Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

ετοιμη δηλ η πρωτη μαμα για τα φετινα βαφτησια!!!!

μπραβο ρε Νανα και εγω ετσι ειμαι... ευκολη στα ψωνια...

παλαιοτερα ειδικα που ηταν και το κορμι καλυτερο....

καλη ιδεα οι κουβερτουλες στο πατωμα για το μωρο!!!!!

σουπερ!!!!

οπως οταν ειμασταν μικρα και κοιμομασταν ολα τα ξαδερφια στη σειρα στρωματσαδα!!!!!

μηπως να παρουμε το φουσκωτο στρωμα που εχουμε για το καμπιγκ στις διακοπες, μπας και δε βολευονται φετος που μεγαλωσαν στο ιδιο κρεβατι;;;;

Χαρα κανατε μπανακι;;;

εμεις στα ξαφνικα ενω εγω ημουν πανω και ετοιμαζα ιμαμ μπαϊλντι για αυριο, μπουγατσα για πρωινο και ζελε για γλυκο για τη μαμα μου που νηστευει κανονικα (οχι σαν εμας που δεν τρωμε μονο κρεασ) μαζευτικαν στο σπιτι μας κατω στην αυλη οι απενατυ, οι διπλα... φερανε μια σακουλα σπορια και αρχισαν, τσακα τσουκα...

ε, λεω ετσι θα τη βγαλουμε;;;

φερνω και ποπ κορν και πατατακια , ηθελαν και κρυο τσαι, εβγαλα.... μετα οι αντρες ηθελαν κρασι, και εμεις το ιδιο... ηπιαμε τα 2 ασπρα που ειχαμε στο ψυγειο... εφερε και η διπλανη φρουτακια... τελεια!

11:30 το διαλυσαμε....

στο τσακ μπαμ!

τα ωραια του χωριου....

που να γινοταν στην Τουμπα αυτο....

Μαρντιο την περιοχη των Λουτρων την εχουν φτιαξει πολυ τα τελευταια χρονια... και μακαρι να ανακαινισουν και το ξενοδοχειο να γινει σαν το Σιδηροκαστρο, το Αγγιστρο ή τα Ποζαρ στην Αριδαια να μαζευονται και νεαροκοσμος απο μακρυα για λουτρα... οπως πηγαιναμε εμεις στην π.π. εποχη... τωρα στο ξενοδοχειο μενουν κυριως ηλικιωμενοι... οι νεοι ειναι απο την περιοχη ή τη Θεσσαλονικη και κλεινουν τους πριβε λουτηρες....

οσο για τις εκδηλωσεις σας... μακαρι να μπορειτε να πηγαινετε...

και μενα μου αρεσουν... αλλα λογω παιδιων... και οι κονομικων... δεν....

Χρυσουλα και εσας στους Δελφους πρεπει να εχει πολυ πραμα απο εκδηλωσεις....

που θα πατε εσεις καλε διακοπες... πες λεπτομεριες....

εμεις τελικα λαθος καταλαβα... το ξενοδοχειο στην Ουρανουπολη λεγεται θεοξενια και ειναι καλυτερο απο το φιλοξενεια...

πηγε μια συναδελφισσα πριν 1-2 χρονια και λεει εχει 4 πισινες με αλμυρο νερο, απευθειας απο τη θαλασα... παιδικι χαρα... και υπογεια διαβαση που σε βγαζει στη θαλασσα για να μην περνας το δρομο απο πανω....

και καθε βραδυ εχουν δωρεαν θεματικες βραδιες για τους πελατες τους οποτε μας βλεπω να μην κουνιομαστε ρουπι απο εκει ολες τις μερες... καλα αν το κλειναμε νωριτερα σαν τους κουμπαρους μας με 65Ε τη βραδια με ημηδιατροφη... θα ηταν τζαμπα! αλλα και το 85Ε για τις παροχε.. καλο θα ειναι...

σα να πειναω λιγο... θα φαω λιγο παγωτακι....

γρουτσ... γρουτσ... η γουρουνιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..πηγαμε θαλασσα πρωινη...

και μετα φαγητο σοτ κινεζικο..σκασαμε κ παλι..

γαμωτο!!

και το απογ περιμενουμε κοσμο..

αυριο φευγει το πεθερι..ειχα 4 πλυντηρια ρουχα και εννοειται οτι δεν τα εχει τελειωσει ακομα..σε 8 μερες!!θα σαλταρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα πλακα με κανετε;;;;

μονο η Σωσω εδωσε παρουσια;;;;

ααααα......

τωρα γυρνατε ολες και οταν θα φυγω με το καλο εγω θα γυρισετε ολες και θα τα λετε και οταν γυρισω θα εχω να διαβαζω 2 μερες!!!!

εμεις εδω... πρωι στην αυλη, εγω πηγα δουλεια, γυρισα νωρις, λογω Κυριακης και κατεβασαεμ την πισινα στην αυλη, φερανε και τα διπλανα 2 μεγαλες λεκανες και εγινε χαμος με τα νερα! ειχε και ζεστη οποτε και εμειςοι μεγαλοι ζηλευαμε απ'εξω...

ανκαι τα σκασμενα μας πιτσιλουσαν με τα νεροπιστολα!

το απογευμα παλι αυλη ως τις 10 το βραδυ! χαμος!

Σωσω εμενα η μαμαμου σιδερωνε 3 ωρες το πρωι....

εχει ακομα λιγα αυριο... αλλα την εχω με τον κλιματισμο της, το νερακι της, το φρουι ζελε της, το ice tea της.....

ελπιζω αυριο να μαθουμε νεα και απο τις υπολοιπες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

πολλή ζέστη ρε κορίτσια...

βαγκάκι μια χαρά η παρέα με τους γείτονες.

κ το ευχαριστιουνται κ τα μωρά...

χθες πήγαμε στους κουμπάρους για σουβλάκι.

του πήρανε τον σταυρό.

είναι πολύ όμορφος.

νυστάζω...

από τις πέντε στο ποοδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..κατεβηκαμε κεντρο..

εκανε η μαρθα ακτινογραφια κ αιματολο..εκλαψε εννοειται..την εταξα κρουασαν απο φουρνο..το εφαγε..οχι ολο!!

εφυγε η πεθερα..

δε πηγαμε μπανιο..κ ουτε θα παμε σημερα..φυσαει του π...

βαγκ ποτε φευγεις κ για ποσο;;σορ το εχασα!!

το απογ θα παμε σε κατι φιλους γιατορυε να μου δωσουν κ αυγα!

ο σταυρος ποσο εκανε νανα;;χαχα...

εμεις θα παμε 20 αυγ για σταυρο γιατι τοτε θα ερθει η 1 κουμπαρτα απο σουηδια..να κλεισουμε κ εισητ να παμε σουηδια μετα παο τη βαφτιση..

ολοι μαζι.

θελουν βεβαια ειδκη στολη..γιατι θα εχει κοντα -5 ...θα βρουμε ομως..

θα ερεθι τωρα κ θα κλεισουμε να ανεβουμε ολοι μαζι!!

πηγα αγορασα κ λεβαντα κ φυτεψα στο μαλκονι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα!!!

ουφ... Τα Βυζια μου!!!! Εχουνε γινει λάστιχο.....!

Μονο αυτο συγκράτησα απο τη ΝΑΝΑ... Οτι έδωσε πιπιλα και ηρέμησαν τα Βυζια της! Χαχαχαχα

προσπαθω να κοψω το συμπλήρωμα. Τα πάμε καλα. Απόψε δεν ήπιε καθόλου. Οταν και αν πιει πίνει 20-40 ml πάμε καλα.

οποτε καταλαβαίνετε οτι δεν εχω χρόνο ούτε να χ.....σω.

Διοτι για να αυξησω παραγωγη την εχω πάνω μου όλη την ώρα. Αυτο που παρατήρησα οτι μου κάνει καλο και βοηθάει ειναι τα ντουζακια. Μετα ποτάμι το γαλα. Αφού την ακούω που κάνει γκλουκ γκλουκ πολυ έντονα. Μετα ρίχνει κάτι υπνακια σούπερ.

με την παλινδρομηση καλα. Το προλάβαμε. Αχ στερνη μου γνώση να σε είχα πρώτα!!!!! Τι τράβηξε ο Διονυσακης μου!

μπηκα να δώσω παρουσία. Γυρνάει πίσω να σας διαβάσω καλα και επανέρχομαι.

σωσω γιατι η ΜΑΡΘΑ ακτινογραφία!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακτινογραφια κ αιμα για το αν θα κανει κρεατακια επεμβαση!!

και αιμοτολογικες να δουμε αν ειναι τιποτα αλεεργικο με τοση μυξα!!

μαρακι ΘΕΛΕΙς ΤΙς ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕΝΕς ΠΑΝΕς;

ΚΑΛΑ ΡΕ νανα δε πηγατε μαζι για το σταυρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι.

με είχε ρωτήσει αν ήθελα να πηγαίναμε μαζί κ της είπα όχι.

δεν ήθελα να επέμβω στο θέμα του Σταυρού γιατί ο καθένας διαθέτει όσα θέλει.

εχει καλό γούστο η κουμπάρα.

μπράβο μαράκι...

κ για τον θηλασμό κ για την παλινδρόμηση.

μετά τις διακοπές δεν πολυπιάνει πιπίλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ παλι..εμεις καλα..πηγαμε το απογ σε κατι φιλους..

μας δωσανε αυγα.τους εδωσα παγωτο..πεμπτη ως σαββ θα παμε τυμπακι στη θεια μου..

θα ΜΕΙνουμε εκει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, Σωσω... Τυμπακι... τι καλα... και ειναι και η ξαδερφη μου που μενει Περαια κατω στη μαμα της....

παγωτο εκανες εσυ;;;

βγηκαν τα αποτελεσματα για τη Μαρθα;;;;;

Νανα ολα τα ετοιμαζετε σιγα σιγα... μπραβο!

Μαρακι αφου εχεις τοσο κουραγιο μπραβο ρε κοπελια!

τελικα τωρα που "μαθαινω" απο τα λεγομενα σας τι χρειαζεται για να πετυχεις θηλασμο...

ειμαι σιγουρη οτι δε θα τα καταφερνα με τιποτα!

και εγω θα γινομουν κουρελι, περισσοτερο απο οτι ημουν, και τα μωρα νομιζω θα κανανε σαν τρελα και δε θα εμπαιναν σε προγραμμα με τιποτα....

καλα εχω τρελη νυστα....

απο τη δουλεια εφυγα 2ωρες αργοτερα γιατι περιμενα κατι μετρα...

δεν καταφερα να κοιμηθω γιατι οταν εφτασα ο αντρας κοιμοταν στην κρεβατοκαμαρα με τη Μαριαννα (τα νευρα μου) ο Σπυρος ακομα εκοβε βολτες και επρεπε να τον βαλω εγω για υπνο πριν φαω (και πεινουσα σαν λυκος). και μετα απο ιμαμ γινεται να κοιμηθεις αμεσως;;;; με το που με πηρε... πηγε ο αντρας τουαλετα, μετα ηθελε ο ΠΣυρος...

χεσε μεσα....

ισα θα δω το μέιλ μου και θα κοιμηθω...

Σωσω θα παμε με τα της Παναγιας 5 μερες σε 4αστερο χοτελ στην Ουρανουπολη και μετα στο χωριο στα πεθερικα... αν δεν εχουν ειδοποιησει τον πεθερο εν τω μεταξυ να παει για στεφανιοφραφια και αν χειαστει του κανουν και κανενα μπαλονακι...

μετα φυσικα δεν υπαρχει πιθανοτητα να παμε με τα θαρια να τον πριζουν...

την πεφτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

βαγκ, με δίδυμα είναι πιο δύσκολος ο θηλασμός, εννοείται...

κ σίγουρα είναι πιο δύσκολο να μπει σε πρόγραμμα το μωρό.

αλλά αν με ρωτάς εμένα... θεωρώ τον θηλασμό πιοεύκολο από το μπουκάλι..

βαριέμαι απίστευτα τα πλυσίματα, τις αποστειρώσεις

να έχεις έτοιμο το γάλα έγκαιρα...

να το κρυώσεις για να μην καεί...

κι αν δεν του φτάσει να τρέχεις να του ετοιμάζεις άλλο...

να περιμένεις με τις ώρες να ρευτει...

άσε ρε... μια χαρά είναι το βυζάκι...

έτοιμο ανά πασα στιγμή, στη θερμοκρασία που πρέπει κ δε χρειάζεται κ ρέψιμο... χαχαχα

σήμερα λέω να φτιάξω σαπουνάκια με λεβάντα για τη βάφτιση.

σωσώσκέφτηκα να φτιάξω έλαιο λεβάντας μιας κ έχω μπόλικη λεβάντα στην αυλή.

χθες έφτιαξα έλαιο καλέντουλας.

μετά έχουμε φυσιοθεραπεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saw κοριτσια

εχω ιντερνετ αλλα οχι πολυ καλο

εβαλα καρτα

εμεις εδω καλα

ομπεμπουλης πεινει πολυ γαλατακι

τα αγορια κλασικα σκοτωνονται ακομα και για τις μυγες που πετανε

γενικα καλα - πολυ θα ηθελα να ειμαι σε εοδοχειο να μου τα ειχαν ολα ετοιμα βεβαια

δεν σας διαβασα πολυ

σωσω καλα να περασετε

τι εδειξαν οι ακτινογραφιες;

θα κανω και του στελιου γιατι ροχαλιζει

μαρακι μπραβο για το θηλασμο

και εμας ο μπεμπακος μετατο σιροπι εναι αγιο παιδακι - αγιο

νανα ολα ετοιμα ε;

αντε με το καλο η βαφτισουλα σας

εγω εχω παρει εκτυπωτη εδω και αρχιζω ετοιμασιες

λεφτα δεν υπαρχουν κοριτσια -οποτε οποτε τα ετοιμασω τοτε θα τον βαφτισουμε

μαρντ καλα περασατε; καπου πρεπει να εγραψες αλλα δεν το προλαβα.

βαγκ μου

ηταν πρωτα τα διδυμα - πραγματικα το πιστευω οτι εαν ηταν 2α να δεις πω ολα θα σου φαινονταν πολυ διαφορετικα

και θα τα θηλαζες και θα ησουν πιο ηρεμη

ειναι δυσκολα οτι και να λεμε ειναι δυσκολα.

ομπεμπουλης με το θηλασμο εφτιαξε αμεσως προγραμμα - δεν ξερω εαν ειναι στο παιδι

μπεμπακος το σποαρκι τι κανει;

μπανιο παμε το απογευμα εμεις

αν και θα αδιαθετησω τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..νανα πως εφτιαξες το λαδι λεβαντας κ καλεντουλας;;και γω εφτιαξα καλεντουλας με αποξηραμενο..σε λιγο καιρο φρεσκια λεβαντα στο λαδι..ξερεις οτι πρεπει να την αφησεις 1 μηνα σε ηλιο,ε;;

πηγαμε με ελενη σκ θαλασσα..χαμος ομως..πολυ αερα..

η ειρηνουλα τελεια..τα παιδια της δε τρεωνε γρηγορα αλλα εχει ηρεμησει πολυ με αυτο..οτι ειναι κακοφαγακ τελος..

καλα ειναι η ελενη..χαιρετ εχετε..

εγω εκανα και λαδι τριανταφυλλου αν ασχοληθω με κρεμες προσωπου.!

δεν πηγα στο γιατρο την ακτινογρ..

και αιματολο θα παω να τις παρω αυριο..

θα ααφησω γεμιστα στο λευτ..για 2 μερες..

το απογ θα παμε παρκο κλασικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμας....

ολα καλα και εδω αν και ο Θ σημερα ξυονησε κατα τις 4 , του κακοφανηκε που δεν ηταν στο γνωριμο κρεβατακι αλλα μετα απο κανενα 20λεπτο ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 8...

ο μπεμπης κλασικα ηρεμος και χαρωπος....

Νανα θα διαφωνησω μαζι σου για το μπουκαλακι αλλα τι να πω τωρα....

ουτε εγω νομιζω οτι στη φαση που γεννησα θα τα καταφερνα με θηλασμο...ουτε τωρα το καλοκαιρι...γι αυτο Μαρακι μπραβο σου!!!!χρειαζεται μεγαλη θεληση για ολα αυτα...

Μαρια εκτος σπιτιου ο δικος μας ο μεγαλος, σαν να ειναι ηρεμος...στο σπιτι τις τελευταιες μερες τον ειχε πιασει τρελα....

Σωσω καλα να περασετε Τυμπακι!!!!σου εχω πει οτι απο κειε καταγεται ο αγαπημενος μου φιλολογος στο Λυκειο????και εγω φυσικα η αγαπημανενη του...

Βαγκ ξερεις πως μου ερχεται οταν ειμαστε ετοιμοι για υπνο και τοτε ο Θ θελει τουαλετα????τρελαινομαι....

ευτυχως υπαρχουν αρκετα πιτσιρικια στα γυρω δωματια και δεν ειμαστε οι μονοι που ακουγομαστε..

φαγητο πολυ καλυτερο απο περυσι...

το απογευμα θα τον παω στο γκρουπακι που θα κανουν ζωγραφικη και πηλο...ελπιζω να μην τον χασω πουθενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τα εξοδούχα κορίτσια marker και Χρυσούλα βρήκατε και internet και γράφετε μπράβο πολύ ωραία!!

Και μεις καλά...Τα κορίτσια σχολείο,η μαμά θάλασσα και ψώνια.Το πως απολαμβάνω αυτή την ηρεμία δε λέγεται...μέχρι και τρίτο ψήνομαι να κάνω...τόσο ξεκούραστη νιώθω...χα χα

Και γω νομίζω αν το παιδί πιάσει θηλή και ρυθμιστεί η ροή του θηλασμού μετά όλα κυλάνε πολύ πιο ξεκούραστα από ότι με θήλαστρο.Εγώ μέχρι να αποστειρώσω θήλαστρο μπουκάλια να αντλήσω να ταίσω 2 μωρά ερχόταν πάλι η ώρα του επόμενου γεύματος.Σίγουρα στα δεύτερα υπάρχει περισσότερη ηρεμία και πείρα φυσικά.Βλέπω από τις 3 συμφοιτήτριες μου που γέννησαν τώρα.Οι δυο τα δεύτερα τους αέρα φυσάνε ούτε τομές τους ενοχλούν ούτε ξενύχτια χαλαρές.Η τρίτη που είναι το πρώτο της την πήρα τηλέφωνο και έκλαιγε,όλα της φαίνονται βουνό.Ο παλιός είναι αλλιώς....θέλει κόπο και γερά νεύρα.

Σωσω και τα δικά μας φιλιά στην Ελένη.Και μένα η μια μου ροχαλίζει και έχει μυξούλες πολλές το χειμώνα.Σε όσους ωρυλα την πήγα μας είπαν μετά τα 4-5 για διάγνωση και τυχόν επέμβαση γιατί ως τότε διαμορφώνονται αλλιώς κρεατάκια,αμυγδαλές,κόγχες κλπ κλπ.

Ενημέρωσε μας τι είπε ο δικό σας ο ωρυλα...με ενδιαφέρει.

Καλά να περνάτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ τις συνταγές τις πήρα από το χριροποίητον.

ο α σταμάτησε να ροχαλίζει.

αλλά οι αμυγδαλές του είναι πρησμένες συνέχεια...

χρυσούλα εξέφρασα καθαρά την προσωπική μου άποψη κ πώς το βιώνω εγω.

άλλες κοπέλες μπορεί να θεωρούν αγκαρία το θηλασμό κ είναι απολύτως σεβαστό.

σωσώ κι εσύ να δώσεις χαιρετίσματα στην ελένη.

μπράβο για την υπομονή της.

εγώ αγόρασα τα υλικά για τα μαρτυρικά.

πήρα κ μαλλί για να φτιάξω την τσαντούλα για τη βάφτιση.

πήγα κ τζάμπο κ αγόρασα μπογιές κ πλαστελίνες για το τραπέζι που θα φτιάξω για να απασχολούνται τα παιδάκια.

αγόρασα κ για τον πέτρο παντελόνι κ πουκάμισο...

έμειναν μόνο τα παπούτσια μας κ ο α...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια επειδη ειμαι λιγο χεσμενη...

και στο ιντερνετ δε μπορω να βρω ακρη κι ο γιατρος λειπει και θα ρθει Πεμπτη(Αυγουστος γαρ)

κι επειδη εχω εντονο πονο στην αριστερη ωοθηκη απο το πρωι...και τον πηρα τηλ να ρωτησω για παυσιπονο και μου ειπε μπουσκοπαν πλας(εχει και παρακεταμολη μεσα)

και πηρα ενα αλλα σταματησε για λιγο και τωρα με πιανουν παλι κατι σουβλιες

κι επειση ο αντρας θα φυγει για Χαλκιδα γιατι ο πεθερος μου επεσε και εσπασε χερι και ισχιο και εγχειριστηκε

[ειτε μου οτι ειναι κανας κολικος εντερου ή χτυπαει το παιδι προς την αριστερη ωοθηκη και δεν ειναι καμια εναρξη τοκετου

.....να ηρεμησω λιγο...ειναι και η θεια στο χωριο...

οι συσπασεις τοκετου και στις 2 μεριες δεν ειναι;εμενα μου δινει τακτικες σουβλιες στην αριστερη ωοθηκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh moy ντομ..δεν εχω ιδεα να σε απαντησω!!

σορυ!!

χρυσουλα μεχρι ποτε θα κατσετε εκει;;

μαντρ ακομα τα παιδια σχολειο;;αυτο ειναι!!

τυμπακι,ε;;ειναι παραξενοι ανθρωποι..μη πω κ τιποτε αλλο1!χαα..

τεσπα!!

θα παμε κ ματαλα εννεοιται..εχω φιλη εκει κοντα!!

θα δωσω χαιρετ στην ελενη..βασικα τα εδωσα ηδη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομάκι μου, αν θυμάμαι καλά... έπαιρνα δύο μπουσκοπάν πλας, αν είχα πονάκια...

μήπως κουράστηκες;

ξέρω, χαζή η ερώτησή μου... απλά εννοώ αν έκανες κάτι περισσότερο απ ότι συνήθως...

μήπως ο άνδρας σου να μην πήγαινε χαλκίδα;

δε νομίζω να τον παρεξηγήσει ο μπαμπάς του που δε θα πάει να τον δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως μου περασε...

τωρα δηλαδη...

πηρα και δευτερο...

Νανουκα κανω ολες τις δουλειες του σπιτιου...κουραζομαι απιστευτα...με δυο βρωμοπαιδα παρεα...

αλλα και ποια δεν τις εκανε ε;

δεν τα ηξερα αυτα τα χαπια τα πλας εννοω, γιατι τα σκετα τα ειχα για καραμελες.

πρεπει να ηταν σαν κολικος εντερου και να χτυπαγε ωοθηκη...

το ειχα παθει και στο Φανη εγκυος ενα μηνα πριν γεννησω, πιο εντονα ακομα, και ειχα παει Ιασω, μου κανανε ενα σωρο εξετασεις μα τιποτα

και μαλλον παλι το εντερο πρεπει να χτυπαγε στην ωοθηκη...

θυμαμαι και τοτε το βραδυ ημουν καλυτερα...

Βρε Νανουκα εβαλε η Χαρα τικερακι κι εσυ εισαι ακομα 56 εβδομ.εγκυος;αχ μωρη τρελη...

σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

εγω ειμουν χαλια...

ειχα τρομερες ζαλαδες...και το στομαχι μου αναγουλες...

τελικα ειχα ιλυγγο, και η πιεση μου ειχε κατεβει στο 8 η μεγαλη,και 6 η μικρη...

ενταξει τωρα ειμαι καπως πιο καλα....

ζαλιζομαι και τωρα, αλλα τουλαχιστον δεν γυριζει το σπιτι...

θα σας διαβασω το βραδυ...

φιλακια

ααααα πηγα γυναικολογο, ολα μια χαρα, ακουσα καρδουλα,και οι μετρησεις καλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρούλα μου, παίρνεις τις βιταμίνες σου;

ντομάκι, περαστικό θα ήταν.

προσπάθησε να περιορίσεις τις δουλειές του σπιτιού.

έφτιαξα λίγα μαρτυρικά.

ομορφούλικα γίνονται.

ντομ, όταν πάω δουλειά θα το αλλάξω.

τώρα βαριέμαι... χαχαχα

σας είχα πει ότι ο κουμπάρος μου έχει έναν ξάδερφο που στολίζει γάμους κ βαφτίσεις;

η κουμπάρα του ανέθεσε κάποια πράγματα που αφορούσαν δικά της έξοδα κ μου είπε να τον ρωτήσω για στολισμό.

για ένα κουβαδάκι που θα έχει ένα γλειφιτζούρι από φελιζόλ, γεμάτο με μασμάλοους, ξέρετε πόσα με ζήτησε;

30 ευρώ!!!

ε όχι ρε φίλε, έτσι χάρη δε σου κάνω...

κ για την κολυμπηθρα θέλει εκατό ευρώ κ θα βάλει μόνο γυψοφύλλη...

ε ούτε αυτή τη χάρη σου κάνω,,, χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επόμενο υπέρηχο σε 1 εβδομάδα. Μου έγραψε και τις εξετάσεις του προγεννητικου να κάνω στο μεσοδιάστημα.  Η μαμά μου χάρηκε πολύ, αλλά τώρα με ζαλίζει, θα την πάρω εγώ, θα απλώσω εγώ τα ρούχα, μη εσύ αυτό και μη εκείνο 😂 Και δεν έχω χειρότερο πράγμα από αυτό, αλλά ξέρω ότι το κάνει από αγάπη.. Αναμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα τώρα από το ραντεβού σου ♥️  Εσύ τι πέρασες και πολύ ζόρικα το πρώτο τρίμηνο. Ελπίζω να μην μου αρχίσουν και εμένα οι εμετοί.. Ήδη σκέφτομαι μελλοντικά με την κοιλιά πως θα κοιμιζω την μικρή, που προς ώρας την κάνω πάνω κάτω στο σαλόνι αγκαλιά..  Εσένα η κορούλα σου έχει αντιληφθεί διαφορά στη στάση σου απέναντι της, με τις αγκαλιές κλπ;  Εγώ είμαι 7+5 τώρα, αλλά σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα που ακούσαμε καρδιά, δεν ήταν τόσο δυνατά και αυτό ακριβώς με αγχωσε. Άδικα προφανώς. Οπότε όχι κορίτσι μου, να μην αγχωθεις αν πας Παρασκευή και δεν την ακούσετε!! Αφού ξεκίνησαν και οι ναυτιες όλα θα είναι τέλεια και το σπορακι σου θα μεγαλώνει 🤗 ♥️♥️🧿🧿 Σε ευχαριστώ πολύ!! Την επόμενη Δευτέρα θα πάω πάλι μαζί με τις εξετάσεις που με έχει βάλει να κάνω. Ειλικρινά, ακόμα μου φαίνεται απίστευτο ότι είμαι έγκυος, ίσως επειδή προσπέρασα αυτό το στάδιο με τις χοριακες κλπ!! Με το καλό να υποδεχτείς και εσύ την μπεμπουλα σου γερή και υγιή στην αγκαλιά σου ♥️ 
    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...