Μετάβαση σε περιεχόμενο

1234


yolanda

Recommended Posts

Έχεις απόλυτο δίκιο που προβληματίζεσαι. Θα πρέπει να δώσεις του άνδρα σου να καταλάβει πως η κοινωνική ζωή σε ένα ζευγάρι είναι πολύ σημαντική. Εφόσον είσαι από δεμένη οικογένεια, ποιός ο λόγος να παρεξηγηθείς? Από την άλλη έχει και αυτός τα δίκια του. Οι εποχές είναι δύσκολες, δεν μπορούμε να είμαστε και πολύ large. Ένας αριθμός 80-100 ατόμων ίσως ικανοποιούσε και τους δύο σας. Μπορείτε να πάτε κάπου φθηνά έτσι ώστε να καλέσετε περισσότερο κόσμο. Αντί σε κέντρο/ταβέρνα σε μπαράκι. Το finger food κοστίζει γύρω στα 12ε το άτομο. Γενικά μην χειροτερεύεις τα πράγματα. Αγάπη να υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά και από μένα!!!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!! Να σου πάνε όλα καλά με τη γέννα και το μωράκι σου να είναι υγιέστατο!! Αυτό πρέπει να σκέφτεσαι και όχι τα πανηγύρια και τις γιορτές.......!!!!!

Γέννησέ το πρώτα και μετά θα έχεις πολύ χρόνο για να σκεφτείς και τα βαφτίσια του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athina_a , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ. Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΛΕΣ ΠΩΣ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΒΑΦΤΙΣΗ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΘΡΗΣΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ, ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΣΥ ΤΗ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ;

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ; ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΡΕΙΤΕ ΜΙΑ ΜΕΣΗ ΛΥΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΤΕ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ. ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΝΩΝ ΤΑ ΧΑΤΙΡΙΑ...

ΕΙΧΑΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο....εγω τωρα παντως που εχω ηδη κανει την βαπτιση του γιου μου,αν την εκανα τωρα θα την εκανα σε ενα παρεκκλησι με τους πολυ κοντινους....καμμια 20αρια ατομα...μετα ουτε τραπεζι ουτε τιποτα...τα κανουμε ολα για τον κοσμο αλλα κανενας δεν ευχαριστιεται.....ετσι θα προτειμουσα τα λεφτα που θα χαλουσα για την βαπτιση να του τα βαλω σε ενα λογαριασμο..θα του φανουν πολυ πιο χρησιμα.....στην περιπτωση σου συζητησε το με τον αντρα σου...και βρειτε τη χρυση τομη....καλη χρονια....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια και σε σενα και πανω απο ολα με το καλο να ερθει το μωρακι σου. Μονη σου αναφερες οτι το μωρο ακομα δεν εχει γεννηθει αρα δεν βλεπω το λογο που πρεπει να αγχωνεσε με κατι τετοιο. Βεβαια απο τη στιγμη που θετεις το ζητημα σημαιπροβλημτιζει.Οταν λες οτι ο συζυγος σου δεν ηθελε τη βαφτιση τι εννοεις; Εχει καποια αλλη θρησκεια; και απλα σου κανει κανη τη χαρη για να μη στεναχωρεθεις; Ειναι σεβαστες ολες οι αποψεις και σιγουρα θα εχει τους λογους του που δεν θελει και πολυ περισσοτερο να κατσεις να τραπεζωσεις ατομα τα οποια πολυ πιθανον να τα βλεπεις μονο σε τετοια γεγονοτα. Καταρχιν πρεπει να του εξηγησεις αλλα να το καταλαβεις και εσυ οτι η βαφτιση ιναι ενα μυστηριο χωρις φανφαρες και επειδειξεις, το κανεις απλα για να μπει το παιδι σου στο δρομο του χριστιανισμου.Μπορεις να κανονισεις τη βαφτιση καπου πιο μακρια ετσι ωστε να ερθουν μονο οι στενοι συγγενεις θα εχεις καλιστα τη δικαιολογια οτι ηταν μακρια και μετα να γυρισετε σπιτι σας η να το πεισεις να πατε μονο με τους γονεις σασ και τα αδερφια και το νονο σε μια ταβερνα. Εγω το γιο μου τον ειχα ταξει στην επιδαυρο μενω αθηνα ειχα καλεσει γυρω στα 80 ατομα πολλα για βαφτιση ηρθαν περιπου οι μισοι αλλα δεν εκανα σε κανεναν τιποτα πηραν το γλυκκαι τους και τη μπουμπουνιερα και εφυγαν .Εγω πηρα τον αντρα μου και τον κουμπαρο και πηγαμε σε ενα μαγαζακι ολοι οι υπολοιπι τα αδερφια μας και οι γονεις μας γυρισαν στα σπιτια τους δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να κανω κατι παραπανω .Κανε λοιπον λιτα τη βαφτιση και μην δινεις τοση σημασια σε αυτα . ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ.Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΙΕΡΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΘΙΜΟ.ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ.ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...