Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

κοριτσακια μου τι κανετε;εγω ξεκινησα δουλειες μια που ηρθε και η περιοδος πρεπει καπου να ξεσπασω.την αλλη Παρασκευη θα παω και εγω σε εναν αλλο γυναικολο θελω να ψαξω για την παλλινδρομη που ειχα ειναι πολυ καλος απο οτι μου εχουν πει.θελω να ειμαι σιγουρη για την επομενη φορα.κλαμπ Νοεμβριου και εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cybele μου σε καταλαβαίνω . Όσο δεν έρχεται όμως υπάρχουν ελπίδες !!! Να σας πω την αλήθεια εγω θα προτιμούσα να μην το γνωρίζει ούτε ο σύζυγος . Πράγμα τεχνικά αδύνατον .:) Σε αυτη την φάση νομίζω είναι το μόνο που με αγχώνει επειδή ξέρω οτι θα πρέπει να του αναφέρω εαν ήρθε ή οχι η περίοδος . :) Είμαι τρελή το ξέρω ...

δεν εισαι τρελη ετσι κανουμε μαλλον ολες μας θα ερθει το ποληποθιτο που θα μας παει!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;εγω ξεκινησα δουλειες μια που ηρθε και η περιοδος πρεπει καπου να ξεσπασω.την αλλη Παρασκευη θα παω και εγω σε εναν αλλο γυναικολο θελω να ψαξω για την παλλινδρομη που ειχα ειναι πολυ καλος απο οτι μου εχουν πει.θελω να ειμαι σιγουρη για την επομενη φορα.κλαμπ Νοεμβριου και εγω.

σε ποιον αν επιτρέπετε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cybele μου σε καταλαβαινω την πατησα και παλι αυτο το μηνα και εκανα ενα τεστ και ηταν δηθεν αχνο θετικο και τρελλαθηκα εκανα και την χωριακη τριχες μετα ηρθε η περιοδος.δεν το βαζω κατω ομως veloudenia denξερεις ακομη τι θα γινει τελικα υπομονη κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα. Σας διαβαζω ολες αλλα φτιαχνουμε το σπιτι κ ολη μερα τρεχω γι αυτο κ δεν προλαβαινω να σας απανταω. Εχω αγχωθει πολυ  με το αιμα κ πιο πολυ  με το στηθος μου που πρηστηκε τοσο νωρις.εχω κατι πονακια στην κοιλια κ μερικες φορες σαν τρεμουλο αλλα.δεν μπορω να χαρω γιατι νιωθω σαν να τα βγαζω απ το μυαλο μου.αν ίσχυαν ολα αυτα που ενιωθα τους προηγουμενους μηνες τωρα θα γεννουσα ??.κατα φαντασιαν εγγυος δηλαδη.περιμενω πως κ πως την ημερα της περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βελουδενια μ και να μην τους πουμε, ολα τα ξερουν αυτοι, μπορει να το παιζουν αδιαφοροι αλλα εχουν και αυτοι την αγωνια τους και γνωριζουν τον κυκλο μας, ο δικος μου ρωταει πριν πω εγω κατι! δε ξερω αν ειναι καλο που δεν ερχεται, αρχισα και σκεφτομαι διαφορα, μηπως εχω κανενα προβλημα εκει κατω.... 

λοβ μακαρι να πανε ολα καλα και να ρθει το κατι διαφορετικο!

τετ μας εχει τρελανει η μυλαιδη, παιζει βρομικο παιχνιδι!!!! 

καλ εγω να δεις ποσες φορες θα γεννουσα μεχρι σημερα αν πιαναν οι προσπαθειες τοπο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? έχω χαθεί το τελευταίο καιρό αλλαγές στην δουλειά,βόλτες γαμους γιορτές είχα απο όλα.!!

Εγώ για όσες δεν μ ξερουν προσπαθώ απο τον φεβρουάριο χαλαρά και είχα ενα θέμα με την προλακτίνη μ!

τον μήνα π μας περασε άλλαξα γιατρό πήγα σε μια γυναίκα γυναικολόγο με κοιταξέ όλα οκ και το μονο π μ ειπε ειναι να παίρνω φολικο και βιταμίνες ε. και αυτό και κάνω να σας πώ με ηρέμησε και είμαι πιο κουλ.

Αυτον τον μήνα την περιμένω αυριο και είδωμεν. δεν εχω πριστει οπως παντα για να αδιαθετησω με ποναει σημερα ελαχιστα η μεσουλα μ και εχθες ειχα πολυ δυνατο πονοκεφαλο και μετα εκανα 4 φορές εμετο βέβαια δεν το θεωρώ σύμπτωμα γιατι οταν εχω εντονο πονοκέφαλο με γυρνάει σε εμετους.!! Εσεις όλα οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σας κοριτσάκια μου τι κάνετε? έχω χαθεί το τελευταίο καιρό αλλαγές στην δουλειά,βόλτες γαμους γιορτές είχα απο όλα.!!

Εγώ για όσες δεν μ ξερουν προσπαθώ απο τον φεβρουάριο χαλαρά και είχα ενα θέμα με την προλακτίνη μ!

τον μήνα π μας περασε άλλαξα γιατρό πήγα σε μια γυναίκα γυναικολόγο με κοιταξέ όλα οκ και το μονο π μ ειπε ειναι να παίρνω φολικο και βιταμίνες ε. και αυτό και κάνω να σας πώ με ηρέμησε και είμαι πιο κουλ.

Αυτον τον μήνα την περιμένω αυριο και είδωμεν. δεν εχω πριστει οπως παντα για να αδιαθετησω με ποναει σημερα ελαχιστα η μεσουλα μ και εχθες ειχα πολυ δυνατο πονοκεφαλο και μετα εκανα 4 φορές εμετο βέβαια δεν το θεωρώ σύμπτωμα γιατι οταν εχω εντονο πονοκέφαλο με γυρνάει σε εμετους.!! Εσεις όλα οκ?

καλησπερα ποια βιταμινη ε κ ποιο φυλλικο οξυ παιρνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια γνωριζετε αν το φυλλικο οξυ βοηθαει στη γονιμοτητα;

καλησπέρα και καλός ήρθες..!!

Το φυλλικό οξύ αποτελεί βιταμίνη της οικογένειας Β και είναι επίσης γνωστό ως βιταμίνη Β9. Έχει θεμελιώδη ρόλο στη λειτουργία του ανθρώπινου οργανισμού, καθώς συμβάλλει στη σύνθεση, επιδιόρθωση και φυσιολογική λειτουργία του DNA. Επιπλέον, είναι απαραίτητο στην παραγωγή και συντήρηση νέων κυττάρων. Γενικότερα, βοηθάει στην παραγωγή της επιπλέον ποσότητας αίματος που χρειάζεται ο οργανισμός των γυναικών και το έμβρυο και ενισχύει τη λειτουργία των ενζύμων. Συγκεκριμένα, αν λαμβάνεται πριν από τη σύλληψη και στο πρώτο τρίμηνο της κύησης, προλαμβάνει τις ανωμαλίες διάπλασης του νευρικού σωλήνα (ατελής σχηματισμός του εγκεφάλου, της σπονδυλικής στήλης ή των δομών που τα περικλείουν), καθώς και την πιθανότητα εμφάνισης λαγώχειλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia , kai egw exw  akousi teleutea polu  gia to fulliko oksu Niki alla  sto dini i farmakopios xwreis suntagi giatrou gia engkimosini arage!

Επεξεργάστηκε από Eleanaa
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia , kai egw exw  akousi teleutea polu  gia to fulliko oksu Niki alla  sto dini i farmakopios xwreis suntagi giatrou gia engkimosini arage!

εμενα δεν μου το ειχε γράψει..! Το ειπα στην μανα μου και το πιρε χωρίς τίποτα.! Αλα καλο ειναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Auto tha kano pisteuo mono auto mou exei mini . Kai ti akrobatika na min glistrisi to sperma ta podia psyla ston tuxo mou legane gia ena 20 'me 30 egw den ta krataga toso alla me tis ores . Ti ena potiri krasi mou legane na pio prin , ti se tzakouzi ti to proi na kaneis giati piani . Mpaaaaaa tpt  na dokimaso to folliko oksu mia 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια γνωριζετε αν το φυλλικο οξυ βοηθαει στη γονιμοτητα;

Βοηθάει πολύ απ ότι μου έχει πει ο γιατρός μου. Κ όσο πιο νωρίς το ξεκίνησεις  τόσο το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia , kai egw exw  akousi teleutea polu  gia to fulliko oksu Niki alla  sto dini i farmakopios xwreis suntagi giatrou gia engkimosini arage!

Το filicine σίγουρα το δίνουν γιατί το παιρνω κ γω. Αλλά δεν ξέρω. Η rakoun πήρε άλλο κ δεν ξέρω πως το λένε έχει πιο πολλά γραμμάρια από το δικό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο είναι

 

Kalispera koritsia , kai egw exw  akousi teleutea polu  gia to fulliko oksu Niki alla  sto dini i farmakopios xwreis suntagi giatrou gia engkimosini arage!

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν παιρνουμε φαρμακα επειδή τα παίρνει κάποιος άλλος με κάτι παραπλήσιο με εμας.ρωτηστε και εμας τι ακουμε καθημερινα. η αλλη πηρε φαρμακο επειδη το παιρνει και ο αντρας της και επειδη "στο φαρμακειο το δινουν χωρις συνταφη, αρα τι κακο μπορει να μου κανει?"
τωρα τρεχω και δε φτανω να της τα διορθωσω με ολες τις βλακειες που εχει κανει.
κάνε μια ερωτηση στο γιατρο σου αν χρειαζεσαι κατ αρχην κάτι τετοιο.

Το filicine σίγουρα το δίνουν γιατί το παιρνω κ γω. Αλλά δεν ξέρω. Η rakoun πήρε άλλο κ δεν ξέρω πως το λένε έχει πιο πολλά γραμμάρια από το δικό μου

folidex Πηρα. 400Mg ειναι, δεν νομιζω να υπαρχει μεγαλυτερη ή μικροτερη δόση της δραστικής ουσίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά δεν μου έδωσαν και άλλες επιλογές είναι η αλήθεια για την ολική νάρκωση το έμαθα λίγα λεπτά πριν με ναρκώσουν στην πρώτη τουλάχιστον οπότε δεν είχα και χρόνο να το σκεφτώ.. στην δεύτερη το ήξερα ήμουν προετοιμασμένη 😂
    • Καλημέραααα. 5 μτω και γω και σε αναμονή. Πλέον όμως το έχω πάρει πολύ χαλαρά. Προφανώς επειδή έχουμε ζοριστει πολύ με τηνετακομιση και την μικρή που την μέρα της μετακόμισης αποφάσισε να περπατήσει και τώρα έχουμε ξεκλειδώσει νέα πίστα 😂. Τις νύχτες γίνεται πανηγύρι, πολύ κλάμα... Τώρα δόντια ειναι, άλμα είναι, θα σας γελάσω. Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία.  Σκεφτόμουν τις προάλλες ότι αν δεν είχα αποβάλει, τώρα θα ήμουν περίπου 7 μηνών. Δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα με την μετακόμιση, το τρέξιμο ποτ ρίχνουμε κάθε μέρα και τη μικρή που ναι μεν περπάτησε αλλά ακόμα είναι 11 μηνών και πλήρως εξαρτημένη από εμένα. Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε από πουθενά, ο σύζυγος έπιασε και δεύτερη δουλειά οπότε οοοολο το βάρος είναι πάνω μου.  Υποτίθεται θα μας βοηθούσε η μητέρα μου και δεν την έγραψα βρεφικο. Κάτι συνέβη όμως και δεν θα είναι σε θέση όταν επιστρέψω στη δουλειά το Φεβρουάριο. Έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν ξέρω τι θα το κάνω το παιδί... Σε άλλα νέα ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τη νεογνική απώλεια  και την απώλεια κύησης. Και εμείς θα γιορτάσουμε τα γενέθλια της μικρούλας. Και στη σκέψη μου πάντα θα υπάρχουν αυτά τα 3 μωράκια που δεν θα γιορτάσουμε ποτέ γιορτές και γενέθλια... Είμαι σίγουρη ότι τα αδερφάκια της την προσέχουν από ψηλά ❤️❤️
    • Τι θα ήθελες να μάθεις;  Υπάρχει ιστοσελίδα που ίσως μπορεί να σε βοηθήσει  https://be-live.gr/  
    • Με τον κρίνο λέει 🤣🤣🤣🤣🤣 θεωρούσαμε με τη μέθοδο του τραβήγματος θα ήμασταν οκ αφου φαντάσου 8 χρόνια προσπαθούσαμε με εξωσωματικές για να κάνουμε το αγοράκι μας, αυτό ήρθε έτσι λοιπόν...  Φάσεις περνάνε... Και ο δικός μου μετά τις διακοπές ήθελε μόνο τον πατέρα του και πάλι τώρα ξανακολλησε πάνω μου. Θα δεις και σένα έτσι θα είναι, θα περνάει διάφορες φάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...