Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπέροχη Εγκυμοσύνη Αλλά......


Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα μανούλες και υποψήφιες μανούλες!!!

Είμαι και γω μια εν δυνάμει νέα μανούλα μιας και διανύω τον τέταρτο μήνα της εγκυμοσύνης μου στο πρώτο μου παιδάκι!!! Πρόκειται πραγματικά για μια εξαιρετική μέχρι στιγμής εγκυμοσύνη δίχως προβλήματα. Ήθελα όμως να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις μου για να δω αν αυτά που με προβληματίζουν είναι λογικά ή τα έχω μεγενθύνει τόσο στο μυαλό μου λόγω της υπερευαισθησία μου απο τις ορμόνες που κάνουν πάρτυ!

Μόλις μάθαμε για την εγκυμοσύνη μου μετακομίσαμε με τον σύζυγό μου κοντά στο πατρικό μου ώστε να έχω την βοήθεια της μητέρας μου στις δουλειές και γενικά να μην μένω ποτέ εντελώς μόνη στο σπίτι όταν ο ίδιος λείπει. Προς έκπληξή μου όμως κανείς δεν ασχολείται με αυτό το γεγονός, ούτε καν τυπικά δεν με ρωτάνε πως είμαι, αν θέλω κάτι, ούτε τι μας είπε ο γιατρός μετά απο κάθε επίσκεψη!

Λόγω της πολύ καλής πορείας μέχρι τώρα κάνω τα πάντα, πηγαίνω στη δουλειά, πάω σούπερ μάρκετ, καθαρίζω, βγαίνω... και θα μου πείτε απόλυτα λογικό μιας και δεν είμαι άρρωστη αλλά έγκυος! Είμαι υπερβολίκη όμως που θα ήθελα έστω στα λόγια τους ένα παραπάνω ενδιαφέρον? Αντ' αυτού με αντιμετωπίζουν σα να μην τρέχει τίποτα.... Ακόμα και στη δουλειά (δουλεύω στην οικογενειακή επιχείρηση) κάνω τα πάντα και οδηγάω 2-3 ώρες καθημερινά χωρίς να ρωτάνε αν έιμαι καλά!

Μήπως τα μεγαλοποιώ πολύ???? Έχει νιώσει καμιά σας κάτι παρόμοιο???

Ευτύχώς έχω έναν υπέροχο άντρα που με εμψυχώνει κάθε στιγμη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!

Περίπου στις ίδιες εβδομάδες είμαστε!

Αφού είσαι μια χαρά και κάνεις τα πάντα, προφανώς και οι άλλοι γύρω σου δεν αισθάνονται την ανάγκη να σε ενοχλούν με ερωτήσεις και περιποιήσεις. Εγώ που μέχρι πριν δυο βδομάδες ήμουν χάλια, κι ακόμα δεν μπορώ να κάνω βαριές δουλειές, κουράζομαι με το παραμικρό, κ.λπ. και εκνευρίζομαι όταν στη δουλειά μου κάποιοι, από καλή καρδιά και ενδιαφέρον, βέβαια, προσπαθούν να με περιποιηθούν ή κάνουν λες ανήκω σε ξεχωριστή κατηγορία ανθρώπου. Μάλλον θα υποθέτουν ότι, αν δεν είσαι καλά, θα τους το πεις!

Μήπως είναι οι ορμόνες που κάνουν πάρτι, όπως λες κι εσύ και τα βλέπεις έτσι τα πράγματα; :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι και σένα απο δω και πέρα να είναι όλα υπέροχα και να ευχαριστηθείς αυτή την περίοδο!!

Μακαρι να είναι τα ορμονικά μου και σύντομα να μου περάσουν γιατί ειμαι μονίμως με ενα χαρτομάντηλο στο χέρι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...