Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σχέση με διάφορα ηλικίας και απόσταση!


Recommended Posts

Είμαι 19 και εδώ και 7 μήνες έχω σχέση με κάποιον που είναι 32! Ξαναδινω πανελλήνιες και δεν καταφέραμε μέσα σε αυτούς τους μήνες να βρεθούμε..μένουμε 5 ώρες μακριά..αυτός δουλεύει είχε υποχρεώσεις και δεν γινόταν! Καναμε όνειρα..δεθηκαμε υπερβολικά  και πίστευα ότι μαζχι μπορούσαμε να έχουμε μέλλον...φτάνοντας ακόμη και στην οικογένεια! Πριν όμως σχεδον μια εβδομάδα ολα άλλαξαν...σκέφτηκε ότι είναι καλύτερα και για τους 2 μας να χωρίσουμε...γιατί είναι άλλες οι προτεραιότητες μας...αυτός σε 2-3 χρόνια θα θέλει να κάνει τη δική του οικογένεια . .εγώ θα σπούδαζε ακόμα .και δεν θα είναι εφικτό! Είναι και οι απόσταση...που είπε ότι πριν από μένα είχε έντονη σεξουαλική ζωή...ενώ τώρα με τόσους μήνες αποχή του είναι όλο και πιο δύσκολο όσο περνάει ο καιρός..νιώθει να πιέζει τον εαυτό του! Από τη μια οι σκέψεις του είναι λογικές αλλά εγώ σε 3 μήνες θα μπορέσω να πάω εκεί...να μείνουμε μαζί...να δούμε πως θα είμαστε από κοντά! Αλλά εκείνος θεωρεί ότι είναι μάταιο ότι μετά αν βρεθούμε θα είναι όλο και πιο δύσκολο να χωρίσουμε γιατί μου λέει ότι καοια στιγμή θα αναγκαστούν! Μιλάμε όμως ακόμα κάθε μέρα..πάντα θα μιλάμε γιατί το θέλουμε και οι 2 αυτό..νοιαζομαστε ο ένας για τον άλλον!  Εγώ πιστεύω ότι αυτός ο χωρισμός λόγω ηλικίας είναι πολύ άδικος...μου φαίνεται όλο αυτό ένα ψέμα...ποναω πολύ ! Πίστευα σε εμάς και έχω ακόμα ελπίδες! Πως θα τον πεισω και αυτόν όμως ; Είναι πολύ απόλυτος στις απόψεις του! Εσείς τη γνώμη έχετε για τη διάφορα ηλικίας;; Εμενα δεν με ενοχλεί! Δεν θέλω να αφήσω αυτός τους μήνες να πάνε χαμένοι...είμαστε ερωτευμενοι και οι 2 και είναι άδικο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki m glyko poso se katalavainw! Den yparxei kopela edw mesa p den eniwse etsi gia kp tis sxesi. I diafora ilikias den einai k tromeri.to thema einai oti exete alla endiaferonta... Esy twra ksekinas tin eniliki zwh sou k exeis polla na ziseis! Exeis antoxes,ypomoni,kouragio na prospathiseis opws k oloi stin ilikia sou. Ekeinos oxi. Oxi epeidi de se agapaei alla epeidi alliws antimetwpizoume ta pragmata se ayti tin ilikia. Egw eimai 28 k den exw tin ypomoni p eixa sta 20. Kserw ti zitaw. Fantazomai k ekeinos etsi niwthei. An epileksete na xwrisete mi kratiseis epikoinwnia. Oso k an ponaei kopse t maxairi.na thymasai omws oti oso k na poneseis, oso k na klapseis se ena xrono t poly apo twra tha eisai mia xara k tha ta skeftesau ola diaforetika! K na thymasai ola gia enan logo ginontai!!! Elpizw opou k na kataliksei na einai gia t kalo sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μ εγω θα σ πω εναπραγματα...αν τν θες πραγματικα πηγαινε εκει...στο κατω κατω υπαρχουν κ αλλες λυσεις γ να σπουδασεις κ να εχεις εα χαρτι στα χερια σου!!!δλδ τωρα εχετε να βρεθειτε 7 μηνες;γ μενα φαινεται πολυ περιεργο...32 χρονων εργενης κ ανεξαρτητος κ δν εχει καταφερει να βρει χρονο να ερθει;;;εγω ξερω πως οταν θελει καποιος κατι παρα πολυ γινεται...εγω τν αντρα μ τν γνωρισα 16 χρονων κ εχουμε κ εμεις καποια φιαφορα ηλικιας.16 χρονων κ μεναμε μια ωρα μακρια ομως οχι στην αθηνα π.χ. π  μια ωρα μακρια ειναι παιχνιδακι..παιρνεις λεοφορεια κλπ κ πας..μια ωρα μακρια απο κατσαβραχα...κ ομως πηγαινα να τν δω κρυφα απ τους γονεις μου με το κτελ.δν ηξερα να οδηγαω μηχανακι κ παρ ολα αυτα καταχειμωνο εμαθα μια φορα με μια φιλη μ μ το εδωσε κ με βροχη πηγα να τν δω ας μην πω κ αλλα.γτ δ θ τελειωσω ουτε αυριο..οποτε εγω π καταληγω;;;πως οταν καποιος θελει κατι παρα πολυ κανει τα παντα γ αυτο κ ρισκαρει...εγω ετσ εμαθα στην ζωη μ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με την γωγω!!

Όσον αφορά την διάφορα ηλικιας για μένα είναι κάτι αδιάφορο και κάτι συνηθισμένο..θα σου πω όμως την δική μου περίπτωση.

Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 8 χρόνια..όταν γνωριστηκαμε ήμουν 18 κ ηταν 31..ακριβως ή ίδια διάφορα.. μειναμε απο την αρχή μαζί όχι επειδή ειχαμε κανει όνειρα κ τέτοια.. απλα μου έλεγε την μια μέρα έλα να μείνεις στο σπίτι, την επόμενη το ίδιο είχα φτασει κάποια στιγμη να έχω παει όλα μου τα ρούχα εκεί.γαμους κ τετοια τοτε δεν ονειρευομασταν.ολα αυτα τα σκεφτηκαμε πιο μετα.οπως καταλαβαίνεις δεν έχει σημασία ή διάφορα ηλικίας για μένα.  Τουλαχιστον τα τελευταια 3-4χρόνια είμαστε σαν να έχουμε πρωτογνωριστει κ αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει.

Θα σου πω όμως κ για τον αδερφό μου τον μεγαλο που έχει σχέση με μια κοπελα 13 χρόνια μικρότερη του.έχετε περίπου τις ίδιες ηλικίες.ή κοπελα σπουδάζει στην Ξάνθη.μπορω να σου πω Ότο ο αδερφός μου δουλεύει αλλά κι αυτός πηγαινοέρχεται κι εκείνη το ίδιο.κ οπου θέλεις πηγαίνουν.οποτε αν θέλετε όλα γίνονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις οπως νιωθεις εσυ! αν ομως τον βλεπεις να επιμενει παααααρα πολυ παρα τα οσα του λες κανε πισω κ κοφτο μαχαιρι γτ ισως εκεινος το εχει παρει αποφαση να διακοψει! 

η διαφορα δε μου λεει τιποτα! ξερω ζευγαρια μια χαρα ευτυχισμενα με διαφορα ηλικιας πολλη μεγαλυτερη απο τη δικη σας! 

σιγουρα ομως εισαι μικρη ! θα δεις πως αλλαζουν πολλα οταν σπουδαζεις~! καμια σχεση το πως ημουν στα 19+ με τωρα που ειμαι 29! καλο ειναι να ζεις κ 5 πραγματα! ειστε σε διαφορετικη φαση! αλλα αν νιωθεις σιγουρη εννοειται προσπαθησε το !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη Γωγώ!! Μου δίνεται όλες δύναμη! Θελω πολύ να είμαι μαζί με αυτόν τον άνθρωπο...είναι ο άνθρωπος μου..με συμπληρώνει και τα λέω αυτά γιατί τα εννοώ! Και ας είμαι 19 που είναι μια σχετικά ανώριμη ηλικία για πολλούς! Ίσως εκείνος να φοβάται ότι αν είμαστε μαζί για ακόμα 3 χρόνια ας πούμε και μετά χωρίσουμε θα έχει χάσει χρόνο! Εγώ όμως δεν το φοβάμαι αυτό..όχι επειδή θα έχω περισσότερο χρόνο μπροστά μου για να βρω κάποιον άλλο ...αλλά γιατί είμαι σίγουρη για εμάς..έχουμε απίστευτη χημεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου θελεις να εισαι μαζι τ κανε αυτο π σ λεει η καρδουλα σ....στ κατω κατω αν μενει σ περιοχη π υπαρχει ιεκ η οαεδ η ιδιωτικες σχολες θα μπορουσες να πας εκει να μεινετε μαζι και να σπουδαζεις παραλληλα...η αγαπη απαιτει θυσιες κ υποχωρησεις κ απο τους δυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roouz den yparxoun wrimes k anwrimes ilikies, mono wrimoi k anwrimoi anthrwpoi! Symfwnw me ta koritsia oti an t theleis polu na t prospathiseis! Alla na exeis tin analogi antapokrisi. An aksizei k to thelei k ekeinos. Diaforetika den aksizei na agwnizesai gia dyo... Prepei k ekeinos na thelei t idio! Diaforetika d tha xasei ekeinos xrono alla esy p eisai se mia toso tryferi k omorfi ilikia. Prepei na exeis xaroumenes stigmes k argotera anamniseis. An eisai diatethimeni na palepseis na to kaneis me oli sou tin psyxi! Arkei na t thelei k ekeinos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θελω τις συμβουλές σας! Πως θα τον πεισω να ξανά προσπαθήσουμε; Είναι ξεροκέφαλος...στηρίζει πολύ τις απόψεις του και δύσκολα αλλάζει γνωμη !! Πρέπει να το κάνω έμμεσα όμως γιατί θα νευριασει! Υποτίθεται ότι έχουμε χωρίσει από την Κυριακή αλλά κάθε μέρα λέμε καλημέρα και καληνύχτα και με παίρνει για να δει πως είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pes tou pws de ginetai na milate! Oti afou epimenei na min eiste mazi den yparxei logos! Na se afisei na ton kseperaseis k na pas brosta! Apofyge na t apantiseis k gia kana dyo meres! An se thelei pragmatika tha t kakofanei to oti theleis na proxwriseis ti zwh sou k an epimeinei na milate tha dwsei mia eykairia sti ssxesi. An s pei ok k eksafanistei isws ekeinos exei idi proxwrisei... Pragma p to apeyxomai. Zorise ton ligo!!! Eksigeise tou oti ton theleis akomi k oti thes na t prospathiseis! An omws aytos de thelei pes tou oti prepei na kopsete entelws. K dilwneis ta synaisthimata sou k vlepeis ti thelei k ekeinos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια εσείς που έχετε μεγαλύτερους άνδρες από εσάς και τέλος πάντων έχετε μια διαφορά ηλικίας δε σκέφτεστε ότι αν μεγαλωσετε και είστε εσείς ας πουμε 50 και εκείνος 60 ότι δεν θα είναι ωραίο αυτό ; Ότι οι φίλες σας που πιθανόν να έχουν συνομιληκο άνδρα θα είναι σε καλύτερη φάση και θα ζηλευετε που είναι κοντά στην ηλικία ; Δεν ξέρω...μου περνάνε κάτι τετοια από το μυαλό αλλά μήπως σκέφτομαι βλακειες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα πολύ και τη δική σας γνώμη!! Είμαι έτοιμη να πάω να τον βρω και θέλω να είμαι 100% σίγουρη γι'αυτο που θα κάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν αγαπας εναν ανθρωπο πραγματικα δν σκεφτεσαι κατι τετοιο...αν τ παμε ετσι κ αυτες π τα εχουν με συνομιλικους καποια στιγμη ο αντρας τους πρεπει να σκεφτει να τις αφησει γτ οι γυναικες σπανε ευκολα..οποτε αυριο μεθαυριο θα θελει καποια πιο μικρη.οταν αγαπας καποιον αγαπας το καθετι πανω του κ μετα απο τοσα χρονια.κ αν δν το τολμησεις ποτε δν θα ξερεις πω θα νιωσεις.ολα στη ζωη ειναι ρισκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roouz m egw me t antra m exoume 7 xronia diafora. De me provlimatize gia otan tha efthana ta 40 hpeninta alla otan ta prwto ftiaksame egw imoun 24 k aytos 31. Egw san anthrwpos eimai poly koinwniki k borw oli mera na eimai eksw. Ekeinos apitogatos! T skeftomoun para poly stin arxi k t elega egw k t xronoy k se ena k se dyo k se tria xronia pali mikri tha eimai. Esy tha eisai 35 ti tha kanoume an apo twra protimas t spiti? Telika t dokimasame k vrikame tous rythmous mas. Alla eimastan konta,meiname mazi k gnwristikame kalytera apo tin arxi. Tha pas telika na t vreis? Sto zitise?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου το ζητησε όχι!! Χθες με πήρε τηλέφωνο γιατί του ελειψα λέει και ενώ έχουμε χωρίσει με έλεγε αγάπη μου και μωρό μου...έτοιμη ήμουν να βάλω τα κλάματα! Δεν μπορώ να του μιλάω λες και είμαι φίλη του..ποναω!! Θελω πολύ να πάω να τον βρω...δεν θα του πω τίποτα όμως...μόλις φτάσω θα τον πάρω τηλέφωνο και ελπίζω να δεχτεί να με δει! Θα είναι και ή τελευταία μου προσπάθεια! Αν δεν τα βρούμε τότε θα πρέπει να το πάρω απόφαση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι! Ποτέ! Επειδή μένει 5 ώρες μακριά μου! Τόσους μήνες μιλάμε στο τηλέφωνο και στέλνουμε φωτογραφίες ο ένας στον άλλο ! :-p μεγάλη ιστορία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 εβδομάδες τώρα είμαι χαλια...έχω χάσει τον ύπνο μου! Έχω χάσει τον εαυτό μου! Νιώθω ότι κάποιος μου πήρε ένα κομμάτι μου...και δεν το αντεχω αυτό.  Είναι πάνω από τις δυναμεις μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ λυπάμαι αλλά δεν μπορω να σε βοηθήσω και να πω την άποψη μου.. θα σου πω μονο κάτι..επειδή έχουμε δει παρα παρα πολλά κ έχουμε ακούσει παρα πολλά μην κοιταξεις το παρόν κοιτά το μέλλον τουλαχιστον στη συγκεκριμένη περιπτωση.μονο αυτό..μακάρι να  σε βοηθήσει ο θεουλης και να κανεις το σωστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prosexe min s tin kanei aytos tin ekpliksi omws! Prosexe koritsaki mou ousiastika den t ksereis ayton t anthrwpo. Profylakse t eayto sou. Apo to tilefwno ola legontai. An eisastan mazi mazi k ksafnika ypirxe i apostasi tha selega na tkynigiseis. Twra einai diaforetika. Oti k an exete pei einai enas ksenos. Na t thymasai. De thelw na se stenaxwrw alla thelw na eisai psiliasmeni. Pistepse me exoun dei polla ta matia mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ροουζ λυπάμαι αλλά δεν μπορω να σε βοηθήσω και να πω την άποψη μου.. θα σου πω μονο κάτι..επειδή έχουμε δει παρα παρα πολλά κ έχουμε ακούσει παρα πολλά μην κοιταξεις το παρόν κοιτά το μέλλον τουλαχιστον στη συγκεκριμένη περιπτωση.μονο αυτό..μακάρι να  σε βοηθήσει ο θεουλης και να κανεις το σωστο!

Συμφωνω μαζι σου tweema μου !!!!

Ροουζ μου..κοριτσακι μου θα σε βοηθουσε πολυ αν το συζητούσες με καποια μεγαλυτερη σου ..ισως την μητερα σου.... Εγω πιστευω πως θα υπαρξει χασμα μεταξυ οχι μονο στο μελλον μα και τωρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Prosexe min s tin kanei aytos tin ekpliksi omws! Prosexe koritsaki mou ousiastika den t ksereis ayton t anthrwpo. Profylakse t eayto sou. Apo to tilefwno ola legontai. An eisastan mazi mazi k ksafnika ypirxe i apostasi tha selega na tkynigiseis. Twra einai diaforetika. Oti k an exete pei einai enas ksenos. Na t thymasai. De thelw na se stenaxwrw alla thelw na eisai psiliasmeni. Pistepse me exoun dei polla ta matia mou.

Εχεις απόλυτο δικιο!!!!!!!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω ρε κορίτσια...καταλαβαίνω τις ανησυχίες σας επειδή δεν τον έχω δει ποτέ! Πιστέψτε με όμως έχουμε γνωριστεί πολύ καλά...τα πάντα λέγαμε και μου βγάζει μεγάλη εμπιστοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...