Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

[smilie=love9.gif] ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ.ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ,ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΚΟΜΑ... ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ,ΚΑΝΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ 4 ΜΕΡΕΣ... :D Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ 9 ΤΟΥ ΜΗΝΑ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ...ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΠΗΧΤΑ ΥΓΡΑ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΡΟΖ.ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΟΥΣ.ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΝΑΓΑ ΧΑΜΗΛΑ Κ Η ΜΕΣΗ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΗΡΕΜΙΑ.....ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 9?ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΩ...ΤΙΠΟΤΑ?ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ.....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Είναι νωρίς ακόμα για συμπτώματα εγκυμοσύνης. Συνήθως τα πρώτα συμπτώματα, που είναι ίδια με της περιόδου, υποχωρούν και περνά κάποιο διάστημα μέχρι να αρχίσουν τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, που συνήθως είναι ζαλάδες, αναγούλες, κ.λπ. Δε σημαίνει, όμως, ότι είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα. Μπορεί και να μην έχεις κανένα απολύτως σύμπτωμα, και η εγκυμοσύνη σου να πηγαίνει μια χαρά.

Αφού είχες ροζ κοίτα να ξεκουράζεσαι, να μη σηκώνεις βάρη, και εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΡΩΙΝΗ ΔΟΣΗ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΜΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ,ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.Κ ΑΥΤΕΣ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ...ΝΑ ΣΚΥΨΩ Κ ΤΕΤΟΙΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ Κ ΜΑΚΑΡΙ....ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΡΩΙΝΗ ΔΟΣΗ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΜΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ,ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ.Κ ΑΥΤΕΣ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ...ΝΑ ΣΚΥΨΩ Κ ΤΕΤΟΙΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΑ Κ ΜΑΚΑΡΙ....ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!

Γεια σου και απο μενα και συγχαρητηρια.Ειμαι στην 17η εβδομαδα τωρα και στην αρχη ημουν πανικοβλητη και μπερδεμενη σαν κι εσενα.

Λοιπον,απο τη δικη μου εμπειρια εχω να σου πω τα εξης.

Καφε και ισως λιγο ροζ ειναι φυσιολογικα για πρωτες πρωτες εβδομαδες,αλλα να αποφυγεις ορθοστασια,κουραση και βαρη.Οχι υπερβολες,δεν εισαι αρρωστη και μη νιωθεις περιορισμενη.

Θα δει βεβαια και ο γιατρος σου,αλλα τσεκαρε σε αιματολογικη εξεταση β χοριακη και προγεστερονη.Εγω ειχα χαμηλη προγεστερονη και πηρα χαπακια utrogestan που με βοηθησαν πολυ,ετσι νομιζω τουλαχιστον,σταματησαν τα καφε ροζ και μειωθηκαν τα πονακια.

Αργα η γρηγορα πονακια και υγρα ισως αλλαξουν,δεν ειναι λιγος ανησυχιας.

Μην ανησυχεις,ναχεις το γιατρο σου να σου λυνει καθε απορια και να σου πανε ολα καλα!Αν νιωθεις ανασφαλεια παρε τον τηλεφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...