Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ,ΠΟΙΑ ΞΕΡΕΙ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ...ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ 9η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΕ ΔΗΜΩΣΙΟ ΝΟΣΟΚ Η ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ? ΠΟΣΟ ΚΩΣΤΙΖΕΙ?ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΠΡΩΙ Η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ? ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΓΙΑΥΤΟ? ΚΛΗΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαου Όλγα. Μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις σε ποια δημοσια νοσοκομεια γινεται..Ξερω σιγουρα οτι γινεται σε όλα τα ιδιωτικα και κοστιζει γυρω στα 150 ευρω..Μπορει να γινεται και σε καποια ιδιωτικα διαγνωστικα..Οταν θα κλεισεις το ραντεβου ισως σου πουν να παρεις πριν καποια αντιβιωση που θα τη συνεχισεις και μετα και καποια υποθετα μπουσκοπαν για να μην πονεσεις...Επισης μπορει να γινει απο 7η εως και 12η ημερα του κυκλου! Αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera apo oso thimame kostizei kapou sta 300 eyro k ligo parapano mazi me ta farmaka tha prepei prin thn exetasei na exeis kapoies meres apoxi opos k meta giati tha exeis aimoragia tora posu megali apo organismo se organismo exei difora synolika farmaka tha perneis peripou 10 meres ayta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ολγα.

η σαλπιγγογραφια γινεται απο την 7η μεχρι την 11η μερα του κυκλου. εγω την εκανα το μαρτιο στο λητω και κοστισε 130 ευρω. σιγουρα κλεινεις ραντεβου και νομιζω γινονται πρωι αυτα, εμενα τα κανονισε ολα ο γυναικολογος μου επειδη ειναι στο λητω.

πριν την κανω δεν πηρα κανενα φαρμακο (συνηθως δινουν καποιο παυσιπονο) μετα μου εδωσε αντιβιωση.

τωρα οπου αισθανεσαι εσυ καλυτερα δημοσιο ή ιδιωτικο δεν εχει σημασια, αρκει αυτο που βρεις να ειναι οικονομικο και να σε προσεξουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης ξεχασα να σου πω οτι πρεπει να εχεις αποχή με ελεύθερη επαφή από την αρχή της περιόδου μέχρι την ημέρα της εξέτασης καθώς η παραμικρή πιθανότητα εγκυμοσύνης σε συνδυασμό με τη χρήση των ακτίνων Χ οδηγεί σε υποχρεωτική διακοπή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την εκανα σε ιδιωτικο και πληρωσα 150 ευρω,πριν 6 μηνες.Πηρα ενα πονσταν πριν και ειχα λιγο αιματακι,ειχα προνοησει ομως κι ειχα σερβιατα μαζι μου,γινεται απο την μερα που θα σου σταματησει το αιμα μεχρι την 9 μερα του κυκλου.Μετα πηρα λιγες μερες αντιβιωση βιμπραμισιν!Καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΟΛΓΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑΠΑΡΕΙ 2 ΝΤΕΠΟΝ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ.ΕΙΤΕ ΠΑΣ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΤΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΕΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΠΠΟΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΡΕ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ Κ ΡΩΤΑ ΤΙΜΕΣ Κ ΡΩΤΑ Κ ΙΔΙΩΤΙΚΑ Κ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΜΕΤΑ ΤΙΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑΤΑΚΙ Κ ΓΙΑ ΕΝΑ 3ΗΜΕΡΟ ΦΟΡΟΥΣΑ ΣΕΡΒΙΑΤΑΚΙ Κ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου OLGA,

εγω την ειχα κανει σε ιδιωτικο ακτινολογικο ιαρτειο της πολης μου. Δεν μπλεχτηκα καθολου με νοσοκομεια κτλ γιατι αργουν τα ραντεβου (εδω τουλαχιστον). Πηρα τηλ στι ακτινολογικο κεντρο,ειπα οτι θελω να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια και μου ειπαν ποια μερα ειναι η "καταλληλη" γυναικολογικα και μου εκλεισαν ραντεβου. Επισης μου ειπαν 24ωρες πριν την εξεταση να ξεκινησω αντιβιωση (την οποια συνεχισα για 1-2 μερες μετα), αν θελω να παρω πριν την εξεταση ενα παυσιπονο και να παρω μαζι μου σερβιετα.

Το κοστος δεν το θυμαμαι γιατι εχουν περασει και 2-3 χρονια απο τοτε που την εκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eyxaristo gia tis apanthseis

telika ekleisa ranteboy moy exigisan k thn didikasia

ua thn kano thn 9H mera dhladh thn triti poy ua mas eruei

xtes stenoxoriuika toso poly giati ecaxna na bro ta farmaka poy moy eipan na paro antibiosi -antiflegmonodes

kai ola ta farmakia eixan terasties eliceis apo tis farmakobiomhxanies

ena xaos ti na sas leo

telika ustera apo dyomisi ores perpathma ta brhka

doxa to ueo

ti ginetai omos tora poy blepo den moy exei teleiosei akoma h periodos?

lete nanai poy agxouhka xtes?

phra dufaston k adiauethsa deutera shmera einai sabbato k ti na po den xero ti ua ginei

xtes to bradi htan san na kauariza k shmera proi ti na do ta exasa.aman pia.

ti na kano?

thn deytera to apogeyma prepei na peo sto giatro na dei me yperyxo to endomitrio opos moy zhthse k trith exo salpigkografia ti na kano koritsia eyxomai na moy teliosoyn o ueos na me boiuisei den xero ti allo na kano

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...