Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Σταλίτσα εγω τα ποδαρακια του τα εχω μεσα,με σταση βατραχακι,ετσι βολευεται.. για τα ποδια εξω ειναι μετα τους 3 μηνες..απο οσο διαβασα στις οδηγιες που μου εστειλαν οταν πηρα το sling. Επισης εγω μετα την εγκυμοσυνη ποναει η μεση μου,παω να σηκωθω απο το κρεβατι κ με πιανει ενας πονο και σηκωνομαι αργα αργα γιατι ποναει αρκετα..επισης επειδη μου ειχαν πρηστει τα ποδια μου,ενω ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα, μπαινουν 2 νυχια στα δαχτυλα των ποδιων μεσα στο κρεας..επισης τα μαλλια μου δεν στρωνουν με τιποτα..

Επισης αν εχετε ραγαδες το bio-oil ειναι κορυφαιο!!! εμενα σχεδον εφυγαν..

Αυριο θα παμε να κανουμε το 2πλο εμβολιο!!! πφφφφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Dorothy σαν βατραχάκι τον βάζω κ εγώ αλλά με τα ποδαράκια του έξω..μέχρι τα γόνατα είναι μέσα κ τα υπόλοιπα έξω.. εμείς κάναμε χθες το πρώτο μας εμβόλιο κ η ψυχούλα μου πλανταξε στο κλάμα...πυρετό μέχρι 37.6 έκανε τη νύχτα..κορίτσια όσες κάνατε το εμβόλιο είχε γκρίνια μετά το μωρό;; εμένα τον έπιασαν φοβίες κ πεταγοταν στον υπνο του!! Τι να πω.. τώρα κάπως καλύτερα είναι... όσο για το bio-oil όντως κάνει θαύματα!!! Για τη μέση μου δεν το συζητώ..υποφέρω!!!!!! Άντε με το καλό να κάνετε το εμβόλιο αύριο Dorothy!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως είστε σήμερα? Εμεις όλο και ηρεμούμε και νιώθω ότι έχω ξεκουραστεί αρκετά. Όλη μέρα φωνούλες, γελάκια και νάνυ. :-) Όμως κατά τις 8 το βραδακυ το πιάνει ένα κλάμα για καμια ώρα και είναι απαρηγόρητο το πλασματάκι μου από κωλικούς, μετά είναι πάλι ο εαυτός του. Aurora και εμας όπως και της Νίκης το ρηλάξ έχει από κάτω ενίσχυση και είναι μια χαρά. Εμείς κορίτσια τα εμβόλια σε μια εβδομάδα ακριβώς την επόμενη Δευτέρα, να δούμε πως θα είναι και ο δικός μου μπεμπάκος. Dorothy ο δικός σου είναι καλύτερα τώρα? Εγω κορίτσια δεν εκανα ραγάδες αλλά με την εγκυμοσύνη απέκτησα τριχοφυία στην κοιλιά και ανάμεσα από το στήθος έλεος!!! Ελπίζω να φύγουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εμεις κλασσικα το βραδυ εχουμε γκρινια πολυ.χθες εκανε κ εμετο κ μας ειπε η παιδιατρος να αραιωσουμε το γαλα για λιγο κ να της ξαναδωσω οταν μου ζητησει η ιδια.να ρωτησω,ειναι ακριβο το bio-oil?κ επισης τα εμβολια πρεπει να παμε στο ικα να τα γραψουμε?πως γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι το bio-oil έχει περίπου 12 ευρώ..αλλά εγώ το παρήγγειλα από το ίντερνετ κ το πήρα 9 ευρώ.. τα εμβόλια γιατί να πας στο ΙΚΑ?? εμένα μου γράφει τη συνταγή ο παιδίατρος κ πάω στο φαρμακείο κ δεν τα πληρώνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμένα η μικρή μου έχει βήχα. Δεν βήχει συνέχεια αλλά κάθε μισή με μιά ώρα την πιάνει. Το πρωί την πήγαμε στο γιατρό. Δεν έχει ακροαστικά, πυρετό ή σινάχι. Μας είπε ότι ίσως την πείραξε ο κλιματισμός. Ελπίζω να μην ανεβάσει πυρετό γιατί μέχρι να κλείσει το τρίμηνο ο γιατρός δεν μπορεί να μας δώσει φάρμακο και θα πρέπει να την πάω στο νοσοκομείο. Ελπίζω να μη χρειαστεί!! Το bio-oil το πήρα 9 ευρώ απτο φαρμακείο και δεν έχω δει διαφοτά στις ραγάδες μέχρι στιγμής. Τα εμβόλια στα γράφει ο παιδίατρος όχι στο ικα. Η δικιά μου δεν είχε πρόβλημα μετά το εμβόλιο αλλά το κάθε παιδάκι αντιδράει αλλιώς δεν είναι τίποτα. Περιμένω νέα σας! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μη σκας για το βηχα,ολα σχεδον εχουν λιγο η πολυ.Συνηθως ειναι απο ψιλομπουκωμα στη μυτη που βηχουν.Λιγες μυξουλες ναχει και να κατεβαινουν,η να την μπουκωσε οντως ο κλιματισμος ειναι λογικο να βηχει.Η δικια μου βηχει δυο μηνες.... :-) Προσεχε μονο μην σου κρυωνει και μην αγχωνεσαι!

Θα το παρω κι εγω το bio oil ειχα της frezyderm κρεμα αλλα δεν μαρεσε και την εκοψα.

Μαρια υπομονη,θα ηρεμησει σιγα σιγα... Αν δε θες να πληρωσεις παιδιατρο στο παλιο Πικπα κανουν δωρεαν,αλλα δεν ξερω πως λεγεται τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου εύχομαι να μην αρρωστήσει!! Πρόσεξε με το κλιματιστικό!! Aurora μου κ εγώ έβαζα της frezyderm αλλά τώρα με το Iowa-oil βλέπω καλύτερα αποτελέσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε; Η μπεμπούλα μου είναι καλύτερα κ δεν έκανε πυρετούλι ευτυχώς! Aurora μη νομίζεις το bio- oil σαν λαδάκι είναι και κάνει απαλό το δέρμα αλλά δεν είδα να φεύγουν οι ραγάδες! Κορίτσια κάνατε πολλές ραγλαδες; Εμένα έχει αρκετές η κοιλιά μου. Σταλίτσα μου ευχαριστώ είναι καλύτερα τώρα και βήχει που και που. Το κλιματιστικό δεν το ανάβω αν και σκάμε. Κορίτσια ποιές πάνες χρησιμοποιείτε; Εμείς λίμπερο και δεν μου έχει ερεθιστεί ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δόξα το Θεό Κατερίνα μου που όλα είναι καλά με την μπεμπούλα σου!!! Εμένα πάντως το bio-oil μου έκανε δουλειά!!!!! Πάνες χρησιμοποιώ τις Pampers..τις libero της δοκίμασα κ δεν έμεινα ευχαριστημένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν μείνει ελάχιστες ραγάδες!!! Όσο για τις libero δεν μου απορροφουσαν καλά τα τσισα κ κακα του μπέμπη κ δυσανασχετουσε..ενώ με τις pampers νιώθει καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,εγώ έχω κάνει 5-6 ραγαδες και θα πάρω κατι λαδακια που φτιάχνει μια κοπελα στο fb και έχω δει οτι κανουν δουλεια.Εμείς απο πάνες έχουμε χρησιμοποιείσει pampers,libero και babylino με καμια δεν ειχαμε ουτε ερεθισμούς ουτε διαρροές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο πανες εχω χρεισιμοποιησει οπως κ το Οneiraki ολες..χαχα..οτι κουπονι μου εστελναν πηγαινα και το εξαργυρωνα και αγοραζα τις πανες..αλλα ευχαριστημενη πληρες εχω μεινει με τα babylino,τις libero ακριβως οπως ειπες Stalitsa τα πρωινα τον εβρισκα παντα μουσκεμα..ενω με τις αλλες οχι..τις pampers τις εκοψα γιατι μου ειπαν οτι στο εσωτερικο τους εχουν χρωμα,αν προσεξετε μπλε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?θα το παρω λεω το λαδακι γιατι εχω καποιες ραγαδες κ ειναι κατακοκκινες.κανει κ για την ουλη της καισαρικης η οχι?εγω κοριτσια χρησιμοποιω pampers κ μαλιστα εχω 2 κουτια απ'το ιντερνετ αλλα μου μυριζουν.της babylino μου φαινονται πιο καλες αλλα κ αυτοι δεν εχουν μεσω ιντερνετ.κατι αλλο ξερετε ποση ωρα μπορω να αφησω το γαλα κ να το ξαναδωσω αν δεν το εχει πιει η μπεμπουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy πάντως δεν είδα κάτι να πειράζει τον μπέμπη..κ όσο για το χρώμα το ρώτησα σε έναν που δούλευε στα pampers και μου είπε ότι όπως κάποιες σερβιέτες έχουν μπλε μέσα π.χ always έτσι κ τα pampers για να είναι έκτρα απορροφητικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι αυτό που νομιζω,αυτό το μπλε είναι για να απορροφάει τις μυρωδιές. Πάντως εμείς κ με τα libero δεν ειχαμε πρόβλημα.Μαρακι δεν σου έκανε πλαστική στην καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!εμείς λίμπερο απο την αρχή κ τίποτα απο διαρροή.ούτε κ τώρα που κοιμούνται 12ωρο σερι το βράδυ.δοκίμασα χθες κατι καινούριες παφις λέγονται κ μου κάνανε κοκκινίλες.ευτυχώς φυγανε με μπεπανθολ.σορυ που γράφω κ τα αγγλικά ελληνικά αλλά βαριέμαι να αλλαζω!!!χιχιχι!!!σήμερα πήραμε κ γυμναστήρια της φισερ πραις.αυριο έχει εγκαίνια!!ονειρακι πλαστικη για να μη φαίνεται το σημάδι?εγω εχω γραμμούλα σαν την Κατερίνα.είναι λίγο μεγάλη αλλα δεν πειράζει είναι λεπτή κ δε φαίνεται πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την καισαρική κάνουν πλαστική τώρα,εγώ έχω μια πολυ λεπτή γραμμουλα λίγο ροζ,σχεδόν δεν φαινεται.Νίκη κ εμένα είναι μεγάλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,

Καιρο εχω μιλησω! Βλεπω ομως ολες στρωσατε με τα μπεμπακια σας.. εμεις χτες καναμε το εμβολιο, μια χαρα ηταν η μπουμπου μου κυρια και σημερα ξυπνησε κ με κεφια..το σαββατο το βραδυ την καταφεραμε να πιει ενα μπιμπερο με δικο μου γαλα και κοιμηθηκε 5 ωρες! Αυτο για εμας ειναι ρεκορ.οποτε ακομα δεν θα της δωσω σκονη. Θα παιδευτω λιγο με θηλαστρα κ αποστειρωσεις κ θηλασμο ταυτοχρονα να δουμε πως θα παει.. βεβαια εχει βαλει 1 κιλο σε 20 μερες και 4 ποντους.. γι αυτο πηρα λιγο τα πανω μου κ ειπα θα κανω υπομονη..πηρα κ ρινγκ σλινγκ που ειναι πιο δροσερο για το καλοκαιρι για να την εχω σκουλαρικι..

κι εμενα τα παμπερς μου βρωμανε πετρελαιο..λιμπερο κ μπειμπιλινο χρησιμοποιω αν και το μπειμπιλινο μου φαινεται πιο μαλακο!

κι εγω μια μεγαλουτσικη ροζ γραμμη δεν νομιζω να μου εκαναν πλαστικη( αν ειχα θα μου φαινοταν στην τιμη λογικα) αλλα ειναι πολυ χαμηλα μεα στιε τριχες ( με το μπαρντον) οποτε δεν φαινεται...ουτε με μαγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!

Κι εμενα μου εκανε πλαστικη χαμηλα κι εχω γραμμη ροζ αλλα κανα δυο τριχουλες που εγκλωβιστηκαν μεσα και μεγαλωνουν μου κανουν τσουξιμο και σαν κυστουλα και δεν ξερω πως να τις βγαλω,η μια εκανε και λιγο πυον και φουσκωσε.

Πανες χρησιμοποιω παμπερς αν και μυριζουν λιγο,αλλα μενει στεγνη παντα.Λιμπερο δε μαρεσαν,πολυ συνθετικες και μικροτερες σε μεγεθος για τα ιδια κιλα.Μπειμπιλινο δε δοκιμασα ακομα.

Εχει καμια ενδοεπικοινωνια με καμερα να μου πει εντυπωσεις;

Fun μπραβο επιτελους!Θα ηρεμησεις λιγακι!Και απο βαρος σκιζετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...