Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέσα μεταφοράς κι εγκυμοσύνη


thouli

Recommended Posts

και γω χτες μπηκα στον 8 και ακομα οδηγω γιατι μενω κιλκις αλλα το πατρικο μου ειναι θεσσαλονικη και ανεβοκατεβαινω αρκετα συχνα. Μεχρι ποτε ομως επιτρεπεται η οδηγηση ξερει καμια να μας πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ηθελα να το ρωτησω αυτο...Οδηγαω πολλα χρονια ομως τωρα σιγα σιγα δεν βασιζομαι.

Ποτε να σταματησουμε κοριτσια? Ο αντρας μου λεει στον 8ο ειναι η καλυτερη φαση και η γιατρος μου λεει οπως αισθανεσαι.

Αλλα φοβαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη σταμάτησα στον 8ο γιατί δεν ένιωθα σίγουρη.Οδηγούσα μόνο όταν ήταν υποχρεωτικό και πάντα σε μικρές αποστάσεις.Τώρα και λόγο του παιδιού δεν θέλω να σταματήσω...Θα το συνεχίσω όσο μπορώ γιατί μπορεί μεχρι τον 7ο-8ο να έχω κάνει καμια τεράστια κοιλιά και να μην χωράω στο αμάξι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερές...! Εμένα μόλις μάθαμε οτι είμαι σε ενδιαφέρουσα, ο άντρας μου μου πήρε τα κλειδιά του αυτοκινήτου ΜΟΥ! Παρότι ο γιατρό είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θέλω να αφήσω το αυτοκινητάκι μου.... Είμαι στον 6ο μήνα και θα δουλεύω μέχρι να μπώ στο μήνα μου σίγουρα και η δουλειά μου είναι μακριά από το σπίτι μας...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω μπηκα στον 9ο κ ακομα οδηγάω....Δεν θα μπορούσα χωρίς το αμάξι...οχι οτι παω στην δουλειά αλλα καθε μερα πρεπει να κανω την βολτα μου, κ πανω απ ολα τις δουλειες μου......αν δεν ειχα κ το αμαξι δεν θα ειχα ξεμπερδεψει με πολλά πραγματα (ΙΚΑ κ.τ.λ.)

Βέβαια ειμαι λίγο πιο προσεκτική αλλα δεν γίνεται..ο αντρας μου αυτόν τον μηνα τουλάχιστον δεν θέλει αλλά δεν γίνεται...μια ωρα την ημερα κανω βόλτα ετσι για να ξελαμπικάρω....Θα το σταματήσω όμως......που θα παει...μετα θα αργησω παλι να το παρω κ στεναχωριέμαι....:( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως κοριτσια μπηκα στην κλινικη ξημερωματα Σαββατου κ την Παρασκευη το απογευμα ημουν εξω για δουλειες με το αυτοκίνητο.

Αφηστε που καθ'ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης πηγαινοερχομουν Λαρισα-Αλμυρο Βολου καθε μερα (75 χλμ) γιατι εκει δουλευα.Δεν ειχα κ αλλη επιλογη...

Παντα ομως στο αυτοκινητο με ζωνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...

Μολις μπηκα στην 9η εβδομαδα και πρεπει να ταξιδεψω 700χλμ τα οποια αναγκαστικα θα τα κανω οδηγώντας εγω.:dry: Προσωπικα δεν το φοβαμαι αλλα με εχουν βαλει σε σκεψεις καποιοι οτι ειναι επικινδυνα γιατι ειναι νωρις και υπαρχει πιθανοτητα αποβολης.:S Ο γιατρος μου δεν μου το απαγορεψε απλα μου συστησε να προσεχω. Θα ηταν καλυτερα να μην το κανω λετε? Αλλα δυστυχως δεν εχω και αλλη επιλογη!Σκεφτομαι να το κανω προσεκτικα και με πολλες στασεις ενδιαμεσα.Τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφοσον ο γιατρος σου σε αφηνει να βαλεις τη ζωνιτσα και σιγα σιγα να πας.Εγω οδηγουσα μεχρι που γεννησα αλλα πολυ προσεκτικα και κοντινες αποστασεις γιατι ο πλακουντας μου ηταν πολυ χαμηλα και φοβοταν ογιατρος μου.Μετα οταν ανεβηκε ειχα μεγαλη κοιλια και δυσκολευομουν πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ οδηγώ κανονικότατα, αν και ώρες ώρες φοβάμαι λιγάκι...Το θέμα δεν είναι να οδηγούμε εμείς προσεκτικά μόνο..Τόσοι ασυνείδητοι και απρόσεκτοι οδηγοί υπάρχουν εκεί έξω στους δρόμους που πρέπει να έχουμε τα μάτια μας 14..Εγώ λέω όταν μπω στον 8ο να "τραβήξω χειρόφρενο" αν και τώρα δεν κάνω μεγάλες αποστάσεις...Δέκα λεπτά απέχει το σπίτι μου από τη δουλειά...όμως οι δρόμοι της Αθήνας είναι μαρτύριο με όλη αυτή την κίνηση και τους βιαστικούς οδηγούς...:angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Καλημέρα κορίτσια,

Είμαι καινούργια και μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα για τη Μummyland. Μήπως γνωρίζετε αν το ελλειπτικό επιτρέπεται? Είμαι στο 5ο μήνα -37 ετών και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη- αισθάνομαι ότι έχω σκουριάσει εκτός από λίγο περπάτημα και λίγες δουλειές στο σπίτι, δεν μπορώ να πω ότι κινούμαι ιδιαίτερα.Περιμένω τις απόψεις σας. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...