Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΚΑ- Τι δικαιουμαστε ......??


Αννιώ

Recommended Posts

Σημερα πηρα χαρτι με ΠΗΤ απο την γιατρο μου αλλα θα χρειαστω -απο οτι με ενημερωσε η συναδελφος Babyboom (να ειναι καλα)-απο δημοσιο γιατρο του ΙΚΑ χαρτι για να ετοιμασω τα δικαιολογητικα για το επιδομα.

Ερωτηση- Αν σταματησω την δουλεια πριν την 32η εβδομαδα δεν δικαιουμαι επιδομα τοκετου απο το ΙΚΑ?

Η εργοδοτρια μου θελει να με αφησει να φυγω νωριτερα (γυρω στην 29η).

Γνωριζετε αν εχει διαφορα στα χρηματα?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Εχω μπερδευτει...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΝΙΩ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΟΥ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΜΩΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΗΣ ΕΡΓΟΔΟΤΡΙΑΣ ΣΟΥ, ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an to xarti tou ika sou leei tin imera pou perneis adeia pas sto ika st grafeia k se plironoun tin misi tin dosi..

to ika pou kserei pote tha stamatiseis?

afou sto adeioxarto tou giatrou sou tha leei otri stamatas stin32 bdomada..katalabes i se mperdepsa???:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lipon an katalaba kala :ekanes auto pou ekana kai egw thes na stamatiseis mia eudomada h duo prin thn kanonikh adeia.

lipon h kanonikh adeia toketou einai 56 meres prin thn mera pou sou dinei o gunaikologos sou.an thes na stamatiseis grigorotera prepei na sou grapsei h anarotikh h na tis pareis anef apodoxwn .to ika den mporei na sou dikeologisei parapanw apo 56 meres prin thn pth.

thn hmera pou sou grafei o giatros sou oti tha genniseis upologise 56 hmeres prin kai ekeinh akribos thn hmera tha pas ston giatro tou ika na sou grapsei.gia na katalabeis :egw exw pht 2/2/09 piga ston giatro tou ika 8/12/08 akribos stis 56 meres prin(eixa paei grigorotera kai me ekrakse)thn idia mera piga sthn douleia mou me to egrafo tou giatrou kai dilosan kai ekinoi oti stamatisa apo auth thn mera.thn alh mera piga sto ika kai pira to epidoma.

an thes na stamatiseis grigorotera mono me anarotikh mexri aythn thn mera h na mhn tis plirotheis katholou.

eyxome na eimai katanoith.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...