Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ -ΠΡΟΓΕΝΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ


Recommended Posts

Έχετε υπόψη σας αν καλύπτεται από τον ΕΟΠΥΥ σε κάποια συμβεβλημένα κέντρα και πόσο κοστίζει η αυχενική διαφάνεια και ο προγεννητικός έλεγχος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elli21 ελπιζω να εισαι εγκυος και ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!

δεν ξερω με το νεο συστημα να σου απαντησω σιγουρα, αλλα φανταζομαι οτι καλυπτεται οπως και οι υπολοιπες εξετασεις (αιματος, ουρων κ.τ.λ...) :)

την αυχενικη διαφανεια την ειχα κανει στο πανεπιστημιακο νοσοκομειο των ιωαννινων σε γιατρο που μου συστησε ο γιατρος μου, και πληρωσα μονο την αμοιβη του δηλ. 50ε. Γενικα ξερω οτι οι τιμες κυμαινονται απο 80 εως 180 (;) περιπου, αναλογα που θα πας... θα σου προτεινα να παρεις τηλ στην βιοιατρικη π.χ που ξερω σιγουρα οτι κανεις τετοιου ειδους υπερηχους και ειναι συμβεβλημενη με τον εοππυ και να ρωτησεις ;) εχω μεινει ευχαριστημενη, γι'αυτο το αναφερω...

http://www.bioiatriki.gr/index.php?opti ... 24〈=el

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ xtinaki μου .

Afrodite ναι είμαι έγκυος στην 8η βδομάδα και είναι να κάνω τον προγγενητικό έλεγχο τώρα αλλά ήθελα να μάθω και για την αυχενική αν μπορέι να στην γράψει ο ιατρος και να πας να την κάνεις κάπου που είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ και τι πληρώνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια, την Πέμπτη έχω την αυχενική διαφάνεια και έχω φοβερό άγχος να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακέντηση αχ θα χαρώ πολύ να σας γράψω την Παρασκευη όταν όλα ηταν καλά .Στην κόρη μου μου είχαν πει και το φύλλο για να δούμε τώρα θα μου πουν τίποτα αν και δεν με νοιάζει και τόσο απλά θέλω να είναι όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο προγεννητικος ελεγχος γραφεται. Το εκανε η αδελφη μου που ειναι εγκυουλα τωρα. Η αυχενικη διαφανεια ουτε εγω ξερω..τα μπαινοβγαζουν απο τα ταμεια με ταχυτητες που ουτε αυτοι μπορουν να παρακολουθησουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...