Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

καλημερα

τωρα για ατιθασα νιατα τι να πω; καλα μαρη πρωινιατικο που την βρισκεις την ορεξη; :lol:

Χρυσουλα τσαμπα σου πηρε - οταν λες σπιτι θα κανεις το μαθημα -τι εννοεις;

Νανα ετσι πανε αυτα -γιατι οταν δεν εκτιμανε τη δουλεια καποιου -τοσα χρονια -καποια στιγμη ερχεαι που καταλαβαινουν την μλκια τους.

Εμεις δω χαλια -ο Κωσ με πυρετο ηταν χθες και ο Νικος με πιο εντονο βηχα.Ελπιζω να μην κολλησω παλι εγω γιατι θα φρικαρω.

Νιωθω οτι εχω αρχισει να πριζομαι ρε γμτ ειδικα οι γαμπουλες πονανε και σημερα δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεββατι. ενιωθα εξαντληση. θα βγω αργοτερα γιατι εχω αρχισει ακι μουχλιαζω.

Τσαντιζομαι τον τελευταιο καιρο με τον κωσ που ξοδευει τα λεφτα σαν βρωμοχαρτα.Μιλαμε ζητησαν α παιδια αμαξακια -- και τους λεω μονο ενα χογουιλς θα παρεε γιαι θα παρουμε δωρο και σο μωρο (κανουν 1,7 τα χογουιλς) μεχρι να γυρισω την πλατη ους ειχε παρει μακουιν απο 11ε το καθενα. μιλαμε φρικαρα

φυσικα μετα δεν τα αφηναν και ουρλιαζαν.

Ενω ειχαμε ει οι καρεκλακια θα παιρναμε μετα τη γεννα -γιατι δεν εχουμε μαζεψει φραγκο - πηγε και πηρε χωρις να μου το πει -αλλα 200ε εκει.

Και εγω δεν εχω μποτ να βαλω ετσι;

2 κολλα πηρα για να περασω την εγκυμοσυνη φετος.

σο μωρο καροσι δεν εχουμε παρει

μιλαμε τα πηρα κρανιο

Μπραβο βρε Μαρντ που ειναιολα καλα -συμβεινει αο με το αυι -καποια στιγμη θα ξεβουλωσει που θα παει.

Οσο για α κιλα Πολλα εβαζε η πεθερα -μπραβο πο τα εχανε.

Θηλασρο δεν ξερω εα χρησιμοποιησω -δεν μου αρεσει η ιδεα καθολου -μου φαινεται οι βλεπω τις αγελαδες ης Δελτα :D

βεβαια εαν δεν πιανου καθολου θηλη ισως να ο δοκιμαζα και εγω -καλα η Ελενη ωρα πρεπει να εξρει ποσο της τρωνε φανταζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και μη γελλιωμασε κορισια οσες εχουν 2δυμα 3δυμα κλπ δεν αντεχει ο οραγανισμος για παρα πολυ καιρο την αυπνια. Και μετα αρχιζεις υποχρεωτικα το ξενο -ι να λεμε ωρα -εκος εαν εχεις εσωερικη ή καποιον δικο σου μεσα στο σπιτι ολη μερα και για ενα χρονο ασχολησει ΜΟΝΟ με τα μωρα και με τιποτα αλλο.

ουτε μπανιο δεν προλαβαινεις να κανεις.

Αλλιως μετα αρχιζει η φασαρια στο αντργυνο -σηκω εσυ -οχι εσυ -εγω δουλευω και οχι εγω ειμαι κλησμενη με 2 μρα και εχω και το σπιτι και αυα ουρλιαζουν και που εισαι εσυ

και και και.

οποτε Μαρτν μη νιωθεις τυψεις - πολυ καλα εκανες εαν ετσι σας βολεψε και εαν δεν ειχες και πουλ γαλατακι και δεν χορταιναν τα μωρα.

Δεν θα ξεχασω οταν εκοψα το γαλα τεελιως -κλαμα που εριξααα - και ευθυνες που μου εριχναα

Ευτυχως συνηλθα νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια εννοω οτι θα κανω τα μαθηματα στον κατω οροφο , στο γραφειο το ξεχωριστο που εχουμε... :mrgreen:

αν και εχει πολυ ωραιο καιρο και το μετανιωσα που τους ειπα να ερθουν εδω ...

Μαρδιο μη νιωθεις ασχημα που εκοψες νωρις το γαλα..σκεψου οτι εγω τωρα θα μοιρασω τα γευματα αφου σε 2 εβδομαδες θα γυρισω δουλεια.. :(:(

θηλαστρο δεν μπορω να χρησιμοποιησω ευκολα γιατι εχω περασει μια ισχυρη μαστιτιδα παλια...

πραγματικα υπαρχουν πιο σοβαρα ποβληματα απο αυτο...οσο παει ο θηλασμος μετα παλι s26 gold!!!

αρκει να μου βγει και αυτο φαγανο.. :lol::lol:

Νανα δυσαναπληρωτο κενο εισαι..μαλοον ξεσκιζεσαι στη δουλεια εκει μεσα...

Μαρια εμεις το περεγκο καροτσι που ειναι σαν καινουριο..καλα δεν το συζητω και το πορτ μπεμπε και το καθισματακι αυτοκινητου ολοκαινουρια γιατι ο Θ ηταν μεγαλο μωρο και δεν τα χρειαστηκαμε πανω απο 2μηνο και ηταν και χειμωνας

και σκεφτομαι να παραγγειλω και αυτο για πιο ελαφρυ...

.http://www.motherbaby.gr/details2.php?l ... =668&page=

ο Νικος γκρινιαζει και σκεφτεται τι θα τα κανουμε μετα...

και εγω πιανω τον εαυτο μου να ειμαι σπαταλη τον τελευταιο καιρο και εκνευριζομαι.. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ νομίζεις ότι εμείς με ένα μωρό δεν είχαμε τις ίδιες ατάκες.;

χαχαχα!!!

άνδρες... τι να πεις;

αυτός πού τα βρίσκει τα λεφτά και τα αγοράζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, εγώ δεν αγοράζω ΤΙΠΟΤΑ!!!

είναι όλα σαν καινούρια!!!

το μόνο που θέλω είνα είναι παρκοκρέβατο και είπαν ότι θα μας το αγοράσουν το ζευγάρι που θα μας βαφτίσουν το μωρό.

Χρυσούλα, του βγάζω πολλή δουλειά αλλά το βασικό είναι ότι γνωρίζω πολύ καλά το Σχέδιο και πολλές φορές με συμβουλεύεται.

δεν μπορώ να πω... κι εμένα θα μου λέιψει η δουλειά μου... αλλά, θα εξαντλήσω όλα τα πειρθώρια.

να γίνει 5,5- 6 μηνών για να μη χρειάζεται να κάνω αντλήσεις στη δουλειά όπως έκανα στον Α.

κι εγώ συμφωνώ ότι οι αντλήσεις με το θήλαστρο είναι απάισιο πράγμα...

αλλά όταν πρέπει τι να κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ...γιατι τετοια σπαταλη για τα παιδια ο κωσ;;μηπως αισθαν ασχημα που δε τα πολυβλεπει...κ καλυπτει το δικο του κενο;;κ γω ρε παιδια δε θηλασα..και;;καλα οσο μπορειτε θηλαστε.αλλα αν δε τα κΑΤΑφερεται..μη τρελρνεστε..που ακουω αλλες που πηγς 3-4 χρ το παιδι κ θηλαζουν,τα δικα τους ψυχολογικα κενα καλυπτουν κ οχι τις αναγκες του παιδιου..

αν μαε διαβαχζει καμια κολημενη θα μας εχει ριξει βρισιδι..χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ ελπιζω να μη σε κολησουν τιποτα..αρρωστια εννοω..

βαγκ που εισαι καλε;;

χρυσ γιατι να αγορασερις καροτσι καλε;;πας κσλα;;βολεψουμ με οτι εχεις..τι θα κανεις το παλιο;;

νανα καλα κανεις κ δε παιρνεις τιποτα..κ γω δε πηρα σχεδον τιποτα..

ακομα και τα μπουκαλια..της μαρθας ειναι9..δεν πηρα αλλα!!

αλλαξα θηλες ομως..χαχα..

ρουχα;ειχαμε σχετικα..γιατι κ γω πηρα και τα εδωσα τα πρωτα της μαρθας..αλλα απο δω κ περα;τιποτα..κουδουνιστρες δεν εχω..ττις εδωσα κ αυτες..α παρω κανα 2-3 και κανενα μασητηρι κ τελος..

μαντριο φυσα μπαλονι ποαιδιμ ου!

μασα καιτιποτα..αφου δεν εχεις κατι σοβαρο ολα οκ!

πηγαμε καροτσαδα και το απογ βολτα σε 1 φιηλ!καιρος ...τρελος..ηλιος..αλλα φυσαει αρκετα!

αυριο πρωι παιδιατρο τη μπουμπου..γιναμε 3 μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Σωσω πέρασαν κιόλας 3 μήνες που γέννησες;;;Τι λες τώρα!!!

Σταμάτησα που λέτε τις αντλήσεις ενώ έβγαζα 300ml τη φορά ικανοποιητικά για 2 γεύματα ανά 3ωρο όπως έπρεπε.Αναγκαστικά αντλήσεις γιατί 1) τα μικρά δεν έπιαναν με τίποτα θηλή ούτε με ψευτοθηλές 2)Ηθελα να ξέρω πόσο πίνουν 3)Ηθελα να ταίζει και ο άντρας μου ταυτόχρονα για να τελειώνουμε γρηγορότερα να χω χρόνο να ξεκουραστώ.Οπότε με το medela swing μου αυτοκόλλητα είχαμε γίνει νύχτα μέρα.Δε κοιμόμουν φυσικά τις πρώτες 40 μέρες γιατί όσο δε ταίζαμε εγώ ξυπνούσα να κάνω αντλήσεις.Ήθελα 45 λεπτά και τα 2 στηθη για να βγάλω αυτή τη ποσότητα.Ίσως έπρεπε να χα πάρει το διπλής άντλησης.Σταμάτησα που λέτε γιατί το γάλα είχε αρχίσει να γίνεται άσπρο σα νερό και ενώ το έδινα στα παιδιά αυτά αφού το έπιναν συνέχιζαν να γκρινιάζουν.Οπότε είπαμε να δοκιμάσουμε να δίνουμε κ=συμπλήρωμα στο καπάκι ξένο.Όσο έπιναν δικό μου άλλο τόσο έπιναν και ξένο στο καπάκι.Οπότε σταμάτησα εγώ γιατί θεώρησα ότι το δικό μου δεν έχει τίποτα να τους προσφέρει είναι σα νερό.Κακώς ίσως...

Βέβαια με το που είπα σταματάω ούτε χάπια χρειάστηκε να πάρω,ούτε είχα πόνο στο στήθος τίποτα σα να μην άλλαξε κάτι.Μετά από ένα εξάμηνο που πήγα για το πρώτο παπ μου κανε η γυναικολόγος και υπέρηχο μαστών και απλά μου είπε ότι φαινόταν οι γαλακτοφόροι πόροι ακόμα γεμάτοι αλλά δε μου έδωσε τίποτα αφού δεν είχα ενοχλήσεις το άφησα και γω.Ο παιδίατρος πάλι είπε το γάλα έγινε σα νερό γιατί δεν έτρωγα σωστά,όπως πχ πολύ κόκκινο κρέας ή δεν έπινα αρκετό νερό.Δε ξέρω τι έφταιξε πάντως θα θελα να το συνέχιζα μέχρι να πήγαιναν 6 μηνών.Αυτά σας τα λέω για την εμπειρία μου όχι για να απολογηθώ για κάτι.

Πάντως και γω δεν είμαι φανατική υπέρ με μέτρο όλα και σε λογικά πλαίσια.Εχω δει παιδιά που θήλαζαν μέχρι μεγαλά και είναι συνέχεια άρρωστα και άλλα που δε θήλασαν ποτέ και αρρωσταίνουν normal.Όλα ένας μύθος είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξάλλου τα καινούρια γάλατα έχουν τόσα βιταμίνες,ιχνοστοιχεία,πρεβιοτικά ένα σωρό μέσα αν διαβάσετε τις ετικέτες τους που αμφιβάλλω αν με τη διατροφή που κάνει η μαμά και το άγχος που έχει το πρώτο καιρό μπορεί να προσφέρει κάτι ισάξιο.

Σωσω θα με κράξουν και μένα οι υπέρμαχες θηλάζουσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα σε τυχόν επόμενο παιδάκι να δοκιμάσω το θηλασμό αποκλειστικά πιο πολύ για να νιώσω αυτό που λένε το δέσιμο με το μωρό,τη ζεστασιά που νιώθεις,την ευλογία ότι δίνεις κάτι δικό σου,την ευκολία να μην αποστειρώνεις πλένεις μπιμπερό-θήλαστρα...

Δεν έζησα με τις διδυμούλες μου αυτό το βρεφικό στάδιο που λένε που έχεις το μωρό συνέχεια πάνω σου ,τη σαρκική επαφή.Γι αυτό πιο πολύ θέλω να μου δωθεί μια δεύτερη ευκαιρία.

Στα πρώτα ήταν και δύο όλα έγιναν τόσο γρήγορα και μέσα σε ένταση λόγω πρωτάρας που δε χόρτασα νομίζω στιγμές μωρουδίλας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά λες σώσω δεν παίρνω καρότσι μόνο καμια πετσέτα θα παρω.από ρούχα είμαι πλήρης

Μαρδιο εσύ νιώθεις με τον θηλασμό όπως εγώ με την επισκληριδιο την ώρα του τοκετου.

Το νέο κινητό σούπερ σώσω.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

ειμαστε καλα..

εχουμε κανει πολυ καλο ξεκινημα..

ο μεγαλος με αποκλειστικο θηλασμο πηρε 350 γραμμαρια σε μια εβδομαδα..

τον μικρο τον πηρα την παρασκευη κ μου απαγορεψαν να τον θηλασω απο το νοσοκομειο μεχρι να παει 2700.

2 μερες του εδινα ξενο επινε 10μλ στο τριωρο, πηγαμε παιδιατρο μου ειπε να του το σταματησω γιατι πηρε μονο 40 γραμμαρια σε 3 μερες..

κ να τον αρχισω αποκλειστικο θηλασμο... το αποτελεσμα: 65 γραμμαρια πηρε μεσα σε μια μερα...

βγαζω 1 λιτρο με το θηλαστρο κ να βαζω κ στο στηθος.. κοιμαμαι 5 ωρες το 24ωρο αλλα ειμαι οκ...

η γυνακα μου κανει το σπιτι τελειο... δεν ασχολουμε καθολου με τιποτα παρα μονο με τα μωρα.. κ το απογευμα με την ειρηνη... ο βαγ βοηθαει αλλα ερχεται 6 η ωρα απο την δουλεια...οποτε δεν κανει κ πολλα...

απο κιλα ειμαι 52 κ τρωω τον αμπαγο...

νιωθω σαν αγελαδα αλλα χαλαλι....

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο το κινητο ,ε;;;

μαντρ συμφωνω σε ολα σχεδον...οσον αφορατο μεμε...

το οτι δε συγκρινεται ομως με κανενα ξενο....το πιστευω...

σιγουρα ειναι καλυτερο!!

και οτι δεν αρρωσταινουν τα παιδια που θηλαζουν..

κ οι ξεκολημενςς θηλαζουσες λενε οτι απλα το περνανε ισως πιο ελαφρια που παλι το πιστευω!!

χρυσουλα μην αγορασεις καροτσι...ετσι μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ελένη και πάλι μπράβο

Σώσω δεν παιρνωκαροτσι θα κρατήσω τα 100 ευρουδακια για τίποτα άλλο..

Ναι ρε δε συγκρίνεται τίποτα με το βυζισιο γάλα...

Και εγώ θα νιώθω τύψεις αλλά τι να κάνω με την κωλοδουλεια..

Καλά σημερα ακυρωσα δουλειά και πήγαμε για καφέ παραθαλάσσια ..ο μικρός δεν κοιμήθηκε από τη χαρά του γιατί έκανα το λάθος να του το πω μόλις τον πήρα από παιδικό.

post-12053-13873940169837_thumb.jpg

post-12053-13873940170107_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

ο κως αρχισε αντιβιωση - καλυτερα μπας και τελικα την γλυτωσουμε ολοι οι αλλοι

και εμεις βολταραμε -τους πηραμε απο παιδικο και την καναμε για καφεδακι

οσο για τα εξοδα κοριτσια -σωσω μπορει να ειναι και αυτο που λες

αλλα τα χρηματ τα εχουμε στη τραπεζα -εκει μπαινουν δλδ και δεν τα βγαζουμε -οποτε παιρνει και δινει αφου εχει κανονισει ολες τις υπολοιπες υποχρεωσεις

αλλα τωρα α παιρνω κρανιο με αυτα - προτειμω να μαζεψω για τη γεννα να μην με απασολει αυτο και μετα ας παρουμε οτι θελουμε

ενι γουει μαλωσαμε αλλα ελπιζω να καταλαβε

Μπραβο Ελενιτσα

Αφου με το βζι παει πιο καλα φυσικα καλα κανεις και τον συνεχιζεις

συμφωνω οτι η γυναικα πρεπει να ασχολειτε με το σπιτι και εσυ με ταμωρα -καλα κανεις

Κραα λιγακι παντως -δικη μου συμβουλη - ασε τον αντρα σου να ταισει ενα βραδυ και μην βγαλεις για αρκετη ωρα -δυστηχως δεν κρατει πολυ αυτη η υπερεναση που νιωθεις αυτη τη στιγμη και οτι μπορεις να τα κανεις ολα και εσυ κοιμησου ενα βραδακι σερι

που και που αυτο σου λεω απλα να γεμιζουν λιγο οι μπααριες

Χαχα γι αυτο Μαρν εγω κανω το 3ο - για να καλυψω τα δικα μου κενα με τα διδυμα. Θελω να ο χαρω αυτο το μωρακι πραγματικα.

Νανα καλα ειναι σιγουρο οτι και ενα να εχεις τα ιδια λες ειναι δεδομενο - απλα λογω ποσοτητας και μονο ειναι υποχρεωτικη η συμβολη και 2ου μελους το βραδυ γιατι δεν βγαινει αλλιως-οπως και οσες εχουν 3διμα δεν μπορω να τις συγκρινω με τιποτα με εμας- εκει θες δεν θες βοηθεια -ειναι υποχρεωτικη -αλλιως μετα υποχρεωτικα πρεπει καποιο να παραμελησεις και πολυ μαλιστα.

Καλα κανατε και βγηκατε Χρυσουλα -το ακυρωσες τελικα ε;

Και εδω Αθηνα ειχε τελειο καιρο.

Μολις το ειχε πιασει λοξιγκας -χαχα

Καροτσι θα παμε να δουμε και στην αντιπροσωπια της περεγκο που τα εχει τα εκθεσιακα μιση τιμη

Μιλαμε πολλα λεφτα τα βρωμοκαροτσα

στα 250 που ψαχναμε δεν βρισκαμε τιποα-αν ειναι δυνατον ρεσυ. Μιλαμε τα λυπαμε παρα πολυ αυτα τα λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO ΠΡΌΛΑΒΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΓΙΟΥΧΟΥυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Τι κάνετε;;;;;

Μη ρωτήσετε για εμένα ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ

Δουλεύω πολύ, ασχολούμαι με τον λίγο ελευθερο χρόνο μου με τα παιδιά και γενικώς είμαι στο τρέξιμο :)

Να ρωτήσω αν κάποια απο εδώ έχει επιχείρηση εντός Αττικής;

Πείτε νέα please

Να ζήσουν τα νεογέννητα να τα καμαρώνουμε, να έχουν υγεία και πολύ πολύ τύχη κορίτσια μου!!!! <3

Λοιπόν να πάρω παρουσίες και να μάθω νέα

Αλέκα τι κάνεις;

Ντομι εσύ; οι άντρες σου; Σε λίγα χρόνια θα σε έχουν στα ώπα ώπα Τυχερούλααααα

Φρόσω είσαι εδώ καθόλου ή εξαφανισμένη κι εσύ σαν κι εμένα ; :D:D:D:D

Ισμήνη μου τι κάνεις; Πες τα νέα σου

Τζουλ να ρωτήσω ;;;; ή χειρότερα απο εμένα έχει να πατήσει αιώνες;;;

Καλυψούλι τι κάνει ο κορίτσαρος;;; Πάει παιδικό; Να γλυτώσεις απο πεθερά;

Μαράκι 1978 τι μου κάνεις; Τι κάνει ο μικρούλης μας ; Περιμένω νέα :)

Μάρκατ κι εσύ εξαφανισμένη ; ή μήπως όχι;

Μαρκεράκο μου; Που βρισκόμαστε; (δεν πιστεύω να γέννησες;;;;; έχω χάσει επεισόδια συγχωράτε με......έχω και μνήμη χρυσόψαρου και καταλαβαίνεις)

Χαρούλα μου χαθήκαμε εντελώς. Ελπίζω να έχω νέα σου......το τηλέφωνο σου το έχω χάσει Φυσικά πως τα καταφέρνω δεν ξέρω

Σόφη τι κάνεις;

Βαγγουλίνι μου τα διδυμάκια σου καλά; Κανένα νέο για το πως θα πάνε τα πράγματα έχουμε; Μήπως ξέρεις εσύ γιατί όλοι έχουμε μια απογοήτευση κι ένα μεγάλο ερωτηματικό........

Νανουκα μου γλυκιά; Περιμένω και τα δικά σου νέα

Αλεκα μου; Πως είναι το νησί;

Τη Σώκω μου την πετυχαίνω στο φβ. Κάτι λέμε :lol::lol::lol::lol::lol:

Χρυσούλα εσύ; Ολα καλά;

Λενιώ μου πως είναι η ζωή με το δεύτερο μωράκι; Ολα καλά;

Ποια έχω ξεχάσει;

Τα δικά μας πολύ ζόρικα κορίτσια. Πολλά έξοδα και ο κόσμος πολύ σφιγμένος και με χίλια ζόρια και πολύ κόπο κρατάω την επιχείρηση. Μου δίνουν δύναμη τα παιδάκια μου <3 Σας αγαπώ πολύ και δε σας ξεχνώ ποτέ Περιμένω νέα σας <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ζζζ αυτο δεν εινσι μνημη..ειναι αμνμησια..μαρκατ,ισμηνη,τζουλ φροσω ισδμηνη..κσπουτ..κ καλυψω κ χαρα..την οποια πηρα 4 φορες τηλ κ δεν απανταει..ανησυχω//

νιου εντρι..μσντριο με διδυμσ..ροδος..

εγκυος..νανα,μαρκερ,μαρακι,ελενη σκ..τσ γεννησε,ντομ εγκυος..

ολες καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!

μαρακιζζζζζ!!!!!

χαθηκες φιλεναδα!

εμεις εδω μια χαρα !

εχεις χασει πολλα !!!!

εχουμε πολλα μωρακια στην παρεουλα μας....κ περιμενουμε κ αλλα!

εγω παντως δεν ειμαι εγκυος :)

φτιαχνω κεικ για αυριο....

σωσω καθε μερα εξω !!!!!!!!!!!

σημερα μετα την δουλεια τις πηρα μαζι ...κ πηγα για ενα γρηγορο καφεδακι στην λιακαδα

πεξανε στα βραχια ..εκανε κ η Αγγελικη τον πειρατη :lol:

πηγα κ σχολη γονεων ..θεμα ΔΕΠ-Υ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΕΛΛΕΙΜΜΑΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ -ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

αυριο δυσλεξια...αλλα μαλλον δεν θα παω εχω κ γυμναστιριο ..δεν γινετε να λειπω ολοι μερα :(

θα δω....

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!

να δω κ το κεικ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa ρε ζζζ ελεος

πραγματικα αμνησια επαθες; :lol::lol:

καλα να μην θυμασαι ποιες και ποτε γενοβολαμε

αλλα Ισμηνη και Μαρκατ -ειδικα Μαρκατ που την θυμηθηκες; :lol::lol:

Καλες δουλειες να εχεις -μακαρι να νοιξει η δουλεια παραπανω- ο αντρας εχει ιατρειο εντος αττικης εαν πιανεται δλδ σε αυτο που θες -γιατι;

Αλεκα -γιου αρ βερυ φα-ιν

αυτο το προγραμμα το εχουμε και εμεςι δυστηχως τις ωρες που το ειχαν το πρωι δουλευα και το απογευμα ειχα τα παιδια- φαινοταν πολυ καλο

Καλο γυμναστηριο -ξαναλεω -μα δε βαριεστε; -λεω να παω για ποτριχωση μπικινακι απο την προηγουμενη και βαριεμαι οχι να χτυπιομουν στο γυμναστηριο.

μπραβο πραγματικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aμνησία δεν θα πει τίποτα :lol::lol::lol::lol:

Μαρκεράκο μπορείς να με πάρεις ένα τηλέφωνο ή να μου δώσεις το δικό σου να σε πάρω; Στέλνω πμ

Καλημέρα κι όλας. Πάω να ετοιμάσω τα παιδιά για σχολείο και μετά βουρ για δουλειά :D

Αλέκα μπράβο που πας και γυμναστήριο :) Να μου φιλήσεις τα κορίτσια σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πού είσαι ρε ζζζ;

σε πεθυμήσαμε!!!

αλλά, γέλασα πολύ που θυμήθηκες όλα τα κορίτσια!!!

χαχαχα!!!

όντως ρε... τι κάνει η Χαρά;

δεν μπαίνει και η Ντομ να μας πει κανένα νέο...

Χρυσούλα, καλά θα κάνεις και δε θα αγοράσεις καρότσι!!!

Ελενάκι μου μια χαρά τα πηγαίνεις με τα αντράκια σου!!!

είσαι άξια συγχαρητηρίων!!!

θα γίνουν λεβέντες όπως και τα αντράκια της Μάρκερ!!!

χαχαχα!!!

μάρκερ καλά σκέφτεσαι... πρώτα να μαζέψετε τα λεφτά της γέννας και μετά όλα τα υπόλοιπα...

Αλέκα σε χαίρομαι που είσαι τόσο δραστήρια!!!

Μαρντ μου, είμαι υπέρμαχος του θηλασμού αλλά όχι πορωμένη και κυρίως δεν κατηγορώ τις μανούλες που δε θηλάζουν για οποιονδήποτε λόγο...

αλλά δεν μπορώ να δεχθώ και την ακύρωση που δίνεις εσύ...

το μητρικό γάλα είναι ασύγκριτα καλύτερο από οποιοδήποτε ξένο για πολλούς λόγους που όλοι γνωρίζουμε!

και το δικό μου παιδί αρρωσταίνει αλλά το περνάει πολύ πολύ ελαφριά!!!

μπορεί να ευθύνεται ο θηλασμός... μπορεί το ανοσοποιητικό του σύστημα...

ρε κορίτσια... ο Α έχει αρχίσει να λέει ψεματάκια...

το είπα και στη δασκάλα τυο είπε ότι της το είπαν αρκετές μαμάδες και θα το χειριστεί κι αυτή μέσα από τα παραμυθάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πολύ χάρηκα με τα νέα σου Ελενάκι,θα ξεπεταχτουν μπαμ μπαμ τα αντράκια σου..Κοιτα και συ να ξεκουράζεσαι περισσότερο για να αντέξεις.

Νανά για να μη παρεξηγηθώ δεν ακυρώνω το θηλασμό,υπερ είμαι μακάρι είπα να μπορούσα περισσότερο να αντέξω,μετανοιώνω.Απλά λέω ότι και τα νέας γενιάς γάλατα έχουν τόσα στοιχεία μέσα που μου φαίνεται δύσκολο μια πρωτάρα μαμά με το άγχος που έχει και τη διατροφή που κάνει να έχει το γάλα της τόσα πολλά θρεπτικά συστατικά.Και πάλι θεωρητικά μιλάω δεν έχω κάνει ανάλυση σε εργαστήριο πχ να δω τι έχει το ένα και τι το άλλο.Μακάρι όλες οι μανούλες να μπορούσαν να θηλάσουν για όσο περισσότερο γίνεται.Απλά λέω πως και αν δε μπορεί καμια δεν είναι λόγος να τρελαίνεται.Πιο πολύ λέω θα ήθελα να θηλάσω για να νιώσω αυτό το δέσιμο τη σαρκική επαφή που λένε οι μανούλες που βάζουν τα μωράκια στο στήθος με τις ώρες.

marker νομίζω με καταλαβαίνεις και χαίρομαι για σένα που θα έχεις μια δεύτερη ευκαιρία.Σου εύχομαι να το απολαύσεις!

vag που είσαι καλε;Κάνεις και συ νυχτερινές βάρδιες όπως ο husband;

Αλέκα τι ωραίες οι περιγραφές σου για τις βόλτες στη θάλασσα μια καθημερινή μέρα...Τα καλά του νησιού!Χρήσιμα αυτά τα σεμινάρια,μπράβο στη πολιτεία που φρόντισε να γίνονται και σε μικρά μέρη.

mariaz με σύστησε η Σωσω!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και υπομονή με τις δουλειές,όλοι παιρνάνε δύσκολα και μισθωτοί και ελεύθεροι επαγγελματίες με νοικια,τεβε,φπα όλα να τρεχουν...σε καταλαβαινω.Τι επιχείρηση έχεις;Με κοσμήματα και είδη δώρων αν δε κάνω λάθος ε;Δυστυχώς έχουν φτάσει τα είδη πρώτης ανάγκης να δουλεύουν μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ, συμφωνώ με αυτά που λες... και σίγουρα τα γάλατα νέας γενιάς είναι καλύτερα από αυτά που υπήρχαν στην εποχή μας... αλλά δεν παύει να είναι μια τεχνιτή τροφή...

τις απαιτούμενες αναλύσεις τις έχουν κάνει οι επιστήμονες και έχουν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καμία τροφή δεν μπορεί να αντικαταστήσει το μητρικό γάλα.

και απλά να αναφέρω ότι τα όσα λέω είναι με καλή πρόθεση...

σήμερα νιώθω τρομερή ατονία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

Μαριαζ χαρηκα και εγω που εισαι καλα...

Νανα ειναι η ηλικια αυτη αλληλενδετη με το ψεμα...δεν μπορουν να ξεχωρισουν τη διαφορα αληθειας και ψεματος..αυτο που εχω διαβασει ειναι οτι οι γονεις πρεπει να διακρινουν ποτε λενε ψεματα κακοβουλα και ποτε αθωα που μας κανουν και γελαμε...σε αυτα τα αθωα γελαμε και ποτε δεν προσπαθουμε να το ξεσκεπασουμε για να μην πληγωθει..επισης αφηστε κατα μερος το θυμο προτεινουν ..οσο περισσοτερο φοβουνται τοσο πιο πολλα ψεματα θα πουν!!! :lol::lol:

αρα η λυση χιουμορ και γενικες παρατηρησεις :D:D

εμεις τα ιδια..καλος καιρος και σημερα...

ο μικρος κοιμηθηκε 10 ωρες σερι...εγω ειχα αυπνιες το βραδυ και εκοβα βολτες κατα τις 4 μεσα στο σπιτι...

ειχαμε ξεχασει στο αυτοκινητο το ποδηλατο απο χθες , το ειδε το πρωι εγινε πανικος...δεν παω σχολειο..παμε για ποδηλατο χορευε μεσα στο αυτοκινητο..καλα λεω σε γελασανε..με το ζορι τον εβαλα μεσα...πεταξε την τσαντα στο πεζοδρομιο..δε θελω ρε λεει στη δασκαλα :evil: εφυγα και δεν ξερω τι εγινε πισω... :?

ρεβυθια και πατατοσαλατα για σημερα... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ζζ ναι θα σου δωσω το δικο μου.

Χρυσουλα και εχω πολυ αυπνια σημερα-μιλαμε αφου εβαλα γκρεις να δω-επεσα κατα ις 2 και ολη την ωρα στριφογυριζα

εαν μπορουσα να τον διωξω τον κως θα τον εδιωχνα μιλαμε :lol:

καλα απο ψεματα αλλο ιποτα

καλα χαζα ομως του τυπου - θα παρεις ενα αυτοκινητακι για να φαμε και αυτοι να παρουν 2 να κρυψουν ο ενα στην τσαπη και να χαζογελανε ολη την ωρα οτι με κοροιδεψαν

η οτι τον χτυπησε καποιο παιδακι στο σχολειο ή οτι εφαγαν το φαι ενω αυτοι δεν εχουν φαει

γενικα χαζα

Κοριτσαρες αυτες οι συζητησεις μπορουν να κρατησουν αιωνες -ο πιο σοφο που ακουσα το ειπε η πεθρα μου - Αυτα θα μεγαλωσουν μια χαρα και εσυ θα εισαι αυτη που θα εχεις γινει ρελλη απο το αγχος -αστα να μεγαλωσουν οπως νομιζουν-

και εχει δικιο

θελουν να φανε ας φανε

δε θελουν βυζι -οκ ας μην παορυν και να τα πιεζεις και εσυ να νιωθεις ασχημα και τι εγινε

αυτα σου δειχνουν και εσυ απλα εκτελεις

εγω δεν κααλαβαινω ομως και τις γυναικες που δεν θελουν να θηλασουν καθολου και δεν το δοκιμαζουν καν

πχ η κουμπαρα μου -ο εκοψε με χαπια απο το μαιευτηριο γιτι δεν ης αρεσει η ιδεα και νιωθει ασχημα- τωρα τι να πεις - ρε τι μπιρι μπιρι της εκανα τιποτα -οκ κααθενας οπως θελει

εφτιαξα κρεπες εχθες -μιλαμε εαν δεν παρ 3 κιλα αυτο το μηνα σφυριχτε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...