Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω τα φώτα σας


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.. Εχω προβληματιστεί με ένα γιατρό ο οποίος με ξανάεβαλε να κάνω καμπύλη των 100γρ.νυστικη βγήκε 85 στα60' 170 στα120'165 στα180' 155... Ξέρετε τι γίνεται με τις τιμές?κατι που με προβλημάτισε είναι ότι όταν πήγα να κάνω την καμπύλη μου είπαν ότι έχει καταργηθεί πλέον των 100 γρ. Κ δίνουν των 75 γρ.κανω διατροφή που είχα από διαιτολόγο..για πείτε μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Δεν ξέρω να σε βοηθήσω με τις τιμές. Θέλω όμως τα φώτα σου. Έχω την Δευτέρα να πάω να κάνω καμπυλη ζαχαρου. αν επιτρέπεται που τιν έκανες; είσαι εγκυουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gewrgia2 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Εχω προβληματιστεί με ένα γιατρό ο οποίος με ξανάεβαλε να κάνω καμπύλη των 100γρ.νυστικη βγήκε 85 στα60' 170 στα120'165 στα180' 155... Ξέρετε τι γίνεται με τις τιμές?κατι που με προβλημάτισε είναι ότι όταν πήγα να κάνω την καμπύλη μου είπαν ότι έχει καταργηθεί πλέον των 100 γρ. Κ δίνουν των 75 γρ.κανω διατροφή που είχα από διαιτολόγο..για πείτε μου..

ειναι λιγο ακυρα τα αποτελεσματα σου. γιαυτο μαλλον σε βαζει να το ξανακανεις, για να αποκλειστει η περιπτωση λαθους.
σε μια ωρα εχεις υπερβολικα χαμηλη και στις 2 ωρες υψηλο αποτελεσμα. στα 180'. δλδ σε 3 ωρες κανεις δε μετραει σακχαρο. μηπως μας εγραψες κατι λαθος?
δεν ειναι κατι, απλα επαναλαμβανεις την εξεταση.
οσο για τα γραμμαρια, ναι ειναι 75. ο γιατρος σου απο "βιασυνη" μπορει να ανεφερε τα 100γρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ακριβώς τόσο.. Τι να κανω?θα το υποστώ κ αυτό..τώρα διατροφή κ μετριέται κ είναι ρυθμισμένο αλλά τα αποτελέσματα ήταν αυτά κ εμένα εντύπωση μου έκαναν..απλά μου είπε να την ξανακάνω γιατί το μωρό είναι μια βδομάδα μεγαλύτερο..τι λέτε να ανυσηχω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι κοντά στην 30βδομαδα...την κανω συχνά λόγω ζάχαρο σε προηγούμενη κύηση...κ να φανταστείτε δεν έτρωγα τίποτα γλυκά και ήμουν σε διατροφή..απλά ένα μήνα αφέθηκα κ έτρωγα λίγο πιο πολύ κ ανέβηκα..βέβαια έκανα κ κάτι ενέσεις κορτιζόνης για δυο μέρες που ξέρω ότι ανεβάζουν το ζάχαρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...