Μετάβαση σε περιεχόμενο
santaloxilo

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)

Recommended Posts

Nara θερμα συγχαρητηριααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν θελω φοβιες και αγχη..χαλαρα και την τεταρτη θα ναι διπλασια και βαλε η χοριακή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εσπασες την γκαντεμια μας τελειααααααααααααααααααααααααααα και στα δικα μας οι ξεφουσκωτες

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nara συγχαρητήρια! άντε να έχουμε νέες εγκυούλες στο forum!

Υπομονή για την επαναληπτική! ειναι 3ψήφια όμως που δείχνει ότι έχει ήδη ανέβει!

Μακάρι γλυκού λες μου!!!!και σπάει η γκαντεμια με μένα σίγουρα γιατί είμαι η πιο καινούργια!!!!ευχομαι τα καλύτερα σε όλες μας

Συγχαρητηρια Nara μου γλυκιά!!!!είσαι έγκυοόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςς!!!!!

Πολύ χάρηκα!μπράβο κοριτσι μου!!!!!

Γιουπιιιιι Ναραα τελειαα Μπραβοο!!!Μια χαρα η χοριακη σου σουπερ!!!Ολα κΑλα θα πανε μη κανεις αρνητικες σκεψεις!!!

Πας για διδυμακια το ξερεις??????

Αντεε να ανεβουμε λιγοο!!!.

Ερχεται η σειρα μας τσουπρεςςς!!!

Κοριτσια μου τι κανετε?χαθηκα κ εγω αλλα δεν φταιω η μικρη μου εχει παρει τα μυαλα χιχιχι τι κανετε?Με το που μπηκα επεσα πανω σε νεα εγκυουλα κ πολυ χαρηκα,Ναρα πολλα συγχαρητηριαααααα καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!πολυ καλη η χοριακη σου κ εγω πιστευω για πανω απο ενα μωρακι οτι θα εχεις,εμενα ηταν 86 η πρωτη μου αν θυμαμαι καλα οποτε φαντασου...

Αντε τωρα που εγινε η αρχη θελω να γινει χαμος απο εγκυουλες κ μυριζομαι να ερχεται πολυ συντομα κ αλλη,capy ετοιμασου ;)

Δαφνη κ κοριτσακι μου εφτασαν 2.000 κιλα τα μωρουλια σας?τι καλα μωρεεε μου θυμισατε τα δικα μου,πως περναει ο καιρος!με το καλο να ερθουν τα παιδακια σας!!!Δαφνη θετικη σκεψη κ πιστη ολα θα πανε τελειαααα

Μορουλι μου τι κανει ο παιδαρος σου?να του δωσεις πολλα ζουμπηχτα φιλια!!!

Mardio ξεκινησαν τα παρατραγουδα οι τσουπρες σου?χιχιχι υπομονη μανα καθε ηλικια εχει κ τα δυσκολα της,να μου τις φιλησεις!!!

Καλη επιτυχια κ στις υπολοιπες που ξεκινουν!!!Πιστεψτε το και θα γινει....

Εμεις ειμαστε πολυ καλα η μικρη μου εχει γινει ενα γλυκυτατο πλασματακι που καθε μερα μας τρελαινει ολο κ πιο πολυ...ειμαι τρισευτιχισμενη που την εχω κ νιωθω πολυ ευλογημενη.

πολλα φιλια σε ολες σας απο την μικρη μου κ μενα!!!!Οποτε μπορω θα μπαινω να βλεπω νεακια σας :x :x :x :x :x

Ευχαριστώ rose μου!!!αφου είναι τοσο καλό αυτοί οι γιατροί γιατί είναι τοσο ξενερωτοι και μας έχουν στον πάγο;;;;

Nαρα μου εχεις και αλλα παιδακια? Και εγω σχετικα νεα ειμαι και δεν θυμαμαι! Ποσα εμβρυακια εβαλες?

Όχι faith μου

Πασχίζω για το ενα χιχιχιχχιι

Πάλι 3 έβαλα με 2 πολυ καλά και ένα μέτριο

Ειναι η πρωτη σου εγκυνοσυνη? Κοιτα απο τη χοριακη σου για διδυμακια μου κανουν!!! Ολα θα πανε τελεια να εισαι σιγουρη.

Ας πανε ολα καλά και ολα καλοδεχούμενα!!!ναι πρώτη φορά η προηγούμενη είχε φτάσει μέχρι 80 και έπεσε

Εσύ είχες κάτι πιο πριν?

Nara συγχαρητήρια!! Να σπάσουμε ένα ρόδι καλέ!!!Είχε ξενερώσει το postaki με bad news...και ως γνωστόν όταν ανακοινώνει μια ευχάριστα ξεφουρνίζονται μετά κοντά κοντά όλα...κολλητική η γκαστρίτιδα ένα πράμα!!!

Εγω 14 μέρες από την εμβρυομεταφορά είχα 167 μονάδες κα ήταν δίδυμα.και τα 2 που εβαλα έπιασαν και γίναν γοργόνες μεγάλες και τρανές σήμερα....

Εύχομαι το ίδιο!

Rose άσε τα λόγια και βουρ στα έργα....ξεκίνα για το επόμενο να ναι κοντά κοντά με τη μπουμπού και σεις μικροί να χετε κουράγια για τα νταντέματα!

Eγω ναρα μου τιποτα! Η 3η προσπαθεια τι να σου πω χαλια.. πριν μια βδομαδα ακριβως καναμε ωολυψια 14 ωαρια... τη παρασκευη με πηραν και μιυ ειπαν παμε για 5η μερα γιατι εχουμε πολλα και καλα εμβρυακια.. λοιπον παω τη Κυριακη το πρωι και μου ειπαν δεν προχωρησαν απο 8 διαιρεσεις εμειναν στασιμα απο το τριτη μερα και μετα. Χαλι αστα να πανε. Η εμβρυολογος μας ειπε να κανουμε αναλυσεις χρωμοσωματων γιατι οσως αυτο να φταιει που δεν πετυχε η πρωτη εξωσωμαφικη. Δηλαδη προχωρανε ως ενα σημειο και μετα τιποτα.. (τη 2η προσπαθεια δεν καναμε ωολυψια γιατι εφτασε η οιστραδιολη 12000 μοναδες και θα ηταν επικυνδινο). Εχω σκασει απο τη λυπη μου..

Πάντως ένα πράγμα εχω καταλάβει... Μέχρι να το γεννήσεις το μωρό δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει...αν ένα πράγμα με βοήθησε είναι η αιματολογος μπορεί αυτή τη φορά να προχώρησε λόγω Σαλοσπίρ και b12 που έπαιρνα τι να σου πω.. Αλλά είναι και πολυ τύχη..θα έρθει για όλες μας σίγουρα η στιγμή που περιμένουμε τοσο

Νάρα μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κορίτσι μου!!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Μην κοιτάς νούμερο χοριακής, απλά να πολλαπλασιάζεται καλά! Εμένα ήταν 10 μέρα από εμβρυομεταφορά 480 και ήταν ένα μωράκι!

Φέιθ μου λυπάμαι κορίτσι μου, κρίμα που πήγαν τόσο χάλια... Να το ψάξετε κορίτσι μου και γενικά μην επαναπαύεσθε σε ότι σας λένε... Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σας!!!

Κοριτσάκι μου και Δάφνη κοντεύετε!!! 2 κιλά τα μπεμπίνια σας!!! Ουαου! Με το καλό και στις δυό σας!!!

Ντιαζάκι μου χαίρομαι που σε ακούω καλύτερα! Η αλήθεια είναι ότι για να το αφήσεις πίσω σου θα περάσει καιρός αλλά εύχομαι το αγοράκι σας και ένα νέο μωράκι που θα έρθει να σας βοηθήσουν να προχωρήσετε μπροστά, όχι να την ξεχάσετε, αλλά να μην πονάτε τόσο πολύ όταν την σκέφτεστε! <3

Μάρδιό μου έτσι είναι στα δίδυμα, το ένα συνήθως κάνει για δύο παιδιά μαζί και το άλλο είναι ησυχούλι και ντροπαλούλι!!! Αλλά ξεπερνιώνται αυτά τα προβληματάκια! Να τις χαίρεστε!

Ροζάκι έτσι η μπουμπού σας έχει πάρει τα μυαλά ε;;; Καλά σας κάνει! Χιχιχι! Άντε βουρ για δεύτερο!

Μωρούλι ο μπέμπαρος τί κάνει;

Κάπυ μου μια χαρά τα νεάκια σας! Καλή αρχή και καλή επιτυχία εύχομαι!

Σανταλόξυλό μου και Φραουλίτσα σε τί φάση είστε;

Κατερίνα καλή επιτυχία και σε σας!!!

Αχ σίγουρα ξεχνάω πολλές αλλά είμαστε τόσο πολλές που... Συγγνώμη!!!

Νομίζω ότι κι εμένα με βοήθησαν οι αντιπηκτικές πάντως σε συνδυασμό με τα γκλουκοφάζ και την κορτιζόνη! Στις 3 πρώτες που πήγαινα μόνο με προγεστερόνη & φιλισίν είχα άσχημα αποτελέσματα! Στην 4η με όλα αυτά πήγαμε τέλεια! Όταν με το καλό βάλουμε τα παγωτίνια μας πάλι όλα αυτά θα ξαναπάρω!!! Τώρα που την βρήκαμε την συνταγή, χαχαχα! ;)

Να ξέχασα το κουαντάκι μας! Τί κάνεις φουσκοκοιλίτσα; Ετοιμάζεσαι σιγά σιγά; Θυμάμαι την τέλεια ιστορία τοκετού σου, εύχομαι να την ξαναζήσεις όπως την ονειρεύεσαι!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και

ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΝΙΜΟ ΜΗΝΑ!!!

Faith υπομονή!! Όταν το όνειρο πραγματοποιηθεί όλα αυτά θα μοιάζουν μακρινό παρελθόν που το έζησε κάποια άλλη..έτσι να σκέφτεσαι...

Καλό μήνα σε όλα τα κοριτσάκια!

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• 1600ε σε δημόσιο νοσοκομείο; να σε καλά με έκανες και γέλασα...  Επίσης να σε ενημερώσω πως τιε περισσότερες φορές που κάνουν μεταφορά από ιδιωτικό νοσοκομείο σε δημόσιο δεν το κάνουν επειδή δεν μπορούν στο ιδιωτικό να ανταπεξελθουν αλλά επειδή είναι μεγάλο το κόστος... Μην δίνετε την εντύπωση στον κόσμο ότι αν πάθεις κάτι στο ιδιωτικό πεθαίνεις, ενώ στο δημόσιο όλα οκ.  Στην κλινική που γέννησα εγώ είχε τα πάντα... Είναι πολύ σπάνιες οι πιθανότητες να σου πουν ότι κάποιες περιπτώσεις δεν τις αναλαμβάνουν.. Και αυτες βέβαια και στο δημόσιο δεν έχουν επιλογή να το κάνουν αλλά πίστεψε με επειδή ξέρω οι γιατροί μαλώνουν ποιος δεν θα αναλάβει...  Επίσης λόγω κοβιτ καλό είναι να αποφύγεις τον πολύ κόσμο και όπου και να γεννήσεις να είσαι στο δωμάτιο μόνη σου.. Στα ιδιωτικά εμένα ενώ πλήρωσα 3κλινο τα δύο πρώτα βράδυ ήμουν μόνη μου και το τρίτο με μια ακόμα κοπέλα.. Το πρώτο ήμουν έτσι και αλλιώς σε μονόκλινο γιατί δεν είχε βγει το τεστ ααφου Σπασαν τα νερά μου και γέννησα καισαρική με ολική νάρκωση σε μια ώρα μέσα.. 
    • @Smurf88, άσε με γιατί κι εγώ τα ίδια περασα και ακομα εκνευρισμένη ειμαι!!Γυρναμε απο το προηγούμενο υπερηχο και με ρωτάει μαθαμε φυλο..Λεω ναι,μαλλον κοριτσάκι αλλα οχι 100% γιατι δεν ειχε ανοιχτα ρα ποδαρακια της..Και μου λεει ε δεν πειραζει!!Την υγεια του να έχει.. Τα πήρα κρανιο αλλα δεν μιλησα!!Βεβαια μολις γυρισαμε σπιτι,τα ακουσε ο αντρας μου γιατί καπου έπρεπε κι εγω να τα πω!😂 Δεν φτάνει που έχουμε γερα παιδακια,θα πρεπει να μας νοιάζει αν ειναι αγορι η κορίτσι!!
    • Να μην ανησυχείς και να μην αγχώνεσαι για τίποτα θα έρθει και αυτό...εγώ το ένιωσα την 18η εβδομάδα και ανησυχούσα και εγώ πιο πριν καθώς νόμιζα πως κάτι πάει στραβά.Τελικα όλα μια χαρά!Τώρα είμαι στην 23 εβδομάδα,τελείωσα με τη β επιπέδου και όλα πάνε καλά. Μου έχει τύχει να ακούσω από κοπέλα ότι ένιωσα το μωράκι της στην 12η εβδομάδα.Τι να σου πω; Πάντως παίζει ρόλο ο σωματότυπος και εάν ο πλακούντας είναι οπίσθιος ή πρόσθιος.Επισης δεν ξέρω εάν όντως ισχύει πάντως εγω νιωθω τις κινήσεις πιο έντονα κατά τη διάρκεια της νύχτας πριν κοιμηθώ.Να μην ανησυχείς και σου εύχομαι ένα γερό μωράκι!Να είσαι καλά!😊👶🤰
    • Ναι εγώ θα γεννήσω τώρα. Τα υπόλοιπα κορίτσια που περιμέναμε γέννησαν😊 Όπως το λες είτε προγραμματισμένα είτε απροοπτα να είναι καλά τα μωράκια όλων μας!!!
    • Όντως πλήρης έλεγχος! Και εγώ θα ρωτήσω εδώ τι είδους εξέταση κάνουν. Ευτυχώς βρήκαμε και Έλληνα παιδίατρο. Είναι πολύ δύσκολο να σε δεχτεί ο γιατρός εδώ.. Πολύ περίεργο σύστημα.. Αλλά ευτυχώς μας δέχτηκε! Σήμερα είμαι 34+4 και την Τετάρτη που θα πάω στο νοσοκομείο θα ρωτήσω πως ακριβώς θα γίνει.. Είναι καιρός να μου πούνε πιστεύω.  Μια εύκολη νύχτα με τα μικρούλια σας εύχομαι!!!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...