Μετάβαση σε περιεχόμενο

APORIES GIA ATMOMAGIRA BEABA BABYCOOK


Recommended Posts

Gia sas koritsia , i mikri mou ine sxedon 6 minon kai imaste panetimes na arxisoume xortosoupa se mia ebdomada peripou . Exo promithefthi ton kenourio atmomagira tis beaba , babycook solo .

Oses ton exete xrisimopiisi tha mou fanoun xrisimes oi simboules sas mias k mou exoun dimiourgithi kapies apories .

1. sto egxiridio xrisis anaferi oti to nero ston kado mpori na ine apo tin stathmi 1 mexri kai tin stathmi 3 . i erotisi mou posi posotita nerou prepi na bazo ? mexri tin stathmi 1 -2 i 3? episis tin idia aporia exo k se oti afora tin posotita tou nerou gia tin apopsi3i .

2. exo diabasi oti to bodino prepi na zestenete dio fores . diladi ena kiklo mono tou k enan kiklo me laxanika. isxi kati tetio?

3. to kotopoulo psinete se enan kiklo psisimatos mazi me ta laxanika i theli k afto perisotero xrono??

efxaristo ek ton proteron :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω και εγώ αυτόν τον ατμομαγειρα και μου έχει λύσει τα χέρια!

Όντως το μοσχάρι το βραζώ μια φορά μόνο του και αλλά μια μαζί με τα λαχανικά.

το κοτόπουλο και τα λαχανικά μια φορά θέλουν!Βάζω πάντα

μέχρι το 3 νερό για να είμαι σίγουρη ότι εβρασε.εάν δει ότι έχει κατεβάσει πολύ ζουμακι στο αλεσμα δεν χρειάζεται να ρο βάλεις όλο.

Καλά μαγειρέματα σου εύχομαι!σε 20' θα έχεις έτοιμο φρέσκο

φαγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Και εμένα με εφοδίασε μια φίλη με τον ατμομάγειρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Το βασικό είναι να κόβεις το κρέας και τα λαχανικά σε πολύ μικρά και λεπτά κομμάτια (σαν λεπτό ζάρι).

Το κρέας (εγώ βάζω και το κοτόπουλο) το κάνεις 1 κύκλο μόνο του και μετά προσθέτεις τα λαχανικά και κάνεις άλλο 1 κύκλο.

Εγώ δεν κοιτώ την στάθμη γιατί ίσως τα βγάλει λίγο ωμά.... απλά γεμίζω την θήκη του νερού.

Μετά αδειάζεις το νερό σε ένα μπολ και αδειάζεις μέσα στο δοχείο το φαγητό από το καλαθάκι. Προσθέτεις λίγο από το ζουμί εαν χρειαστεί και αλέθεις. Στο πιατάκι με το αλεσμένο, βάζεις 1 κ.γ. λάδι και προαιρετικά 2-3 σταγόνες λεμόνι και είναι έτοιμο!

Καλά μαγειρέματα και καλά μασουλήματα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...