Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Σαν νέα και εγώ δεν ξέρω πως να ξεκινήσω!!! Το κυρίως θέμα είναι ότι μετά από μία παλίνδρομη κύηση δεν μένω έγκυος εδώ και ένα χρόνο κοντά. Πέρσι τον Οκτώβρη έκανα την απόξεση. Σήμερα παράγγειλα τα τεστ ωορρηξίας από την HOMETEST δεν ξέρω ούτε πως να τα χρησιμοποιήσω ούτε αν είναι αξιόπιστα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Ευχαριστώ για την προσοχή σας εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Στεφανια !!! Σε νιωθω ειχα μια παλλινδρομη περσυ το Φεβρουάριο οι μήνες περνούσαν κ αγχωνόμουν τελικα πήρα τεστ ωορηξιας κ διαπίστωσα οτι είχε αλλάξει η ωορηξια μου κ τσουπ το πρωτο μήνα που τα εγκυος !!!!αυτα της ίδιας εταιρίας . Δες μήπως φταίει αυτό εμενα πάντως είχε χαλάσει κάπως ο κυκλος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως απο προσωπική εμπειρία μια χαρα αξιόπιστα ειναι να τα κανεις καθε μερα συνήθως θα βγαίνει αχνη γραμμη αυτή ριναι αρνητική όταν γίνει σχεδόν ίδιο ειναι θετικο για να μην Αγχωνεσαι όταν τη δεις να σκουραινει Βούρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Dinaki ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Δεν ξέρω αν θα βοηθήσουν αλλά το εύχομαι. Όσο και να θέλω να χαλαρώσω δεν τα καταφέρνω. Συγχαρητήρια σε σένα και ευχομαι όλα καλά μέχρι το τέλος. 

Μόλις έρθουν τα τεστ θα τα αξιοποιήσω. Τώρα είναι αδιάθετη και ελπίζω να έρθουν γρήγορα για να προλάβω αυτόν τον μήνα.

Επεξεργάστηκε από STEFANIDOY EYTYXIA
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Σαν νέα και εγώ δεν ξέρω πως να ξεκινήσω!!! Το κυρίως θέμα είναι ότι μετά από μία παλίνδρομη κύηση δεν μένω έγκυος εδώ και ένα χρόνο κοντά. Πέρσι τον Οκτώβρη έκανα την απόξεση. Σήμερα παράγγειλα τα τεστ ωορρηξίας από την HOMETEST δεν ξέρω ούτε πως να τα χρησιμοποιήσω ούτε αν είναι αξιόπιστα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Ευχαριστώ για την προσοχή σας εκ των προτέρων.

πολλες οι συμπτωσεις Ευτυχια! κ εγω περυσι τον Οκτωβρη εκανα την αποξεση,οι προσπαθειες ομως ξεκινησαν αυτο τον μηνα. Τα home test τα παρήγγειλα κ εγω,ακομα τα ωορηξιας δεν τα εχω χρησημοποιησει.Ξερω ομως οτι θεωρουντε αξιοπιστα και τα ωορηξιας και τα εγκυμοσυνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα εγω δεν εχω δοκιμαασει τεστακια.ειχα παλινδρομη τον Απριλιο που μας περασε τωρα ειμαι ξανα στην προσπαθεια και εχω αγχωθει πολυ.εχει δοκιμασει καμια τα φιλισιν ειναι φολικο οξυ και λενε οτι κανει καλο και πριν την εγκυμοσινη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ σε σενα. Τα φιλισιν τα επαιρνα στην πρωτη εγκυμοσυνη (παλλινδρομη κ εγω) ,και τα ξεκινησα παλι τωρα που προσπαθω. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι κανουν καλο και αν θελω μπορω να παρω .Μην αγχώνεσαι ,προσπαθησε να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη (κατα βαθος τα λεω σε σένα για να τα ακουω κ εγω ) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξεκινειστε απο τωρα το φιλισιν καλο κάνει κακο σίγουρα δεν κάνει . Βοηθά σε κάποιες συγγενεις ανωναλιες του εμβρύου κ ειναι απαραίτητο . Το έπαιρνα 4 μήνες πριν μείνω και δεύτερη φορα εγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει δίκιο η didaki κοριτσια και μένα ο γιατρός μου μου είπε να τα παρω γιατί βοηθανε σε μια πιθανή εγκυμοσύνη. Nantia μου εύχομαι να πάνε όλα καλά κ όπως εμείς θέλουμε. Χθες μου ήρθαν τα τεστ κ απο Δευτέρα λέω να τα ξεκινήσω γιατί το άφησα πολύ. Ο γιατρός μου μου είπε για αυτά από πριν το καλοκαίρι. Μακάρι να έχουν αποτέλεσμα. Καλό βράδυ σε όλες. Ααα είμαι η ευτυχια απλά κολλησε ο λογαριασμός μου κ εφτιαξα καινούριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα θα παρω φιλισιν απο αυριο μπαινω και στις γονιμες μερες.ελπιζω να πανε ολα καλα αυτο τον  μηνα αν ακι δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη.προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα δεν μπορω:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετ Καλημέρα. Όλες νομίζω προσπαθούμε να μην το σκεφτόμαστε αλλά είναι ακατόρθωτο. Καλή επιτυχία κοριτσι μου κ όσο γίνεται πιο χαλαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλαρα μια κουβεντα ειναι πρεπει να βρω κατι αλλο για να σκεφτομαι εκεινη την ωρα οχι το <τελειωσε μεσα να κανουμε μωρακι>

σορρυ για την εκφραση αλλα αυτο μου ερχεται στο μυαλο εκεινη την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λόγια του γιατρού μου χαλάρωσε κ απόλαυσε τη διαδικασία, πρέπει να τον πάρω κ να τον ρωτήσω πως το κάνουν αυτό ακριβώς? ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!!

Χθες έκανα το πρώτο τεστ!!!! Εύχομαι να μη με αγχώσουν περισσότερο!!!

Έχει κάνει καμία από εσάς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ευχομαι να εχετε ολες απο ενα θετικο τεστακι!!!!!!! Ολοι λενε το ανχος αλλα βρε παιδι μου πως γινετ δεν μας εχουν πει ας βρει καποιος τη συνταγη και να μας την πει και σε'μας!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ολες στον αγωνα εγω νομιζω οτι αρχισε να με κουραζει αυτο τα αγχος.θα ερχομαι σε επαφη μερα παρα μερα και οτι γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετ κ γω αυτο λεω αλλά δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι. Σήμερα αρχίζω κ ο θεός μαζί μου κ με όλες εσάς. Δουλειά τώρα.??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας κορίτσια. Εννοείται ότι τραβάμε άγχος κ πολύ. Γιατί όταν βλέπεις γύρω σου γυναίκες που στον πρώτο μήνα προσπάθειας μένουν ή έστω στο πρώτο τρίμηνο κ γεννάνε κιόλας κ μεγαλώνουν κ τα μωράκια τους κ εσύ ακόμη προσπαθείς...κορίτσια είναι δύσκολο. Η ψυχολογία πέφτει η λαχτάρα μεγαλώνει κ σου γεννιούνται κ ερωτήματα λες να μην καταφέρω κ εκεί πάει το μυαλό σου στις άλλες ιστορίες που ακούς για 10-15 χρόνια προσπαθειών ή για άπειρες εξωσωματικες χωρίς αποτέλεσμα . Αλλά θέλει να το ρίξουμε κ λίγο έξω , θα παλέψουμε κορίτσια μου κ θα τα καταφέρουμε :!::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Εννοείται ότι τραβάμε άγχος κ πολύ. Γιατί όταν βλέπεις γύρω σου γυναίκες που στον πρώτο μήνα προσπάθειας μένουν ή έστω στο πρώτο τρίμηνο κ γεννάνε κιόλας κ μεγαλώνουν κ τα μωράκια τους κ εσύ ακόμη προσπαθείς...κορίτσια είναι δύσκολο. Η ψυχολογία πέφτει η λαχτάρα μεγαλώνει κ σου γεννιούνται κ ερωτήματα λες να μην καταφέρω κ εκεί πάει το μυαλό σου στις άλλες ιστορίες που ακούς για 10-15 χρόνια προσπαθειών ή για άπειρες εξωσωματικες χωρίς αποτέλεσμα . Αλλά θέλει να το ρίξουμε κ λίγο έξω , θα παλέψουμε κορίτσια μου κ θα τα καταφέρουμε :!::x

Καλημέρα rubini μόλις το βγάλεις απο το μυαλό σου (ξέρω είναι δύσκολο)θα δείς θα μείνεις αμέσως.Το αγχος κοριτσια ειναι το καλύτερο αντισυλληπτικό.θετικές σκέψεις και πιστη μόνο τπτ άλλο.Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή το έχω ζήσει και όχι μόνο μία φορά αλλά τρεις (τρεις παλίνδρομες) να μην το βάζετε κάτω. Έχω δύο υγιέστατα παιδάκια και παρόλα όσα πέρασα ποτέ δεν έχασα την πίστη μου. Προσπαθήστε όσο μπορείτε να αποβάλλετε το άγχος και σίγουρα σύντομα θα έχετε ένα μωράκι στην αγκαλιά σας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις απόλυτο δίκιο νομίζω όλες προσπαθούν να μην αγχώνονται αλλά το θέμα είναι ποιος το καταφέρνει... Έχω και γω μία γνωστή που είχε 2 παλίνδρομες και τρεις αποβολές και τώρα έχουν μία κούκλα, είχε θέμα στο αίμα η κοπέλα και έκανε ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ....!ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ....!ΧΤΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΑΓΩΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ pREDICTOR EXPRESS ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΔΕΙΞΕ ΑΧΝΑ ΠΟΛΥ ΑΧΝΑ ΘΕΤΙΚΟ...ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΣΤΑ ΥΓΡΑ Μ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΧΝΟ ΡΟΖ ΣΗΜΑΔΙ....ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΑΧΡΗΣΤΟ.ΚΑΝΩ ΤΟ pREDICTOR ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΙΑ Μ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 26 ΜΕΡΕΣ ΜΙΑ ΣΤΙΣ 25 ΜΙΑ ΣΤΙΣ 28....!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πουλακι μου καλημερα.ειναι πολυ νωρις ακομη.Εχω χαραμισει κανα 2-3 τεστ ετσι εγω περιμενε λιγουλακι.ειναι πολυ νωρις γενικα για να αγχωνεσαι τοσο πολυ.μακαρι να πιασεις γρηγορα ενα μωρακι.ποτε ειναι να σου ερθει η κοκκινοσκουφιτσα;υστερα βρε κοριτσι μου νιοπαντρη εισαι κοιτα να χαρεις τον ερωτα σου με τον αντρουλη σου και ολα θα πανε καλα.μην ααγχωνεσαι και μην απελπιζεσαι ειναι πολυ νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΕΤ.ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΥΚΛΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ Μ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 31  ΤΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΤΙΣ 23 Κ ΤΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΤΙΣ 17 ΛΟΓΙΚΑ 24 ΗΜΕΡΩΝ ΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ Μ ΕΡΘΕΙ?ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΛΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΔΙΚΟ Μ ΘΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΑΜΑ...ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ?

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλά κάνεις κορίτσι μου θέλει προσοχή!! Και εγώ σήκωνα 20κιλα σακιά κάθε μέρα αλλά τώρα ούτε 3 κιλά δεν σηκώνω! Βέβαια εμένα είναι δικό μου το κατάστημα οπότε είναι πιο εύκολο! Στον ιδιωτικό αν έχεις και αφεντικό πάνω από το κεφάλι σου είναι πιο δύσκολα!! Το ουτροζεσταν είναι προγεστερόνη!! Το δίνουν γενικά στις εγκυμοσύνες όταν βλέπουν καφέ υγρά η ροζ υγρά η γενικά αίμα η κάποια αποκόλληση!! Και πολλές φορές χωρίς να υπάρχει τίποτα από αυτά!! Εγώ παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης και μέχρι την αυχενική τουλάχιστον!! Μετά θα το δούμε! 
    • Χαχα ναι!! Δε βγαίνω αλλιώς 😀😀
    • Όχι δεν θα μπω σε αυτή την διαδικασία...είπα θα προσπαθήσω με τεστ ωορρηξίας έως και Γενάρη του 25 και μετά τέλος .... Θα παρατήσω και τα τεστ ωορρηξίας και παρακολούθηση γόνιμων και όλα.... Αν και έχω μια αίσθηση ότι θα έρθει...
    • Καλά είμαι καλή μου! Εσύ? Τι νέα? Όχι δεν παίρνω χάπια μόνο φιλισιν! Ο γιατρός δε μου είπε κάτι κ δε μου έδωσε κάτι ακόμα.μηπως το δίνουν αν υπάρχει κανονικό κ αρκετό αιμα η αποκόλληση? Την Τετάρτη θα με ξανά δει...μέχρι τότε υπομονή και ότι γίνει!! Θα προσπαθώ στη δουλειά να μη κάνω όσα έκανα πριν κ να είμαι πιο χαλαρή όσο μπορώ γιατί είναι ιδιωτικός τομέας..ορθοστασια τηλέφωνα πελάτες κ όλα τα συναφή!!!! Έχω σταματήσει να σηκώνω βαρη ελάχιστα σηκώνω από κει που κάθε μέρα σηκώνα πάνω από 8 κιλα τώρα αντε 1,2..... προσέχω σε αυτό!!!!
    • Κορίτσι μου πως είσαι? Χάρηκα πολύ για το θετικό σου τεστ!! Θυμάμαι που μιλούσαμε σε διάφορα θέματα που άνοιγες!! Βλέπω ότι πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου!! Γενικά έχω την αίσθηση ότι μετά από 1500 μονάδες δεν υπάρχει λόγος να κάνεις χοριακη μιας και φαίνεται υπερηχογραφικά η εξέλιξη της εγκυμοσύνης οπότε εγώ θα σου έλεγα να μην δώσεις σημασία σε αυτό!! Εκτός αυτού δεν αποκλείεται να έγινε και κάποιο λάθος!! Όσο για το ροζ ξέρω ότι έχουν αρκετά κορίτσια ροζ και συνήθως φεύγει με ξεκούραση και ουτρο!!! Παίρνεις ουτροζεσταν??  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...