Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι γενικα πολλα μωρα ειναι γκρινιαρικα το απογευμα βραδυ. Κι εμενα η δικια μου αν ειναι κουρασμενη κ νυσταζει κλαιει καμια ωρα πριν κοιμηθει.

Aurora χαρα στο κουραγιο σου και την θεληση σου.. εγω θα ειχαλυγισει και θα τον ειχα κοψει τον θηλασμο στη θεση σου! Μπραβο για την υπομονη κ την επιμονη σου..

Νικη πραγματικα εισαι η ελπιδα μου κ θελω η κορη μου να μοιασει στα δικα σου!

εμενα με εχει ξεπατωσει! Νοιωθω σαν να με εχουν δειρει! Θελω να κοιμηθω ενα βραδυ.. με ποναει ολο μου το κορμι! Προσπαθω συνεχεια να της μαθω την πιπιλα αλλα τιποτα...αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Fun μου μη νομίζεις τις γκρίνιες μας τις έχουμε κι εμείς.οταν βαριούνται γκρινιάζουν.τα αλλαζω μερη κ ησυχάζουν αλλά οχι πως είναι αγγελούδια!απλά αυτο που με ξεκουράζει είναι οτι κοιμούνται το βράδυ κ ξεκουραζόμαστε.μεγαλώνοντας ηρεμούν απλα καθε μωράκι είναι διαφορετικό.το θέμα είναι στη γκρινια να τα ξεγελάς λιγάκι κ οχι αγκαλιά.βεβαια όταν θηλάζεις ειναι δυσκολο αυτό.σήμερα θα φαμε μηλαράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πολλά τα νέα σας!!! Εμείς σήμερα στις 1 έχουμε το εμβόλιο!! Αύριο έχουμε στη Θήβα το γάμο του κουνιάδου μου...πολύ ταλαιπωρία αυτά τα ταξίδια κ οι υποχρεώσεις!!! Αλλά τι να κάνω? Δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε!!!! Πεταλουδάκι και Θανάσης μου να μας πείτε τα προφίλ σας αν έχετε facebook να τα λέμε εκεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Κατερίνα:μπράβο το κορίτσι μου δεν πιστεύω να σου κάνει  κάτι αφού χθες όλα καλά.fun:κ εσύ το παλεύεις πολύ δεν δίνεις καθόλου μπιμπερό;stalitsa:  πάλι ταξιδάκι ο μικρός πιο καλά να μαθαίνει κιόλας καλό δρόμο κ καλά να περάσετε.εύχομαι ν παν όλα καλά με το εμβόλιοΚούκλες εγώ δεν έχω facebook. Niki: πολύ μ'αρέσει έτσι που τα χειρίζεσαι τα μωράκια.Aurora: εμένα που είχε βγάλει μια μέρα βλέννη κ είχε γκρίνια ήταν από το κληματιστικό είχε κρυώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη καλη τυχη με το μηλο

σταλιτσα το ξερα οτι καποιοι παιδιατροι ξεκινανε τα εμβολια στον 3ο.καλη αρχη λοιπον

θανασης μου εγω εχω προσπαθησει απειρες φορες και δεν παιρνει μπιμπερο ουτε με ξενο ουτε με δικο μου γαλα. Και επισης ουτε πιπιλα.. και δεν πολυκοιμαται βραδυ τωρα τελευταια και δεν ξερω τι να κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fun περνας δυσκολα κ εσυ μηπως να το προσπαθησεις λιγο με το μπιμπερο(δεν ξερω πως ακουγεται αυτο) για να ξεκουραστεις κ εσυ λιγο κ ν συνηθησει κ αυτο να κοιμαται περισσοτερο 3 μηνες τωρα ειναι δυσκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου (βασικα το ονομα σου ποιο ειναι?) επρεπε να βαλουμε μια ταξη απο την αρχη γιατι ειναι δυο και οσο να πεις διπλη η κουραση.ετσι μαθαμε σε προγραμμα - ρουτινα που εγω το θεωρω πολυυυυυυυ βασικο και οχι σε πολλες αγκαλιες.με αυτο τον τροπο βρηκαμε ισορροπιες γρηγορα και αν και οπως προανεφερα εχουν κι αυτα τις γκρινιες τους (αλλωστε μωρα ειναι δεν περιμενα κατι αλλο) εν τουτοις περναμε ησυχα και ομορφα χωρις πολλη ψυχολογικη κουραση απο διαρκη γκρινια η΄οτιδηποτε τετοιο.η σωματικη κουραση ειναι δεδομενη γιατι ειναι ολα επι δυο αλλα αυτο ηταν και αναμενομενο και εννοειται δε γκρινιαζω!αν και απο πολλους εχω δεχτει κριτικη του τυπου δε δενεσαι με τα παιδια χωρις αγκαλια νιωθουν παρατημενα και τετοια αλλα εμαθα να μην ακουω.εγω ξερω αν ασχολουμαι με τα παιδια μου και πως νιωθουν το βλεπω.οπως και καθε μανουλα ξερει τι κανει για τα παιδια της.τωρα σωστο η΄λαθος ο χρονος θα δειξει!!!παντως μαζι με το να μην ακουω και να μη στεναχωριεμαι εμαθα και να μη δινω σε κανεναν δικαιωμα να με κρινει.ετσι θεωρω σωστο ετσι κανω και σε κακο δε μας βγηκε και ειναι δυο πολυ χαρουμενα παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια με λενε. τα λες πολυ σωστα κ κανεις το καλυτερο που δεν ακους κανενα.βοηθεια εχεις καθολου;σε σκεφτομαι συνεχεια λεω πως τα καταφερνει με δυο παιδια. Εμενα ειναι δυδιμος ο μπαμπας μου με τη θεια μου κ λενε οτι πιθανον να κανω κ εγω κ μονο που το σκεφτομαι πελαγωνω @-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας και από εμένα, τι κάνετε; Θανάσης μου και Petaloudaki  καλως ήρθατε στην παρέα μας!!! Τι ωραία που όλο και μεγαλώνει το παρεάκι μας!!! :-) Εμείς προχθες γυρίσαμε από διακοπές και περάσαμε όμορφα! Ο μπέμπης πολύ κοινωνικός μας βγήκε όλο μιλούσε με τον κόσμο στην παραλία, κυρίως σε γυναίκες :-),  και τα γέλια που κάνει δεν περιγράφονται, ξεκαρδιζετε! Όσο περνάει ο καιρός όλο και ζωηρεύει, είναι λογάς και πολύ κινητικός, όλη μέρα θέλει παιχνίδια και δεν πολύ κοιμάται μεσα στην μέρα, πτώμα η μανούλα... Αλλά κοιμάται νωρίς στις 8 μπανάκι, στις 8:30 τρώει και στις 9 νάνυ,΄αφου έχει ξεπατωθεί όλη μερα, ξυπνάει κατά τις 2 για να φάει και ξανά ξυπνάει κατά τις 7, ξανα νανυ και ξυπνάμε κατά τις 10:00. Την Τετάρτη 20 του μηνος κλείσαμε και τους 3 μήνες, χθες ήρθε και η παιδίατρος πήραμε 1 κιλάκι αυτό τον μήνα και 4 πόντους, είμαστε ψηλά αγοράκια πάλι καλά φαινεται να έμοιασε στον μπαμπα, γιατί η μαμα δεν φημίζετε για το ύψος της.. χαχα Κάναμε το εμβόλιο, έκλαψε εκεινη την στιγμή και όλα καλά. Αλλά το βράδυ ήταν ανήσυχος, του έβαλα θερμομετρο και είχε ανεβάσει πυρετό, ένα 38αρη, του έκανε χλιαρα μπανάκια και τώρα είμαστε μια χαρά και θα τον παρακολουθώ φυσικά! Επίσης πριν 10 μερες είδα λίγο καφε αίμα μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι είναι προεορτια περιόδου από τότε ό μπέμπης δεν πολύ ήθελε το στήθος και άρχισε να μειώνεται το γάλα με αποτέλεσμα αυτή την στιγμή να μην θηλάζω. Οπότε αύξησε την ποσότητα στο γάλα ο μπέμπης τώρα πίνει γύρω στα 900ml  την ημέρα. Maraki και εμένα καμια φορά τον πιάνει κλάμε το βράδυ πριν κοιμηθεί από την υπερένταση. Κορίτσια τα ματάκια έχουν αλλάξει χρώμα? Εμάς είναι προς το παρόν μπλε.       

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικι έχεις πολύ δίκιο, κατ' αρχην είναι δικό σου θέμα πως θα διαπαιδαγωγήσεις τα παιδιά σου και δεν πέφτει σε κανέναν λόγος. Και εγώ δεν ακούω κανέναν προσπαθω να κάνω το καλύτερο για το μωρό μου, έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ και όταν μου λένε κάτι, τους βάζω στην θέση τους. Εχουμε γεμίσει από συμβουλάτορες. Επίσης μόνο εσυ ξέρεις τις ουσιαστικες ανάγκες των μωρών σου και αν είναι ευτυχισμένα με αυτό που τους δίνεις.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια-θαναση (χαχαχααα) σωστα.οποιος ειναι να πει κατι θα το πει κανεις δεν κανεις το σωστο!δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα με τα διδυμα.λιγο στην αρχη πελαγωνεις αλλα οκ.καλως το ναταλακι!σας βγηκε κοινωνικος ο μικρουλης ε?πωπωπωπωωω καρδιες που θα καουν αργοτερα!ποσο σας μετρησε σε υψος η παιδιατρος?μια χαρα το γαλα που πινει σαν ποσοτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωπω!!!τσολιας!!!εμας είναι 70 ο μπέμπης κ 69 η μικρη.αλλα μη σου πω ποσο γεννηθηκαν!!!!38 κ οι δυο!!!θηρια!!!χαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ! Φανταζομαι πως ήταν και πως είναι τώρα! Μπράβο Νίκι μου ολόκληρα παιδιά τα έκανες! Είσαι άξια συγχαρητηρίων και μην ακούς κανέναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλια ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα να χαίρεσαι τον μπέμπη σου .εμένα γεννήθηκε 47 και τώρα είναι 62.πως μπαίνουμε πριβε?Νίκη να σου ζήσουν ολόκληρα παιδάκια γίνανε.Ναταλια μου αποφεύγω να τους απαντάω αν κ πολύ θα το ηθελα μερικές φορες όμως δεν κρατιεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία επειδή είμαι άσχετη με αυτά το είδα το πμ κ έκανα κλικ στη σελίδα που βγάζει μετά κάνω τίποτα άλλο? ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμάμαι καλά έχει μια επιλογή που στέλνεις "έγκριση" και μετά η Aurora θα σε βάλει που έχει φτιάξει  την ομάδα. Aurora τα λέω καλα? Niki ανυπομονώ να δω πως ήταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...