Μετάβαση σε περιεχόμενο

aporia gia thn periodo


Recommended Posts

kalispera koritsia thelo na sas rotiso kati an xerete na mou peite thn proigoumeni fora pou adiathetisa eixa 88 meres kathisterisei k adiathetisa me xapia pou mou edose o giatros tora se ayth thn periodo mou irtan stis 35 meres gia 2 meres apo 2-3 ores eixa ligo aima meta efygan k mou irtan stis 43 meres 4 meres pali eixa liges ores aima alla kathe mera dunamone simera briskome sthn 8 mera periodou me 4 meres mises einai fysiko auto i prepei na anhshxo basi ton exetaseon mou oi 2 gunaikologoi pou me parakolouthoun mou lene oti eimai fysiologika giati eimai yperbarh ayta de xero an egina katanoith opoia mporei as boithisei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!!

Κοίτα και εγώ στρουμπουλή στρουμπουλή είμαι αλλά η περίοδός μου είναι ρολόι.

Μια φίλη μου είναι αδύνατη και η περίοδός της είναι ανά 2μηνο και μπορεί.

Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα νομίζω είναι θέμα οργανισμού.

Μετά που γέννησα αδιαθέτησα 1η φορά στις 42 ημέρες παρόλο που θηλάζω αποκλειστικά. Μετά αδιαθέτησα στις 65 μέρες, μετά στις 45 ημέρες, μετά στις 31 ημέρες και από εκεί και πέρα αδιαθετώ κάθε 27 ημέρες. Και θηλάζω ακόμα.

Και στην 1η μου γέννα παρόμοια κατάσταση είχα. Τις πρώτες 3-4 φορές είχα άστατη περίοδο και μετά κάθε 28 ημέρες. Περιττό να πω, πως απ' όταν γέννησα τον μεγάλο μου γιο, η περίοδος μου κρατάει 3 το πολύ 4 μέρες με φουλ αίμα την 1η και μετά ελάχιστο. Την τελευταία μέρα μόνο με σερβιετάκι.

Αφού σου λένε οι γιατροί οτι οργανικά είσαι οκ τότε όλα καλά!

Εσύ σε τί φάση είσαι; Πάντα είχες τέτοιο άστατο κύκλο; Έχεις γεννήσει; Μήπως έχεις και πολυκυστικές ωοθήκες; Μήπως κάνεις κάποια θεραπεία και είναι παρενέργεια; Λέω τώρα εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαμπαλού δεν ξέρω να σου πω, αλλά μια φίλη μου έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα. Αδιαθετούσε μόνο με χάπια, και η περίοδος ήταν συχνά άστατη όπως η δική σου. Νομίζω είχε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών. Παρ' όλα αυτά έκανε δύο παιδιά και μετά διάφοροι γιατροί που την εξέτασαν απορούσαν πώς μπόρεσε και έκανε παιδιά και μάλιστα της έλεγαν ότι ευτυχώς που πρόλαβε και έκανε τα παιδιά της, γιατί από δω και μπρος θα ήταν δύσκολο, έως και ακατόρθωτο. Αποτέλεσμα; Στις 6 του μήνα γέννησε το τρίτο της παιδί! Μάλλον είναι θέμα οργανισμού, όπως λέει και η Μαριλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω σύνδρομο πολυκυστικών.

Όταν ήμουν 18 χρονών πήγα σε αρκετούς γιατρούς, γιατί είχα άστατο κύκλο, μπορεί και να μην είχα περίοδο για τρεις μήνες.

Τότε με πήγε η μητέρα μου σε ένα μεγαλογιατρό, ο οποίος μου είπε ότι δε πρόκειται να κάνω παιδιά!!!!!!

Και είχα κάνει και ένα υπέρηχο που είχε βγάλει μήτρα επι δικέρω, το οποίο και καλά το επιβεβαίωνε αυτό το πόρισμα.

Ούτε τέτοια μήτρα έχω, καθώς μετά έκανα πολλούς υπερηχους για να δω τι γίνεται, και οι κύστες πότε εμφανιζόντουσαν πότε όχι.

Και φυσικά έκανα παιδί και χωρίς κόπο, όπως μου έλεγαν κάποιοι, ότι θα κάνω αλλά θα πάρει καιρό.

Εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα , μην αγχώνεσαι , όλα θα γίνουν...... και όπως βλέπεις και οι γιατροί κάνουν λάθη!!!!!!

Και μια φίλη μου έχει σύνδρομο και είναι μανούλα τριών παιδιών!!!!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia eyxaristo gia ths apantiseis sas polukusthkes den exo exo exetastei 3 fores k giati opos lete k oi giatroi akoma aporoun teleutai fora pou exetastika gia polukusthkes htan ton noebrei opote eimai mia xara tora ti na po mou efygan stia 9 meres 4 meres mises k 5 oloklires se 3 meres feygo gia taxidi tou melitos k etsi tha xaro thn kathe stigmi mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria 12 ekana k ego exetaseis sta 19 mou mazi me ton antra mou gia na doume ti exo k mou eixan bgalei oti exo polukusthkes κλαμα 3 χρονια telika prin 2 xronia pou xekinisame pali prospatheies mou eipan oti den exo tipota k malista gelousan k oi 3 giatroi pou piga na to epibebeoso opote mou lene oti einai thema organismou ti na po

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...