Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

ξεχασα να ρωτησω...

σκεφτομαι να κανω με τα παιδια σπιτακια με πτι μπερ που τα στολιζεις με σμαρτις κλπ.

πως φτιαχνεις το υλικο που τα κολας;;;;

γλασο ειναι;;;;;

λετε....

Σωσω τα πηρα καλε τα πμ...

θα τον πριξω για να τον κανω να δεχτει... το πολυ πολυ να βριστουμε.... να βαλω τα κλαμματα... να νευριασω και να πω οτι θα τα κανω μονη μου με το ετσι θελω!

γυναικεια, να μην πω κατι αλλο, συμεπριφορα... χιχι...

ε, ρε Λυσσιστρατη!!!!!!

να ειχα το παλιο μου κορμι ρε σωσω, να εφτιαχνα σεξυ ημερολογιο για παρτη του!!!!!

αυτο θα το ηθελε νομιζω....

αλλα με το παρον κορμι.... μητε σελιδα δε θα γυριζε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!

φαίνονται εύκολα τα ντόνατς.

θα τα προσπαθήσω κι εγώ καμιά μέρα.

βαγκ, μια χαρά είναι τα 5 ευρώ.

να τα κάνεις και μην τον ακούς.

έχεις δίκιο.

εγώ τι να σας πω για τη γιορτούλα μας!!!

Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Η !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ήταν μια απόλαυση όλα τα παιδάκια!!!

ο Α μου ήταν φοβερός!

έλεγε το ποιηματάκι, τργουδούσε, χόρεψε...

τον απόλαυσα!!!

οι δασκάλες κάνανε φοβερή δουλειά!

τα σκηνικά, τα λόγια...όλα!

κι αυτό που χαίρομαι είναι ότι βάζουν όλα τα παιδάκια να κάνουν και κάτι...

θυμάμαι στις δικές μας εποχές, μόνο λίγα παιδάκια συμμετείχανε στις γιορτές.

συνήθως οι άριστοι μαθητές και τα παιδιά των δασκάλων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...μπραβο για τη γιορτη νανα...εμας θα κανουνε παραλληλη δραστηριοτητα...οχι γιορτη..καλυτερα..ουτε ποιηματα ουτε στολες..

θα ειναι 4-5 παγκοι κ θα κανουν παιχνιδια κ δραστηριοτητες..και ναι ειδαμε το πρωτο μας δοντακι..πολυ ανησυζη η μικρη..

σας ειπα οτι πινει με το καλαμακι νερο;;

κανω κατι χρωματιστα μπισκοτακια..θα σας το δειξω..

το γλασο βαγκ ειναι ασπραδι και αχνη ζαχαρη..περιμενουμε φωτο!

1 ασπραδι κ ζαχαρη αρκετη μεχρι να γινει χυλος πηχτος..χτυπας πρωτα το ασπραδι και μετα ριχνεις κ την αχνη..θα πεταχτει πολυ..να ξερεις..η αν δεν θελεις ασπραδι λεμονι χυμο λιγο και αχνη..

πολυ κρυο εδω..το απογ κανονισα να παω σε 1 φιλη αλαλ δε ξερω αν θα παω..πολυ κρυο..κωλο δε βαζω μεσα..

πηγα χθες στην ελενη σκ..

καλα ειναι..πηγαινοερχεται 1 ωρα στη δουλεια της..τα παιδιακια της μεγαλωσαν..ακομα δε τρωνε αλλα οκ..

ειναι καλα με αυτο..εχετε πολλουε χαιρετ//

η ειρηνουλα εκπληκτικη!

δεν εχω λογια..

πεξανε καλα με τη μαρθα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια...

Vag να χαίρεσαι το Σπυρέτο σου και οι υπόλοιπες αν έχετε κανέναν! Καλέ μια χαρά τιμή τα 5€ με δουλεύεις...εμένα η προσφορά που βρήκα ήταν 9,95€!Τα διπλά!Για γυαλιστερό χαρτί με σπιράλ Α4.Εγω βέβαια χρειαζόμουν 5 οπότε μου βγήκε όσα θες να δώσεις εσύ για 12.Να τον πείσεις πολύ ωραία και συγκινητική ιδέα για δώρο.

Εγω φέτος για μικροδωράκια σε πεθερικά,νονούς,κουμπάρους λέω να πάρω τσαι...ναι καλά ακούσατε μου παν ένα μαγαζί με αρωματικά διάφορα και θέλω να παω να δω τι φτιάχνουν σε εορταστικές συσκευασίες.Και για τις δασκάλες του σχολείου τις κούπες που τους έφτιαξα με τα ονόματα τους με φακελάκια τσαι θα τις γεμίσω.

Παραλάβαμε τις στολές χθες...Ενταξει είναι περιοιημένες δε μπορώ να πω,βελουτε με μανίκι και φουρό από κάτω και βασικά μπορείς να τις βάλεις πχ και απόκριες και να βάλεις και φτερα από πίσω και να ντυθούν πεταλουδίτσες ή μπαλαρινούλες.Η καραμέλα είναι για το κεφάλι ανεξάρτητη.Αλλά τους τις έραψε τσιμα τσιμα βρε παιδί μου για τώρα.Μέχρι το Μάρτη δε νομίζω να μπαίνουν.

Τα μελομακάρονα δε που είναι τα αγόρια είναι ένα καφέ σακί με πόδια και κολλημένα καφέ σκατουλάκια πάνω...χα χα

Ανυπομονω για το Σάββατο!!Εχει και γενέθλια ο μπαμπάς μου θα ρθουν και οι χαζοπαππούδες να καμαρώσουν φυσικά.Το λένε ωραία το ποίημα σπίτι και γενικά όλο το χορευτικό εκεί δε ξέρω τι θα κάνουν...

Νανα μπράβο στον Ανθιμούλη και του χρόνου...

Σωσω καλοριζικο το δοντάκι σας και χαιρετισμούς στην Ελένη και καλές γιορτές και από μας όταν την ξαναδείς!

Βρε Μαριλου τι ευκολα τα ντονατς...ολόκληρη διαδικασία...και ζύμωσε και άφησε να φουσκώσει και ζέστανε το ζυμάρι και κόψε με κουπατ και πέρασε από το βούτυρο...βουνό μου φάνηκε μόνο που το διάβασα.Μια φορά που θα μου ρθει να φάω πάω στο φούρνο και παίρνω ένα μου φαίνεται...Εσεις είστε προκωμένες...

Τώρα διαμορφώνω στο δωμάτιο τους ένα επιπλάκι σα βιβλιοθηκούλα(βασικά ήταν θήκη που έμπαινε ο πύργος του υπολογιστή) να βάζουμε τα παραμύθια μας γιατί σα να άρχισαν να πληθαίνουν τα παιχνίδια τους και δε χωράμε...Ήδη είχα αδειάσει το μπουφέ από το καλό σερβίτσιο και βάζω τα παιχνίδια τους γιατί παίζουμε στο σαλόνι.Το δωμάτιο τους είναι μικρό και το χουμε μόνο για ύπνο.

Πολύ κρύο και δω....θέρμανση στο φουλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ, είναι του Αγίου Σπυρίδωνα σήμερα!

Χρόνια πολλά στον κούκλο Σπυρέτο!!!

Βαγκάκι μου, να του δώσεις ένα γλυκό φιλί!!!

καλορύζικο και το δοντάκι σας!

δε μας φτάσατε τελικά... χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στο Σπύρο!!!! Χιλιόχρονος!!!! Πολύ μου άρεσε το σέξυ ημερολόγιό σου!!! χαχα!!! Δεν είναι κακή ιδέα! Και από κορμί νομίζω το διαθέτεις!!

Καλέ τι -5 βαθμούς λες;;; Πας να με πεθάνεις; Εδώ μιλάμε για 7-8 βαθμούς και έχουμε γκαγκανιάσει! Υπάρχει τρομερή υγρασία που σου τρυπάει το κόκαλο!

Με αυγόγρασσο θα τα κολλήσεις.... 1 ασπράδι και περίπου 200γρ άχνη. Πολύ καλό χτύπημα στο μεγάλο μίξερ ίσως θέλει και 10' ! Να βγει αρκετά σφιχτό. Το βάζεις σε κορνέ με λεπτή μύτη και κολλάς. Πρέπει να έχεις υπομονή να περιμένεις να σταθεροποιηθεί η μια κόλληση για να πας στην επόμενη.

Εγώ έκανα χθες ζυμάρι και έψησα τις όψεις για να κάνω τρισδιάστατο μπισκοτένιο σπίτι! Το μέγεθος είναι όσο μια Α4 και είναι ανάλογο απ'ολες τις πλευρές! Πολύ μεγάλο! 1 κιλό ζυμάρι και δεν μου έφτασε να φτιάξω τη βάση!!! Και το έκανα πάαααρα πολύ λεπτό το κάθε φύλλο. Σήμερα θα το στήσω....περιμένω να δω το αποτέλεσμα και το πόσο γρήγορα θα καταρρεύσει! χαχα! Έχω κάνει και ανοίγματα για πόρτα και παράθυρα και μέσα θα βάλω ρεσώ να το κάνω ρομαντικούλι!!! Θα βάλω φώτο όταν ετοιμαστεί!

Νανά μπράβο στο παλικαράκι σου!!!! Τί ωραία! Και του χρόνου!!! Τελικά η πεθερά ήρθε ή δεν της πήγατε γραπτή πρόσκληση; χαχα! απίστευτη είναι ώρες και φορές!

Σωσώκα με 'γεια το δόντι καλέ!!!!! Δόξα σι! Αντε και στα υπόλοιπα με το καλό! Θα της βγουν τώρα μαζεμένα! Ε ρε μάσες που έχει να ρίξει!!! :)

Μαρντιο δηλαδή δεν θα τους κάνουν οι στολές για τις απόκριες;;; Α! Πολύ ασύμφορο! Δεν τις επιστρέφεις να τις ανοίξουν λίγο; Αμαν και η μοδίστρα λες και το έκανε επίτηδες!

Δεν σας είπα! Ο μικρός μάλλον γαστρεντερίτιδα! φακ....και πέρυσι Χριστούγεννα με γαστρεντερίτιδα και βρογχίτιδα είχε νοσηλευτεί.... Έχει κάνει 4-5 εμετούς από χθες. Ότι τρώει το βγάζει σχεδόν αμέσως. Τα κακά του όχι διάρροια αλλά κρεμώδη... θα τρελαθώ αν είναι πάλι άρρωστος τέτοιες μέρες....

Σωσώ να μιλήσουμε ξανά το απόγευμα για τον αυριανό καφέ γιατί μάλλον θα αναγκαστούμε να τον μεταφέρουμε για Δευτέρα - Τρίτη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela re!αληθεια λες;;για τον γιαννακη..ολος ο κοσμος μαριλου..της στελλας το παιδι,εκανε εμμετο,..η αρετη ολη μερα εμμετο..

ο θωμας επισης...η μαρθα πολυ μυξα κ βηχα..ρε κοριτσια τρεχει υγρο απο το αυτι της;;να ανησυχζησω;;

δεν ποναει ομως..

αλλα πολλες μυξες εδω και 5 μερες..πολυ ομως..

με τη μπατονετα το ειδα και εχει κ ξεραμενο κιτρινο υγρο γυρω γυρω..

να την παω γιατρο;;δε ξερω..λες να κανει κμαι ωβτιτιδα;;

παντως ξανα λεω..ολος ο κοσμος εδω ετσι..πςριμενουμε φωτο απο το σπιτακι..χρονια πολλα στο σπυρο λοιπον!

καλε δε σχολιασε κανεις τη κατασκ μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ πάλι εγώ!

Ο Γιαννάκης ξεκίνησε και διάρροιες.... 2 μετράμε από το πρωί.... τεσπα... άκουσα οτι κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα... εμάς δεν θα έπιανε; Έτσι και οι υπόλοιποι ε; Αμάν! Την Μάρθα θα την πήγαινα γιατρό περισσότερο επειδή έχει σωληνάκια.

Οπότε Σωσώκα μιλάμε από βδομάδα για συνάντηση. Η κατασκευή τέλεια!!!!

Λοιπόν, δεν ξανακάνω ποτέ σπιτάκια και σκατάκια.

Αυτό με τα πτι μπερ οκ, παλεύεται. Είναι ελαφριά και στεγνώνει σχετικά γρήγορα το γλάσσο. Αλλά το μεγάλο με το χειροποίητο μπισκότο σκέτη ταλαιπωρία. Είναι βαρύ (παρόλο που το έκανα πάρα πολύ λεπτό) και κάνει 1 ώρα η κάθε πλευρά να στεγνώσει. Έβαλα νεροπότηρα αριστερά και δεξιά να βαστάνε την κάθε πλευρά γιατί θα πιανόταν το χέρι μου. Να δω την στέγη που έχει και κλίση πώς διάβολο θα στερεωθεί... τα νεύρα μου. Ποτέ ξανά χειροποίητο! ΠΟΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alhuθεια λες ρε μαριλου;;εσενα σου πετυχαινουν τα πραγματα συνηθως..

και γω σημερα φιλεναδα αποτυχια..

εκανα τα μπισκοτακια πινιατα..θα τα βαλω στο μπλογκ..αλλα δε γινανε πινιατα..

εκνευριστηκα για το χρονο μου κ μονο..τα κολησα μαζι 2 μπισκοτα..το εκανα για τα παιδακια φιλους τα χριστουγεννα..κριμα!

πηρα παιδιατρο πηρα ωρλ..μου ειπε οτι απο εκει φευγει το υγρο απο τη μυξα...γι αυτο εχει διαρροη..

αλλα να εχω το νου μου να κανει δεκατα η πονο μπορει να κανει ωτιτιδα και να χρειαστει αντιβιωση..

δεν λενε να ηρεμησουν οι μυξες μιλαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε ρε κρητικες;;; τις γεμιζετε τις αποχετευσεις;;;;

το ξαναλεω...

καλυτερα με πυρετους, παρα με εμετους!

περαστηκα σας... ελπιζω τις γιορτες να πετατε!

οσο για τα σπιτακια ρε ΜΑριλου... τοσο μπελας;;;

αν ειναι ετσι να μην το προσπαθησω καν... εγω ελεγα να τα κανω με τα παιδια...

με τιποτα δηλαδη...

Σωσω με γεια το δοντι! αντε και μπριζολες!

οσο για τις μυξες...

μακαρι να στερεψουν γρηγορα...

Νανα μπραβο για τη γιορτη σας!!!!

αντε και του χρονου!

ΜΑρντιο εσεις αυριο;;; ή το αλλο Σαββατο;;

καλα, παντως, ωρες ωρες οι δασκαλες δε σκεφτονται τι ποιηματα δινουν... εμ, πως να ντυθει ενα παιδι μελομακαρονο;;;;!!!! ελεος!

σαν ενα συναδελφο που στο γιο του εδωσαν ποιημα να ειναι... λαμπακι! αντε να βρουν πως να το ντυσουν οι γονεις!

τελικα του βαλανε ασπρα ρουχα και τον τυλιξαν με λαμπακια δεντρου! βρηκαν λαμπακια που να αναβουν με μπαταρια... μην το βαλουν στη μπριζα το παιδι!!!!!

εμεις την Παρασκευη 20 Δεκ θα εχουμε τις γιορτες... τελικα λαθος ειχα καταλαβει... καθε ταξη δικη της γιορτη θα κανει...

αυριο θα δωσω και τα δωρα στις δασκαλες...

εχω να κανω και την ουρα και να ραψω κουδουνακια στο καλτσον-σκουφι του Σπυρου...

Α! ευχαριστω και για τις ευχες σας για το παλικαρι μου...

σημερα πηγαμε το πρωι με τον αντρα στον Αγιο Σπυριδωνα στην Τριανδρια και μετα....

πηγαμε στα λουτρα Ν.Απολλωνιας!!!!! τελεια!!!!

πηγαμε σε πριβε μικρη πισινουλα με 4,5Ε το ατομο!

ενω στο ΛΑγκαδα στα πριβε ειναι 10/ατομο και στο κοινο 6Ε!

τελεια!

αλλα μετα στο γρισμο πηραμε τα παιδια απο το σχολειο... οποτε.... μπάι μπάι χαλαρωση.....

ρωτησαμε και τη γιατρο και θα παμε, ισως απο βδομαδα με τα παιδια παλι!

μεχρι 6χρ ειναι δωρεαν!

λεμε να παμε απογευμα και μετα οταν ερθουμε να ξεραθουν στον υπνο!

και εμεις το ιδιο...

καλα δε σας λεω... το δερμα... βελουδο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.

μπράβο ρε βαγκ.κ

οίτα να χαρείς την άδειά σου.

εγώ περιμένω τον ανδρούλη να έρθει από το σχολείο.

θα μείνουμε λίγο σπίτι.

μετά μολ κ μετά θα πάμε να πάρουμε τον α κ να πάμε για σούσι τα τρία μας.

στις 4 έχω κομμώτρια.

αν κ θα προτιμούσα να έμενα σπίτι στη ζεστούλα μας.

νομίζω ότι ειναι ο πιο κρύος χειμώνας που έζησα στην κύπρο.

μαριλού πειμένουμε φωτό.

εγώ λέω να φτιάξω ένα χριστουγεννιάτικο κεικ κ μελομακάρωνα.

κ κανένα τρουφάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και δω πολύ κρύο...

Ναι Vag αύριο είναι η γιορτή μας..Τους δοκίμασα χθες τις στολές,μιλάμε είναι γλύκες,τέτοιο καμάρι και πόζα και τρέχαν στο καθρέφτη να δουν,γέλιο που έκανα.

Ηρθαν και τα φωτοβιβλία. Παθαν σοκ που ειδαν τις φατσες τους στο ελκυθρο του Αι Βασίλη,στο σπίτι των καλικάντζαρων.Πολυ καλογραμμένο και το dvd ωραία αφήγηση,με πολλά μηνύματα,συγκινήθηκα η αλήθεια λίγο...Ο άντρας μου γελούσε που τις έβλεπε σαν cartoon.Λίγο περισσότερα γραφικά αν είχε δε θα με χαλούσε...Περιττό να σας πω ότι είδαμε το dvd 2 φορές και το βράδι διαβάσαμε το παραμύθι άλλες 2!

Νανα καλά να περάσετε σήμερα...αχ και μενα μου λειπε να περάσω μισή μέρα έστω μόνη με τον άντρα μου χαλαρή...να αράξουμε βρε αδερφέ σε ένα χουχουλιάρικο καφέ και να μη σηκωνόμαστε με τίποτα!!!!!!!!!!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ, εμάς δε μας ήρθε ακόμη το βιβλίο κ ανυπομονώ.

ελπίζω να ερθει πριν τα χριστούγεννα.

μόνο ο χουχουλιάρικος καφες σου έλειψε;

το σεξ χωρίς αγχος, δε σου έλειψε;

χαχαχα

πριν πάμε στη γιορτή, φόρεσε τα καλά του παπούτσια.

μόλις τα φόρεσε, άρχισε να κάνει το χορευτικό του για να δει ανμπορι να το κάνει με τα άλλα παπούτσια... χαχαχα

ενώ εσύ που έχεις τις κορούδες, τρέξανε στον καθρεύτη... χαχαA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Από χθες το απόγευμα δεν έχει ξανακάνει εμετό ο μικρός αλλά μας κερνάει ακόμα διάρροιες. Η διάθεσή του έχει φτιάξει λίγο αλλά σήμερα ξύπνησε στις 05:30 και δεν έλεγε να ξανακοιμηθεί. Οπότε στο πόδι από τα χαράματα! Και στις 06:20 σηκώθηκε και ο Χριστόφορος και μου ζήτησε να φάει 2 φέτες ψωμί με μέλι και χτύπησε και μισό φλιτζάνι γάλα! Συνήθως αν δεν περάσει τουλάχιστον μισή ώρα απ' οταν ξυπνήσει δεν βάζει ούτε νερό στο στόμα του... πεινασμένο σηκώθηκε το πουλάκι μου!

Καλέ δεν είπα πως είναι αποτυχία το σπιτάκι μου! Ίσα ίσα που όσο τελειώνει τόσο τέλειο γίνεται!!!! Αλλά πολύ χρονοβόρο. Τη σκεπή βαρέθηκα να την κολλήσω χθες και τώρα έβαλα την μια της πλευρά με την βοήθεια ενός ποτηριού και σε καμιά ώρα που θα στεγνώσει θα βάλω και την άλλη. Γίνεται υπέροχο πάντως!

Βαγκ πολύ καλή η τιμή ε; Μπράβο!!! Και τα παιδάκια θα γουστάρουν!!!!

Να τα κάνεις τα σπιτάκια με τα πτι μπερ αλλά αν είναι ζουζούνια τα μικρά σου ίσως να τα έφτιαχνες μόνη σου.... αν δεν στεγνώσει καλά το γλάσσο με την παραμικρή κίνηση μπορεί να διαλυθεί. Α! Και όταν στρώσεις (μετά που θα έχει κολλήσει) το γλάσσο στην σκεπή να είναι σαν χιόνι, αν βάλεις χρωματιστή τρούφα να το κάνεις αμέσως γιατί αλλιώς δεν κολλάει. Με τα μίνι σμαρτις είναι πιο εύκολο γιατί αν τα πιέσεις ελαφρώς κολλάνε.

Σήμερα θα κάνω 2 - 3 σπιτάκια ακόμα των 10 μπισκότων και 2-3 των 3 μπισκότων και τέλος.

Το Σάββατο θα κάνω με τον Χριστόφορο χριστουγεννιάτικα μπισκότα με γλάσσο και στολίδια και τα μελομακάρονα θα γίνουν προπαραμονή....διαφορετικά τα Χριστούγεννα δεν θα υπάρχουν! χαχα!!!

Μάρντιο καμάρωναν οι ζουζούνες ε; Αχ κοριτσάκια!!!! Και εγώ θέλω!!!! Τελικά και το φωτοβιβλίο καλό; Άξιζε δηλαδή τα λεφτά του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαριλου μου τα άξιζε νομίζω,ειδικά τα δικά σας που είναι και μεγαλύτερα θα καταλαβαίνουν περισσότερο και θα χουν υπομονή να ακούσουν όλες τις σελίδες,εμένα βιάζονται να γυρίσω τη σελίδα να δουν τις μούρες τους.Και ξέρεις κάτι θα το έχουν και του χρόνου και του παραχρόνου θα το μαζεύω με τα Χριστουγεννιάτικα.Και είναι και σαν ενθύμιο.Από το ίδιο site μπορείς να φτιάξεις και άλλα παραμυθάκια τέτοιου τύπου με πρωταγωνιστή το παιδί σου όχι μόνο Χριστουγεννιάτικα.

Μπράβο πάλι Vag για την ιδέα...Νομίζω αυτά θα βαφτίσω χριστουγεννιάτικα δωρα για τις κόρες μου τοσο που τους αρεσαν!χα χα

Μαριλου και Σωσω περαστικά στα παιδάκια σας....και μη κακό τη στειλετε προς τα μερη μας αυτή τη κωλοίωση...γιατί χωρις πάνες δε ξέρω τι θα προλαβαίναμε πάνω μας και τι θα έφευγε στα χαλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα κ απο μας..αντε ρ μαριλου..κα λεω δε σου πετυχε...ειπα κ γω!!

εμεις καλα..συναντηθηκα με νικη μαριλου..

καλα ητανε..κρυο λοιπον εδω@

την εστειλα σχολειο τη μαρθα..

απλα ειπα στη δασκαλα να τη κανει κανα 2 φορες μυξες..

φαγητο εχω..το απογ να δω τι θα κανουμε..

αντε καλη γιορτη μαντρ..χαχα..

καλα ρε βαγκ...λαμπακι;;

θελω φωτο απο το ..λαμπακι..χαχα..

νανα σε ελειψε το σεξ χωρις αγχος;;

πεθαινω..καλε το μελομακονα ετσι γραφεται;;

ντροπη..εισαι κ διαβασμενη..χαχαχ...

μπραβο βαγκ για τη χαλαρωση!

ημασταν πολυ κοντα παλι σε 1 αλλο πσιτι...αλλα μπα!!

θα σαςβαλω το λινκ//

http://realbase.gr/drow/senatus/akinita.php?lang=gr&id=222242

αλλα καυστηρας μεσα στο σπιτι..

6 μαπλκονοπορτες γυρω γυρω..απο πανω αλλος κ πιο πανω 1 παρανομο..

ηθελε κ λεφτα για ανακινιση σιγουρα..εγω ειδα αυλιτσα κ χαρηκα..

θελει πολυ δουλεια..οχι περιφραξη,οι πλακακκι...οχι πολλα τελος παντων..παει κ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι μαρντιο που σας αρεσαν τα φωτοβιβλια.. να δω ποτε θα ερθει και αυτο που παραγγειλα για το βαφτηστιρι...

με το καλο η γιορτη σας αυριο...

καλα τα κοριτσια με τους καθρεφτες εχουν θεμα απο μικρες...

εμενα η δικια μου οποτε ανεβαινει στο σκαμνακι να πλεθνει τα χερια στο μπανιο... κοιταζεται και μιλαει και κανει γκριματσες στον καθρεφτη! ψωνιο!

ο Σπυρος... στα τετοια του...

Νανα αποκλειστκαν χωρια στην Κυπρο λεει....

θα πατε να χαρειτε χιονι;;;

αντι να εχουμε εμεις εδω πανω χιονια εχουμε λιακαδες και εσεις.... φορατε τα σκι σας!

εσεις κρητικες;;; κρυωσατε πουλακια μου;;;

ΜΑριλου μακαρι να ξεμπερδεψατε με τη γαστρεντεριτιδα!

και μπραβο για τα σπιτακια!

δεν ξερω αν εχω τοσο υπομονη... ασε που θα τα παρει κρανιο ο αντρας να βλεεπι μισοτελειωμενα σπτακια τριγυρω....

Σωσω εσεις;;; καλυτερα;;;;

οσο για το σπιτι... δε νομιζω να πιεζεσαι να βρεις γρηγορα...

τη σημερον ημερα πεπει να το σκεφτεσαι πιο πολυ... γιατι δεν υπαρχουν περιθωρια για διορθωσεις...

εμεις στο σπιτι απο τοτε που το πηραμε, και ηταν και καινουριο, εχουμε βαλει καμια 15ρια χιλιαρικα σιγουρα! να ο συναγερμος, να οι τεντες, να ο προθαλαμος, να η εξτρα μονωση στη σοφιτα, να οι θερμοκεφαλες στα καλοριφερ, καυστηρας πελετ και νεα αποθηκη για να μπει μεσα, το ισογειο που το καναμε σπιτι... κλπ κλπ....

εμεις το πρωι πηγαμε με αντρα στο μουστακα και ψωνισαμε για τα κουμπαρακια με τη δωροεπιταγη...

μετα εσωρουχα για το βαφτηστιρι απο το στρατ πρατηριο και μετα... αποτριχωση!!!! απιτελους... βελουδο!

το απογευμα με το που ξυπνησα με πηρε τηλ η διπλανη να στειλει τα παιδια της γιατι πηραν δωρακια για τα δικα μου για τις γιορτες τους...

να πω οχι;;; δε γινοταν...

τα κρατησα μεχρι τις 10 παρα μια και μανα και κορη κανανε δουλειες διπλα...

ευτυχως ηταν ηεμα τα πραγματα...

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου.

καλά μαρή σωσώ... μη με φας για ένα ω.

το σπίτι που βρήκατε ήθελε πολλή ανακαίνιση.

αν κκαλή η περίπωση με την αυλή.

ο μικρός μπυσούλγσε.

να βαγκ... γι αυτό τρελαίνομαι για κοριτσάκια...

η μαριάννα σου είναι υπόδειγμα κοριτσιού.

ο π δουλεύει, οπότε δεν μπορούμε να πάμε πουθενά...

μαριλού πολλή προώπα είσαι κι εσύ ε;

τέλειωσε το σπιτάκι σου;

εγώ λέω να φτιάξω το χριστουγεννιά τικο κέικ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Έτοιμο το Χριστουγεννιάτικο μπισκοτένιο χωριουδάκι!!!!!! Θα βάλω φωτογραφίες σήμερα και ελπίζω να καταφέρω να τις δείτε!

Στο μεγάλο σπίτι θέλω να κολλήσω μερικά σμαρτις στη σκεπή και είναι πανέτοιμο!!! Είμαι πολύ περήφανη! Οκ, δεν θα έχει και πολλά στολίδια αλλά οκ. Πρώτη φορά το έκανα και ενώ έλεγα οτι δεν ξανακάνω, ίσως να το ξανασκεφτώ! Αλλά σίγουρα σε πιο μικρή έκδοση!

Βάγκ μάλλον αυτό ήταν! 2-3 μέρες και σε ελαφριά μορφή! Ευτυχώς! Ελπίζω μόνο να μην κόλλησε και ο μεγάλος....θα δείξει εντός των ημερών.

Αφού ηταν φρόνημα τα γειτονάκια οκ, ακολουθούσε και Σ/Κ οπότε δεν πειράζει για την ώρα.

Νανά μπράβο στον μικρούλη!!!! Αντε με το καλό να περπατήσει κιόλας!!!!

Είδες με τα κοριτσάκια; Και στα δικά μας βρε!!! χαχα!!! Αν και το ξαναλέω πως όσα παιδιά και να κάνω θα είναι αγόρια!

Τί κέικ είναι αυτό που λες Νανούκα; Το ιταλικό πανετόνε ή κάτι άλλο; Για πες!

Σωσώ κάθε εμπόδιο για καλό.... μπορεί η τιμή να ήταν δελεαστική αλλά με τόσα χρήματα που χρειάζεται για ανακαίνιση θα έπαιρνες σίγουρα κάτι καλύτερο. Αλήθεια η Μάρθα τί κάνει με το υγρό στο αυτί; συνεχίζει να τρέχει; Η μπουμπού με τις μύξες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψήνεται το κέικ.

είναι το παραδοσιακό,αγγλικό christmas cake.

το φτιαχνουν πολύ εδώ στην κύπρο.

φτιάχνεται με ξηρούς καρπούς κ γλυκά του κουταλιού.

απλα δεν είχα φαρίνα κ έβαλα έξτρα μπέκιν.πρώτη φορά το έφτιαξα μιας κ είχα δικά μου γλυκά του κουταλιού κ λικέρ.

έβαλα να φτιάξω κ λικέρ κουμκουατ.

θα φτιάξω κ ένα γλυκο για να πάω στην κουμπάτα που έχει γενέθλια η κόρη της αύριο.

κ αν δε βαρεθώ αύριο θα φτιάξω κ τα ντόνατς ης μαριλούλας...

μέσα στηβδομάδα μελομακάρονα κ τροεφάκια.

θα κάνω τραπέζι παραμονή χριστουγέννων.κλέω να φτιάξω το αρνάκι του άκη.

δε σας είπα... ήρθε ο σκύλος.

ο βλάκας δεν κλαίει καθόλου... αρέστηκε εδώ.. χαχαχα

άλλος κλαίει...

η πεθερά μου μαράζωσε η καημένη.

στις πέντε τα ξημερώματα άκουσα κλάμα σκύλου κ εετρεξε κάτω γιατί νόμιζε ότι της πήγε πίσω τον σκύλο.

στην κυριολεξία έκλαιγε...

πρωί πρωί ήρθε για να τον δει κ θα ξανάρθει το απόγευμα.

κράτησε κ τον α στο σπίτι της για να έχει δικαιολογία να έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia k απο μας..καλα ειμαστε..οχι ρε νανα ..δε σε τρωω για ενα ω!!

χρονιαρεςπ μερες!!

εμεις σπιτι το απογ..το πρωι παλι σε παζαρι σχολειου ημασταν..οπου μας καλουν παμε..χαχ..δωσαμε κ κει το 5ευρω..δε πειραζει..εχω γεμισει δωρα για φιλους..

εκανα 5 δοσεις μακαρονια για καταψυξη..

μακαρονομηχανη..δεν πολυλεει αν δε κανεις μεγαλη δοση..

αληθςια νανα ο μικρος μπουσουλησε;;απιστευτο!!

μπραβο του!

και το παει σολο;;

εννοω ντρετα;;

μαριλου φωτο απο το σπιτακι εργοστασιο..θα σκασω..αν κ θα το δω απ οκοντα!

το υγρο ψιλοτρεχει λιγο..δε ξερω..μου ειπε ο οωρλ να παρω κατι σταγονες αλλα δεν τις πηρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια;

Νανα μπραβο για το μπουσουλισμα!!!!

αντε και περπατοπιτα σε λιγο...

πολυ βαρυ δεν ειναι το χριστουγεννιατικο αγγλικο κέικ;;;

λικερ, γλυκο κουταλιου και ξεροκαρπα;;;

η πεθερα τεοιο κολημα με το σκυλο;

αλλα τελικα γιατι βρεθηκε σε σας;;;

Σωσω πολυ παζαρι, ε;

καλα να ειστε να γυρνατε...

με φιλους τελικα θα περασετε τις γιορτες;

εγω πρεπει να αρχισω να σκεφτομαι τι θα μαγειρεψω...

παραμονη Χριστουγεννων, ρεβεγιον θα πουμε τα πεθερικα και την αδερφη του αντρα. αν μας τιμησουν...

ανημερα μαμα και αδερφη μου και ευτυχως 2η μερα Καβαλα στη βαφτηση της 2ης κορης των κουμπαρων.

καμια ιδεα για κρεατικο;;;

περισυ εκανα εξοχικο, κρεας με λαχανικα σε λαδοκολα... εχω κανει κοτσι, μπουτι χοιρινο, ρολο...

ειναι και ο πεθερος εγχειρισμενος οποτε πρεπει να ειναι κατι ελαφρυ...

μην τον ξεκανω τον ανθρωπο...

ΜΑριλου μακαρι αυτο να ηταν και να ηρεμισετε... μην κολησετε ολοι...

να δουμε τα σπιτακια;;;

το μειλ μου το εχει η Σωσω...

ρε συ... καθως εκανα τις μαρεγκες το απογευμα... με ηρθε μια ιδεα...

αν οταν κολησεις τα κομματια αν το βαλεις λιγο στο φουρνο στον αερα δε θα στεγωσει γρηγορα;;;

εκτος αν γινει ανεμοδαρμενο το σπιτι....

εμεις το πρωι κατεβηκαμε κεντρο Θεσσαλονικης!

πηγαμε νωρις, 11παρα ημασταν κατω. βρηκαμε παρκιγκ στην παραλιακη λιγο πριν την Αριστοτελους!!!! χαιρε φαρδος τεραστιο!!!!

Αριστοτελουν στολισμενη και καλα... ο Μπουταρης παλιοημερολογιτης ειναι... τωρα τα φτιαχνανε τα σπιτακια!!! απαραδεκτο!

περνωντας απο notos galery ειχε χαπενινγκ με πλέιμομπιλ! καθησαμε να παιξουνε λιγο, ειχε και μια κοπελα ντυμενη Χιονατη και πηγαν και ζωγραφισαν... κλπ κλπ...

πηγαμε στο παζαρι βιβλιου αγορασαμε και για τα δικα μας και για δωρα...

ειχε μια τελεια μερα! λιακαδα!

το αλλο ΣΑββατο εχουμε θεατρο τζαμπα απο το συλλογο αστυν. θα δουμε τους 3 σωματοφυλακες. χαμος θα γινεται αλλα θα τα παω με μιια συναδελφισσα.

σας καληνυχτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

ερώτηση προς μαριλού.τ

α ντόνατς τα βουτάολόκληραστο βούτυρο ή μόνο τη μεριά που θα βάλω τη ζάχαρη;

βαγκ, εγώ θα φτιάξω το μποτάκι αρνάκι του άκη.

αν το γράψεις εετσι στο γκουγκλ θα το βρεις.

την άλληφορά που το είχα φτιάξει, όλοι μουγκρίζανε από ικανοποίηση... χαχαχα

αλήθεια λέω... άκουγες ένα μμμ... χαχαχα

λουκούμι σου λέω...

στονπεθερό μπορείς ναφτιάξεις κάτι πιο ελαφρυυ.

είναι βαρύ κ πολύ παχυντικό αυτό το κεεικ.

αλλά αντέχει πάραπολύ καιρό.

σωσώ, ακόμη δεν τρέχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!

Ωραία μέρα και εδώ χθες και σήμερα! Τώρα έφυγε ο άντρας με τα παιδιά τα πάει βόλτα για ποδήλατο και εγώ μαγειρεύω.... μισό κουνέλι γιουβέτσι και το άλλο μισό το ήθελε ο Γιώργος στο φούρνο λαδορίγανη....ότι του καπνίσει του καθένα!

Λοιπόν θα προσπαθήσω να βάλω τις φωτογραφίες εδώ... τις μίκρυνα είναι γύρω στα 600kb η καθεμια...

Βαγκ καλή ιδέα με το φούρνο ... να σου πω την αλήθεια έβαλα λίγο το σεσουάρ στον κρύο αέρα και έκανε λίγο δουλειά αλλά ντράπηκα να το πω! χαχα!

Να κάνεις το ψητό σου και μπορείς να κάνεις και ένα ωραίο βραστό με διάφορα κρέατα (ζυγούρι, μοσχάρι και κοτόπουλο) που βγάζει και γαμώ τα ζουμιά και να βάλεις στο ζουμί ή μακαρόνια ή να το κάνεις πιλάφι! Εμείς το έχουμε στανταράκι σε κάθε τραπέζι! Είναι και ελαφρύ οπότε θα καθαρίσεις και με το πεθέρι!

Νανούκα και τις 2 πλευρές για να μαλακώσει! Μετά του βάζεις ότι θες! Καλέ τί γυρεύει το σκυλί στο σπίτι σας; Αφού το θέλει η γυναίκα γιατί της το στερείτε; Ή για να έχεις να νταντεύεις και κάτι άλλο πέρα από το σπίτι σου, τα παιδιά σου και τον άντρα σου; Εκτός και αν ασχολείται ο σύζυγος!

Ωραίο δηλαδή του Ακη το ψητό ε; Θα μπω να το δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...