Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ψάχνω φάρμακα εξωσωματικής!


Recommended Posts

χρειάζομαι κάποια φάρμακα εξωσωματικής και μόνο εσείς μπορείτε να βοηθήσετε κορίτσια.Gonal -puregon-menopur ότι υπάρχει σε κάποια και επίσης arvecap -gonapeptyl επίσης όποιο απο τα δύο υπάρχει..Οι καιροί δύσκολοι και πιστέυω πως όπως και εγώ είχα χαρίσει φάρμακα να υπάρχει κάποια ευγενική ψυχή να μας βοηθήσει.Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

barcelonita ποτε ξεκινας?δυστηχως φαρμακα δεν εχω να σου δωσω γιατι ξεκιναω και εγω σε λιγες μερες..καποια ασφαλεια δεν εχεις να τα γραψεις?

μακαρι να βρεις οσα χρειαζεσαι τα κοριτσια βοηθανε πολυ ετσι μου εστειλαν και μενα αρκετα φαρμακα.

ευχομαι καλη επιτυχια με θετικο αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν τα συγκεντρώσω ξεκινώ ..Καλή επιτυχία και εύχομαι να αγκαλιάσεις σύντομα το μωράκι σου..

ευχαριστω πολυ μακαρι και για τις δυο μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια κοπελα μου...φτου δεν εχω τετοια....δεν τα ξερω καν...κανα ταρντυφερον κανα φιλισιν κανα ασβεστιο εδω ειμαι αν χρειαστεις....καλη επιτυχια και ολα δεξια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι κατάφερα να βρώ με τη βοήθειά σας να είστε καλά(Ιωάννα μου σε ευχαριστώ) για τη διέγερση.Μου λείπουν μόνο καταστολής arvekap ή gonapeptyl ότι βρώ και ίσως κρινόν που αυτά μάλλον θα τα αγοράσω τελικά.Να ρωτήσω...τα παίρνω σε κάθε φαρμακείο ή όποιο είναι συμβεβλημένο με εοπυυ?Φαντάζομαι εξ ολοκλήρου τα πληρώνω ε?Πάντως βρε κορίτσια μεγάλη υπόθεση να βοηθάμε η μια την άλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barcelonia τις arvecap μπορεί να στις γράψει ένας γυναικολόγος νομίζω... αν ναι τότε πας σε οποιοδήποτε φαρμακείο και πληρώνεις 25% συμμετοχή... ( η αρχική τους τιμή είναι 38ευρω/κουτί - έχει 7 μέσα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το γνωρίζω αυτό,αν ισχυει...Αν όντως είναι έτσι γιατί ο γιατρός μου είπε να περάσω επιτροπή και μου τις σημείωσε ως δύσκολες στην ανεύρεση,όπως και τα φάρμακα διέγερσης?Συγκεκριμένα μου είπε,πως τα πράγματα δυσκόλεψαν όποιο απο τα φάρμακα βρείς ξεκινάμε...

Μακάρι να γράφονται να γλυτώσω και τα έξοδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φαρμακείο του ΙΚΑ δεν τις έχει τις arvecap (πάρε τηλ. αν θες να το επιβεβαιώσεις) πήγαινε και σε ένα φαρμακείο και ρώτα αν τις έχουν και αν τις πουλάνε αν στις συνταγογραφήσει ο γιατρός (μπορεις να τις παραγγείλεις πρώτα από το φαρμακείο και μόλις τις παραλάβουν να στις συνταγογραφήσει ηλεκτρονικά ο γιατρός σου) εγώ έτσι τις αγόρασα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι μου συνταγογραφησαν εκει στο κεντρο τις ovitrelle και cetrotide που ηθελα και θα παω στο φαρμακειο να πληρωσω μονο συμμετοχη.δεν περναω απο επιτροπη!δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο σε ολα τα φαρμακα η αν εχεις γραψει και αλλα παλιοτερα γιατι εγω δεν εχω γραψει κανενα ηταν τα μοναδικα που αγορασα απο τα πιο ακριβα φαρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Καλησπερα ψαχνω pergoveris 150, avercap kai menopur αν εχει καποια ας μου στειλει μηνυμα. Λογω απεργιων δεν μπορω να περασω απο την επιτροπη εξωσωματικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα Κορίτσια, αναζητώ επειγόντως φαρμακα εγκυμοσυνης GONAL H MENOPUR.Δυστυχώς σαν ανεργη δεν μπορω να τα γράψω σε βιβλιάριο για να πληρώσω μόνο συμμετοχή. .Αν οποιαδήποτε κοπέλα έχει στη διάθεσή της απο πριν περισσεούμενεςπου δεν τις χρειάζεται πλέον και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα,βρίσκομαι σε μεγάλη ανάγκη!!!!!!!!!​ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! 6971843391

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KANEIS VRE KORITSIA?????EINAI EPHGON.!!!!!!MIA EVDOMADA PRIN OLHPSIA, KE O GIATROS MOY ANEVASE TIN DOSI.DEN MOY FTANOYN TA FARMAKA.XREAZOYME GONAL I MENOPOYR.SAS PARAKALW NA ME BOHTHEISTE,EINAI MEGALH ANAGH! EYXARISTW EK TWN PROTERWN!!!!KALH SAS EPITUXIA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Καλησπερα κοριτσια εχω δυο gonal που ληγουν σε τρεις μηνες,αν μπορει καποια να μου τις αλλαξει με πιο μακρινη ημερομηνια και επειδη δεν εχω αλλη ευκαιρεια να περασω επιτροπη αν υπαρχουν αλλες δυο.Ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εχω δυο gonal που ληγουν σε τρεις μηνες αν καποια μπορει να μου τις αλλαξει με μακρυτερη ημερομηνια ληξεως θα ηταν τελεια.Επισης επειδη δεν εχω αλλη ευκαιρεια για επιτροπη αν υπαρχουν αλλες δυο gonal γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα. Το Δεκεμβριο ξεκιναω μια ακομα προσπαθεια. Αν καποια κοπελα εχει περισευμα σε gonal και menopur θα ημουν υποχρεη. Ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου γλυκό...πως είσαι εσύ;;  Ναι έχω δύο μεγάλα κορίτσια σωστά θυμάσαι!  Αυτή είναι η καινούργια γυναικολόγος που πήγα....είναι σε αυτή δύο κύκλους και πάω στον τρίτο ( έλειπα κ εγώ εκτός νησιού αρκετό διάστημα και όσο καταφέραμε να ελέγξουμε)  Σου ανεβάζω τις εξετάσεις του Φλεβάρη που έκανα να δείς προλακτίνη! Μου είπε είναι εντάξει ο ενδοκρινολόγος μου και η γυναικολόγος! Υγρό βγάζω  ακόμα αλλά έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις στείλαμε μέχρι και υγρό να γίνει κυτταρολογικη εξέταση και ήταν καθαρή....δεν ξέρουμε που οφείλεται! Αλλά αφού όλα είναι οκ δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω μου είπε η γιατρός!!!  Πήγα στην γιατρό 19η μέρα κύκλου και κάναμε έναν υπέρηχο και εκεί είδε ότι είχα εικόνα πως έγινε η ωορρηξία αλλά δεν μπορούσε να προσδιορισει το πότε μου είπε λογικά δύο τρεις μέρες πριν!  Έκανα την εξέταση και όταν της την έστειλα μου είπε ή έχω έλλειψη ή τελικά δεν έγινε!! Θα το δούμε από την αρχή του Κύκλου όταν έρθει περίοδος!! Πφφφ εκεί μπερδεύτηκα ( βέβαια πάλι θα φύγω εκτός για οικογενειακούς λόγους και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβω! ) τώρα θα κάνει κ εξετάσεις σπέρματος ο σύντροφός μου να δούμε τι γίνεται ( εκείνος θα της κάνει εκεί που θα είμαστε αναγκαστικά για να μην το αφήσουμε κ άλλο πίσω) μου είπε ότι ανάλογα το σπέρμα θα προχωρήσουμε με φάρμακα για ωορρηξία κτλ!! 
    • Τώρα κατάφερα να μπω σορυ γτ αργοπορημένη απάντηση μου .. Έχω κάνει ορμονολογικες και ήταν καλές μου είπε! Τώρα αν όντως έγινε ωορρηξία όπως είδε στον υπέρηχο σε μια δυο μέρες πρέπει να αδιαθεσω σήμερα είναι 29η ημέρα! Μίλησα με την γυναικολόγο και μου είπε αυτή η μέτρηση δείχνει η ότι τελικά δεν έγινε ωορρηξία ή ότι έχω έλλειψη...με μπέρδεψε λίγο γτ ενώ στον υπέρηχο είδε ότι είχα εικόνα πως έγινε μετά μου είπε αυτό! Πφφφ
    • Όντως ρε συ τι κάνει η @Girly?τώρα θα έχει μάθει και φύλο μωρού σίγουρα!!!!!! Ναι ρε αγάπη αδιαθετησα......και μάλιστα ακριβώς στην ώρα της!!!!!το περίμενα μετά το χθεσινό τεστ!!!
    • Εγώ στο είχα πει από την αρχή...μην το κάνεις αυτό θα έχεις μεγάλο θέμα!!!! Θυμάσαι εγώ στη δεύτερη απόξεση με είχε αφήσει λίγο υπολλειμα μέσα με την δικαιολογία να μην σε ξυσω πολύ και δεν μπορέσεις να ξανακάνεις παιδί...και άντε να έχω αίμα 2 μήνες και να με πιάσει μια αιμορραγία στην βόλτα μας με τα παιδιά ξαφνικά    .και άντε να τρέχω μετά με ασθενοφόρα σε κλινική για απόξεση γιατί δεν σταματούσε με τίποτα η αιμορραγία!!!!και μετά που ξαναέκανα εκεί ησύχασα!!!! Είπαμε θέλουμε  και άλλα παιδιά αλλά εμείς που έχουμε ήδη παιδάκια  και ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ικανές να τα φροντίσουμε,γιατί να υποστούμε όλο αυτό;;;;;;;; Αν ο γιατρός είναι ΚΑΛΟΣ κάνεις παιδιά και απόξεση να σε κάνει...δεν παθαίνεις τίποτα! Εγώ θα σε έλεγα να αλλάξεις άμεσα!!!εγώ πάντως άλλαξα μετά από αυτό 
    • Για ποιο λόγο ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε να τα λέμε. Δεν είμαστε μόνο για τράλαλα και τριλαλο.  Άδραξε όταν είσαι μόνη και κλάψε. Ναι βγάλω το από μέσα σου. Ξέρω πως είναι και θα σου πω πολλές φορές έκλαψα βουβα αν το μαξιλάρι μου μιλούσε θα σου έλεγε πολλά . Προσπάθησε να έχεις στιγμές με τη μικρή σου. Για να ξεφύγεις αλλά όταν νιώθεις ανάγκη για ηρεμία να πηγαίνεις στο μπάνιο είναι δύσκολο και πρέπει να έχεις τον χρόνο σου . α
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...