Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Καινουρια ειναι..ωραία ταινία είναι και με τον Ρόμπερτ ντε Νίρο ο αρχαριος.

Μαμακουλιτσα εμείς που μένουμε κοντά μπορούμε να συναντήσουμε.. γιατί αν ερθεις καμια μέρα που δουλεύω μπορεί να μην μπορω να καθισω αν έχει δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!! Ειμαι καινούργια στο σάιτ! Καλή χρονια εύχομαι σε όλες όσες έχετε μωράκια να τα χαίρεσται και όσες προσπαθούν εύχομαι να γίνει πραγματικότητα σύντομα!!! Δεν ξέρω εάν αναφέρομαι στην σωστή συζήτηση.. Λοιπόν ειμαι αρραβωνιασμένη 2 χρονια και θελουμε να κάνουμε μωράκι... Τώρα 1,5 χρόνο όμως τα κιλά μου ανέβηκαν πολύ... Έκανα τεστ παπ και ο γυναικολόγος μου είπε οτι ειναι όλα άψογα και οτι όποτε θέλω μπορεί να κάνω παιδάκι. Σκέφτομαι όμως ν κάνω εξετάσεις θυρεοειδή θεωρο πως δεν πήρα τόσα κιλά λόγο φαγητού. Τι προτείνετε ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα χαρά..καλωσηρθες καλη χρόνια να εχεις.

Απο την στιγμη που σου έχει περάσει απο το μυαλό για μένα καλό είναι να πας να κανεις εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θελω να σας πω κτ...μιλουσα με τν γιατρο μ κ μ ελεγε πως δν ειναι απαρατητο οτι πιανεις παιδ μονο στις γονιμες ...αλλες γυναικες μ λεει εχουν ερθει εδω και εχουν πιασει παιδι οταν περιμεναν περιοδο κ αλλες οταν τους τελειωσε...γ αυτο καν τε ελευθερα και απολαυστε το οποτε σας ερχετε...οχι απαραιτητα τις προκαθορισμενες μερες...αλλοστεεγω ειμαι ζωντανο παραδειγμα...δν επιασα τις προκαθορισμένες  μερες...κ το ενιωσα αλλα κ μ το επιβεβαιωσε ο γιατρος μ οταν πηγα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Tweema!! Και σε όλες!!! 

Σε περίπτωση που υπάρχει θυρεοειδής,υπάρχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη ;;; Δηλαδή ο θυρεοειδής μπορεί να εμποδίσει μια εγκυμοσύνη ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια θελω να σας πω κτ...μιλουσα με τν γιατρο μ κ μ ελεγε πως δν ειναι απαρατητο οτι πιανεις παιδ μονο στις γονιμες ...αλλες γυναικες μ λεει εχουν ερθει εδω και εχουν πιασει παιδι οταν περιμεναν περιοδο κ αλλες οταν τους τελειωσε...γ αυτο καν τε ελευθερα και απολαυστε το οποτε σας ερχετε...οχι απαραιτητα τις προκαθορισμενες μερες...αλλοστεεγω ειμαι ζωντανο παραδειγμα...δν επιασα τις προκαθορισμένες  μερες...κ το ενιωσα αλλα κ μ το επιβεβαιωσε ο γιατρος μ οταν πηγα ...

ετσι και εγω γωγω καμια σχεση με γονιμες..

και δυο φιλες μου το ιδιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xara.20 είπε:

Καλημέρα Tweema!! Και σε όλες!!! 

Σε περίπτωση που υπάρχει θυρεοειδής,υπάρχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη ;;; Δηλαδή ο θυρεοειδής μπορεί να εμποδίσει μια εγκυμοσύνη ;;;

Καλημέρα επηρεάζει πολύ ο θυροειδης στο να πιάσεις παιδί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες...υπαρχουν πολλες γυναικες π δν εχουν πιασει ις προκαθορησμενες μερες γ αυτο σας λεω...μην το κανετε μονο 3 φορες το μηνα μονο κ μονο γ να πιασετε παιδια....ικανοποιηστε κ τοους εαυτους σας κ τους αντρες σας κ καν τε το οποια δηποτε ημερομηνια ..κ ποτε δ ξέρεις! !συγγνωμη π τ λεω χυμα κ αμ ενοχλει καποια κοπελα απ εδω αλλα το λεω γ εσας....και να μην εχετε ανγχος γτ το ανγχος μειωνεο την γονιμοτητα...εχω ζωντανο παραδειγμα μια γειτονισσα μ η οποια προσπαθει 10 χρονια με τον αντρα της..κ με εξωσοματικες κ με φυσικο τροπο..αν θελετε το πιστευετε.....καποια στιγμη πηραν αποφαση οτι δν μπορουν να κανουν παιδι κ αρχισαν να κανουν τα χαρτια τους για να υιοθετησουν ενα παιδακι....μετα απο λιγο τον ιιο μηνα βασικα εμαθε οτι ειναι εγκυος η κοπελα....κ το παραδεχτηκε η ιδια....με το σταματησα να ανγχωνομαι ειπε και αρχισα να βρισκομαι με τν αντρά μ μονο γ εμας χωρις να σκεφτομαι το μωρο...τσουπ ηρθε....κ η γυναικα κοριτσια ειναι 40 χρονων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν το κανουμε σιγουρα γ να σας ανεβαζουμε ψυχολογικα...αλλα για να μην απογοητευεστε και μα εχετε πεισμα..να προσπαθειτε ξανα κ ξανα κ σιγουρα θα ερθει....!!!!ακομα κ ας μην ξερουμε η μια την αλη εαστε γυναικες κ σιγουρα μπορουμε μα καταλαβουμε τετοιου ειδους θεματα κ τι *πονο*μπορει να κουβαλαει η καθε μια απο εμας σε σχεση με αυτο το θεμα..γ αυτο λοιπον μην τα βαζεται κατω!!!αρματωθειτε !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Γωγώ έχεις απόλυτο δίκιο. Σίγουρα όταν κάνει κάποιος προσπάθειες για παιδάκι, δεν πρέπει μόνο τις γόνιμες ημέρες, το πρέπει δημιούργει μοναχα στρες και αγχος. Σαφώς και οι προσπάθειες πρέπει να είναι λίγο πιο οργανωμένες αλλά όχι με πρέπει. Και σε άσχετη μέρα έμεινα έγκυος και είμαι και 36, άσχετα βέβαια που το σποράκι μας δεν μας έκανε τη χάρη να μείνει.

Και ποτέ μα ποτέ δεν το βάζουμε κάτω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση;;

@touloumpakiεσύ λογικά θα μπορείς να μου απαντήσεις.. 

To clear blue όταν το τεστ είναι θετικό δεν εμφανίζει σταυρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου!!!!!!!σημερα αργησα να μπω γιατι ρίχνω κατι υπνους αρκουδισιους!!!!!!!!ξεχασα να σας πω πως στην πρωτη εγκυμοσύνη μου εμεινα εγκυος 1 μερα πριν μου ερθει περιοδος και τωρα πολυ πιο μετα απο τις γονιμες γιατι στις γονιμες δουλευα σαν σκυλι και κοιμομουνα κατευθειαν!!!!ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος βεβαια αν υπαρχει αγχος και στις γονιμες μερες να κανεις και 1 κουβα σπερμα να σε ριξουν εμεις απο το αγχος μας τα εξουδετερωνουμε ολα!!!εγω ετοιμαζα ενα ταξιδι για την πρωτοχρονια στο εξωτερικο να παω με τον αντρα μου και μετα το Φεβρουάριο θα πηγαινα για ελεγχο στον γιατρο..ενα θα σας πω δεν προλαβα να κανω ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ...εχει χαρη που ειμαι ξαπλα αλλιως θα ειχα ερθει ως τωρα!!!οταν σηκωθω ομως θα κανονίσουμε συναντηση!!!!??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
    • Τωρα σχετικα με τους γιατρους ψαχτηκα πολυ διαβασα για το Ελενα κ πηγα μονη οταν ημουν ακομη στον προηγουμενο γιατρο..ο νεος γιατρος ηθελε να παω σε αιματολογο με βαση το ιστορικό πριν τον ενημερώσω οτι το εχω ηδη κανει.. για θρομβοφιλια ειχα κανει τις βασικές εξετασεις πριν καταληξουμε στην εξωσωματικη γτ ειχαν αποβολες τοσο η μαμα μου οσο κ η γιαγια μου μετα το πρωτο παιδι..αν κ δεν οφειλονταν μαλλον σε κατι τετοιο..η μαμα μ μετα τη γεννα τ αδερφου μ ειχε υπερθυροειδισμο κ ο γιατρος δε της εδινε αγωγη στην εγκυμοσύνη οποτε μαλλον γι αυτο εχασε 2 παιδια πριν απο εμενα (μας εκανε στα 22 και 24)..κ η γιαγια μ αφου επεμεινα κ την ρωτουσα μ ειπε πως ισως δεν προσεξε αρκετα στις επομενες κ τα εχασε γτ ηταν μικρη (18 εκανε τη μαμα μ) κ δουλευε κομμώτρια οποτε ειχε πολυ ορθοστασια κουραση κ δουλευε κ πολλες ωρες.. Νομιζω πως ο προεμφυτευτικος ειναι μονοδρομος κ μετα περεταιρω εξετασεις σε μενα..
    • Τι μ' ευχαριστείς βρε;;; Σιγά. Η καθεμία άλλωστε εδώ λέει τη δική της εμπειρία. Γενικά όμως τα αντισυλληπτικά κατά κύριο λόγο είναι ορμόνες που ρυθμίζουν τον κύκλο και όχι που τον χαλάνε.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...