Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενέσεις Τεστοστερόνης


Recommended Posts

Ο ουρολόγος πρότεινε στον άντρα μου να κάνει 3 ενέσεις τεστοστερόνης με διάστημα 28 ημερών η καθε μία για να βοηθήσει στη σπερματογένεση. Να θυμίσω οτι έχει χαμηλή κινητικότητα και μικρό αριθμό σπερματοζωαρίων (12 εκ. στο σύνολο). Πριν 2 βδομάδες έκανε επέμβαση κιρσοκήλης (σήμερα έβγαλε τα ραμματάκια, ο καλός μου!) γιατί ήταν β' βαθμού. εγώ γενικά είμαι επιφυλακτική με τις "θεραπείες" που υπόσχονται διάφορα. Επιπλέον, φοβάμαι και τις παρενέργειες που μπορεί να έχουν οι ενέσεις οργανικά. Έχει καμιά κοπέλα ανάλογη εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fifoulina εμένα ο σύζυγος μου έπαιρνε στα πλαίσια θεραπείας (χωρίς να έχει κάνει εγχείρηση) τζελ τεστοστερόνης για κάνα 6μηνο.. στην αρχή μου φάνηκε υπερβολικό, ειδικά όταν μου είπε πως αφού βάζει το τζελ (εναλλάξ αριστερό -δεξί πόδι και κοιλιά) δε θα έπρεπε να τον ακουμπήσω εκεί μέχρι να απορροφηθεί γιατί αλλιώς θα περνούσε και στον δικό μου οργανισμό!) αλλά τελικά αφού του το είπε ο γιατρός το έκανε... (μια ορμόνη πήρε και αυτός, σκέψου εμάς που παίρνουμε τόσες λόγω εξωσωματικών!) αποτέλεσμα δεν είδαμε στα νούμερα αλλά, ίσως τυχαία, τότε έμεινα έγκυος φυσιολογικά - ανεμβρυική κύηση τελικά...

Τρεις ενέσεις είναι, δε νομίζω ότι είναι υπερβολικό αφού σας το σύστησε ο γιατρός αλλά αν έχεις αμφιβολίες μήπως να ρωτήσετε και κάποιον άλλο γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...