Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κρίμα για το τικεράκι! Δοκίμασες όλες τις διευθύνσεις που είχε εκεί;; Και μένα με είχε παιδέψει μέχρι να δεχτει τη διευθυνση! Την έβαζες εκεί που είχε κενό για να γράψεις μνμ ε?? Οχι πιο κάτω που είχε για να βάλεις εικόνα! Εγώ είμαι δασκάλα αναπληρώτρια και ακόμη δεν με έχουν καλέσει για δουλειά αλλά κάθε πρωί πάω στο γραφείο στο μαγαζί του ανδρα μου κ επειδή κάθομαι δεν έχω κάποιο θεματάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσιαααααα έχω βαλθεί να φτιάξω καρφιτσα που να δείχνει ότι περιμένω μωρό κ έχω βρει ένα site που τα φτιάχνεις μόνη σου!

Πήρα την ιδέα γιατί σε άλλες χώρες όπως η Ιαπωνία αυτό το δίνουν στους σταθμούς του μετρό στις νέες εγκυούλες που δεν έχουν

ακόμα κοιλίτσα εμφανή, ώστε να τους παραχωρούν ένα κάθισμα στα μέσα μαζικής μεταφοράς αλλά κ να μήν καπνίζουν δίπλα τους!

Έχω ξετρελαθείιιιιιιιι!!!!

Αν ενδιαφέρεστε να σας στείλω πμ την σελιδα!

Το κάνω για λόγους τόσο ασφάλειας όσο κ ενθουσιασμού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μου ναι τα δοκίμασα όλα αλλά τίποτα,

Μάλλον θα αναγκαστώ να βάλω τα μεγάλα μέσα... τον άντρα μου!!!!!

Ναι κατάλαβα τουλάχιστον έχεις απασχόληση ασφαλή για σένα κ το μωρό.

Με τους αναπληρωτές είναι λίγο δύσκολο να κάνεις κάτι σε περίπτωση που χρειαστεί να πάρεις αναρρωτική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε δικαιούμαι αναρρωτικη πάνω από 15 μέρες ούτε επαπειλούμενη... αν δεν είσαι καλά παραιτείσαι... δυστυχώς! από τον 8ο και μετα παίρνω αδεια όπως είναι και στον ιδιωτικό τομεα! Ωραία η ιδέα για την καρφίτσα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γι αυτό σε ρώτησα, οπότε κάθε εμπόδιο για καλό! Για φέτος ας πούμε δεν σε πήρανε ε;

Ναι την έχω ψωνίσει άσχημα με την καρφίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

christi καλωσηλθες!

Ακου τωρα συμπτωση και εγω με την κουμπαρα μου εχω 2 εβδομαδες διαφορα, εκεινη ειναι παραπανω και εχουν ακουσιε ηδη καρδουλα!

Οταν εμαθα οτι ημουν εγκυος την πηρα αμεσως τηλ και καναμε σα παλαβες!!!

Στη δουλεια εγω ειμαι ορθια και αυτο με χαλαει, οποτε βρω ευκαιρια καθομαι για λιγο ισα για να ξαποσταινω.

Σημερα προς το τελος ενιωθα τσιμπιματακια στη κοιλια χαμηλα.

Υπερηχο και εμενα κολπικο μου εκανε ο γιατρος.

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ο αλλος που με παρακολουθουσε μου εκανε κολπικο μεχρι τη 10η εβδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια ιδεα η καρφιτσα αλλα νομιζω θα ντρεπομουν να η φορεσω.

Αλλα θα μου ηταν χρησιμη μιας και πηγαινοερχομαι στη δουλεια με το μετρο και ειμαι ορθια συνεχως.

Τι να τους πω; σηκωθειτε να κατσω;

Αλλα εδω στην Ελλαδαρα δε νομιζω να εδιναν σημασια σε μια καρφιτσα, σου λεει απο καμια οργανωση θα ειναι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαγια μακαρι να γινει οτι ειναι καλυτερο.

Ας σε παρουν για δουλεια και να μη χρειαστει να λειψεις, να εχεις τελεια εγκυμοσυνη!!!

Δε θα επρεπε να σε εχουν παρει μεχρι τωρα; ή παιρνουν και πιο μετα;

Ασχετη εδωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mimi για το τικερακι επειδη παιδευομουν και εγω.

Εγω τα εφτιαξα απο αυτη τη σελιδα Lilypie - Maternity and Pregnancy tickers

ακολουθησα τα βηματα και επελεξα αυτο που μου ταιριαζει.

Μολις ολοκληρωθει το τικερακι πατας εκει που λεει • PseudoHTML, UBBCode and BB Code σου βγαζει ενα πλαισιο οπου αντιγραφεις τον κωδικο με ctrl c και μετα κανεις ctlr v στην επεξαργασια υπογραφης του φορουμ μας.

ΑΛΛΑ θα πρεπει να σβησεις τις αγκυλες που περιλαμβανουν μεσα τα url γτ δε τα δεχεται εδω.

δλδ σβηνεις αυτο [url=http://lilypie.com] απο την αρχη και το url απο το τελος.

Ελπιζω να βοηθησα!!!!

Επεξεργάστηκε από mariela
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με μας τους αναπληρωτές είναι μια πονεμένη ιστορία!! Μπορεί να σε καλέσουν οποιαδήποτε μέρα μέσα στη σχολική χρονιά! Οι περισσότερες προσλήψεις γίνονται ως τον Ιανουάριο αλλά ας πούμε πέρυσι με πήραν Απρίλη!! Μόλις σε καλέσουν την επόμενη μέρα πρέπει να είσαι εκεί που σε κάλεσαν και να παρουσιαστείς, οπουδήποτε στην Ελλάδα!!Τώρα αν είσαι από τον Έβρο και σε πάνε Κρήτη έχεις και δύο μέρες αλλά χάνεις μόρια αν δεν πας κατευθειάν.. Ουφ αλλά ας μη τα συζητάμε αυτά γιατί αγχώνομαι και δεν ξέρω που θα βρεθώ φέτος πάλι.. Και φέτος έχω και τον γάμο και την εγκυμοσυνη οπότε εκ των πραγματων θα είναι δύκολα!

Μαριέλα τι καλά που είσαι και συ με την κουμπάρα σου!! :) Μεγάλη σύμπτωση έτσι;; Όσο για τη δουλειά καταλαβαίνω τι πονάκια λες γιατί και γω όταν κάνω πολλές δουλειές στο σπίτι με πιάνουν κι εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Απ ο, τι καταλαβαίνω είμαι η πιο μικρούλα σε εβδομάδες εδώ! Σχεδόν 5 και οι ρημάδες οι μέρες δεν περνάνε. Αφήστε που έχω ψάξει όλο το ίντερνετ και όλο διαβάζω για ιστορίες για αποβολές και παλίνδρομες, τουλάχιστον να είμαι προετοιμασμένη.

Έχω κάνει μόνο ένα τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι.

Μένω στο εξωτερικό και οι χωριακές κοστίζουν πάρα πολύ και δεν δικαιολογούνται από το δημόσιο γιατρό.

Οπότε δεν έχω καμία ένδειξη οτι όλα είναι καλα.

Επίσης δεν έχω καθόλου συμπτώματα, πέρα από πρησμένο στήθος. Οτι θα ευχόμουν να ένιωθα χάλια ποτέ δεν το περίμενα!

Πολύ δύσκολες οι πρώτες εβδομάδες, ειδικά όταν δεν έχεις άνθρωπο να μιλήσεις! Πάλι καλά που έχω και εσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέλα πολύ γέλασα με την αντίδρασή σου για την καρφίτσα!!!

Κ συ τυχερή λοιπόν εγκυούλα με την κουμπαρούλα σου ε;;

Αύριο θα προσπαθήσω πάλι για το τικεράκι κορίτσια κ σας ευχαριστώ πολύ που θέλετε

να με βοηθήσετε να το φτιάξω!

Αλέσσια σε καταλαβαίνω γιατί κ γω δεν έχω εδώ την οικογένειά μου, κ ειμαι με την οικογένεια του άντρα μου!

Όντως ποιές μέρες, οι ώρες δεν περνάνε επειδή είμαι στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mimi προσπαθώ να κάνω άσχετα πράγματα για να ξεχνιέμαι! Εμείς δεν έχουμε καμία οικογένεια κοντά μας :( και είναι δύσκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέσσια μου φαντάζομαι πώς νιώθεις! Κ γω θα θελα κ την δική μου οικογένεια εδώ, αδερφές κ μαμά,

αλλά απ την άλλη το δέχομαι, κ κάνω υπομονή για να χω παρεούλα το μαναράκι μας!!!

Εγώ απ την άλλη δεν μπορώ να βγαίνω ούτε να κάνω πολλά πράγματα, μου ειπε η γιατρος να είμαι προσεκτική για λίγο καιρο ακομα!

Έχω την συντροφιά σας όμως κ αυτό είναι μεγάλη παρηγοριά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!! Alessia καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να είσαι στο εξωτερικό μακρυά απ όλους γιατί έτσι είναι και ο αδερφός μου κι όλο τον ακούω στεναχωρημένο επειδή είναι μόνος του! Σκέψου ότι έχεις πλάι σου όμως τον άνθρωπό σου!! Θα περάσουν οι εβδομάδες σαν νεράκι!

Για μένα είναι αύριο η μεγάλη μέρα!! Έχω μεγάλη αγωνία να είναι όλα καλά...! Συμπτώματα στην πεμπτη εβδομάδα κι εγώ τίποτα δεν είχα, μη σε αγχωνει! Δηλαδή ούτε και τώρα έχω πολλά!!

Λοιπόν, φεύγω τώρα γιατί έχω δοκιμαστικό χτένισμα για το γάμο! Άντε να δούμε τι θα τα κάνουμε.. Θα με δει η κομμωτρια με δυο δαχτυλα ρίζα και θα φρικάρει!! Χαχα!!

Φιλάκια πολλάααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

mariela και εμείς σαν τις χαζές κάναμε,εμείς έχουμε πέντε μέρες διαφορά!!! alessia να σκέφτεσαι θετικά να μη βάζεις αρνητικές σκέψεις στο μυαλό σου και στεναχωριέσαι δεν σου κάνει καλό να χαίρεσαι για το δώρο που έχεις στη κοιλίτσα σου!!μη βλέπεις καθόλου το ίντερνετ πάντα τα χειρότερα λέει,όσες φορές το έχω κοιτάξει πάντα έχω πολύ άσχημα πράγματα και μετά όταν πάω στον γιατρό με κοιτάει σαν να είμαι τρελή!!!πότε θα πας σε γιατρό??Thagia σε πήραν δηλαδή για δυο μήνες??έλεος!!Περιμένουμε νεα για το μαλλί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Σημερα ειχα ρεπο και εριξα εναν υπνο το μεσημερι αλλο πραγμα,χααχα!

Αλλα κουραζομαι πολυ ρε κοριτσια, μια δουλεια παω να κανω και καταγηγω με 200 διαλειματα.

thagia με το καλο να πατε στο γιατρο αυριο και να γυρισεις με τα καλυτερα νεα!!

Περιμενουμε:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ και σε εσας ευχομαι τα καλυτερα

Ειμαι 31 χρονων και ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη

Εκανα το τεστ Δευτερα πρωι και το απογευμα πηγα στον γιατρο μου

Καναμε υπερυχο και ειδαμε και το ζουζουνι μας που ειναι 3.8 χιλιοστα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαααα!!!! Τι κάνετε;;;; Πώς πάνε τα συμπτώματά σας;;; Εύχομαι να είστε όλες καλά!! Εγώ σας έρχομαι με καλά νέα!! Είδαμε σήμερα ένα μωράκι 1,2 εκατοστά και ακούσαμε και καρδούλα!!!!! Αχ τι γρήγορα και δυνατά που χτυπούσε!! 145 παλμούς το λεπτό μας είπε!! Αρκετά αυστηρός βέβαια ο γιατρός.. Δε με άφησε να βάψω τα μαλλιά για τον γάμο και ψάχνω εναλλακτικές.. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννετικού ελέγχου κι αύριο πάω να δώσω αίμα! Επόμενο ραντεβού σε 3 εβδομάδες!!!!!!! Αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουου τέλειααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο πολύ καλά νέα thagia μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμένα τα συμπτώμωτά μου ειναι πονάκια κ ζαλάδες τα οποία κορυφώνονται απ το μεσημέρι κ μετά.

Υπνηλια μεσημέρι κ αυπνία τα πρωινά που ξυπναω απ'τις 6.30με τις κοτες.

Κορίτσια εχείς νιώθετε το αίμα να κυκλοφορεί γρήγορα στο σώμα σας κ να σας μυρμηγκιαζει;

Επίσης νιώθω ζεστή κ είμαι με μακρυμάνικο συνέχεια κ κάλτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι με τα μαλλιά το φαντάζομαι ότι δεν κάνει. Τί εναλλακτικές σου έδωσε;

Η καρδούλα του χτύπαγε δυνατα κ γρήγορα ε;;;;;;;;;;;;;;;;

Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτος ήχος!! Ο πιο όμορφος που έχω ακούσει ως τώρα!! Ο γιατρός εναλλακτικές;;;; Είναι πολύ ολιγομίλητος, τι τον νοιάζει εκείνον, σου λεει πάνε με τη ρίζα... Τη 13η βδομαδα μπορω αλλά τι να το κάνω τότε, ο γάμος είναι τη 11η... Ουφ, καμια μάσκαρα μαλλιών και τα μαλλιά κάτω για να μην είναι πολύ φανερή! Δεν πειράζει!Αξίζει...!!! Χαχα σε καταλαβαίνω και γω με τις κότες ξυπνάω... Και πολύ συχνοουρία, 3-4 φορές σηκώνομαι το βράδυ.. Μας προετοιμάζι η φύση από τώρα, γι' αυτό μας χαλάει τον ύπνο!! :) Αυτό με το μυρμήγκιασμα δεν το έχω αλλά είπαμε είναι πολύ διαφορετικά τα συμπτώματά μεταξύ μας.. Επίσης εγώ ζεσταίνομαι τρομερά, όλη μέρα κοντομάνικη είμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ θέλω κ γω να την ακούσωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελα ο γάμος για δυο βδομαδες διαφορα κ σου ειπε οχι ε;

Εννοειται οτι αξιζει, που να ξερες τι σε περιμενε ε;

Χαχαχα ζεσταινεσαι εσυ ε; Πλάκα που χουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...