Μετάβαση σε περιεχόμενο

SUMPTWMATA k anamoni


Recommended Posts

kalispera koritsia. adiathetisa 22 me 26 oktwvri,me kiklo 26 imerwn.vasei imerologiou imoun gonimi 30 me 5 tou mina.ekana eleuthero sex me to allo mou miso 30 k 31.twra pou perimenw 16 tou mina periodo,exw 2 meres iremous ponous stin koilia alla tipota allo.diladi olo k kati....alla den dinw vasi gia na min ta megalopoiw k dimiourgw fantasiwseis xwris logo.peite mou ta prwta sas sumptwmata.apo pote ksekinisan....na dw k gw an prepei na to skeftomai i oxi....... eimai kainouria, den kserw...ti-po-ta....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλώς όρισες στο φόρουμ μας!

Εγώ έκανα τεστ το Σάββατο και βγήκε θετικό. Τώρα είμαι στις εφτά μέρες καθυστέρησης.

Από συμπτώματα έχω πόνους περιόδου, οι οποίοι σιγά σιγά υποχωρούν, πόνους στη μέση, λίγες ζαλάδες, κάτι ψευτοαναγούλες, τέτοια πράγματα.

Είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα, συνήθως τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι τα ίδια με αυτά της περιόδου. Εγώ το κατάλαβα επειδή δεν είχα καθόλου υγρά, ενώ πριν την περίοδο κανονικά έχω αρκετά, και γι' αυτό έκανα το τεστ. Τα κανονικά συμπτώματα της εγκυμοσύνης, αναγούλες, εμετοί και τέτοια, συνήθως αρχίζουν την έκτη εβδομάδα (με πρώτη εβδομάδα αυτήν της περιόδου). Φυσικά, μπορεί μια γυναίκα να μην έχει και καθόλου συμπτώματα, αυτό δε σημαίνει τίποτα.

Μην μπαίνεις στο τρυπάκι να μετράς μέρες και να κοιτάς συμπτώματα. Βγάλ'το απ' το μυαλό σου, κι αν είναι να έρθει η περίοδος, θα έρθει, αλλιώς, μετά από εννιά μήνες, χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο την άλλη δεν είχα καθόλου συμπτώματα που να υποδεικνύουν εγκυμοσύνη. Αρα περίμενε και σου εύχομαι τα καλυτερα!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na ste kala k oi 2! fainetai aplo alla telika den einai... na dwsei o theoulis to sporaki... na sas zisoun ta mikroulia sas. to mono pou kanw egw perimenontas,einai na metraw thermokrasia. exw 36.9 enw sunithws eimai 36.4,perimenoume loipon.kalimera manoules!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiaaaaaa!!!! :D ti kanete manoules? mia erwtisi.... an k oi meres plisiazoun. an adiathetisw se 3 meres tha kserw... na rwtisw kati? metraw thermokrasia opws sas eipa. k exw panta tin idia. 36,9. auto thewreitai anevasmeno h' fusiologiko? oi egkuoules exoun 37 k panw? euxaristw ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H δική μου συμβουλή είναι να μην το ξεψαχνίζεις τόσο πολύ. Μην τριγυρίζεις με το θερμόμετρο στο χέρι! Κι εγώ αισθανόμουν τη θερμοκρασία μου ανεβασμένη, αλλά δεν καθόμουν να τη μετράω κάθε τρεις και λίγο. Πάντως, απ' όσο θυμάμαι, και όποτε περιμένω περίοδο έχω λίγο ανεβασμένη θερμοκρασία.

Είναι ψυχοφθόρο, το ξέρω, αλλά τρεις μέρες έμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΩ 37 ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,Ε? ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ... ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΑΠΛΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΧΑΙΔΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ Κ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ... ΘΕΛΟΝΤΑΣ Κ ΜΗ,ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ.ΟΝΤΩΣ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

simera itan i mera n adiathetisw k tipota.fusika tha perimenw akoma.mporei na kathsterise...ena me provlimatizei...aima...oxi apo fisiologiko simeio....apo ''pisw''.sugnwmi k olas.....molis piga toualeta k exw poli aima ekei.ksereis kati?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας εγώ παντός ειχα συμπτώματα περιόδου χωρίς περίοδο, πρήξιμο στο στήθος, πόνους στη μέση και πόνους περιόδου αλλα καθόλου αίμα ειχα κανει χοριακη αλλα ηταν μικρή και είπα απλά οτι επειδή θέλαμε μια τον άντρα μου παιδι οτι ειναι στο μυαλό μου και για αυτο εχω την καθιστεριση αλλα μετα απο 2 βδομάδες άρχισαν και οι εμετοι και μου λέει η πεθερά μου εισαι έγκυος πάμε να κανεις τεστ, παρεμπιπτόντως 2 μερες πιο πριν ειχα παει σε γυναικολόγο και μου ειχε πει οτι μάλλον εχω ορμονική διαταραχή δεν πίστευα οτι θα ήμουν έγκυος αλλα είπα ας της κανω το χατίρι να κανω το τεστ δεν περίμενα να βγει θετικό και όμως βγήκε θετικό. Ελπιζω Μαρία να εχεις ευχάριστα αποτελέσματα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...