Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια μια βοηθεια!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου θελω πολυ να μου πειτε τις γνωμες σας γιατι ειμαι πολυ αγχωμένη! !

Μετα τη 4η εξωσωματική μας καταφερα κ ρμρινα εγκυουλα!! Ευτυχως μεχρι τωρα πανε ολα καλα!! Αλλα εψω θεμα με τη μεση ρε κοριτσια!! Κ οπως φαινεται μεγαλο!! Οσο περναει ο καιρός ποναει περισσότερο! ! Αφου προχθες το βραδυ πηγα νοσοκομείο να δω αν είναι ολα καλά γιατί τρομαξα!! :|:|

Ηταν ολα μια χαρα με το μωρό κ ο γυναικολογος μου τη 2η φορά που πηγα μου ειπε ειναι φυσιολογικο!! Αλλα το εχω πλεον καθημερινα σε συνδυασμό με τη κοιλια βεβαια (στη κοιλιά εχω πιο υπιους πονους) και εδω θελω να ρωτησω:υπαρχει περιπτωση αυτος ο πονος να κανει κακο στο μωρό μου? ???? Εχω ραντεβου σε 2 εβδ. Με το γιατρο κ θα τον ρωτησω τοτε!!!

Συγνωμη για το μεγαλο κείμενο! ! Με πιανει λόγο διάρροια :D Σας ευχαριστώ πολυ!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκο μου κοριτσι καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μπεμπακι σου. Οι πονοι στη μεση ειναι κατι συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη , οχι μονο απο κουραση αλλα και γιατι προσαρμοζεται το σωμα στις αλλαγες. Και οι πονοι καποιες φορες στην κοιλια , αν νιωθεις το παραμικρο ανησυχητικο καλυτερα να απευθυνεσαι στο γιατρο σου ή σε νοσοκομειο για να εισαι βεβαιη πως ολα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εφροσυνη μου να εισαι καλα!!!! Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ολα κυλουν κανονικα αλλα δεν γινεται!! Και επισης προσπαθώ να μη γινω καμια υστερικη κ μες στο αγχος γιατι θελω να το ευχαριστηθώ! ! Προχθες πηγα στο νοσοκομειο κ οταν ειδα οτι είναι καλα ειπα στον εαυτο μου πως δεν θα ξανά ανησυχήσω! ! Αφου δεν υπαρχει λογος στην ουσια...ε αυτο κρατησε μια μερα!! Παλι τα ιδια!!! Εχω κ καυι τσιμπηματα στη κοιλια!! Καμια φορα πιο εντονα κ άλλοτε πιο αδιαφορα!! Μονιμως στο ιντερνετ να ψαχνω εξηγησεις!! Και αν κατι δεν ειναι καλο....με πιανει κρυος ιδρωτας κ περιμενω το "κακο"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να γεννησεις το μπεμπακι σου..μην ανησυχεις τοσο πολυ για τους πονους στη μεση..ενοχλητικοι δε λεω αλλα το σωμα σου αποτελει το σπιτι για το νεο ανθρωπακι που φερεις μεσα σου..ετσι να το βλεπεις και να κανεις υπομονη..ολες λιγο η πολυ ειχαμε τετοια συμπτωματα..βεβαια να το γνωριζει ο γιατρος σου πρωτα καθετι που σε προβληματιζει ιδιαιτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαργαριτα μου τι ωραια που τα λες?? Το θεμα δεν ειναι το αν ειναι ενοχλητικοι....αλλα αν ειναι επικυνδινοι :roll::roll: μάλλον ειναι φυσιολογικοι οι πονοι αλλα εχω ηδη μια παλλινδρομη στο ιστορικο μου ως τυχαιο γεγονος αλλα φοβαμαι βρε γ......ο :evil: δεν μπορω να χαρω τιποτα!! ! Ολο συνδυάζω το πονο με το κακο!! Σκεφτομαι ακομα και τα κοριτσια που δεν απαντουν μηπως δε θελουν να με στεναχωρησουν???? Η μονο εγω να εχω αυτους τους πονους??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια βρε jannolino μετά από τόσο καιρό δικαιώθηκες για την υπομονή και την επιμονή σου!

Εγώ στην εγκυμοσύνη είχα πολλά τραβήγματα στην κοιλιά και απ ότι μου είπε ο γιατρός ήταν επειδή διογκώνεται η μήτρα και κατ επέκταση αυτό επηρεάζει και τη μέση.

Τώρα στη μέση δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα εκτός από τον τελευταίο μήνα (που δεν μπορούσα πλέον να περπατήσω τις τελευταίες μέρες και καθόμουν στον καναπέ σαν τον Βούδα).

Είναι πάντως διαφορετικά από οργανισμό σε οργανισμό.

Εφόσον όμως δεν σου είπαν οι γιατροί τίποτα ανησυχητικό μη σκας και μη χαλιέσαι και μη ψάχνεις στο ιντερνετ για σενάρια επιστημονικής φαντασίας...είναι σίγουρο οτι θα βρεις τα χειρότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πονούσα στην μέση όταν ήμουν έγκυος και ήταν επειδή προσαρμοζόταν το σώμα στην εγκυμοσύνη.Διογκώνεται η μήτρα και πιέζονται νεύρα στη μέση.Μην αγχώνεσαι, όσο μπορείς.Εύχομαι να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ με το καλο το μωρακι σου...οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια,οι πονοι ειναι φυσιολογικοι αλαζει το σωμα σου.......αν θες τη δικη μου γνωμη προσεξε τη διατροφη σου για να μην παρεις πολυ βαρος κ αυτο ισως δυσκολευει τα πραγματα...τωρα για τ αλλα πονακια ισως να χρειαζεσαι μαγνησιο ο γιατρος θα σου πει....να εισαι ηρεμη κ να σκεφτεσαι θετικα..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες παρα πολύ! ! Μπορω να πω πως ηρεμησα λιγακι αν κ με ταλαιπωρει πλέον καθημερινά! ! Χαλαλι ομως βρε κοριτσια ο πονος αρκει να ειναι καλα το μωρο μου!! Οσο για καποιο συμπληρωμα παίρνω μονο φολικο οξυ!! Εκανα τις αιματολογικες πριν 3 εβδομαδες κ μου ειπε ο γυναικολογος μου πως αν χρειαστεί να παιρνω κάτι θα με ενημερωσει!! Ακομα δεν με εχει παρει!! Και οταν εκανα εξετασεις για το θυροειδη μου ειχαν βρει ελλειψη σιδηρου!! Μα να ειναι τοσο χαζος ο γιατρος μου?? Δε θελω να τον αλλαξω γιατι ειμαι εξωτερικο κ αυτος ειναι ελληνας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσα μην αγψωνεσαι...ετσι ειναι οι μανες ταλαιπωρουνατι αεις αει!!!! τιποτα δεν ειναι αυτα που περιγρφαεις...τα υγιη σταδια ανπτυξης του μωρου σου ειναι....εγω στην πρωτη κυηση, απο τον πονο στα πνευμονια ετρεχα σε πενυομονολογο και σε καρδιολογο λογω του οτι η κορακλα μου εσπρωχνε τα οργανα καθως μεγαλωνε....δοξα το θεο ολα καλα......μετα ετρεχα σε ορθοπεδικο για τι επαθα συνδρομο καρπιαου σωληνα στον αντιχειρα....μετα στον 7 πλαι σε ορθοπεδικο λογω του οτι με βαρεσε το ισχιο το δεξι....νομιζα οτι θα γεννησω απο τον 5ο λογω συσπασεων braxton hicks......με εντονες κραμπες στην κοιλια και πονο τρελλο στην μεση, να φανταστεις σηκωνομουν στο πλαι δεν μπορουσα να σηκωθω καθετα απο το κρεβατι!!!! θες και αλλαααααααα????????????? ολα ειναι καλα...να εισαι ηρεμη, το σωμα σου αλλαζει, προσοχη στο βαρος, τις βιταμινες σου και ηρεμια και ψιτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ..........ακους? χεσε και τις κουρτινες και τα πληντυρια και τα μαγειρεματα....χαλαρα που λεμε και εμεις στην θεσσαλονικη με παχυ το λλλλλλλλλλλλλλλλλλ....

μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο παιδακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι ευχαριστώ πολυ που με κανεις μέσα απο τη δικη σου εμπειρια να δω τη δικη μου πιο αισιοδοξα κ πιοοο..."φυσιολογικη" ;) ειμαι υστερω κ αγχωνομαι με το παραμικρο!! Δεν περνανε κ οι μερες να ερθει επιτέλους η μερα για τον υπερηχο!! Να τα πω κ στον γιατρο μπας και ξελαμπικαρω :?:? Ευτυχως εχω εσας κ η αναμονη ειναι λιγοτερη οδυνηρη :lol::lol::lol: ειμαι παρανοικη ρε γ....ο δεν μου καθεται τιποτα!! Δεν ξερω αν ειναι κ οι ορμονες αλλα ακομα κ στον γιατρο μου δεν εχω εμπιστοσύνη! ! Αισθανομαι οτι ειναι αναισθητος κ οτι θα εχει επιπτωσεις στο μωρο!! Ουυυυφφφφφ κ αλλα πολλα :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο 'μένα και με το καλό να κρατήσεις το μπεμπούδι σου στα χέρια σου, κοπέλα μου! Μετά από 4 προσπάθειες, είναι φυσιολογικό να είσαι αγχωμένη και να αναστατώνεσαι με την παραμικρή ενόχληση αλλά προσπάθησε να το πολεμήσεις για χάρη του μπεμπουδιού. Χαλαράαα, όπως είπε και η προλαλήσασα Σαλονικιά! Τα τσιμπήματα στην κοιλιά τωρα και αργότερα στον τραχηλο/κόλπο είναι τελείως φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα σου. Όσο για τη μέση... :cry::cry::cry: κι εγώ χάλια ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη, χάλια και σε αυτήν.. Αλλά αυτό σε καμια περιπτωση δεν επηρεάζει το μωρό.. Εκείνο μεγαλώνει στο διαθέσιμο χώρο του και δεν έχει καμία σχέση ή επαφή με τη μέση σου. Κάτι που με βοήθησε εμένα πολύ και στην πρώτη εγκυμοσύνη και σε αυτή είναι το μαξιλάρι θηλασμού https://www.google.com/search?q=theraline&hl=el&rls=com.microsoft:en-GB:IE-Address&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6nJXUYztM-Wv7AbR64DYAg&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=960&bih=472#imgrc=DQ-XANRYAp9NyM%3A%3B0Du_4vR1rto0dM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bambinipronto.com.au%252Fmedia%252Fcatalog%252Fproduct%252Fcache%252F1%252Fimage%252F800x%252F9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95%252Ft%252Fh%252Ftheraline-maternity-cushion-extrathm-3095.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bambinipronto.com.au%252Ftheraline-maternity-cushion%3B800%3B800. Και στον ύπνο (όπως φαίνεται στην εικόνα) και οταν καθομαι στον καναπέ και σίγουρα θα το χαρείς και θα του κανεις απόσβεση όταν με το καλό γεννήσεις. Φιλιά και με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρ εισαι...ουτε υστερω εισαι ουτε παρανοικη....το μυαλο παιζει πολυ περιεργα παιχνιδια μικρη μου...εγω να δεις κατι σκεψεις που κανω....οι ορμονες κι αν τρελαινονται αυτην την περιοδο και μας δημιουργουν ολο αγχωτικες και ψυχωσικες καταστασεις και σκεψεις......χαχαχαχχαχαχ...ηρεμησε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου...ο φοβος ειναι λογικος να υπαρχει δεν εχεις περασει και λιγα.....πιστη και ηρεμια και τον ο ρολος του ιατρου αυτος ειναι να σε καθυσηχαζει.....εγω τον εχω 11 χρονια τωρα...το τι μααα...κια εχει ακουσει....μεχρι και τοξοπλασμα φανταζομουν οτι εχω γιατι ειχαν πρηστει οι αμυγδαλες,,,,και η ατακα η τρελλη...ευα μου οι λεμφαδενες δεν ειναι οι αμυγδαλες!!!!!!!!!!!!!!!!! καλα που μου το ειπε η μολυ...μια κοπελα εδω μεσα...το επρηζα μια βδομαδα....εχω πρησμενους λεμφαδενες....κλπ....παω λοιπον και του λεω να δες τις αμυγδαλες και εχει καραφλιασει......χαχαχαχαχχα....ζησε το οπως γουσταρεις, πες οτι μπουρδα σου ερχεται, κλαψε, φωναξε, χαμογελα, αγγιξε την κοιλιτσα σου μιλα στο παιδακι σου ακου κλασσικη μουσικη, εκτονωσου οπως και οπου θελεις......ολα θα πανε δεξια με την βοηθεια του θεουλη φιλη μου!!!! αυτο το μαξιλαρι δεν ειναι κακη λυση...εγω τωρα που παλι εχω ισχιο κατεστραμμενο το δεξι.....σκεφτομαι να βαλω μια τροχαλια και ενα γαντζο να με σηκωνει απο το κρεβατι χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα....και οπως λεει και ο αντρας μου '''''υποκατεδαφιση εισαι μωρο μου ε????????'''σηκωνομαι στο πλαι...νιωθω οτι θα μεινει η μεση εκει.....στο κρεβατακι μας....

θα περασει ομως και θα αναπωλω παλι την περιοδο της εγκυμοσυνης.....πρωτα ο θεος να ερθει με το καλο το αγγελουδι μας και το δευτερο...γιατι ετσι ειναι ρε '' ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΑ'', θα με θυμηθεις....τωρα κλαιγομαστε και ανησυχουμε, καπου παρακατω θα εχει γινει η πιο γλυκια αναμνηση αυτη η περιοδος και θα συμβουλευεις με την δικη σου εμπειρια καποια καινουρια φρεσκομανουλα, εχοντας κυκλους σαν γκρεμους απο το ξενυχτι για τους θηλασμους του μωρου σου χαχαχχαχα....

να εισαι καλα και περιμενω νεακια......

Ευακι ευχαριστώ πολυ που με κανεις μέσα απο τη δικη σου εμπειρια να δω τη δικη μου πιο αισιοδοξα κ πιοοο..."φυσιολογικη" ;) ειμαι υστερω κ αγχωνομαι με το παραμικρο!! Δεν περνανε κ οι μερες να ερθει επιτέλους η μερα για τον υπερηχο!! Να τα πω κ στον γιατρο μπας και ξελαμπικαρω :?:? Ευτυχως εχω εσας κ η αναμονη ειναι λιγοτερη οδυνηρη :lol::lol::lol: ειμαι παρανοικη ρε γ....ο δεν μου καθεται τιποτα!! Δεν ξερω αν ειναι κ οι ορμονες αλλα ακομα κ στον γιατρο μου δεν εχω εμπιστοσύνη! ! Αισθανομαι οτι ειναι αναισθητος κ οτι θα εχει επιπτωσεις στο μωρο!! Ουυυυφφφφφ κ αλλα πολλα :roll::roll::roll::roll::roll:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια...ειναι συγκινητικό [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] σας ευχαριστώ τοοοσο πολυ!! Αυτο το μαξιλαρι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω να το παρω!! Απο τοτε που διάβασα τα μνμ σας χαλαρωσα αρκετα κ προσπαθω αλήθεια να χαρω την εγκυμοσυνη μου!! Επιτελους το σαββατο μπαινω στη 12 βδομαδα (συμφωνα παντα με τον γυναικολογο) κ Δευτέρα εχω υπερηχο!!! Να ηρεμήσουμε λιγο :roll::roll::roll: να πρηξω κ λιγο τον γιατρο μου!!! Μακαρι να είναι καλα το αγγελουδακι μουυυυ ;):):) !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια...ειναι συγκινητικό [smilie=crybaby2.gif] [smilie=crybaby2.gif] σας ευχαριστώ τοοοσο πολυ!! Αυτο το μαξιλαρι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω να το παρω!! Απο τοτε που διάβασα τα μνμ σας χαλαρωσα αρκετα κ προσπαθω αλήθεια να χαρω την εγκυμοσυνη μου!! Επιτελους το σαββατο μπαινω στη 12 βδομαδα (συμφωνα παντα με τον γυναικολογο) κ Δευτέρα εχω υπερηχο!!! Να ηρεμήσουμε λιγο :roll::roll::roll: να πρηξω κ λιγο τον γιατρο μου!!! Μακαρι να είναι καλα το αγγελουδακι μουυυυ ;):):) !!!!!

Να το πάρεις το μαξιλάρι και θα με θυμηθείς! Και όταν γεννήσεις με το καλό θα ακουμπάς το μπεμπάκι εκει πάνω για να το θηλάζεις κι όταν με το καλό αποθηλάσεις, θα το έχεις μονίμως στον καναπέ σου να κρατάει τη μέση σου.. Εμείς το έχουμε βασικό αξεσουάρ του σαλονιου εδω και 4 χρόνια :D Με το καλό ο υπέρηχος τη Δευτέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο τι μου θυμισες τωρα.,...και αυτο το κουσουρι παραμενει ακομη και μετα τη γεννα σε μενα...

η μεση ειδικα στην αρχη της εγκυμοσυνης με ΕΣΦΑΖΕ!!!ειδικα στο αυτοκινητο εκλαιγα απο τον πονο...στο σπιτι ξαπλωνα για να μην ποναω!!!

και εμενα αυτο ελεγε ο γιατρος...ειναι φυσιολογικο!και οντως ειναι!!!μην ανησυχεις!!!με το καλοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα και εμενα το μαξιλαρι εγκυμοσυνης-θηλασμου με βοηθησε πολυ στην εγκυμοσυνη και ειναι χρησιμο και για μετα στον θηλασμο οσο ειναι μικρο το μωρακι !!!οποτε να το παρεις σιγουρα...και μετα με την κοιλια που δεν βολευεσαι σε βοηθαει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μηνα και με το καλο μια καλη αυχενικη διαφανεια...ποτε την κανεις?

αντε να ηρεμησεις μετα απο εκει......χαχαχαχχα, που θα δεις οτι ολα ειναι καλα.....

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλα που ολα δείχνουν να κυλούν φυσιολογικα :D:D δεν ηξερα τι θα εκανα αν δεν σας ειχα!! Αφου λετε οτι ειναι πολυ καλο κ θαυματουργο το μαξιλαρι θα το παραγγειλω τη Δευτέρα! ! Νομιζα πως ειναι μονο για το θηλασμο :shock:

Την αυχενικη μαλλον θα τη κανω τη Δευτέρα που θα παω!! Δε μου ειπε κατι ο γιατρος μου γ αυτο πριν 4εβδομαδες που με ειδε (αστερι ο γιατρός μου :?::?::? ) αλλα διαβασα πως γινεται στον 3ο μηνα αρα αφου τη Δευτέρα θα ειμαι 12βδ.+2 μαλλον θα τη κάνουμε τοτε!! Θα πρεπει να τον ρωτησω κ γ αυτο :evil:

Σας ευχαριστώ πολυ!!!!αλλιως περιμενα πως θα ειμαι ψυχολογικα οταν μαθαινα πως ειμαι εγκυος αλλα.. ειμαι καπως μελανχολικη θα ελεγα!! Δεν ξερω γιατι κ με φοβιζει ολο αυτο!! Οταν το βλεπω στον υπερηχο κ ειναι ολα καλα χαιρομαι παρα πολυ κ κανω σαν χαζη :D:D τις επομενες μερες ομως σαν να στεναχωριεμαι....φοβαμαι γ αυτο!!! ! Αλλά ευτυχως εχω εσας κ αισθανομαι καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συνηθισεις στην ιδεα οτι εισαι εγκυος φιλη μου...ολες ανησυχουσαμε, ολες φοβομαστε μηπως κατι συμβαινει, εδω στον 6ο μπηκα και δεν κουνιεται καποιες στιγμες και φρικαρω...καλα να μην θυμηθω στην κορακλα μου...με ενα φοβαμαι στο στομα...ασε την φυση να κανει την δουλεια της.....ο γιατρος σου ειναι οκ γενικα? ειναι απο αυτες τις διαννοιες που τα θεωρει ολα δεδομενα ? δεν σε εχει ενημερωσει για αυχενικη? απο προγεννητικο τελειωσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μια περιεργη στεναχωρια!!! Δεν ξερω γιατι!!! Με πιανουν τα υπαρξιακα μου??? Τι να πω :oops::?:?:? Προγεννετικος ειναι αυτος που σου παιρνουν αίμα εε?? Μου πηρε αιμα γυρω στην 7η-8η βδ. Μου ειχε πει πως αν βρει κατι θα με παρει!! Δε με πηρε αρα χαίρομαι πως ολα ειναι καλα!!! Κ μου ειπε απλως οτι θα με δει σε 4 βδομάδες! ! Δεν μου ειπε ομως τι θα κανουμε τοτε!! Επρεπε λέτε κ εσείς εε??? Μωρε ειναι ελληνας και εκει στηριζομαι!! ! προσωπικα δεν με γεμιζει πολυ αλλα εγω ειμαι κ λιγο μυγιαγγιχτη κ κεω πως μπορει κ εγω να φταιω :roll: Ξερω κ εγω???

Εν τω μεταξυ παίρνει στο ενδιαμεσο ο αντρας μου τηλ γιατι ηθελε να το δει, ανησυχουσε κ δεν αντεχε να περασουν οι 4 ρημαδοεβδομαδες κ δεν μας δεχτηκε!!! :evil::evil: πρεπει λεει αυτος ο καιρος να περασει εκτος αν ποναω πολυ....πειτε μου...ειναι λογικο?? Δηλαδη μηπως εμεις γινομαστε φορτικοι?? Ενταξει εχουν κανει κ αλλοι παιδια....δε ξερω κ σε αυτο το θεμα ειμαι πολυ μπερδεμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μια περιεργη στεναχωρια!!! Δεν ξερω γιατι!!! Με πιανουν τα υπαρξιακα μου??? Τι να πω :oops::?:?:? Προγεννετικος ειναι αυτος που σου παιρνουν αίμα εε?? Μου πηρε αιμα γυρω στην 7η-8η βδ. Μου ειχε πει πως αν βρει κατι θα με παρει!! Δε με πηρε αρα χαίρομαι πως ολα ειναι καλα!!! Κ μου ειπε απλως οτι θα με δει σε 4 βδομάδες! ! Δεν μου ειπε ομως τι θα κανουμε τοτε!! Επρεπε λέτε κ εσείς εε??? Μωρε ειναι ελληνας και εκει στηριζομαι!! ! προσωπικα δεν με γεμιζει πολυ αλλα εγω ειμαι κ λιγο μυγιαγγιχτη κ κεω πως μπορει κ εγω να φταιω :roll: Ξερω κ εγω???

Εν τω μεταξυ παίρνει στο ενδιαμεσο ο αντρας μου τηλ γιατι ηθελε να το δει, ανησυχουσε κ δεν αντεχε να περασουν οι 4 ρημαδοεβδομαδες κ δεν μας δεχτηκε!!! :evil::evil: πρεπει λεει αυτος ο καιρος να περασει εκτος αν ποναω πολυ....πειτε μου...ειναι λογικο?? Δηλαδη μηπως εμεις γινομαστε φορτικοι?? Ενταξει εχουν κανει κ αλλοι παιδια....δε ξερω κ σε αυτο το θεμα ειμαι πολυ μπερδεμενη!!!

τι παει να πει δεν σας δεχτηκε??? για μενα, ψαξε και βρες εναν σωστο γιατρο οσο ειναι νωρις, ανεξαρτητα με το τι γλωσσα μιλάει.. Το οτι ειναι Ελληνας δεν παει να πει οτι ειναι και καλός.. Κι αν θες τη γνώμη μου, κατα την περιοδο της εγκυμοσυνης, ο γυναικολόγος σου ειναι και ο ψυχολογος σου.. που θα σε ηρεμήσει, που θα σε μαλώσει, θα σε συμβουλέψει, θα σε νταντέψει, ώστε να εισαι οσο πιο χαλαρη και ηρεμη γινεται. Δεν ξερω τι κανουν οι άλλοι.. ο δικός μου γιατρός, πέρα απο τα μηνιαια προγραμματισμενα ραντεβου (που τα πληρωνω), μου εχει πει να πηγαινω οποτε θελω για σκετο υπερηχο απλα για μια γρηγορη ματια ωστε να μην αγχώνομαι (χωρίς μετρήσεις και πολλά πολλά αλλά δωρεάν).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω και εγω...κατι με χαλαει στον τυπο....μακαρι να ειναι η ιδεα μου και να ειναι σουπερ ο γιατρος σου....αλλα και σε εμενα το ιδιο φερεται δεν τον εχω τυχαια 11 χρονια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιβεβαιωθηκα.... μου τη σπαει ρε γ.....ο!! Που να μεταφερω ολη τη χαρτουρα μου σε άλλο γιατρο κ οοολο το ιστορικό! ! Εδω ειναι λιγο θεμα να βρεις καλο γιατρο!! Δηλαδη πρέπει να τον "πετυχω" και αν δεν τον βρω με τη πρωτη θα κανω καθε υπερηχο κ σε αλλο γιατρο κ θα περασουν ετσι οι μηνες!! Δεν μπορεις να εμπιστευτεις κ γερμανιδα σε αυτο το θεμα, να παρεις γνωμες!! Ολες ειναι οτι να ναι!!! Αγχωθηκα τωρα που σιγουρευτηκα αλλα πρεπει σιγουρα να το κοιταξω το θεμα!!! Θα τον ξεσκονησω στις ερωτησεις τη Δευτέρα αφου δε μου τα λεει μονος του!!! Ειναι ασχημο να πηγαινεις με τετοια ανασφαλεια στον γιατρό σου κ να μην του εχεις εμπιστοσυνη!! Τουλαχιστον απο οτι καταλαβαινω δεν ειμαι εγω η παρανοικη κ η τρελη της υποθεσης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιβεβαιωθηκα.... μου τη σπαει ρε γ.....ο!! Που να μεταφερω ολη τη χαρτουρα μου σε άλλο γιατρο κ οοολο το ιστορικό! ! Εδω ειναι λιγο θεμα να βρεις καλο γιατρο!! Δηλαδη πρέπει να τον "πετυχω" και αν δεν τον βρω με τη πρωτη θα κανω καθε υπερηχο κ σε αλλο γιατρο κ θα περασουν ετσι οι μηνες!! Δεν μπορεις να εμπιστευτεις κ γερμανιδα σε αυτο το θεμα, να παρεις γνωμες!! Ολες ειναι οτι να ναι!!! Αγχωθηκα τωρα που σιγουρευτηκα αλλα πρεπει σιγουρα να το κοιταξω το θεμα!!! Θα τον ξεσκονησω στις ερωτησεις τη Δευτέρα αφου δε μου τα λεει μονος του!!! Ειναι ασχημο να πηγαινεις με τετοια ανασφαλεια στον γιατρό σου κ να μην του εχεις εμπιστοσυνη!! Τουλαχιστον απο οτι καταλαβαινω δεν ειμαι εγω η παρανοικη κ η τρελη της υποθεσης!!

Κοριτσάκι, σε ποια πόλη είσαι; Εχω δυο φιλεναδες που μετακομισαν Γερμανια περισυ και γεννησαν και οι 2 (η μια πριν 2 μηνες και η αλλη περισυ). Μπορω να ρωτησω ονοματα γιατρών. Η μια ειναι Φρανκφουρτη και η αλλη Βερολινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...