Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου,

 

Θα ηθελα να μεταφερω τη δικη μου εμπειρια σχετικα με την εξεταση,

 

Χθες λοιπον εκανα τη σαλπιγγογραφια και ειναι καλο το αποτελεσμα .

Οταν μου ανεφερε ο γιατρος γιαυτην την εξεταση απευθειας με κατευθυνε στο g οπου κοστιζε τουλαχιστον 100ευρω,ομως επειδη οι καταστασεις ειναι περιεργες θεωρω για ολους μας θελωνασας ενημερωσω οτι γραφεται μεσω εοππυ καθως κ το σκιαγραφικο και μπορειτε να την κανετε σε συνεργαζομενο του εοππυ διαφορετικα π.χ εγω εχω και ευ κλαμπ την εκανα με κοστος κατω των 25ευρω.Τωρα παμε λιγακι και στη διαδικασια χρειαζεται να ξεκινησετε αντ.flagyl για προληπτικους λογους τη μερα εκεινη πραγμα και buscopan plus .Ολο το σκ διαβαζα στα φορουμ για τη εξεταση και ειδακαι βιντεο ειχατρομοκρατηθει...ε λοιπον ναι ποναει οπως ακριβως στη περιοδο μεχρι να τοποθετησει τα εργαλεια στην αρχη ειναι σαν τεστ παπ..και μετα βαζει το σκιαγραφικο..η ολη διαρκεια ειναι δεκα λεπτα μεταπεριμενεις τοαποτελεσμα..συμβουλη ?πας με τον αντρα σου για να σε γυρισει και σπιτι γιατι τουλαχιστον μια ωρα πονας σαν 2μερα περιοδου..οτι αλλο θελετε ρωτηστεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπεμπελουκα, εγω θα παω αυτο το μηνα για σαλπιγγογραφια μιας που προσπαθούμε 6μηνο για μωράκι και τιποτα ακομη! Εχω δει κ παρα πολλα βιντεάκια κ εχω τρομοκρατηθεί για τα καλα! Μάλιστα πήγα στη γυναικολόγο κ πήγε να μου κανει στην ψύχρα αλλα πόνεσα σε σημείο να λιποθυμήσω κ σταματηςα! Μου είπε αυτόν το μηνα κ θα παρω κ παυσίπονο πιο δυνατό απο buskopan! Εμένα σημερα μου ηρθε περιοδος παλι δυστυχώς κ εχω μια στεναχώρια! Μακάρι να ειμαςτε Τυχερές ολες οι κοπέλες που προσπαθούμε κ να μας ευλογήσει ο θεός κι εμάς! Ορμονολογικές εξετάσεις έχεις κανει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα joy θεωρω οτι ολα αυτα που γραφονται ειναι στην υπερβολη τους και αγχωνομαστε αδικα..σιγουρα ποναει οπως ακριβως η περιοδος στη δευτερη μερα μεχρι να τοποθετησει τα εργαλεια..μετα μολις τελειωσεις απο το πονο χρειαζεται να σε παει καποιος σπιτι ...οσο χαλαρη τοσο το καλυτερο!!ορμονόλογικες δεν εκανα ακομα τον επομενο μηνα βεβαια οπως ολα δειχνουν το θεμα υπαρχει στο σπερμα..εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσι!! Οχι, ούτε εγω εχω κανει ακομη γιατί απ όσο ξερω κ μου είπε ο γιατρός τις κανεις συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου! Εχω κανει μονο προγεστερόνη αλλα ακομη δεν ειδα τον γιατρό για να μου πει! Μακάρι ολα να μας πάνε καλά κοριτσι μου και σε ολες τις κοπέλες!! Ο θεός ειναι μεγάλος!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι!! Οχι, ούτε εγω εχω κανει ακομη γιατί απ όσο ξερω κ μου είπε ο γιατρός τις κανεις συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου! Εχω κανει μονο προγεστερόνη αλλα ακομη δεν ειδα τον γιατρό για να μου πει! Μακάρι ολα να μας πάνε καλά κοριτσι μου και σε ολες τις κοπέλες!! Ο θεός ειναι μεγάλος!! ?

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι!! Οχι, ούτε εγω εχω κανει ακομη γιατί απ όσο ξερω κ μου είπε ο γιατρός τις κανεις συγκεκριμένη ημέρα του κύκλου! Εχω κανει μονο προγεστερόνη αλλα ακομη δεν ειδα τον γιατρό για να μου πει! Μακάρι ολα να μας πάνε καλά κοριτσι μου και σε ολες τις κοπέλες!! Ο θεός

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΕΣΥ ΜΕ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΣΑΙ joy ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλησπέρα. Εγώ έκανα τον περασμένο Αύγουστο και δεν πόνεσα καθόλου!!! Την έκανα στο νοσοκομείο στο Ρίο, δεν πλήρωσα τίποτα, ο γιατρός ήταν τέλειος, η τεχνολόγος και οι νοσοκόμες φανταστικές!!!! Μου είχαν πιάσει την κουβέντα για να ξεχαστώ, ενώ για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου που αισθάνθηκα μια σουβλιά και ίδρωσα, με κατάλαβε ο γιατρός και μου είπε: χαλάρωσε, καλή μου... άσε τη σάλπιγγά σου να ανοίξει σαν λουλουδι...

Νομίζω ότι απλά πρέπει η κάθε γυναίκα που κάνει αυτή την εξέταη να είναι χαλαρή και να σκέφτεται τον καλό της εκείνη τη στιγμή και την πιθανότητα σε λίγους μήνες να κρατούν στην αγκαλιά τους τον καρπό του έρωτά τους... τουλάχιστον εγώ αυτό σκεφτόμουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Renakar είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα. Εγώ έκανα τον περασμένο Αύγουστο και δεν πόνεσα καθόλου!!! Την έκανα στο νοσοκομείο στο Ρίο, δεν πλήρωσα τίποτα, ο γιατρός ήταν τέλειος, η τεχνολόγος και οι νοσοκόμες φανταστικές!!!! Μου είχαν πιάσει την κουβέντα για να ξεχαστώ, ενώ για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου που αισθάνθηκα μια σουβλιά και ίδρωσα, με κατάλαβε ο γιατρός και μου είπε: χαλάρωσε, καλή μου... άσε τη σάλπιγγά σου να ανοίξει σαν λουλουδι...

Νομίζω ότι απλά πρέπει η κάθε γυναίκα που κάνει αυτή την εξέταη να είναι χαλαρή και να σκέφτεται τον καλό της εκείνη τη στιγμή και την πιθανότητα σε λίγους μήνες να κρατούν στην αγκαλιά τους τον καρπό του έρωτά τους... τουλάχιστον εγώ αυτό σκεφτόμουν.

Συμφωνω με τη ranakar!!!εσυ γλυκισ μου τελικα ειχες αποτελεσμα θετικο;

εξωσωματικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αύριο αδιαθετώ και Κυριακή ξεκινώ ενέσεις. Έτυχαν διαφορα (έμπλεξα με νοσοκομεία για άλλους) και τώρα θα ξεκινήσω την πρώτη μου προσπάθεια. Εχω απευθυνθεί στο Αρεταίειο, καθώς δεν υπάρχουν χρήματα για ιδιώτη γιατρό. Όλος ο Απρίλης λοιπόν για μένα θα είναι έντονος... ανυπομονώ πάντως να αρχίσω κι ό,τι γίνει. Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που ανυπομονούν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους ένα μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia egw exw kanei thn salpiggografia eksw exw plhrwsei 120 e ola phga kala alla twra exw kairo poy prospathw gia pedaki peripou 2 xronia k exw kanei k 2 spermatexynseis...twra h monh lysh einai na paw gia ekswswmatikh gnwrizei kamia ti timh paizei sta nososkomeia gia ekswswmatikh;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoumpou 2καλησπερα και καλη επιτυχια οτι και αν αποφασησεις..εγω ενημερωθηκα απο το internet και καποιες συζητησεις απο το φορουμ αρχικα αφου ειναι ολα καλα με εσενα ο αντρας σου σπερμοδιαγραμμα ορμονικες κ υπερηχο εκανε;ειναι εξετασεις που θα σου ζητηθουν..στα δημοσια νομιζω δεν κοστιζει κατι στα ιδιωτικα υπολογισε περιπου 1.500 συν τα φαρμακα κ τις ενεσεις..επιπλεον διαβασα οτι υπαρχει κ η εξωσ.σε φυσικο κυκλο χωρις φαρμακα βεβαια με λιγοτερες πιθανοτητες..οτι αλλο θες ρωτησε με αν γνωριζω σου απαντω ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempelouka ekane eksetaseis nai einai 35 xronwn apla exoume oligospermia ekswswmatikh gia eksw mas exoun pei 2500 xiliarika alla gia to nosokomeio den einai tosa m exoun pei pio liga exw rantevou thn paraskeyh sedhmosio nosokomeio ksereis ekei poso einai lew mhpws glytwsw eneseis k tetoia epeidh eimai 25 xronwn k den exw themata me ormones k tetoia oute gynaikologika eimai fysiologika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpoumpou2 είπε:

mpempelouka ekane eksetaseis nai einai 35 xronwn apla exoume oligospermia ekswswmatikh gia eksw mas exoun pei 2500 xiliarika alla gia to nosokomeio den einai tosa m exoun pei pio liga exw rantevou thn paraskeyh sedhmosio nosokomeio ksereis ekei poso einai lew mhpws glytwsw eneseis k tetoia epeidh eimai 25 xronwn k den exw themata me ormones k tetoia oute gynaikologika eimai fysiologika

Δεν γνωριζω καθολου δεν εχω φτασει ως εκει ακομη..εσενα ο γιατρος σου ποιος ειναι;ειμαστε το ιδιο ηλικιακα σχεδον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempelouka, καλημερα! Βρίσκομαι εξωτερικό όποτε η γιατρός μου ειναι Ελλάδα! Για εδω που ειμαι εχω βρει άλλη γιατρό κ βλέπουμε! Χθες μου ηρθε περιοδος κ πέθανα απο τον πόνο! Ήθελα να βαρεσω το κεφάλι μου στον τοίχο! Ανησυχώ παρα πολυ για την σαλπιγγογραφια! Σε ποια ημέρα του κύκλου την κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2016 at 11:14 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλη επιτυχια ranakar εχει κοστος εκει;αναμομη;ποια η διαδικασια;

Αναμονή καθόλου. Έκλεισα πολύ άμεσα ραντεβού και όσες φορές τον είδα για να ελέγξει τις εξετάσεις, κ.λ.π. πάντα τα ρανττεβού ήταν άμεσα. Απλά επέλεξα (χωρίς ιδιαίτερο λόγο το Αρεταίειο) το νοσοκομείο και πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού.Προς το παρόν δεν έχουμε πληρώσει κάτι στο νοσοκομείο ή τον γιατρό. Από ό,τι μου είπαν άλλα ζευγάρια, κάποια στιγμή θα δώσουμε γύρω στα 350 Ευρώ για την ωοληψία ή την εμβρυομεταφορά (δεν θυμάμαι για ποιο από τα 2) και υποθέτω μετά δίνουμε ό,τι θέλουμε στο γιατρό. Θα σας ενημερώσω άμεσα για τα έξοδα... σήμερα αδιαθέτησα τελικά, από αύριο ενέσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Mpempelouka, καλημερα! Βρίσκομαι εξωτερικό όποτε η γιατρός μου ειναι Ελλάδα! Για εδω που ειμαι εχω βρει άλλη γιατρό κ βλέπουμε! Χθες μου ηρθε περιοδος κ πέθανα απο τον πόνο! Ήθελα να βαρεσω το κεφάλι μου στον τοίχο! Ανησυχώ παρα πολυ για την σαλπιγγογραφια! Σε ποια ημέρα του κύκλου την κανεις; 

κάλημερα κοριτσι ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι καλο που πονας στη περιοδο τοσο γιατι ειναι καλο το ωαριο επισης οσο πονας τωρα θα πονεσεις και στη σαλπιγγογραφια εγω την εκανα 5ημερες μετα νομιζω οτι γινεται μεχρι και τη 10ημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Silvy είπε:

Γειά σας κοριτσια  mpempou2 σε ποιο δημόσιο νοσοκομειο θα πας? 

καλησπερα κοριτσι μου..πριν αποφασισεις ψαξε λιγο και τα αποτελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Renakar είπε:

Αναμονή καθόλου. Έκλεισα πολύ άμεσα ραντεβού και όσες φορές τον είδα για να ελέγξει τις εξετάσεις, κ.λ.π. πάντα τα ρανττεβού ήταν άμεσα. Απλά επέλεξα (χωρίς ιδιαίτερο λόγο το Αρεταίειο) το νοσοκομείο και πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού.Προς το παρόν δεν έχουμε πληρώσει κάτι στο νοσοκομείο ή τον γιατρό. Από ό,τι μου είπαν άλλα ζευγάρια, κάποια στιγμή θα δώσουμε γύρω στα 350 Ευρώ για την ωοληψία ή την εμβρυομεταφορά (δεν θυμάμαι για ποιο από τα 2) και υποθέτω μετά δίνουμε ό,τι θέλουμε στο γιατρό. Θα σας ενημερώσω άμεσα για τα έξοδα... σήμερα αδιαθέτησα τελικά, από αύριο ενέσεις.

κουκλιτσα καλη επιτυχια ειναι η πρωτη φορα;;;πες μ αποτελεσματα!!αν επιτρεπεται τι προβλημα αντιμετωπιζεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Silvy είπε:

Τι εννοείς αποτελέσματα? 

Εννοω αν πετυχε..η εξωσωματικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h salpiggografia ponaei ligaki ekeinh thn wra pou se exei valei panw sto mhxanhma emena se kapoia fash m eipe na gyrisw sto plai kpethana apo ton pono giati hthele na bgei h aktina k na mpei to farmako meta mporei na xeis ligaki aima otan teleiwsei ayto san ygra na katalavete k otan lew sto giatro ponesa m apantaei an poneses me ayto pwss tha gennhseis m leei;eytyxws ola phgan kala mexri twra...apla twra eimai sto stadio pou phra thn apofash gia na kanw ekswswmatikh giati m lene eisai mikrh k den exeis kanena provlhma ra me thn prwth tha piaseis....apla fovamai mhn ponesw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

κουκλιτσα καλη επιτυχια ειναι η πρωτη φορα;;;πες μ αποτελεσματα!!αν επιτρεπεται τι προβλημα αντιμετωπιζεις;;

Είναι η πρώτη φορά, ναι. Δεν έχουμε εντοπίσει κάποιο πρόβλημα, αλλά και μόνο η ηλικία μου (κλεισμένα 43) νομίζω είναι αρκετή!!!Και το σπέρμα του άντρα μου, δεν το λες τούρμπο!!! Είναι οριακό... οπότε αποφασίσαμε να ην το καθυστερήσουμε.Ευχαριστώ για τις ευχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...