχος

Επειδη τωρα εχεις και ενα μωρο στην κοιλιτσα σου καλο θα ηταν να εισαι ηρεμη.Δεν πρεπει να αγχωνεσαι.Ξερω,θα μου πεις δυσκολο.Αλλα δεν κανεις καλο στο μωρακι.Να ξερεις οτι ενα μωρο ειναι ευλογια απο το Θεο.Γυναικες προσπαθουν απεγνωσμενα να κανουν  ενα παιδι.Εγω προσφατα εχασα το δικο μου και ο πονος της απωλειας ειναι τεραστιος.Μην παρεις καποια βιαστικη αποφαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Επειδη τωρα εχεις και ενα μωρο στην κοιλιτσα σου καλο θα ηταν να εισαι ηρεμη.Δεν πρεπει να αγχωνεσαι.Ξερω,θα μου πεις δυσκολο.Αλλα δεν κανεις καλο στο μωρακι.Να ξερεις οτι ενα μωρο ειναι ευλογια απο το Θεο.Γυναικες προσπαθουν απεγνωσμενα να κανουν  ενα παιδι.Εγω προσφατα εχασα το δικο μου και ο πονος της απωλειας ειναι τεραστιος.Μην παρεις καποια βιαστικη αποφαση.

?Ποσο μηνών ήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mania petrou είπε:

?Ποσο μηνών ήσουν 

Ημουν 2 μηνων οταν σταματησε η καρδια του.Δεν εχει πονεσει περισσοτερο η ψυχη μου.Το να χανεις ενα μωρο ειναι οτι χειροτερο.Μπορει τωρα να μην το αντιλαμβανεσαι αυτο που σου λεω αλλα οταν θα μεγαλωσεις και θα θες πολυ να κανεις οικογενεια θα το καταλαβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Όλα θα αλλάξουν.. γτ ερχεται μια νέα ζωή στη ζωή σου !! Τ παιδακι σου !!! 

Πρέπει να προετοιμαστείς ένα μωρό εψεις πολλές ευθύνες!!!! Και πάνω απολα μιλά στς δικούς σου μην τ περνας μονη σου...

Με το καλο...! 

Δεν θέλω ουτε να το σοτωσω ουτε μα γίνω μαμά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Ημουν 2 μηνων οταν σταματησε η καρδια του.Δεν εχει πονεσει περισσοτερο η ψυχη μου.Το να χανεις ενα μωρο ειναι οτι χειροτερο.Μπορει τωρα να μην το αντιλαμβανεσαι αυτο που σου λεω αλλα οταν θα μεγαλωσεις και θα θες πολυ να κανεις οικογενεια θα το καταλαβεις.

Μπορεί να έχει τύχει να μιλησεις με την "Σοφία200" ειναι καθηγήτρια μ έχει κανει 4 αποβολές και μια μάλιστα λογο τον μαθητών 

Μην απελπιζεσε αν θες μίλησε και μαζί της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Μπορεί να έχει τύχει να μιλησεις με την "Σοφία200" ειναι καθηγήτρια μ έχει κανει 4 αποβολές και μια μάλιστα λογο τον μαθητών 

Μην απελπιζεσε αν θες μίλησε και μαζί της 

Δεν απελπιζομαι κοριτσι μου.Θα προσπαθησω ξανα κι ελπιζω να πανε ολα καλα.Αν ριξεις μια ματια στα φορουμ θα δεις ποσες κοπελες προσπαθουν να κανουν παιδακι.Εσυ εισαι μια απο τις τυχερες!Γι'αυτο σου λεω να παρεις το χρονο σου να το σκεφτεις.Και να μιλησεις με τους γονεις σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Δεν θέλω ουτε να το σοτωσω ουτε μα γίνω μαμά 

Λογικο να αντιδράς έτσι τώρα... αλλά έρχεται μία νέα ζωή..!!! Πολλές προσπαθούν.. όπως είπε ή φίλη μας από πάνω είσαι μία από τς τυχερες .. γω είμαι 19 και έχω ένα γιο 2 μηνών..

Αμ θες κ είσαι από Αθηνα να πας να σε δει ο γυναικολογος μου ,να δεις ποσων βδ εισαι κλπ...! Αλλά μιλά στς γονείς σ πανω απο λα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Ημουν 2 μηνων οταν σταματησε η καρδια του.Δεν εχει πονεσει περισσοτερο η ψυχη μου.Το να χανεις ενα μωρο ειναι οτι χειροτερο.Μπορει τωρα να μην το αντιλαμβανεσαι αυτο που σου λεω αλλα οταν θα μεγαλωσεις και θα θες πολυ να κανεις οικογενεια θα το καταλαβεις.

Λυπάμαι πολύ.. ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου να ερθει συντομα τ μωρακι σου !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Λογικο να αντιδράς έτσι τώρα... αλλά έρχεται μία νέα ζωή..!!! Πολλές προσπαθούν.. όπως είπε ή φίλη μας από πάνω είσαι μία από τς τυχερες .. γω είμαι 19 και έχω ένα γιο 2 μηνών..

Αμ θες κ είσαι από Αθηνα να πας να σε δει ο γυναικολογος μου ,να δεις ποσων βδ εισαι κλπ...! Αλλά μιλά στς γονείς σ πανω απο λα !!!

Ειμαι 22! Το μεγαλο μου 21 μηνων και το μικρο ακομα δεν σαραντησε..δεν υπαρχει τπτ καλυτςρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Λυπάμαι πολύ.. ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου να ερθει συντομα τ μωρακι σου !!!!!! 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι!Κι εσυ να χαιρεσαι το μωρακι σου και να το καμαρωσεις οπως ποθεις!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Νοιοθω μια ενοχληση κ ενα βάρος στην κοιλιά είναι λόγο αγχους η να άρχισω να πανηκοβαλομαι? 

Πρέπει να σε δει γιατρος το συντομότερο. Εμείς μέσω του Φόρουμ ο,τι και να σου πουμε μπορεί να είναι λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Πρέπει να σε δει γιατρος το συντομότερο. Εμείς μέσω του Φόρουμ ο,τι και να σου πουμε μπορεί να είναι λάθος.

Μένω σε χωριό και είμαι τρ στο σπίτι απο την κολλητή μ (ζητησα να μείνω εκεί το βράδυ για ευνόητους λόγους ( έχω πλανταξει στο κλάμα)) και καλεσα ταξί για να κατευω στην πόλη η ενόχληση έγινε πόνος πολύ μαλακός όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mania petrou είπε:

Μένω σε χωριό και είμαι τρ στο σπίτι απο την κολλητή μ (ζητησα να μείνω εκεί το βράδυ για ευνόητους λόγους ( έχω πλανταξει στο κλάμα)) και καλεσα ταξί για να κατευω στην πόλη η ενόχληση έγινε πόνος πολύ μαλακός όμως 

Μανια μου ευχομαι να εισαι καλα και να εχεις παει στον γιατρο!ολα να σου πάνε οπως τα θες πραγματικα!να ακούσεις την καρδιά σου και την ψυχή σου και αναλόγως να πράξεις.μονο εσυ θα δώσεις την απάντηση μην επηρεάζεσαι απο κανεναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανια ξέρω ότι τώρα όλα σου φαίνονται βουνό! Δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις ούτε την εγκυμοσύνη, ούτε τους δικούς σου, ούτε το χωριό... Έχεις όμως στο πλάι σου τον πατέρα του παιδιού σου κι αυτό αρκεί! Όλοι θα είναι τελείως διαφορετικοί, όταν θα γεννηθεί το παιδάκι σου! Μην κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις μόνο και μόνο επειδή τώρα έχεις φρικαρει ή επειδη φοβάσαι! Δεν είσαι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία που θα γίνει μαμά στα 16 της! Ψυχραιμία!! Ελπίζω να είσαι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Μανια ξέρω ότι τώρα όλα σου φαίνονται βουνό! Δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις ούτε την εγκυμοσύνη, ούτε τους δικούς σου, ούτε το χωριό... Έχεις όμως στο πλάι σου τον πατέρα του παιδιού σου κι αυτό αρκεί! Όλοι θα είναι τελείως διαφορετικοί, όταν θα γεννηθεί το παιδάκι σου! Μην κάνεις κάτι που θα μετανιώσεις μόνο και μόνο επειδή τώρα έχεις φρικαρει ή επειδη φοβάσαι! Δεν είσαι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία που θα γίνει μαμά στα 16 της! Ψυχραιμία!! Ελπίζω να είσαι καλά!!

Μετα απο αυτό π έγινε τ βράδυ εγώ το μωρο θ το κρατήσω ο κόσμος να χαλάσει!!! Η μάνα μ το πήρε πολύ στραβά εντελώς κ λέει :" μας ξευτιλησες παει η τιμή ,το ήθος μας παν όλα" κ φωνάζει .... Ο αδερφός μ είναι με το μέρος μ κ το αγόρι μ απο την μια λέει " αχ θ έχουμε ενα μωρακι δικο μας " κ απο την αλλη " ρε συ μήπως ν το ρίξεις? " ?είμαι μπερδεμένη παει κ το σχολείο παν όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Μετα απο αυτό π έγινε τ βράδυ εγώ το μωρο θ το κρατήσω ο κόσμος να χαλάσει!!! Η μάνα μ το πήρε πολύ στραβά εντελώς κ λέει :" μας ξευτιλησες παει η τιμή ,το ήθος μας παν όλα" κ φωνάζει .... Ο αδερφός μ είναι με το μέρος μ κ το αγόρι μ απο την μια λέει " αχ θ έχουμε ενα μωρακι δικο μας " κ απο την αλλη " ρε συ μήπως ν το ρίξεις? " ?είμαι μπερδεμένη παει κ το σχολείο παν όλα 

Apo pou eisai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η riri07 είπε:

Αθηνα! Ααα δεν μενεις ελλαδα;

Ελλάδα μένω αλλά είμαι σουηδέζα! Στη σαμαρινα μένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koita den fantazomai oti perimenes i mama sou na dextei to neo san na tis eipes oti skeftesai na pas gia didaktoriko h oti perases sto panepistimio. Profanws i gynaika epa8e terastio sok. Vevaia anti na asxoli8ei me to gegonos oti den ksereis ti einai antisyllipsi asxoli8ike me to i8ikoplastiko skelos tou 8ematos alla to antiparerxomai afto.

Twra i symperifora tou filou sou einai epieikws anwrimi. Ti 8a pei 8a exoume ena mwraki diko mas? Afto den einai apantisi an8rwpou pou exei syneiditopoiisei ti mellei genes8ai. To idio vevaia isxyei kai gia sena. Epeidi 8ymwses me tin symperifora tis mamas sou (pou einai kai apolyta dikaiologimeni edw pou ta leme) apofasises egwistika oti 8a kratiseis to mwro o kosmos na xalasei? Pws apofasizeis gia to mellon enos paidiou xwris na exeis stiriksi apo pou8ena? O filos sou einai 17 xronwn ti voi8eia mporei na prosferei? Gia mena opwsdipote prepei na pareis me to meros sou tous goneis sou. Ase ti mama sou na iremisei ligo, na to syneiditopoiisei  kai ka8iste na milisete san enilikes na vreite lysi. 8ewrw oti mono i oikogeneia sou mporei na prosferei ousiastiki lysi kai na se stiriksei me tin anatrofi tou mwrou sou. 

Episis kala 8a kaneis na iremiseis ki esy. Na min stenoxwriesai giati den kaneis kalo sto mwraki sou. Ki opwsdipote na pas ston gynaikologo. Min to afineis allo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mania petrou είπε:

Μετα απο αυτό π έγινε τ βράδυ εγώ το μωρο θ το κρατήσω ο κόσμος να χαλάσει!!! Η μάνα μ το πήρε πολύ στραβά εντελώς κ λέει :" μας ξευτιλησες παει η τιμή ,το ήθος μας παν όλα" κ φωνάζει .... Ο αδερφός μ είναι με το μέρος μ κ το αγόρι μ απο την μια λέει " αχ θ έχουμε ενα μωρακι δικο μας " κ απο την αλλη " ρε συ μήπως ν το ρίξεις? " ?είμαι μπερδεμένη παει κ το σχολείο παν όλα 

Μανια καταρχας ηρεμησε.Στην κατασταση που εισαι δεν πρεπει να ταραζεσαι.Δεν μπορεις να παιρνεις αποφασεις εν βρασμω ψυχης!Εδω μιλαμε για ενα μωρο,εναν ανθρωπο.Πρεπει να μιλησεις ξανα και ηρεμα αυτη τη φορα με τους γονεις σου.Ειναι η οικογενεια σου και αυτη ειναι που θα σε βοηθησει στα δυσκολα.Η μητερα σου εχει σοκαριστει προφανως με αυτη την ειδηση.Μπες λιγο στη θεση της.Μολις εμαθε οτι το κοριτσακι της θα γινει μαμα.Θα της παρει λιγο χρονο να το συνειδητοποιησει.Καταλαβαινω οτι ζεις σε μικρη κοινωνια και επηρρεαζεται αμεσα η μητερα σου απο αυτην.Οσο για το αγορι σου δεν ειναι και στην πιο καταλληλη ηλικια για να παρει μια τοσο σοβαρη αποφαση,οποτε αλλαζει συνεχεια γνωμη.Το θεμα ειναι να σκεφτεις ΕΣΥ πολυ καλα τι θες να κανεις.Πως φανταζεσαι τη ζωη σου οτι θες να ειναι.Αν αποφασισεις να κρατησεις το μωρο να ξερεις οτι θα ερθουν μεγαλες αλλαγες.Ομως δεν ειναι ασχημες οπως νομιζεις.Θα εχεις δημιουργησει εναν καινουριο ανθρωπο ο οποιος θα σε αγαπαει οσο κανεναν αλλο στον κοσμο!Ετσι το βλεπω εγω στο μυαλο μου.Αλλα η αποφαση στο τελος θα ειναι δικη σου.Γι'αυτο παρε λιγο χρονο να το σκεφτεις καλα ολο αυτο που συμβαινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

Koita den fantazomai oti perimenes i mama sou na dextei to neo san na tis eipes oti skeftesai na pas gia didaktoriko h oti perases sto panepistimio. Profanws i gynaika epa8e terastio sok. Vevaia anti na asxoli8ei me to gegonos oti den ksereis ti einai antisyllipsi asxoli8ike me to i8ikoplastiko skelos tou 8ematos alla to antiparerxomai afto.

Twra i symperifora tou filou sou einai epieikws anwrimi. Ti 8a pei 8a exoume ena mwraki diko mas? Afto den einai apantisi an8rwpou pou exei syneiditopoiisei ti mellei genes8ai. To idio vevaia isxyei kai gia sena. Epeidi 8ymwses me tin symperifora tis mamas sou (pou einai kai apolyta dikaiologimeni edw pou ta leme) apofasises egwistika oti 8a kratiseis to mwro o kosmos na xalasei? Pws apofasizeis gia to mellon enos paidiou xwris na exeis stiriksi apo pou8ena? O filos sou einai 17 xronwn ti voi8eia mporei na prosferei? Gia mena opwsdipote prepei na pareis me to meros sou tous goneis sou. Ase ti mama sou na iremisei ligo, na to syneiditopoiisei  kai ka8iste na milisete san enilikes na vreite lysi. 8ewrw oti mono i oikogeneia sou mporei na prosferei ousiastiki lysi kai na se stiriksei me tin anatrofi tou mwrou sou. 

Episis kala 8a kaneis na iremiseis ki esy. Na min stenoxwriesai giati den kaneis kalo sto mwraki sou. Ki opwsdipote na pas ston gynaikologo. Min to afineis allo.

Οπα οπα το μωρο αποβασισα να το κρατήσω γτ χτες όταν κατευικα απο τον χωριό μ πόνους μ λεν μάλλον αποβολή όμως ηταν μερική αποκοληση και τπτ άλλο το είδα στον υπέροχο μ ειπαν να μείνω ξάπλα 2 βδομάδας το λιγότερο.... Οσο για τους γονεις μ ας κανουν οτι θέλουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...