Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Απαπα κατι γλωσσουδες φιλιναδες που χω λιγο ελειψα κ σεντοναρους απλωσατε μη λεω για σεντονια κ θυμαμαι το σιδερο μου βουνα ατελειωτα εχω σνιφφφφ

Βλεπω το καγκουρακι βολταρε που το χε τοσο αναγκη παρτακυ κ η κινεζουλα σουπερ

Ο μικρουλης στρωνει κ στον υπνο ποιος σας πιανει

Κ μενα ο βασιλακος μωρουδενια μου ολη μερα ετρωγε λαστιχο το χε κανει το βυζι μου κ οταν δεν ετρωγε το μασουλαγε το τι ταινια ειχα δει κ ο β βεντουζα δε σου λεω τιποτα

Ωραιες εποχες χαχα

Αννα μαρια μου φαε βρε κ να παρεις κ 5-10 κιλα μες στο προγραμμα ειναι βρε

Ολο ωραιες συνταγες φτιαχνεις παντως σαλτσα λαχανικων πως;;;

Κ ο βασιλακος εχει προγιαγια τη μαμα της μαμακας μου η αλλη μας πεθανε ηταν αυτη που αν κανω κορη θα βγαλω το ονομα της η γιαγια του αντρα μου που της ειχα πολυ αγαπη

Κ εγω αννα μαρια αυτο σκεφτηκα τα παιδακια πως θα τρωνε αλλα φαγητα δε θα ζηλευουν..

Αλλα άπο οτι ειδα θα τρωει σπιτι οποτε οκ

Ανθουλι μου τι τραβας με τη διορθωση εγω ειχα θειες καθηγητριες κ παντα θυμαμαι πακα να διορθωσουν μια φορα ηταν τοσα που χε βαλει η καημενη κ το θειο μου να βοηθησει το χε ουτως η αλλως βεβαια κ αυτος οποτε μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο βασιλακος πηγε σχολειο μετα άπο τοσο καιρο αλλα χωρις κανενα προβλα ευτυχως

Με τη θεια περασαν σουπερ θαλασσα γυρησε κ κοιμηθηκε 4 ωρες για μεσημερι κ εφαγε 2 πιατα φαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου αυτο με το μαγειρεμα το χειροτερο μου εμενα πες μου τι να φτιαξω κ θα σου κανω δεκα φαγητα μου αρεσει απλα να μη σκεφτομαι τι φαι να κανω να χω παραγγελιες θελω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου αυτο με το μαγειρεμα το χειροτερο μου εμενα πες μου τι να φτιαξω κ θα σου κανω δεκα φαγητα μου αρεσει απλα να μη σκεφτομαι τι φαι να κανω να χω παραγγελιες θελω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλι μου βγηκατε μπραβω ξεσκασατε τελεια κ μενα εβαλε αδεια 22/3 μια βδομαδα αυριο θα βαλω κ εγω μπας κ κανουμε τιποτα.

Βλεπω κατω παρταλι παλι καλα που μου το θυμισε μια ψυχη..

Κ αναμενω συζηξ για φαι κ πειναωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε το παρτακυ του πανουλη εγινε τελικα?

Βασουλα κ μενα μου αρεσει τρελα που μιλας τη γλωσσα σου σε απολαμβανω

Εχω κ μια κολητη κυπρια κ αυτη ειναι απολαυστικη μιλα ελληνικα αλλα με πολυ προφορα κ πολλες κυπριακες λεξης

Γενικα η κυπριακη γλωσσα μου φαινεται πολυ ομορφη στο αυτι σιχαινομαι τρελα τα γαλλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Είχα όλη μέρα πονοκέφαλο, τι όλη μέρα, από χτες το βράδι έχω. Σε κάποια φάση στην τάξη νόμιζα θα σπάσει το κεφάλι μου... Τώρα σαν να πέρασε, αλλά νομίζω θα επανέλθει.

Καγουράκι μια χαρά το παρτάκι! Κι ο Αντρέας νομίζω κάπως έτσι ξυπνούσε ή και πιο αραιά. Γενικώς με το βραδινό ξύπνημα δεν ταλαιπωρηθήκαμε και πολύ. Αλλά και μέσα στη μέρα, δε δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα με το θηλασμό. Θήλαζε βέβαια στην αρχή πολλή ώρα, αλλά όχι κάθε λίγο. 

Μαρίνα δηλαδή, αφού είναι καρναβάλια ντύθηκες κι εσύ; :)

Κι ο Αντρέας έτσι κάνει, πετάει όλα τα παιχνίδια στο πάτωμα. Σήμερα συγύριζα και με βοηθούσε υποτίθεται. Έβαλε όλα του τα μολύβια στο κουτί τους, μάζεψε κάτι νάυλον σακούλες, έβαλε ένα παραμύθι μαζί με τα άλλα (δεν του είπα πού ήταν, του είπα απλά να το βάλει εκεί που έβαλα και τα άλλα, και το πήγε κατευθείαν!). Γενικώς όμως τα κάνει όλα μπάχαλο. Τώρα όλο το τραπεζάκι του καθιστικού είναι σπαρμένο με πλέιμομπιλ, αλλά οκ, αφού δεν είναι στο πάτωμα, μια χαρά. Φυσικά, και στο πάτωμα να ήταν, δε θα τα μάζευα τώρα! 

Εμένα ευτυχώς το σίδερο το κάνει η μάνα μου τώρα που είμαι έγκυος!

Η περίοδός μου μετά τη γέννα, ήταν πολύ πιο ήπια όσο θήλαζα, κι όταν αποθήλασα, ήταν όπως παλιά, δηλαδή πάρα πολύ αίμα και διάφορα άλλα συμπτώματα. 

Μάγδα είπαμε, δε μένω νηστική, αλλά άλλο το τρώω, κι άλλο το καταβροχθίζω! 

Στη σάλτσα λαχανικών βάζω ό,τι έχω. Σήμερα έβαλα καρότο, λίγο λάχανο, κρεμμύδι, σκόρδο και μαύρες ελιές. Από μπαχαρικά έβαλα μαύρο πιπέρι, λίγη κανέλα και γλυκιά πάπρικα. Και χυμό ντομάτας εννοείται. Έγινε τέλεια!

Αύριο λέω να κάνω κοτόπουλο με αρακά. 

Σας φιλώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναλαμπη χαρουμενα μηνογεννεθλια ...!

Στη δουλεια ακομα να μας ερθει χαρτι τι καλα!!!

Φιλουρες μωρα μου παω για μαμμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλέ, κι εγώ ξέχασα να ευχηθώ για τα μηνογενέθλια! 

Καγκουράκι, έχω ΠΗΤ 16/7. Λες να γεννήσω 17; :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα που γραψατε....

Καταρχην με εμψυχωσατε και σας ευχαριστω, απο τη μια λεω ειναι δυσκολα στην αρχη και μετα θα φτιαξουν τα πραγματα καθως θα μεγαλωνουν και θα υπαρχει κατανοηση απο ολα αλλα μετα παλι σκεφτομαι οτι σε 2 χρονια η αγγελικη θα ειναι πρώτη δημοτικου, που θα πρεπει να της αφιερωνω αρκετο χρονο για να μαθει να διαβαζει, ο Νικολας θα ειναι πιο μεγαλος και ο γιωργακης στην φαση που ειναι τωρα ο νικολας και παλι αναρατιωμαι θα βρισκω χρονο να αφιερωνω και στα τρια ή θα αισθανομαι παλι οπως τωρα...Κατερινα help τα φωτα σου

Μαρινα να ζησετε ευτυχισμενοι πολλα πολλα χρονια μαζι. Ολα τα παιχνιδια κατω...ελα καλε εδω σε μενα μονημη κατασταση μονο βραδυ μαζευονται την ημερα μπορει να μην εχει χωρο να πατησεις στο δωματιο.

Μαγδα περαστικα σας κατι σας τριγυρισε ολους αφου κολλησε και ο αντρας σου. Γελασα με το 37 του αντρα σου που κανει για 47, αντρες ολοι ιδιοι οταν αρρωσταινου.

Αλεξανδρα πριγκιπισσα ε και ολη μερα την στολη....κατι μου θυμιζει κατι μου θυμιζει, μια απο την ημερα που καταεβασα τις στολες θελει να φοραει την περσινη της, νεραιδοπεταλουδα, μεχρι και στην πισινα πηγαμε με αυτη. Στο παρτυ πως την επεισα και εβαλε την κινεζα ουτε που το καταλαβα.

Ανθη μου εχει πεσει πολυ διορθωση ε? καλα κανατε και εσεις που βολταρατε εχει ωραιες μερες κριμα να μενουν μεσα.

Αννα Μαρια Γεωργουλα!!! Τι ωραιο δεν το εχω ξανακουσει ετσι να την φωναζετε, εγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα εχεις κοριτσακι, ποτε εεις β επιπεδου να το επιβεβαιωσεις? για τις ατακες του Αντρεα δεν εχω λογια! Γελασα και με τον φαφλατα!

Βασω ωραια πρεπει να ηταν που βγηκατε και ξεδωσατε τοσο χρειαζεται καπου καπου ετσι να χαλαρωνουμε.

Καλη σάς νυχτα!!!!!

μια σελιδα μου εμεινε για διαβασμα στο επομενο ξυπνημα του μικρουλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναρρωσατε Μαγδα, πηγε και ο μικρος σχολειοαι βολτα στην θαλασσα θα ξεθεωθηκε εκει για να κοιμηθει 4 ωρες!!! Σιδερο ασε εχω και εγω μπολικο, αυριο μεσημερι οταν κοιμηθει ο Νικολας πρεπει να το κανω οπωςδηποτε.

Εμενα μονο η μαμα μου τα εχει κρατησει μονα τους, χωρις εμενα δηλαδη και βραδυ την Αγγελικη την εχει παρει αρκετες φορες τα σαββατα για παραδειγμα, αλλα τον νικολα αν εξαιρεσουμε το καλοκαιρι που ειχα παει κρητη για μια βαπτιση και τωρα για να γεννησω βραδυ δεν τον εχει ξανακρατησει, και ολες αυτες τις φορες ηταν σε μας οχι στο σπιτι της.

Ευχαριστουμεγια τις ευχες για τα μηνογενεθλια χαχαχα

Αννα Μαρια λες να γεννησεις 17 Ιουλιου σαν τον Νικολα? και η φραουλιτσα της Ανθης ειναι γεννημενη 17, αυγουστου ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Αννα Μαρια εμεις δεν πηγαμε Σαβκο Αγια Ναπα λογω του Αγιου Βαλεντινου!ετυχε και βγηκαμε εκεινη τη νυχτα γιατι ειχε πολλη καιρο να βγουμε εξω και την επομενη μερα πηγαμε να δουμε τη βαφτιστικια μου και μειναμε για να παμε και την επομενη μερα στο Εκκλησακι που ειχαμε ταμα!και μας μπαχαλο τα κανει η μικρη!παντου μπαλες,παραμυθια, μολυβια, τετραδια!μια φορα τα συγυριζω το βραδυ οταν παει για υπνο η μικρη! Για το οτι δεν προσκυνησα γιατι ως τωρα ηξερα πως δεν γινεται!εσυ ξερεις καλυτερα ομως!16/7 γεννηθηκε το ανιψακι μου!τον Ιουλιο γινεται 2 χρονων!καλοκαιριατικο το νεο μελος!νομιζω ειναι καλυτερη εποχη να γεννας καλοκαιρι παρα χειμωνα!

Καγκουρακι μου μην ανησυχεις απο τωρα!θα σου δωσει δυναμη Ο ΘΕΟΣ!αλλωστε και εμεις 3 αδερφια ειμαστε!με τον αδερφο μου τον μεγαλο εχω 1 χρονο και 9 μηνες διαφορα και με τον μικρο 4 χρονια!δεν νιωσαμε ποτε οτι δεν γινοταν σωστη κατανομη χρονου!μη σου πω οτι τωρα που μεγαλωσαμε εγω το νιωθω περισσοτερο!χαχα!πηγατε και στο παρτυ ξεσκασε και η Αγγελικουλα!πρεπει να ηταν κουκλιτσα με τη στολη της κινεζας!κι εγω μεχρι τωρα τη μικρη την αφηνα σπιτι μας κι ερχοταν η μαμα μου!τη λυπαμαι ομως γιατι δεν ξαπλωνει θελει το κρεβατι της και μενει στον καναπε κι ετσι αναγκαστικα επιστρεφουμε το συντομοτερο πισω και ειμαι και εγω αγχωμενη!ενω τις 2 φορες που την αφησα κατω στη μαμα μου ηταν καλυτερα γιατι ξαπλωνε διπλα της, ξεκουραστηκε, ηταν στο χωρο της!

Μαγδουλα μου αναρρωσατε?ο συζυγος?και εμενα με δυσκολευει περισσοτερο η αποφαση το τι θα μαγειρεψω παρα η μαγειρικη!μ αρεσει να μαγειρευω φτανει να ξερω τι θα κανω!

Μαρινακι αστα και μας η Ιωαννα μολις ερθει στο σπιτι ριχνει ολα τα παιγνιδια στο πατωμα!την αφηνω και γω ομως γιατι παιδι ειναι θελει να παιξει,δεν εχει και παρεα μεσα στο σπιτι και ετσι προσπαθει να βρει τροπους να απασχολειται!

Χτες την πηγα γιατρο γιατι το συγκαμα δεν εφευγε με τιποτα!συγκαψε πριν κανενα μηνα που εκανε διαρροιες και μας εδωσε μια κρεμα ο γιατρος την ederma, την εβαζα κι αντι να βελτιωνεται, χειροτερεψε!τον πηρα ξανα τηλ και μου πε οτι θα φυγει θελει χρονο!και την αλλαζα αμεσως και στο σχολειο το ιδιο απ οτι μου λεγε η δασκαλα της!το Σαββατο και την Κυριακη φοβοταν να ενεργηθει κιολας γιατι ποναγε και πριν κανει κακα εκλαιγε!χτες μου πε η δασκαλα της διαμαρτυροταν πριν κανει κακα!την πηρα να τη δει και τελικα ειναι μυκητες που μπορουσαν να μεταδοθουν και στο στομα!του λεω αφου τηλεφωνικα μου πες να συνεχισω με την ιδια κρεμα και μου ειπε δεν καταλαβα οτι ηταν τοσο χαλια!τελοσπαντων. . . !μας εδωσε χαμομηλι για το μπανιο μια κρεμα που θα τη βαζω στη θεση της sudocream  και μια αντιβιοτικη για μυκητες!και σε 2 μερες αν δεν περασει να ξαναπαμε!ειναι πολυ ευαισθητη με το δερμα της και μετα το ατυχημα επειδη ηπιε ενα σωρο φαρμακα μας το ειπε κι ο γιατρος οτι θα ναι πολυ ευαισθητη δερματικα!τη ζυγισε και εχασε και 400 γραμμαρια τωρα που ηταν αρρωστουλα και υψος 88 ποντους!κιλα ηταν 11500 και τωρα 11100!την τρεχω απο πισω με ενα κουταλι κι αντι να βαζει εχασε κιολας!στεναχωρεθηκα!αλλα του λεω και του γιατρου αν προσπαθησω να την πιεσω να φαει κατι περισσοτερο θα κανει εμετο!ουφ πλεον!και στο σχολειο τη ρωτησα τη δασκαλα αν τρωει ικανοποιητικα και μου λεει οτι τα γευματα της ειναι μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Τι ωραια να είναι καθαρο το σπιτακι και να καθεσαι να απολαμβανεις…Χθες βεβαια επιασα και εκανα ολο το σπιτι…Θα πρεπει να χαλασα 1 μπουκαλι χλωρινη αλλα το ευχαριστηθηκα!!χαχα Ευτυχως και το Κωνσταντινακι δεν εκανε πολλες ατσαλιες οποτε σημερασυμμαζεψα λιγο και θα μαγειρεψω αργοτερα. Κυριακη ειχε τελεια μερα και πηγαμε για καφεδακι με ένα άλλο ζευγαρι,Ντυθηκαν και τα κοριτσια μας πριγκηπισσα και χιονατη και γενικα όλα  τα παιδακια ηταν ντυμενα και ηταν πολύ ομορφα!!!Επειδη η φιλη μου είναι εγκυος ετρεχε ο μπαμπας πισω αποτην μικρη ετσι ανελαβε και ο δικος μας μπαμπας την Κωνσταντινα και απολαυσα καφεδακι και κουβεντουλα!!!!Τους πηρε ο φιλος μας και από 1 μπαλονι αλλα δεν το χαρηκε το Κωνσταντινακι γιατι μετα τον καφε πηγαμε στα πεθερικα για φαγητο και ανοιξε ο μπαμπας την πισω πορτα ενώ εβγαζα εγω από την άλλη την Κωνσταντινα και πεταξε το μπαλονι…Κλαααμα και κακο!!!Και ποτε δεν ζηταει να της παρουμε αλλα αφου της το πηραν στεναχωρηθηκε…Μεχρι και την επομενη μερα που ξυπνησε αυτό θυμοταν…και μου ειπε να βαλει ο μπαμπας φτερα και να παει να το φερει…Το βραδυ που πηγα να βγαλω βολτα τον σκυλο ηθελε να ερθει μαζι,γυρνοντας παραπατησε ,επσε και χτυπησε το κεφαλακι της στην σιδερενια πορτα της πυλωτης.Χτυπησε αρκετα γιατι ψιλοματωσε αλλα με παγο ευτυχως δεν εκανε καρουμπαλο!!Χθες σχολειο,Το απογευμα με κουφανε,ερχεται και μου ζηταει να φαει,τι θες τι λεω,φαγητο και ηξερε ότι ειχα αρακα που δεν τον ακουμπαει!!Την παω στην κουζινα,της το δειχνει στην κατσαρολα να σιγουρευτω και μου λεει βαλε στο πιατο,της βαζω λιγο ,ηθελε να της το γεμισω και το εφαγε!!!Τι να πω;;Νομιζω ότι πια τα τρωει όλα!!!

 

Μαρινα και η Κωνσταντινα εχει προ γιαγια,για μερικους μηνες εμενε στα πεθερικα μου οποτε γνωριστηκαν πιο καλα,τωρα ξαναπηγε σπιτι της και δεν την βλεπει συχνα. Καλα ,πριγκηπισσα,βασιλισσα και όλα αυτά τα σχετικα εχω ντυθει κι εγω και από ότι βλεπω αυτά διαλεγει και η κορη!!!Η στολη αφου δεν εγινε ένα με το δερμα παλι καλα…χαχα Την αφηνω να την φοραει ολη μερα αλλα το βραδυ στον υπνο θελω να την βγαζει.Δεν ηθελε το καπελο ο Αντωνακης ε;εμεις αν δεν βαλουμε και την τιαρα δεν γινεται..χαχαΜακαρι να σε κρατησουν στην δουλεια!!!

 

Ανθη μου υπομονη με τις διορθωσεις,ελπιζω να τελειωσεις γρηγορα!!!Σιγα μην χανατε τετοια μερα κλεισμενοι στο σπιτι,καλα κανατε!!Χαιρομαι που σου αρεσουν αυτά που φτιαχνω…!!Την πηγα παιδικο την Κωνσταντινα και χτυπαω ξυλο,φτυνω τον κορφο μου ,κανω και μια κολοτουμπα για το ματι ,δεν εχει παθει τιποτα!!!αντε να περασει και ο Μαρτης που ο καιρος είναι λιγο ζαβος να χαλαρωσουμε

 

Μαγδουλα συνηλθατε οικογενειακως;Καλε ποιον μηχανοβιο περιμενει ο  Βασιλης;;Μετακομισατε στο καινουριο καταστημα;Πολύ γελασα που η κουνιαδα σου απηγαγε τον Βασιλη..χαχαΚι εγω εχω τετοια κολληματα..Μονη της δεν την εχουν βγαλει βολτα αλλοι.Δηλαδη και η πεθερα μου που την κραταει καμια φορα και θα μπορουσαν να βγουν δεν της το εχω πει ποτε..Φοβαμαι,κι αν δεν της κραταει το χερι και τρεχει;πως θα την προλαβει;και αν πεταχτει στο δρομο;Ββεβαια μπορει με καποιον άλλο να είναι Παναγιτσα αλλα το αγχος της μανας!!!Αχ πολύ θα ηθελα να αφηνα κι εγω καμια δουλεια δωρο για τον αντρουλη αλλα όλα από τα χερακια μου!!

 

Αννα Μαρια με γεια τα σεντονακια σας.Δηλαδη τωρα θα κοιμαται στο κρεβατακι του ο Αντρεας;Καλε μην κουραζεσαι τοσο με τις δουλειες και το κατηχητικο…Επρεπε να βαζεις τα κοριτσακια να τα ξαναστηνουν.Φυσικα δεν είναι υποχρεωτικο να ντυθει με στολη ο ΑΝτρεας,κι εμενα περισυ δεν ηθελε,αλλα φετος….χαχα Εμενα ο γυναικολογος μονο αιμα μου επαιρνε κάθε φορα,κάθε ενας εχει τα δικα του!! Α τωρα καταλαβα με τους κουμπαρους στην Κυπρο ,γιατι ηξερα ότι εχετε πολλους κουμπαρους αλλα νομιζα ότι σας παντρευουν πολλοι,όχι ότι υπογραφουν. Κι εγω την εντυσα με την στολη της που πηγαμε για καφε,αν περιμενα μονο τα παρτυ…Να το ευχαριστηθουν οσο γινεται περισσοτερο!Τι καλα που βοηθουσε ο Αντρεας στο συμμάζεμα!!Χθες και η Κωνσταντινα ερχεται και μου λεει’’συμμαζευω το δωματιο μου γιατι είναι χαλια!!!’’ χαχα Εν τω μεταξυ ειχε απλα λιγα παιχνιδια που ειχε βγαλει,πρωτη φορα δεν ηταν το απολυτο χαος!!!

 

Βασω καπως ετσι είναι η στολη μας,θα στειλω φωτο,ολο το ξεχναω!!Ωραια είναι η πειρατινα αλλα μην ανησυχεις σιγουρα μια στολη πριγκηπισσας θα φορεσει και η Ιωαννα!!!Τι πλακα η Ιωαννα..αλλου κοιμηθηκε ,αλλου ξυπνησε και μπερδευτηκε!!!Κι εμενα η Κωνσταντινα μεχρι που πηγε παιδικο δεν ειχε αρρωστησει,αντε κανενα μπουκωματακι. Το Σεπτεβρη που ξεκινησε παιδικο αρρωστησε και από εκει μονο καμια μυξα και λιγο βηχα.Δηλαδη από αλλα που ακουω ειμαστε πολύ καλα!!!Τι καλα που βγηκατε και περασατε ομορφα!!Χρειαζεται που κ που!!Μυκητες εκανε το Ιωαννακι;ελα ρε…Δεν ηξερα ότι από τα φαρμακα θα είναι ευαισθητη…περαστικα!!! Μην αγχωνεσαι με το φαι,σε λιγο θα το ξαναπαρει οσο εχασε,αφου τρωει και ικανοποιητικά .

 

Κατερινα χαρουμενα μηνογενεθλια και στα 3 σου παιδακια!!!Καλα εβλεπα και τις δικες σου φωτο…μα τι φατσι αυτος ο Νικολας….η Αγγελικη ενταξει…πριγκηπεσσα!!!Και το μωρουλι…ααχχχ!!!Στο αμαξι πως καθεστε;τα αγορια σε καθισματακια και η Αγγελικη με την ζωνη;γιατι 3 καθισματα δεν θα χωρανε φανταζομαι.Τι κοκετα η Αγγελικουλα ,ηθελε κραγιονακι!!Και η Κωνσταντινα όταν βαφομαι θελει ρουζ,και της κανω με το πινελο λιγο στα μαγουλα χωρις να εχει ρουζ αλλα εκεινη το χαιρεται..χαχα Και όταν μεγαλωσουν θα πηγαινουν τα 2 σχολειο-παιδικο,θα ασχολεισαι με τον μικρο,θα γυρνανε τα αλλα,θα διαβαζεις την Αγγελικη θα παιζουν τα αγορια…Σιγουρα θα είναι πιο ευκολα ,τωρα είναι και μικρα και θελουν τον χρονο σου ΤΩΡΑ χωρις να καταλαβαινουν ότι κατι άλλο εχει προτεραιότητα .

 

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Έβαλα τον αρακά με το κοτόπουλο στο φούρνο και είπα να καθίσω να σας διαβάσω και να σας γράψω. Οι άντρες θα πάνε τώρα στο κομμωτήριο για να κουρευτεί ο Αντρέας. Θα πάνε με τα πόδια, είναι εδώ κοντά. Και οι δύο με τα πόδια, εννοείται, το καρότσι έχει καταργηθεί εδώ και πολλούς μήνες! Εσείς πότε το σταματήσατε; Εμάς δεν είναι ότι δεν έμπαινε, απλά είδαμε ότι το μωρό είχε περάσει στη μετα-καρότσι φάση! 

Τώρα που θα φύγουν, λέω να καθαρίσω την κουζίνα, πάγκους και νεροχύτη. Θα τα σηκώσω όλα, γιατί είναι χάλια. 

Ουφ, πήγε τώρα ο άντρας μου να αλλάξει τον Αντρέα, και είχε κάνει κάτι απαίσια κακά, τα οποία, όμως, δε μύριζαν, έτσι δεν τα είχαμε πάρει χαμπάρι. Συγκάηκε, τον βάλαμε στο μπάνιο να τον πλύνουμε, κι έκλαιγε ασταμάτητα. 

Καγκουράκι, μην αγχώνεσαι και για το τι θα γίνει μετά από δύο χρόνια! 

Πλέον κι εγώ πιστεύω ότι έχω κορίτσι! 

Χεχε, πολλή πλάκα η Αγγελική με τις στολές! Εμένα κραγιόν μου είχαν βάλει όταν είχα ντυθεί Παναγίτσα στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του νηπιαγωγείου. Τώρα θα μου πείτε, Παναγίτσα και κραγιόν, δεν πάει, αλλά τώρα, τι θέλετε κι εσείς, αισθητική των '80's! Ανέβηκα λοιπόν στη σκηνή και κάθισα στη φάτνη, και όλη την ώρα ένιωθα το κραγιόν κι έτριβα τα χείλη μου μεταξύ τους! 

Βάσω όντως τα φάρμακα προκαλούν ευαισθησία στο δέρμα. Όταν νοσηλεύτηκε ο Αντρέας στο νοσοκομείο με βρογχιολίτιδα, απ' την πρώτη μέρα συγκάηκε τρελά, μέχρι που έβγαζε αίμα. Μια νοσοκόμα μου είπε ότι είναι από τα εισπνεόμενα. Μύκητες έχει πάθει κι εμάς μια-δυο φορές, το καλοκαίρι, από τη ζέστη. 

Καλέ, μην αγχώνεσαι με το βάρος της Ιωάννας. Μια χαρά είναι! Ο Αντρέας έχει ύψος 91 εκατοστά, και είναι 12 κιλά. Δηλαδή, η Ιωάννα είναι πιο χοντρή απ' αυτόν! :P Πάντως, εμένα ο Αντρέας δε μου φαίνεται καθόλου αδύνατος, αντίθετα, είναι κανονικότατος. 

Αλεξάνδρα δεν έρχεσαι να καθαρίσεις κι από δω; Εγώ χλωρίνη δε χρησιμοποιώ πλέον, ρίχνω μόνο καμιά φορά στις τουαλέτες. Καθαρίζω με ξύδι και ντετόλ. Οικονομικά και οικολογικά! 

Ωραία περάσατε κι εσείς στη βόλτα σας! Δεν ήξερα ότι ντύνουν τα παιδιά στο άσχετο, δεν το έχω ξαναδεί. Εμείς μάλλον θα πάμε αύριο να δούμε για στολή. Για να δούμε τι θα διαλέξει και αν θα θέλει τελικά να ντυθεί ο κυριούλης!

Καλά, πολύ γέλασα με το αίτημα της Κωνσταντίνας για το μπαλόνι! 

Ο Αντρέας σε γενικές γραμμές τα τρώει όλα, αλλά μπορεί να τον πιάσουν οι ιδιοτροπίες του. Τώρα που έχει αρχίσει να κάθεται και να τρώει μόνος του, το βλέπει σαν παιχνίδι, και πιο πολύ παίζει παρά τρώει. Αν πάω να τον ταΐσω εγώ, δε δέχεται, και λέει "όχι, μόνο Αντέαμου", τρώει καμιά κουταλιά, και συνεχίζει να ανακατεύει και να παίζει. 

Αίμα ο γυναικολόγος δε μου έχει πάρει ποτέ! Τελικά ο καθένας και το βιολί του είναι!

Καλά, μη φανταστείς ότι ο Αντρέας βοήθησε στο συμμάζεμα, αλλά γενικώς του αναθέτουμε κάποιες δουλειές, τις οποίες κάποτε κάνει, και κάποτε όχι. Βάζει ρούχα στα άπλυτα, χαρτιά και μπουκάλια στις σακούλες της ανακύκλωσης, μου δίνει υλικά όταν μαγειρεύω, και κάποιες φορές βοηθά όταν συμμαζεύω. 

Σας αφήνω, γιατί φύγανε, και πάω να προλάβω να καθαρίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ποσο αργες οι διαδικασιες ακομα μαζευουμε με ρυθμους χελωνας ακομα να ρθει η αποφαση για το ποτε θα παρουσιαστουμε στο

αλλο καταστημα βεβαια σουπερ βολικο γιατι κ αυτη η εβδομαδα ειναι πολυ ξεκουραστη κ δεν εχω σπαστο..

καγκουρακι μου κ εγω νομιζω πως τωρα ειναι το πιο δυσκολο διαστημα ολα μαζι κοντα κοντα σχεδον με ιδιες αναγκες παμπαρ θηλασμοι κ πολυ κυνηγι

μολις ξεπεταχτουν ομως θα ναι σιγουρα πιο ευκολα θα αρχισουν να παιζουν τα μικρα θα αφιερωνεσαι στο αγγελικω θα παιζεται κ ολοι μαζι επιτραπεζια

δε νομιζω πως νιωθει καποιο ποιο παραμελημενο θα χαν εκδηλωσει σημαδακια μια χαρα ειναι τα καμαρια σου

κι εγω πλεον μονο βραδυ μαζευω τα παιχνιδια δεν γινεταια αλλιως εγω ειχα καταντησει να τα μαζευω 10 φορες σωθηκα τα σπρωχνω σε μια γωνιτσα κ ας ειναι ολα σκορπια βεβαια παρατηρω πως ο βασιλης τον τελευταιο καιρο θελει να παιζει με μενα κ οχι μονος η κ να παιξει μονος το κανει για λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζα οτι μονο εγω δεν αφηνω τον β να βγει με αλλους βολτα η να κοιμηθει σε αλλο σπιτι σε αλλο σπιτι ακομα δεν εχει κοιμηθει ακομα κ 2-3 φορες που βγηκαμε κ γυρησαμε αργα η κατεβαινε η πεθερα μου σε μενα η πηγαινα κ τον επαιρνα κοιμισμενο νομιζω θα βρυκολακιασω αν περασω απο το δωματιο του κ δεν τον δω στο κρεβατι κ αυτο στανταρ θα μου παρει καιρο να το ξεπερασω..

χαχαχα

αναρρωσαμε πληρως ευτυχως ταλαιπωρηθηκαμε για τα καλα ελπιζω να αργησουμε πολυ να ξανααρρωστησουμε τρομαξε το ματι μου μιλαμε..

βασουλα κ εγω ακριβως το ιδιο δωσε μου παραγγελια κ ασε με να μαγειρευω αρκει να μην ψαχνω εγω τι να φτιαξω

χτες εκανα κατι μπιφτεκια για βραδυ πολυ νοστιμα με βοηθησε κ ο βασιλακος στο πλασιμο κ ειχε χαρα γενικα του αναθετω δουλειες κ του αρεσει πολυ

βρε το ψυχακι μου τι επαθε κ συγκαηκε εμενα εβγαλε 3-4 σπιρακια στο χερακι κ στο ποδαρακι κ 1 στην κοιλιτσα απο τον πυρετο κ του εβαλα μια φυσικη αλοιφη κ εφυγαν το καημενακι μου..

ελπιζω να της περασει συντομα της ιωαννουλας να μη ταλαιπωτειται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου μη στεναχωριεσαι για την ιωαννουλα μια χαρα αμα τρωει λογικο να χασει λιγακι που αρρωστησε σου λεω ο β εχασε πανω απο 1,5 κιλο τωρα που χε αρρωστησει το πουλακι  μου βεβαια τωρα τρωει παρα πολυ κ αναπληρωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τελικά τζίφος το καθάρισμα... 

Έτριψα με ξύδι τον ένα πάγκο, και όπως περνούσα στον δεύτερο, άρχισα να νιώθω ενοχλήσεις από κάτω. Λέω τίποτα δε θα είναι, μετά συνεχίστηκαν, οπότε τα παράτησα όλα και κάθισα. Ε, μετά μ' έπιασε και μια ζαλάδα... Δεν είμαι για τέτοια... Ξεκουράστηκα λίγο και τον άλλο πάγκο απλά τον πέρασα με ξύδι, δεν έτριψα τίποτα, αλλά καθάρισα το νεροχύτη, γιατί είχα πλύνει το κοτόπουλο. Απαπαπα... 

Εν τω μεταξύ, όπως καθάριζα, γύρισαν οι άντρες απ' το κομμωτήριο. Ρωτάω τον Αντρέα πού πήγε και μου λέει "ήταν κάτι κοπέλες". Ο άντρας μου, μου είπε ότι κάθισε πάρα πολύ φρόνιμος, δηλαδή κάθισε ο άντρας μου στην καρέκλα και κρατούσε πάνω του τον Αντρέα, και τον κούρεψαν μια χαρά, χωρίς να δείχνει ότι ενοχλείται, ενώ την περασμένη φορά χάλασε τον κόσμο. 

Έκαναν και οι δύο μπάνιο, γιατί ήταν μες στις τρίχες, φάγαμε, και τώρα πήγαν στη μάνα μου να της πάρουν κάτι πράγματα. Όπως έφευγαν, λέω στον Αντρέα "γεια σου Αντρέα" και μου λέει "θα τα πούμε σύντομα"!!! 

Μάγδα μια χαρά με τη δουλειά! Ξεκουράζεστε!

Εγώ δεν έχω αφήσει τον Αντρέα με άλλους γιατί δεν έτυχε, αλλά δεν έχω και εμπιστοσύνη κιόλας, γιατί κυρίως δεν ξέρω τι θα του δώσουν να φάει. Π.χ. η θεία μου, που μου έχει πει πολλές φορές να της τον παίρνω, ξέρω ότι θα τον μπουκώσει με σοκολάτες και γλυκά, γιατί το ίδιο έκανε και μαζί μας, όταν ήμασταν μικροί. Α, τον έχουν πάει οι γονείς μου εκκλησία, αυτή είναι η μοναδική του έξοδος με άλλους εκτός από εμάς.

Για πες τι έβαλες στα μπιφτέκια;

Ρε κορίτσια, μόλις φάγαμε, έβαλα λίγο τηλεόραση να χαζέψω, και είχε "Κωνσταντίνου και Ελένης". Τι πρωτότυπο! Λοιπόν, το άφησα για 2-3 λεπτά, και ακούγονται κάτι φοβερές βρισιές. Μου λέει ο άντρας μου "γρήγορα κλείστο να μην ακούει το μωρό". Ρε κορίτσια, έλεος δηλαδή, βάζουν μεσημεριάτικα τέτοια πράγματα, που ακούνε και βλέπουν μικρά παιδάκια. Τις προάλλες, είχε το επεισόδιο με τον θείο που ήταν πρώην ναρκομανής και στο τέλος μαστούρωσαν όλοι με χασίς, και έβαζαν μπιπ στις λέξεις "χασίς", "μαστούρα" και παρόμοια, και δε βάζουν στις βρισιές και στις βλαστημιές. Για να μην πω για τα σεξουαλικά αστεία που είναι γεμάτο το έργο και στα οποία ποτέ δε βάζουν μπιπ. Όχι ότι το θεωρώ κανένα αμαρτωλό σίριαλ, χαζοσειρά είναι, αλλά τώρα καταλαβαίνω πόσο επικίνδυνη μπορεί να γίνει η τηλεόραση για τα μικρά παιδιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αννα μαρια μου ετσι κ δει παιδι χωρις επιβλεψη αστα η τσοντα η σκοτωμους η βρισιες θα δει

Ειναι τραγικο!!!

Εμενα τις προαλλες μου λεγε ανοιξε μαμακα το στομα να σε φιλησω οπως το εργο

Καραφλιασα ποιος ξερει τι πηρε το ματι του να φιλιουνται κ επειδη παντα τον φιλω πεταχτα στο στομα το θελει κ σαν της ταινιας Ω αιμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια καλεεεε μην κουραζεσαι!αστα να τα κανει ο αντρας σου ή πες στη μαμα σου αν μπορει να κανει τις βαριες δουλειες!η 2η εγκυμοσυνη εχει πιο πολλα συμπτωματα ή ειναι το ιδιο οπως και στον Αντρεα?αχχ και μενα καθε χρονο στο σχολειο Παναγία με εβαζαν και ειχα να λεω και προγραμμα και ειχα και πρωταγωνιστικους ρολους και ποιηματα ασταααα!επειδη ημουν καλη μαθητρια με εβαζαν παντου!ωσπου σε μια Χριστουγεννιατικη γιορτη δεν προλαβα να αλλαξω ρουχα απ τον ενα ρολο στον αλλο, ετρεχα να προλαβω, επεσα πισω απ τη σκηνη, χτυπησα, αλλα δεν πτοηθηκα!ο ρολος μου ηταν να ανοιξω την πορτα σε κατι ξενους για να τους φιλοξενησω δεν θυμαμαι ακριβως και χτυπουσαν και δεν ανοιγε κανενας γιατι εγω ημουν κατω!αν και κλαμενη ετρεξα και ανοιξα την  πορτα και συνεχισα το ρολο μου!χαχα!τι θυμηθηκα τωρα. . . .!χεχε!στην γυμναστικη δεν ειχα τα πανω μου αληθεια!μια χρονια ειχαμε περιφερειακους αγωνες και επειδη δεν ειχαν πολλα παιδια το σχολειο να συμμετασχουν με εβαλαν και μενα στο δρομο 100μετρων!κατι τετοιο!παμε λοιπον και κοιταω με ποιες θα συναγωνιζομουν και λεω με τιποτα!ασε που απ την προπονηση πιαστηκα και δεν μπορουσα να περπατησω,ποσο μαλλον να τρεξω!ειχα και παραπανω κιλα απ το κανονικο!ετρεξα και στη μεση της διαδρομης σταματησα γιατι ημουν ηδη τελευταια και αρχισα και εκλαιγα!χεχε!

Μαγδουλα και εγω ετσι. . . νιωθω αν περασω απ το δωματιο της και δεν τη δω θα παθω κατι!οποτε προτιμω να περασω να την πιασω απ τη μαμα μου και μετα να παω πανω!Αντε ριλαξ

Αλεξανδρα μου το Κωσταντινακι εφαγε και τον αρακα!μια χαρα!και της Ιωαννουλας της αρεσει!

Εμας μας κανει επεισοδια, χτες πηγα και την  πηρα απ τις 10 απ το σχολειο!εκλαιγε αφανταστα!πονα κιολας απ τους μυκητες οταν ενεργειται!αλλα φοβηθηκε κιολας γιατι προχτες περασαν κατι ισραηλινα αεροπλανα πολυ χαμηλα και ηταν εξω και επαιζαν και τα ειδε και επειδη ακουστηκε δυνατος θορυβος τρομοκρατηθηκε αφανταστα απ οτι μου πε η δασκαλα!την Παρασκευη παλι ειχε ασχημο καιρο ειχε βροντες και παλι φοβηθηκε και πηγα και την πηρα η ωρα 3 μιση αντι 4!οκ καταλαβε κιολας οτι μολις κλαψει θα παω να την πιασω και τα κανει ολα αυτα!σημερα την πηρα ηταν παλι κλαμενη αλλα ως την ωρα που εφυγα ηρεμησε!πηρα τη δασκαλα της τηλ πριν λιγο λεει ειναι μια χαρα!δεν την ακουγα να κλαιει κιολας οποτε ας ευχηθουμε να ειναι μονο παροδικο!ουφ πλεον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα με τη δασκαλα της ξανα και μου ειπε οτι τελικα την πιανει το παραπονο οταν βγουν εξω στην αυλη!θυμαται τα αεροπλανα και κλαιει, φοβαται!μου ειπε δεν ειναι συνεχομενο το κλαμα!της ειπα να παω να την πιασω και μου ειπε οτι ειναι φοβια και πρεπει να το ξεπερασει!με το να πηγαινω καθημερινα να την πιασω μολις το κανει αυτο μονο κακο της κανουμε γιατι θα το κανει καθημερινα μετα και δεν θα θελει να πηγαινει σχολειο!αλλο τωρα κι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πριν λίγο σηκώθηκα, αφού έφαγα το πρωινό μου στο κρεβάτι, και είχα και δίπλα μου τον Αντρέα να τα κάνει όλα μπάχαλο, κι έβαλα φασόλια να βράσουν. Φασολάδα σήμερα, αλλά θα βάλω και αρκετές πατάτες μέσα, για να μη φάω πολλά φασόλια, γιατί έχω πρόβλημα με τα αέρια κάθε βράδι, ό,τι κι αν φάω. Πρήζονται τα έντερά μου και υποφέρω. 

Σε λίγο θα πάμε φρουταρία και θα πεταχτούμε κι απέναντι σ' ένα μαγαζί με εποχιακά, που είδα ότι έχει αποκριάτικες στολές, να δούμε αν έχει και για τον Αντρέα!

Το απόγευμα θα πάμε σχολείο οι δυο μας με το Βοηθό Διευθυντή, γιατί ο Διευθυντής θα πάει σε μια εκδήλωση του Εσπερινού Λάρνακας και θα απουσιάσει. Έτσι, θα πάρω και τα σάντουιτς, που σήμερα τα παίρνει αυτός. Τώρα που ξανακοιμήθηκα μετά που ξύπνησε το μωρό, είδα ένα όνειρο... Αφήστε... Ότι ξεχάστηκα και πήγα στις έξι και τέταρτο να πάρω τα σάντουιτς (έξι χτυπά το κουδούνι για την πρώτη ώρα), ότι έτρεχα πάνω-κάτω στο σούπερ μάρκετ για να βρω το αρτοποιείο και δεν το έβρισκα και πέρασα από σαράντα κύμματα, ότι τελικά το βρήκα και δεν ερχόταν κανείς να με εξυπηρετήσει, ότι τελικά μου έφεραν ένα πιατάκι με 1-2 σάντουιτς και 3-4 τρίγωνες φετούλες ψωμί με μαρμελάδα, κι όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν "ε, τι περιμένεις, τέτοια ώρα που ήρθες;". Τελικά έφυγα, παίρνω τηλέφωνο το Βοηθό Διευθυντή να του πω ότι δεν πήρα σάντουιτς και δε θα πάω σχολείο και μου λέει "εγώ ξεκίνησα επειδή δεν ερχόσουν, και μπήκα κατά λάθος στα Κατεχόμενα". Ό,τι να 'ναι! Αμάν αυτά τα όνειρα της εγκυμοσύνης! Είναι τόσο μπερδεμένα και τόσο ζωντανά!

Βάσω τη θυμάμαι την ιστορία που χτύπησες πίσω απ' τη σκηνή! 

Εγώ στη γυμναστική, παρ' όλο που ήμουν ψηλή και αδύνατη, ήμουν από τις τελευταίες. Ουδέποτε έλαβα μέρος σε αγώνες, ουδέποτε τέθηκε καν τέτοιο θέμα. Ευτυχώς ήμασταν μεγάλο σχολείο και είχαμε αρκετούς αθλητές και αθλήτριες. 

Τα αεροπλάνα ευτυχώς δεν πέρασαν από μας και την Παρασκευή που έγινε ο χαλασμός, ο Αντρέας κοιμόταν! Η Ιωάννα σίγουρα θα το ξεπεράσει σε λίγες μέρες! 

Σας φιλώ κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Αντρέας τώρα κοιτάει κάτι φωτογραφίες του, από τότε που ήταν κάτω του ενός έτους, και μου λέει πού είναι σε κάθε μία "εδώ είναι το ζωμάτιο", "εδώ είναι το πάκο" (πάρκο), "εζώ είναι το κεβατάκι με το ζιπουνάκι", και σε μερικές κάνει και αναπαράσταση! Είναι μία που φοράει ένα ζακετάκι με κουκούλα, και ακουμπάει στον καναπέ, την αναπαριστά και προσπαθεί να φορέσει και την κουκούλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πού χαθήκατε όλες;;;

Γύρισα απ' το σχολείο περιμένοντας να διαβάσω σεντόνια, και τι να δω; Πρώτο ποστ το δικό μου!!! 

Πού είστε όλες; 

Που λέτε, πολλή κούραση σήμερα στο σχολείο, είναι δύσκολη μέρα η Τετάρτη. Όταν επιστρέφαμε, είδαμε ένα ατύχημα, αφήστε... Στο πλάι του δρόμου, ένα αυτοκίνητο ήταν αναποδογυρισμένο και όλη η μπροστινή πλευρά είχε λιώσει... Είχε αυτοκίνητα της αστυνομίας και της πυροσβεστικής, αλλά όχι ασθενοφόρο, και μάλλον όποιος κι αν ήταν στο αμάξι, πρέπει να τον είχαν πάρει... 

Εν τω μεταξύ, χάζευα σε ένα μαμαδοφόρουμ, και είχε μια συζήτηση για τις υιοθεσίες παιδιών από τους ομοφυλόφιλους. Ρε κορίτσια, τι ξεκατίνιασμα πέφτει; Μιλάμε για μαλλιοτραβήγματα και δε συμμαζεύεται. Σκοτωμός κανονικός! "Ρατσίστριες" όσες διαφωνούν, "φασίστριες" όσες διαφωνούν μ' αυτές που διαφωνούν, όποια μιλήσει για θρησκεία και Εκκλησία είναι ηλίθια, όποια μιλήσει για επιστήμη είναι φαντασμένη δήθεν προοδευτική, γίνεται σκοτωμός. Θυμάστε τον τύπο που μου την είπε επειδή τόλμησα να πω κάτι για το θηλασμό; Ε, καμία σχέση, αυτός μου μίλησε με το σεις και με το σας, σε σχέση μ' αυτά που διαβάζω. Απορώ τι ζόρια τραβάνε και εκτονώνονται έτσι...

Τέλος πάντων, ελπίζω μέχρι αύριο το πρωί να έχει μπει και καμιά άλλη! 

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια για την προαγωγή σου και εις ανώτερα!  Πάντα χρειάζεται ένα διάλειμμα…έτσι για να ηρεμεί και λίγο το μυαλό και η ψυχή!  Να περάσεις ένα όμορφο καλοκαίρι!!! @Katiana1987καλές βουτιές!!! @ΛΕΥΚΗ φούσκωμα είναι. Προσπάθησε να κανεις μικρά και ελαφριά γεύματα και να ενυδατώνεσαι συνεχώς. 
    • @Christi.D. ταυτόχρονα στείλαμε! 😀Όπως βλέπεις έχω αρκετές δουλίτσες 😀
    • @Katiana1987 @maroo8 @μαμά12345 Γεια σας κοριτσάρες μου!! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Θα τις έχω στο νου μου όταν με πιάνει το άγχος μου! 🤗 Κούνια πήρα κι εγώ αυτή που κατεβαίνει το κάγκελο για να τη βάλουμε δίπλα απτό κρεβάτι μας..πήρα όμως την 1,20 διάσταση γτ δεν είναι πολύ μεγάλο το δωμάτιο μας και οριακά χωράει αυτή και η συρταριέρα.. σιγά σιγά θα τα στήσουμε ..βάψαμε κι εμείς το υπνοδωμάτιο και το σαλόνι και τώρα θα έχουμε να ετοιμάσουμε γενικά το σπίτι..θέλω να κάνω ξεκαθάρισματα να πετάξω παλιά πράγματα, ρούχα που δεν φοράμε να δώσουμε κτλ.. έχει πνιγεί το σπίτι από πράγματα 😀
    • @Katiana1987 άντε τέλεια ξεκινάς τις βουτιές λοιπόν και μάλιστα με άδεια δύο γιατρών! Τέλεια!! @nanouko θα στο έλεγε κι ο γιατρός αν ήταν τελική η θέση! Δεν ξέρω και τι ετοιμασίες σού έχουν μείνει για να απασχοληθείς με αυτές να μην το σκέφτεσαι!!  Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το κρεβατάκι!! 😊😊 Χαίρομαι πολύ που επιτέλους ξεκίνησα πιο εντατικά ψώνια -ετοιμασιες!! @μαμά12345 πήρατε γύρω στα δύο έτη μετά την κούνια κανονικό κρεβάτι; Ήθελε και προστατευτικό στο πλάι για να μην πέσει στον ύπνο πχ; 
    • Εντάξει είναι ζόρικη η αποξεση αλλά τουλάχιστον έμεινα αμεσως  εγκυος όποτε με βοήθησε πολυ να προχωρήσω Να πας σε ενδοκρινολόγο σίγουρα τότε γιατί και εμένα ο γυναικολογος δεν το είχε καθόλου με τις ορμόνες έχω και Πολυκυστηκες  Εγω δεν έχω κάνει υπέρηχο για να βρω ωορρηξία μόνο τεστ έκανα ωορρηξιας με βοήθησαν παρά πολύ ειδικά τώρα με ένα παιδάκι στο σπίτι οι επαφες δεν ήταν και πολύ εύκολες όποτε ηθελα να πάω στοχευμένα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...