Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΡΕΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ Νο 4 Για περαστε..


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κορες και χρονια πολλα !

ευχομαι ειλικρινα να σταματησει η γκαντεμια οπως λεει η Νικη γιατι δεν αντεχω αλλο μα τον θεο δηλαδη..

πως τα περασατε ??

προσπαθησα να παρω την μαριλου χτες αλλα δεν επιανε καθολου ..ελπιζω να ειναι καλυτερα ..

παντως τα χριστουγεννα δεν μας φτουρησαν φετος αντε να δουμε την πρωτοχρονια ..

εμας η μικρη ειναι καλυτερα , εχει ξεπρηστει κιολας κ οταν τελειωσουν οι γιορτες θα κανουμε κ μια πανοραμικη λεει για να δουμε πως παει ..προς το παρον φαινεται καλα ..τον πονο τον αντεχει η καημενη ..το να κανει καλα την κοιλια της ομως δεν το μπορει με τιποτα ..ορισμενα της τα αλεθω προς το παρον κ αλλα τα κοβουμε κομματακια ..αυτη ομως ξεχνιεται καμια φορα κ παει να δαγκωσει κ ποναει κ μετα αρχιζει να σκουζει κτλ ..

αυτο που μου εμεινε ομως ρε γμτ ειναι το ντουκ που ακουσα οταν επεφτε κ τα αιματα ..τι αιμα ηταν αυτο παναγια μου ..Νικη εσας ηταν ετσι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα μου είχαμε πολύ αίμα! Από τότε έχει φοβηθεί τόσο πολύ το αίμα που όποτε πέφτει βάζει τα χέρια της στο στόμα και μετά τα κοιτάει έντρομη! Νομίζει ότι έχει αίματα. Η παιδοδοντίατρος μου είπε ότι το δόντι βγάζει το περισσότερο αίμα. Εμείς δεν καταφέραμε να κάνουμε πανοραμική..έπρεπε να είναι 10 δευτερόλεπτα ακίνητη και ενώ η καημενούλα δεν κουνούσε το κεφάλι, επειδή έκλαιγε δεν βγήκε καθαρή. Κάναμε ακτινογραφία μόνο στο συγκεκριμένο δόντι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβα ..σε ποια παιδοδοντιατρο πηγατε αν επιτρεπεται ?

υποθετω οτι ουτε η Αριαδνη θα κατσει αλλα θα το δουμε ..

εμενα δυστηχως παρολα αυτα μυαλο δεν βαζει ..το οτι τρομαξε δεν το συζητω ..εχει γινει λιγο περιεργη με τον υπνο δηλαδη ξυπναει μεσα στην νυχτα και λεει επεσαααααααααααα πιπισαααααααααααα κτλ αλλα το σκαρφαλωμα δεν το βγαζει απο το μενου δραστηριοτητων ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα! Φοβερή είναι!!! Η Τζαγκαρουλάκη μας έστειλε σε έναν που είναι απέναντι από τον Άγιο Μηνά. Το μηχάνημα του είναι λέει από τα πιο σύγχρονα, με laser και μηδαμινή ακτινοβολία. Στον ίδιο έστειλε την μάνα μου και ο οδοντίατρος της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολες τις μαμαδες...

να χαιρεστε τις οικογενειες σας....

ευα περαστικα κοπελα μου....

νικη ευχομαι να ειστε καλα...

μαριλου ελπιζω να βγηκαν και τα δυο παιδια απο το νοσοκομειο...

εμεις προς το παρον ειμαστε ολοι καλα... ζοριζομαι λιγο με την κοιλιτσα αλλα ολα καλα...

σας φιλω ολες και ευχομαι σε ολες σας καλη χρονια με υγεια χαρα ευτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη κ συ με το καλο τους μπομπιρες , να χαιρεσαι την Ρηνουλα σου ..

υγεια παιδια , υγεια πανω απ¨ολα για ολους μας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια!!!

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές και τον ενδιαφέρον σας!!! :YMHUG:

Να χαίρεστε τις οικογένειές σας και εύχομαι ποτέ να μην περάσει κανένα παιδάκι την ταλαιπωρία του νοσοκομείου.... φρίκη.

Ο μικρούλης είναι καλά, έχει μείνει λίγος βήχας αλλά οκ. Κάνει αερολίν και παίρνει αντιβίωση ακόμα.

Ο Χριστόφορος είναι ακόμα νοσοκομείο... :cry: το παιδάκι μου το γλυκό.... :cry: το καλό είναι οτι είναι απύρετος από χθες τα ξημερώματα και θέλω να πιστεύω πως θα βγει αύριο.... δεν ξέρω κιόλας... η διάθεσή του πάντως έχει επανέλθει πλήρως, σήμερα έφαγε κιόλας μετά από 1 εβδομάδα που την έβγαζε με ελάχιστες ποσότητες γάλακτος, αλλά βαριέται το πουλάκι μου... έχει τα αγαπημένα του παιχνίδια και παραμύθια μαζί του αλλά σε ένα δωμάτιο δεν την παλεύει....

Το μωρό νυστάζει και κλαίει... πάω να το κοιμίσω να κοιμηθώ και εγώ μπας και ξεκουραστώ...

φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα με εχεις καταστρεψει με τα μπισκοτα σου..μιλαμε...

τα εχω φαει ολα εγψ..εχω τρελαθει..

αληθεια..μη μου ξανα δωσεις..με κολαζεις..ελεος!!

μαριλου ωραια και τα δικα σου..τα τρωει η μαρθα αυτα!!

εμεις τα ειπαμε σε οποιον ηρθε σπιτι..

φαγαμε το ρολο κοτοπουλο απ οχθες...σουπερ..ερχεται το πεθερι σε λιγο..

εχω 2 πλυντηριο σιδερο.θα νομιζει οτι τα αφησα επιτηδες..πραγμα δυσκολο..

σιγα μη περιμενω τηπεθερα να σιδερωσω..αλαλ δε πειραζει..

ας σιδερωσει αυτη!!

αφου πραμα αλλο δε κανει..χαχχ..

κατεβηκαμε κεντρο..τρελαθηκε η μαρθα..με αη βασιληδες..παιχνιδια..

αλλα οταν πηγαμε να παρουμε το λεωφ γκαριζε στο δρομο που δεν ηθελε να φυφγουμε..εγω επρεπε να κανω αλτηση..και ετσι πως χοροπηδουσε πρεπει να στραμπουληξ το ποδι..μαμα ποναω και τετοια..αγκαλια μεχρι το σπιτι..

την απασχολησα με κατι αλλο..

την ρβαλα για υπνο..αν συνεχεισει το απογ που θα εχει κρυωσει το ποδι να παραπονιεται θα παμε νοσοκομ...

ελπιζω να μη συμβαιενι τιποτα..εστω για 1 ακτινογραφια..

πασιδια πολυ φαγητο αυτες τιε μερες...

αυρι οκατεβ κεντορ μρ φιλες για καφε..χωρις παιδια σκυλια..

και το βραδυ θα κανω κανελονια με σπανακι και τυρια..

και μανιταρια αλα κρεμ..και σαλατα..νομιζω δε θα κανω κατι αλλο..

αφου ολη μερα θα τρωμε!!

θα τα κρατησετε ξυπνια,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες !

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΕΥΤΥΧΙΑ ΗΡΕΜΙΑ Κ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΤΥΡΑΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ..

ΠΡΩΤΑ ΑΠ¨ΟΛΑ ΟΜΩς ΥΓΕΙΑ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολες!!!

ευα σταματα να μου δινεις μπισκοτα...ελεος!!

καναμε εμεις ποδαρικο στη ευα

!!ελπιζω να σας παει καλα αυτη η χρονια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες ..

που χαθηκατε καλε ????

εχω το αγορι του σπιτιου μας αρρωστο ..κρυωσε ..κ ο θεος να βαλει το χερι του γιατι μια μερα δεν πηγε στην δουλεια κ με επρηξε ..

μα πως κανουν ετσι για τον θεο δηλαδη με ενα απλο κρυωμα ..

οι υπολοιπες τι κανετε ..χαθηκαμε βρε κορες αλλα χειμωνας ειναι θα περασει που θα παει ..

δεν ειμαι κ ιδιαιτερα στις καλες μου βεβαια αλλα τεσπα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω πηγα γυναικολ..ολα καλα..

μετα πηρα τη μπουμπου και πηγαμε βολτα γειτονια..καλε το ξεχναω οτι το εχω..πολυ στο φτυσιμο θα ειναι αυτο το παιδι..

χαχα...

τηε μαριλου και ο φοφορος παλι πυρετο..ελεος ρε μαριλου..τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

εμεις χαλια ..

ξεκινησε με τον Νικο κ αφου μου ελεγε οτι απλως κρυωμα ειναι κ οχι ιωση κ αφου με επρηξε μια μερα που δεν πηγε στην δουλεια ξεκινησαν οι μικρες ..

Εβιβα ..

κατοπιν εορτης εμαθα οτι στον οροφο του Νικου στην δουλεια επεφταν ο ενας μετα τον αλλο απο ιωση ..

Η Αριαδνη απο την παρασκευη που γυρισε απο το σχολειο ηταν καπως κ εκει γυρω στο βραδακι πατησε το 38αρι..μαζι με βηχα κ μπολικες μυξες ..

Η Νικη βηχα κ περισσοτερες μυξες ανευ πυρετου , κατα τα αλλα τρεις λαλουν δυο χορευουν ..

Εγω βηχα χωρις μυξες χωρις πυρετο ..δεν λαλω δεν χορευω ..

Η μανα μου βηχει ..ο πατερας μου επισης ..

κ μεσα σ¨ολους αυτους η Σοφια φαινεται να την εχει σκαπουλαρει ..

ευτυχως το μικρο πανω απο 24ωρο ειναι απυρετη οποτε ισως κ να ξεμπερδεψαμε απο αυτο ..αλλα η μυξα μυξα ..προεκταση του εαυτου μας πια ..

ελιωσα αυτο το σκ με τις μικρες να ειναι μεσα στην μιρλα κ την γκρινια ..

παραλληλα να πρεπει να κανουμε τις ασκησεις του σχολειου με το ενδεχομενο να ειναι ετοιμες την δευτερα ..

τωρα ξεκινησε νεα μοδα στο νηπιαγωγειο κ δανειζονται λεει παραμυθια με σκοπο να μαθουν κατα αρχην να συλλαβιζουν αναγνωριζουν λεξεις αλλα κ να σεβονται τα βιβλια ..

πρεπει να διαβασουμε κ δυο παραμυθια λοιπον ..φρικη ..

περιμενω νεα απο το αφεντικο μου για να δω το ποτε θα παω στην δουλεια ..κατι πηρε το αυτακι μου οτι δεν θα με παρει νωριτερα απο τον Απριλιο με Μαιο κ ειλικρινα τα εχω παιξει γιατι σκεφτομαι πως θα την βγαλουμε ..αν θυμαστε εγω ταμειο ανεργιας δεν μπαινω ..

απο την αλλη σε λιγες μερες εχει γενεθλια το καμαρι μου κ σκεφτομαι τι να κανω ..θελει κ αυτη τουρτα στο σχολειο με το ολο το χαμο που το συνοδευει ολο αυτο το σκηνικο ..

αυτο που με εκνευριζει ταμαλα ..ειναι το οτι αναζηταει ανα τακτα χρονικα διαστηματα την νονα της η οποια οπως γνωριζεται ειναι λιγο τσιου ..κ θυμωνω κυριως με τον εαυτο μου κ μετα με την ιδια γιατι το παιδακι μου την συμπαθησε γμτ στις μετρημενες στα δαχτυλα φορες που την εχει δει απο τοτε που ειπαμε οτι θα την βαφτισει ..Δηλαδη στο συνολο τρεις φορες ολες κ ολες στον ενα χρονο που περασε απο τοτε που δωσαμε χερι ..

πειτε μου εγω θα ειμαι γαιδουρα αν την σουταρω :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

αλλα φταιωωωωωωωω ..φταιω ..δεν λεω επρεπε απο τις αρχες που ειδα οτι δεν ανταποκρινεται οπως θα πρεπε να την κοψω την φορα αλλα με πηρε ο Νικος στο λαιμο του ..Τωρα τα χει παρει κ αυτος αλλα τι να κανει ..

τα πα κ ηρεμισα .. :cry::evil:

δεν ξερω αν εχω νευρα η απλα αν εχουν μαζευτει πολλα αυτες τις μερες αλλα κοντευω να σκασω ..

φιλακια σε ολες ελπιζω να σας δω καποια στιγμη οταν περασει η περιοδος των ιωσεων βεβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια./...γεια σας και παλι..πηγαμε ειδαμε 1 σπιτι....δελαστικο..και ειμαστες ντεμι..

1ος οροφος ...85 τμ..ξεχωριστη κουζινα..σχετικα παλιο αλλα οχι απαγορευτικο..

κοντα σε σουπερ σταση παρκο..

απλα..μειον..ποροτοπαραθυρα ξυλινα...παλια..

παντου μπαλκονι βεβαια..

και δεν εχει ηλιακο..που συνιθησαμε..

βεβαια..

δικομας ρολοι στη δεη..

και οχι 4 ατομα που το μοιραζομαστε εδω..

210 εκκαθαριστικος μας ηρθε τωρα..

δλδ δε ξερω ποσο κραταει ζεστη..και ο ηλικαος..εκ πρωτης οψςεως..τιμη..300 ευρω!!

που ειναι 300 ευρω..

δε ξερω..τι λετε;;ειμαστε ακριβως στη μεση!!

και ετσι και αλλιως..

6 σπιτια ειναι συνολικα..

κανενας δεν εβαλε πετρελαιο φετοςε αλαλ αν θελεις εχει να βαλεις..

κοινοχρηστα το μηνα καπου 8-10 ευρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ ευα...περαστικα τι να πω!!!

και της μαριλου με αντιβιωση ο φοφορος..πουλακι μου!!

τα εχει διε ολα η μαριλου φεςτος..

ρε φιλεναδα..αν ειναι τα τελευταια σας..

ρε παιδια...δε μετανιωνω καθολου που δεν την πηγαινω σχολεια..με αυτα που ακουω...αληθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..αντε κ καλη εβδομαδα ..

Γεωργια δεν νομιζω να μετανιωνεις που σταματησες την Μαρθα απο τον παιδικο ε??..σε καλο θα σας βγει ..του χρονου με το καλο να ειναι και πιο μεγαλη η Αρετη ..

ψαχνετε σπιτι απ οτι καταλαβα ..δυσκολη κατασταση ρε καλο μου χειμωνιατικα ..

αν απ¨οτι περιγραφεις παρακατω εχει ξυλινα κουφωματα μια διαρροη θερμοτητας υπαρχει ..το βλεπω απο το σπιτι της μανας που εχουν ξυλινα ..Βεβαια κ τα κουφωματα αλουμινιου αν δεν ειναι καλης ποιοτητας μεσες ακρες το ιδιο ειναι ..

το μονο φαουλ για μενα οπως το περιγραφεις ειναι ο ηλιακος ..κριμα ..αυτο δεν ξερω μου φαινεται καπως ..υπαρχει περιπτωση να βαλει ο ιδιοκτητης ? ειναι πολυκατοικια ? ποσοι αλλοι μενουν εκει ?

Μαριλουκι μου καλο πως τα πατε εσεις ? ειναι καλυτερα ο φοφορος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αποκλειεται να βαλει ηλιακο...ειναι 6 σπιτια..

δε ξερω..θα παμε να το ξανα δουμε..

πως ειστε ευα εσεις;;

ο φοφορος καλυτερα ειναι..δεν εχει πυρετο απο σαββ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργια σιγουρα η τιμη που λες για το ενοικιο ειναι δελεαστικοτατη αλλα εχει κ τα μειον του ομως ..γνωμη μου παντα ετσι ?? δηλαδη για τον ηλιακο κυριως αναφερομαι..πιστευω οτι αν αρχισετε εντατικο ψαξιμο ολο κ κατι θα βρειτε ..

ειμαστε καλυτερα ..οι μικρες δηλαδη γιατι εχω απο τον βηχα εχουν πιαστει τα πλευρα μου ..

οντως της μαριλου της επεσαν μαζεμενα ..υπομονη μαριλου μου ..θα ρθει κ καλοκαιρι που θα παει .. :D

θα βγουμε παλι στις λιακαδες να πιουμε τα καφεδακια μας ..η μαριλου θα κυνηγαει φετος τον Γιαννακη ..η Γιωργια θα εχει την Αρετη στο καροτσι κ θα κυνηγαει την μαρθα ..η Ελενη σκ θα εχει την Ειρηνη κ τα διδυμοπαιδα στο διδυμοκαροτσο , η Αντωνια θα κυνηγαει Αντριανα κ Αλεξανδρο ..κ εγω θα κααααααααθομαι.. :lol::lol::lol:

ξεχναω καμια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργια σιγουρα η τιμη που λες για το ενοικιο ειναι δελεαστικοτατη αλλα εχει κ τα μειον του ομως ..γνωμη μου παντα ετσι ?? δηλαδη για τον ηλιακο κυριως αναφερομαι..πιστευω οτι αν αρχισετε εντατικο ψαξιμο ολο κ κατι θα βρειτε ..

ειμαστε καλυτερα ..οι μικρες δηλαδη γιατι εχω απο τον βηχα εχουν πιαστει τα πλευρα μου ..

οντως της μαριλου της επεσαν μαζεμενα ..υπομονη μαριλου μου ..θα ρθει κ καλοκαιρι που θα παει .. :D

θα βγουμε παλι στις λιακαδες να πιουμε τα καφεδακια μας ..η μαριλου θα κυνηγαει φετος τον Γιαννακη ..η Γιωργια θα εχει την Αρετη στο καροτσι κ θα κυνηγαει την μαρθα ..η Ελενη σκ θα εχει την Ειρηνη κ τα διδυμοπαιδα στο διδυμοκαροτσο , η Αντωνια θα κυνηγαει Αντριανα κ Αλεξανδρο ..κ εγω θα κααααααααθομαι.. :lol::lol::lol:

ξεχναω καμια ??

καλε ξεχασα την Νικη ..ντροπη μου .. :oops::oops::oops:

...η Νικη δεν θα κυνηγαει την Ευη γιατι θα καθεται στην π0δια της .. :D φιλακια Νικη .. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!!!!!!!! ευα ωραιο σεναριο.....

ωραια αφου θα καθεσαι που θα καθεσαι θα μου προσεχεις τα διδυμα που θα ειναι στο καροτσι..... :lol::lol:

μαριλου περαστικα να ειναι ολα....

ευα υπομονη με τις ιωσεις... και μενα με δεκατα ειναι τωρα 3 μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Ας προσθεσω και το δικο μου σεναριο ..

κυνηγαω την Αριαδνη που κυνηγαει την Μαρθα που κυνηγαει την Σοφια που κυνηγαει την Νικη κτλ κτλ κτλ ..

ναι βρε Ελενη κανενα θεμα οπως βλεπεις θα καααααθομαι.. :lol::lol: ..

να στα προσεχω κανενα θεμα .. :D

του παραχρονου ομως να σε δω εσενα που θα πηγαινουμε οοολες μαζι για καφε εσυ θα κυνηγας την Ειρηνη κ μαζι τους μπεμπηδες ..εκει να δεις γελια ..μιλαμε αεροβια η ασκηση ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...