Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα υδροσάλπιγγα


Recommended Posts

Υδροσαλπιγγες νιώθεις συμπτώματα???

Ψάχνω για συζητήσεις για υδροσαλπιγγες αλλά δεν έχω βρειτίποταα.

Θέλω να μάθω αν υπάρχουν συμπτώματα για υδροσαλπιγγες πόνους η διαφοράοτιδήποταε

 

Υπάρχει κάποια που να έχει κάνει αφαίρεση σάλπιγγας ή κάποια επέμβαση σε αυτό το σημείο .

έχω προσπαθήσει να μείνω έγκυος με δύο εξωσωματικές και τελικά τίποτα

 την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για σαλπιγγογραφία και φοβάμαι μήπως κάτι γίνεται εκεί για αυτό δεν έμεινα έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Julienna.Απο όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κανένα σύμπτωμα στις υδροσαλλπιγγες.Επισης ξέρω ότι με μια υδροσαλπιγγα μπορείς να μείνεις εγκυος με δύο υδροσαλλπιγγες είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλά έχω ακούσει από κοπέλα που είχε 2 υδροσαλπιγγες κ έμεινε έγκυος. Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια πέρυσι σχεδόν ένα χρόνο πριν κ μου είπαν ότι έχω μια υδροσαλπιγγα αλλά πέρασε το σκιαγραφικο υγρό.Μετα  πήγα σε άλλο γιατρό κ μου είπε ότι δεν έχω υδροσαλπιγγα γιατί δε θα περνούσε το υγρό στην σαλπιγγογραφια. Άλλος γιατρός μου είπε ότι απλά έφυγε το υγρό μέσα  από τη σαλπιγγα αλλά δε λειτουργεί. Οπότε κ θ μεινω εγκυος από την άλλη σαλπιγγα. 2,5 χρονια προσπαθούμε κ ακόμα τίποτα. ..Έχεις μπει σε διαδικασία εξωσωματικης κ δεν έκανες υστεροσαλπιγγογραφία; ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Julieanna είπε:

Υδροσαλπιγγες νιώθεις συμπτώματα???

Ψάχνω για συζητήσεις για υδροσαλπιγγες αλλά δεν έχω βρειτίποταα.

Θέλω να μάθω αν υπάρχουν συμπτώματα για υδροσαλπιγγες πόνους η διαφοράοτιδήποταε

 

Υπάρχει κάποια που να έχει κάνει αφαίρεση σάλπιγγας ή κάποια επέμβαση σε αυτό το σημείο .

έχω προσπαθήσει να μείνω έγκυος με δύο εξωσωματικές και τελικά τίποτα

 την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για σαλπιγγογραφία και φοβάμαι μήπως κάτι γίνεται εκεί για αυτό δεν έμεινα έγκυος

Πλακα κανεις και εμενα αυτο το πραγμα μου κανανε εκανα σαλπιγγογραφια μετα απο τρεις φορες εξωσωματικης!!!!!!!και εκανα και αφαιρεση σαλπιγγας!!!!!! Γιατι μουνειπανε πως ηταν υδροσαλπιγγα αλλα δεν ηταν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η rubini είπε:

Γειά σου Julienna.Απο όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κανένα σύμπτωμα στις υδροσαλλπιγγες.Επισης ξέρω ότι με μια υδροσαλπιγγα μπορείς να μείνεις εγκυος με δύο υδροσαλλπιγγες είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλά έχω ακούσει από κοπέλα που είχε 2 υδροσαλπιγγες κ έμεινε έγκυος. Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια πέρυσι σχεδόν ένα χρόνο πριν κ μου είπαν ότι έχω μια υδροσαλπιγγα αλλά πέρασε το σκιαγραφικο υγρό.Μετα  πήγα σε άλλο γιατρό κ μου είπε ότι δεν έχω υδροσαλπιγγα γιατί δε θα περνούσε το υγρό στην σαλπιγγογραφια. Άλλος γιατρός μου είπε ότι απλά έφυγε το υγρό μέσα  από τη σαλπιγγα αλλά δε λειτουργεί. Οπότε κ θ μεινω εγκυος από την άλλη σαλπιγγα. 2,5 χρονια προσπαθούμε κ ακόμα τίποτα. ..Έχεις μπει σε διαδικασία εξωσωματικης κ δεν έκανες υστεροσαλπιγγογραφία; ;;

Απο ποια σαλπιγγα εχεις ωορεξια τις ποιο πολες φορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η rubini είπε:

Γειά σου Julienna.Απο όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κανένα σύμπτωμα στις υδροσαλλπιγγες.Επισης ξέρω ότι με μια υδροσαλπιγγα μπορείς να μείνεις εγκυος με δύο υδροσαλλπιγγες είναι σχεδόν ακατόρθωτο αλλά έχω ακούσει από κοπέλα που είχε 2 υδροσαλπιγγες κ έμεινε έγκυος. Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια πέρυσι σχεδόν ένα χρόνο πριν κ μου είπαν ότι έχω μια υδροσαλπιγγα αλλά πέρασε το σκιαγραφικο υγρό.Μετα  πήγα σε άλλο γιατρό κ μου είπε ότι δεν έχω υδροσαλπιγγα γιατί δε θα περνούσε το υγρό στην σαλπιγγογραφια. Άλλος γιατρός μου είπε ότι απλά έφυγε το υγρό μέσα  από τη σαλπιγγα αλλά δε λειτουργεί. Οπότε κ θ μεινω εγκυος από την άλλη σαλπιγγα. 2,5 χρονια προσπαθούμε κ ακόμα τίποτα. ..Έχεις μπει σε διαδικασία εξωσωματικης κ δεν έκανες υστεροσαλπιγγογραφία; ;;

Nai!!!! Έχω κάνει 2 εξωσωματικές και δύο σπερματέγχυσης,

Ο προηγούμενος γιατρός και η προηγούμενη κλινική λητώ δεν ζήτησα να κάνω σαλπιγγογραφία και τώρα που έχω πάει στο γέννησης στον κύριο πάντως μου ζήτησε σαλπιγγογραφία και με ρώτησε γιατί δεν είχα κάνει εφόσον μπήκα στη διαδικασία να κάνω εξωσωματική

Και τέλος πάντων έχω ξεκινήσει εξετάσεις από την αρχή σαλπιγγογραφία αιματολογικές τα πάντα

Μου είπε οτι ίσως να μην πέτυχαν οι δύο προσπάθειες εξωσωματικής επειδή μπορεί να έχω υδροσαλπιγγες, δεν τον γνωρίζουμε μέχρι να κάνω την εξέταση την επόμενη εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η eleni 85 είπε:

Μα πως σε προχώρησαν σε εξωσωματική χωρίς σαλπιγογραφια?? Είναι από τις εξετάσεις που είναι απαραίτητες!

Έλα μου ντε δεν ξέρω ποιον να μουτζοσω τον γιατρό ή κλινική ή μάλλον και τους δύο μαζί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Julieanna!

Καταρχάς να πω ότι είναι απαράδεκτο να μην έχεις κάνει σαλπιγγογραφία πριν την εξωσωματική (εννοείται όχι από πλευράς σου). Είναι απίστευτο το πως ο γιατρός δεν στο είχε πει!

Πριν κάνω οποιαδήποτε προςπάθεια εξωσωματικής,έκανα σαλπιγγογραφία που δυστυχώς  μέσω αυτής της εξέτασης έμαθα ότι είχα δύο υδροσάλπιγγες τις οποίες και αφαίρεσα.

Από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι συμπτωμα δεν είχα κανένα, αν δεν είχα κάνει αυτή την εξέταση ακόμα δεν θα ήξερα τίποτα.

Καλό θα ήταν να την κάνεις άμεσα αυτή την εξέταση για να αφαιρείς οποιοδήποτε πιθανό ενδεχόμενο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Πλακα κανεις και εμενα αυτο το πραγμα μου κανανε εκανα σαλπιγγογραφια μετα απο τρεις φορες εξωσωματικης!!!!!!!και εκανα και αφαιρεση σαλπιγγας!!!!!! Γιατι μουνειπανε πως ηταν υδροσαλπιγγα αλλα δεν ηταν!!!!!

Τελικά ήταν υδροσαλπιγα ή δεν ήταν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ermis13 είπε:

Γεια σου Julieanna!

Καταρχάς να πω ότι είναι απαράδεκτο να μην έχεις κάνει σαλπιγγογραφία πριν την εξωσωματική (εννοείται όχι από πλευράς σου). Είναι απίστευτο το πως ο γιατρός δεν στο είχε πει!

Πριν κάνω οποιαδήποτε προςπάθεια εξωσωματικής,έκανα σαλπιγγογραφία που δυστυχώς  μέσω αυτής της εξέτασης έμαθα ότι είχα δύο υδροσάλπιγγες τις οποίες και αφαίρεσα.

Από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι συμπτωμα δεν είχα κανένα, αν δεν είχα κάνει αυτή την εξέταση ακόμα δεν θα ήξερα τίποτα.

Καλό θα ήταν να την κάνεις άμεσα αυτή την εξέταση για να αφαιρείς οποιοδήποτε πιθανό ενδεχόμενο .

Ερμισ αφαίρεσε  δύο υδροσαλπιγγες και δεν μπορείς να συλλάβεις φυσιολογικά όμως έχεις μπει στη διαδικασία να κάνεις εξωσωματική έμεινες έγκυος έχεις παιδάκια???

Άλλη μία χαζή ερώτηση που δεν γνωρίζω αλλά αν αφαιρέσεις τις σάλπιγγες σου συνεχίζουν οι ωοθήκες να κάνουν όρεξια και τέλος πάντων να κάνειςωάρια???????

Εγώ και ο άντρας μου μείναμε με το στόμα ανοιχτό γιατί πού να ξέρουμε εμείς τι πρέπει να κάνουμε όμως κοιτάζοντας στο internet κάτι υποψιαζόμουν και τελικά για αυτό άλλαξα γιατρό

Στεναχωρηθήκαμε αλλά τι να κάνουμε προχωράμε να βρούμε την αιτία δεν μένωέγκυος

Τελικά εσύ πόνεσες καθόλο στην διαδικασία τυς σαλπιγγογραφίαας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσιολογικά δεν μπορείς να συλλάβεις λόγω του οτι δεν υπάρχουν πλέον σάλπιγγες.

Οπότε λέγοντας ο γιατρός μου ότι η μόνη λύση ειναι η αφαίρεση ήξερα οτι το επόμενο βήμα ειναι μονο η εξωσωματική, γι αυτό ακολούθησα αυτό το δρόμο

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά και σαφώς εχεις κανονικότατα ωάρια.

Προσωπικά για μένα η σαλπιγγογραφία ήταν αρκετά επίπονη, ίσως επειδή υπήρχε πρόβλημα τελικά. Δεν συμβαίνει το ίδιο βέβαια σε όλες τις γυναίκες.

Αφού βρέθηκε το πρόβλημα ξεκίνησα αμέσως τη διαδικασία εξωσωματικής η οποία ήταν κ επιτυχής !!

Σου εύχομαι και σ εςένα με το καλό  να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα μιας κ το προσπαθείς αρκετό καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...