Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Μινακι ελπιζω να πανε ολα καλα στν υπερηχο σημερα!!!να εισαι αισιοδοξη κ ολς θα γινουν...

Επισης καλως οριζω το νεο μελος μας μανουλα για δευτερη φορα..κανε υπομονη εγω μπορω να σ πω πως το 2016 παραλιγο να με βρει στην τουαλετα..ειχα να παω 7 μερες...κ εν το μεταξυ δεμ κινομουν ημουν σ ακινησια...αλλα επινα κ 6 7 λιτρα νερο την μερα μπας κ παω αλλα τπτ...υο μονο π καταφερνα ειναι συχνοουρια!!!!αννα μου κ εγω στην θεση σ δν θα κρατιομουν με τιποτα!!!σ ζηλευω π θα πας στ β επιπεδου!!!!θα δεις αναλυτικα ολο το κορμακι τ μωρου σου..κοντοφτανει η στιγμη π θα παω κ εγω!!!!σημερα ειμαι ακριβως 18 εβδομαδων!!!αυριο μπαινω στην 19ατη...ανυπομονω να φουσκωσει η κοιλιτσα...γερα να ειναι παντως!!σας διαβαζω να ξερετε απλα οσο ειμαι εδω δεν προλαβαινω να γραφω!!! ?ολο παω απ συγγενη σε συγγενη...

Γωγω μου ευχαριστω πολυ ξερεις το αγχος περναω και ο φοβος μου για τον μικρο μου να ειναι καλα απερίγραπτος! !

Το μονο που ευχομαι ειναι να κυλανε ολα σωστα ωστε ο μπεμπακος μου να ειναι υγιείς! !!!!

Να περνας καλα εκει που εισαι και να το χαρεις!!!???????❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Επειδη θελω ν τον δω χθες ειδα στον υπνο μ τον μπεμπη μου χαχα!!!! 

Αχ εμεις οι μανουλες,??

Γερα εννοειται !!!γερα δυνατα!!

Εχω κ.εξετασεις ουρων αυριο επαθα ουρολοιμωξη κ μου πε ο Γιατρος ν κανω γενικη ουρων!!! Αλλα επισης πολυυυυυ νερο κ κρανμπερι!!!! 

Αχ

Δεν παίρνεις αντιβίωση για την ουρολοίμωξη Άννα;Θα περάσει μόνο με νερό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Δεν παίρνεις αντιβίωση για την ουρολοίμωξη Άννα;Θα περάσει μόνο με νερό;

Μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα για να μην χειροτερεψει μου λεει πολυ νερο για να πηγαινω τουαλετα!!!

Γενικα παιρνω!!! Τωρα δε ξερω πια θα μου δωσει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κατάλαβα.Γιατι και εγώ έχω θέμα με ουρολοιμώξεις και αρκετές φορές έχω πάθει και κολικό νεφρού και ξέρω πως αν δεν πάρεις αντιβίωση δεν περνάει το μικρόβιο με νερο μόνο.Μην ανησυχείς όμως υπάρχουν και αντίβιώσεις που είναι συμβατές με την εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τραβαμε εμεις οι εγκυμονουσες..γ αυτο θελει προσοχη στα παντα!!!περαστικα σου αννουλα..

Περαστικα σ μαμμυ!!καπου διαβασα νομιζω πως εισαι αρρωστη...

Μινακι ξερω τι ανγχος περνας...αλλα θα δεις π το μωρο σ και ειναι καλα κ υγυεις!!!!φτανει να μην εχεις ανγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο εμενα!!!

gwgw να περνας καλα

αννα σου εστειλα κ στο fb. οι υπολοιπες κοπελες εχετε λογ/σμο??? με το καλο αυριο η β επιπ.θα σου βγαλει την ψυχη 100 ωρες ο ζ....χιχιιχι

κυριακη εχθες με το φαι πως τα πηγες μ τις ναυτιες?απο ζαλαδες καλα?

λιβελ θλω να ερθω στις εβδομαδες σου να σηκωθω απο το κρεββατι!με το καλο με οποιον τροπο να ερθει το νινι σου με υγεια!

μομμυ σε ειδα με το μπουφαν σου στη φωτο στο φβ ρε συ που γυρνας?προσεχε!!!

μινακι εχω χασει επεισοδια.δεν ξερω γιατι εχεις τοσο αγχος με την εξεταση.ευχομαι ολα να ερθουν κατ ευχην!ο θεος βοηθος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εχω ανοιξει ενα θεμα σχετικα με τα επιδοματα! αλλα δεν μου εχει απαντησει κανεις! ξερει καμια σας μετα το τοκετο τι  επιδοματα παιρνουμε κ τι χαρτια χρειαζονται? κατεθεσα χαρτια για της μητροτητας που ειναι τωρα πριν το τοκετο κ αναμενω καταθεση στη τραπεζα! ειναι καποια αλλη κοπελα που εργαζεται κ ξερει τι δικαιουμαστε μετα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 5 είπε:

Α κατάλαβα.Γιατι και εγώ έχω θέμα με ουρολοιμώξεις και αρκετές φορές έχω πάθει και κολικό νεφρού και ξέρω πως αν δεν πάρεις αντιβίωση δεν περνάει το μικρόβιο με νερο μόνο.Μην ανησυχείς όμως υπάρχουν και αντίβιώσεις που είναι συμβατές με την εγκυμοσύνη 

Αχ τα ξερω .. Τρια χρονια παθαινω ουρολοιμωξεις και την μια πηγα στα επιγοντα γτ πηγε στ νεφρο και δε μπορουσα να περπατησω με τιποτα...

!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;;

Εγω σημερα εκανα φασολαδα εφαγα ομως λιγο γιατι εχω παρει αρκετα κιλα αυτον τον μηνα και επειδη θα παω στον γιατρο ειπα να κρατηθω μην σπάσει και η ζυγαρια???

Σε λιγο θα ξεκινησω να ετοιμαζομαι...φφφφφφ δεν περναει η ωρα με τιποτα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η livel είπε:

MINAKI σε ποια εβδομαδα εισαι? κ ποσα κιλα εχεις παρει? αχ κ εγω μεχρι να γεννησω δε ξερω πως θα γινω! 

Αυριο μπαινω στην 19η εβδομαδα!

Περιπου 5 εχω παρει συνολο τα 4 ομως τα πηρα τελευταιες 3 εβδομαδες!

Το ενιωσα πολυ εντονα οτι παχυνα!!!!!

Δεν πειραζει ομως καλα να ειναι τα μωρακια μας και ολα τα αλλα ευκολα!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα ειναι τα κιλα που εχεις παρει! ας ευχαριστηθουμε εγκυμοσυνη κ μετα διατροφη! 

εγω σημερα ποναω πολυ στη κοιλια οπως κινειται μωρο ! κ ανυπομονω να σχολασω να παω να ξαπλωσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η livel είπε:

μια χαρα ειναι τα κιλα που εχεις παρει! ας ευχαριστηθουμε εγκυμοσυνη κ μετα διατροφη! 

εγω σημερα ποναω πολυ στη κοιλια οπως κινειται μωρο ! κ ανυπομονω να σχολασω να παω να ξαπλωσω! 

Σημερα κι εμενα με ποναει η κοιλιτσα μου..

Και εγω αυτη την αποψη εχω ας ευχαριστηθουμε την εγκυμοσύνη μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η fine είπε:

γεια σας κι απο εμενα!!!

gwgw να περνας καλα

αννα σου εστειλα κ στο fb. οι υπολοιπες κοπελες εχετε λογ/σμο??? με το καλο αυριο η β επιπ.θα σου βγαλει την ψυχη 100 ωρες ο ζ....χιχιιχι

κυριακη εχθες με το φαι πως τα πηγες μ τις ναυτιες?απο ζαλαδες καλα?

λιβελ θλω να ερθω στις εβδομαδες σου να σηκωθω απο το κρεββατι!με το καλο με οποιον τροπο να ερθει το νινι σου με υγεια!

μομμυ σε ειδα με το μπουφαν σου στη φωτο στο φβ ρε συ που γυρνας?προσεχε!!!

μινακι εχω χασει επεισοδια.δεν ξερω γιατι εχεις τοσο αγχος με την εξεταση.ευχομαι ολα να ερθουν κατ ευχην!ο θεος βοηθος!

 

Κοριτσακι μου χτες καλα πηγε. Αλλα κουραστηκα τελικα.. κ ημουν χωμα. Ασε που η μικρη αρχισε να βηχει.. κ την πηγαμε παιδιατρο σημερα κ ηταν γεματη ακροαστικα απο το πουθενά. Αλλα απυρετη.κ επειδη αυτή η ιωση ειναι υπουλη μας έδωσε αντιβιωση κ εισπνοες.. κ αυριο δν θα τη στείλω γτ ζαλιζεται κ νιωθει κουρασμενη πολυ.. εν τω μεταξυ οσο έγραφε η γραμματεας την αντιβιωση.. εγω ζαλιστηκα κ μου ρθε λιποθυμια παλι.κ καθομουν κ σε καρεκλα κιολας. Μου πηρε πιεση κ ηταν η μεγαλη 7. Με εβαλε ξαπλωσα μου σηκωσε τα ποδια κ περιμενα να συνέλθω.. μου εβαλε μια καραμελα στο στομα κ σιγα σιγα αρχισα να βλεπω παλι κ να ακούω..γτ ημουν ημιλιποθυμη.. να σηκωσω τα ποδια μου να ξαπλωσω στο κρεβατι που εχει στο ιατρείο για τα παιδακια δν μπορούσα.. ασε.. κ απο εκεινη την ωρα αδυναμη πολύ νιωθω.. (να ενημερωσω οτι ειχα φαει φαγητο πριν παμε παιδιατρο). Κ ποναω κ πολύ στη λεκανη μου σήμερα.. καρεκλα καναπες ουτς για αστειο για να κατσω.. κρεβάτι μονο ξαπλωμενη κ στο πλαι. Ευτυχώς ακουω το μικρό τουλαχιστον.. 

Αυτα τα νεα μου...!Αχαααχαχ σας ζαλισα. Την πεμπτη παω για εξετασεις να δουμε τι παιζει.. εσεις κανα νεο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα!!!!!!!

Ο μπεμπακος μου ολα φυσιολογικοτατα τι ευτυχια χριστουλη μου!!!!!!

Μολις εβαλε τον υπέρηχο ο γιατρος ο μπεμπης μου ξαπλα με ανοιχτα πόδια και τσουτσουνι ορθιο!!!!!!! Τρελαθηκα κοριτσια!!!!!!!!!!!

Αυριο κλεινω β επιπεδου!!!

Αννα μου περιμενω τα δικα σου νεα αυριο και ευχομαι ολα να πανε ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Κοριτσακι μου χτες καλα πηγε. Αλλα κουραστηκα τελικα.. κ ημουν χωμα. Ασε που η μικρη αρχισε να βηχει.. κ την πηγαμε παιδιατρο σημερα κ ηταν γεματη ακροαστικα απο το πουθενά. Αλλα απυρετη.κ επειδη αυτή η ιωση ειναι υπουλη μας έδωσε αντιβιωση κ εισπνοες.. κ αυριο δν θα τη στείλω γτ ζαλιζεται κ νιωθει κουρασμενη πολυ.. εν τω μεταξυ οσο έγραφε η γραμματεας την αντιβιωση.. εγω ζαλιστηκα κ μου ρθε λιποθυμια παλι.κ καθομουν κ σε καρεκλα κιολας. Μου πηρε πιεση κ ηταν η μεγαλη 7. Με εβαλε ξαπλωσα μου σηκωσε τα ποδια κ περιμενα να συνέλθω.. μου εβαλε μια καραμελα στο στομα κ σιγα σιγα αρχισα να βλεπω παλι κ να ακούω..γτ ημουν ημιλιποθυμη.. να σηκωσω τα ποδια μου να ξαπλωσω στο κρεβατι που εχει στο ιατρείο για τα παιδακια δν μπορούσα.. ασε.. κ απο εκεινη την ωρα αδυναμη πολύ νιωθω.. (να ενημερωσω οτι ειχα φαει φαγητο πριν παμε παιδιατρο). Κ ποναω κ πολύ στη λεκανη μου σήμερα.. καρεκλα καναπες ουτς για αστειο για να κατσω.. κρεβάτι μονο ξαπλωμενη κ στο πλαι. Ευτυχώς ακουω το μικρό τουλαχιστον.. 

Αυτα τα νεα μου...!Αχαααχαχ σας ζαλισα. Την πεμπτη παω για εξετασεις να δουμε τι παιζει.. εσεις κανα νεο;;;

Πεταστικα σας κυριακη!!!

Και ξεκουραση!!! *:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Minakiiii m perimenoume neaaa!!!!! :* *:

Γλυκο μου κοριτσι σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου!!!?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα!!!!!!!

Ο μπεμπακος μου ολα φυσιολογικοτατα τι ευτυχια χριστουλη μου!!!!!!

Μολις εβαλε τον υπέρηχο ο γιατρος ο μπεμπης μου ξαπλα με ανοιχτα πόδια και τσουτσουνι ορθιο!!!!!!! Τρελαθηκα κοριτσια!!!!!!!!!!!

Αυριο κλεινω β επιπεδου!!!

Αννα μου περιμενω τα δικα σου νεα αυριο και ευχομαι ολα να πανε ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!

Χαχαχ ο μπαγασας στα δειξε ολα χαχα!!!

Δε ξερεις ποσο χαιρομαιι!!!! 

Ειδες ολα καλα πηγαν!!!!! :* *: :* :* 

Αχ εγω αυριο εχω εξετασεις ..την τεταρτη εχω β επιπεδου χιχι!!!

Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ*: :* *: ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εβαλε κι εμενα εξετασεις αιματος !!!

Τα εχω στον υπέρηχο τα αρ@@@@α του γιου μου χαχαχα!!!!!

207 γραμμαρια και 17 εκατοστα !!!!

Αρχισα να τον νιωθω σιγα σιγα ..???

Αααααα ξεχασα να σας πω αυτον τον μηνα εβαλα3.5 κιλα η γουρουνα????????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Με εβαλε κι εμενα εξετασεις αιματος !!!

Τα εχω στον υπέρηχο τα αρ@@@@α του γιου μου χαχαχα!!!!!

207 γραμμαρια και 17 εκατοστα !!!!

Αρχισα να τον νιωθω σιγα σιγα ..???

Αααααα ξεχασα να σας πω αυτον τον μηνα εβαλα3.5 κιλα η γουρουνα????????

 

Μπραβο κοριτσακι μου!! Αλλος ενας ανδρας στην παρεα!!! Κ εγώ είχα δει τη τσουτσου του στις 16 βδομαδες!!! Κ ήταν 178γρ! Προσεχως στις 15 η β επιπεδου!! Μη νοιαζεσαι με τα κιλα.. εγω ενω περνω κιλα κανονικα.. επειδη εχω τις τασεις λιποθυμίας ολοι νομιζουν οτι κανω διατροφη.. κ με εκνευριζουν.. κ με περνουν τηλ κ μου λενε οτι κανω διαιτα κ ενα σωρο! Ασε.. 

Τωρα μου ηρθε λιγουρα για ενα ποτηρι γαλα!! Αχαχααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιτομαι πολυ γ τ νεα σας...

Μινα ειδες π σ ελεγα πως ολα θα πανε καλα;;;;χαρηκα πολυ γ δενα κουκλα μ!!!

Αννουλα σ ευχομαι ολα να πανε καλα στ β επιπεδου κ να δεις τον γιοκα σ πολυ καθαρα (ελπιζω να θελησει ν σας κανει τη χαρη βεβαια ..?)

Κυριακη μ να παιρνεις μαζι σ αλατι ν βαζεις στ στομα σ!!δν εχεις ρωτησει τν γιατρο σ γ ποσο καιρο μπορει να κρατησει αυτο;;;ειναι κριμα καμια ωρα θα σαι μονη σ κ θα τ παθεις κ τοτε καηκαμε .ακομα κ τουαλετα να πεις τ αντρα σ να σ πηγαινει..αλλα κ να σ κανει μπανιο μην τυχον κ σ ερθει καμια λιποθυμια κ εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η κυριακη03 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου!! Αλλος ενας ανδρας στην παρεα!!! Κ εγώ είχα δει τη τσουτσου του στις 16 βδομαδες!!! Κ ήταν 178γρ! Προσεχως στις 15 η β επιπεδου!! Μη νοιαζεσαι με τα κιλα.. εγω ενω περνω κιλα κανονικα.. επειδη εχω τις τασεις λιποθυμίας ολοι νομιζουν οτι κανω διατροφη.. κ με εκνευριζουν.. κ με περνουν τηλ κ μου λενε οτι κανω διαιτα κ ενα σωρο! Ασε.. 

Τωρα μου ηρθε λιγουρα για ενα ποτηρι γαλα!! Αχαχααχαχα

Κυριακη μου μην νοιαζεσαι για το τι λεει ο κοσμος χεστηκαμε για την αποψη τους που ποτε δεν ειναι καλη!!!!!!

Το φυλο του μωρου μου το ξερω απο πολυ νωρις απλα σημερα μας τα εδειξε κιολας!!!

Οσο για τις ζαλαδες σου η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη εσυ ετυχε να εχεις δυσκολη εγκυμοσύνη ...συγκεντρωσου στο μικρο σου και σκεψου οτι ειναι προσωρινή η κατασταση αυτη...

Και εγω δημητριακα εφαγα...!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι απο εμένα!!!

Ολα καλα στην αυχενική διαφάνεια εκανα κ τις εξετάσεις αίματος κ περιμενω τελικά αποτελέσματα!!!

Προς το παρόν έχουμε χεράκια ποδαράκια κ κουνιομαστε συνεχεια!!

Επισης με την πρωτη κ με κάθε επιφύλαξη εκτίμηση  έχουμε κ τσου τσου!!!!Αυτο κι αν ηταν έκπληξη!!!

Κοριτσια μου μακάρι να ειχα κι εγω λιγόυρες κ να έβαζα κιλά..το βάζω κιλά σημαίνει υγιής εγκυμοσύνη για αυτο μην έχετε άγχος!!!

Εγω ακόμα χάνω κιλά...εφιαλτική ημέρα σημερα...όλη μερα ζαλάδα αναγούλα κ εμετό...με το ζόρι άντεξα όρθια στον υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια χαιτομαι πολυ γ τ νεα σας...

Μινα ειδες π σ ελεγα πως ολα θα πανε καλα;;;;χαρηκα πολυ γ δενα κουκλα μ!!!

Αννουλα σ ευχομαι ολα να πανε καλα στ β επιπεδου κ να δεις τον γιοκα σ πολυ καθαρα (ελπιζω να θελησει ν σας κανει τη χαρη βεβαια ..?)

Κυριακη μ να παιρνεις μαζι σ αλατι ν βαζεις στ στομα σ!!δν εχεις ρωτησει τν γιατρο σ γ ποσο καιρο μπορει να κρατησει αυτο;;;ειναι κριμα καμια ωρα θα σαι μονη σ κ θα τ παθεις κ τοτε καηκαμε .ακομα κ τουαλετα να πεις τ αντρα σ να σ πηγαινει..αλλα κ να σ κανει μπανιο μην τυχον κ σ ερθει καμια λιποθυμια κ εκει..

Δοξα τον θεο και την παναγιτσα γωγω μου ολα καλα!!!

Αρχισε να μας λεει και τα χαρακτηριστικα του τρελαθηκααααα!!!!?????????????????

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...